Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΝΕΟ SORENTO DIESEL

Δημοσίευσηαπό denis » 07 Μαρ 2006, 18:48

Ωραιο ειναι.Παντος δεν εχει μεγαλες διαφορες απο το υπαρχον μοντελο.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό kyran » 17 Απρ 2006, 10:09

μη γλυφεστε για το νεο sorento. μολις εμαθα οτι δεν εχει αργα!!!!
Kia Sorento 2.5 CRDi - KUMHO A/T 255/70/16
Άβαταρ μέλους
kyran
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 15:57
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 17 Απρ 2006, 22:39

kyran έγραψε:μη γλυφεστε για το νεο sorento. μολις εμαθα οτι δεν εχει αργα!!!!

Εγω διαβασα τα ακριβως αντιθετα,οτι κραταει τις κοντες και το πλαισιο τυπου σκαλας.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Re: ΝΕΟ SORENTO DIESEL

Δημοσίευσηαπό s4ris4 » 23 Ιούλ 2006, 02:56

markd έγραψε:Καλορίζικο και καλώς ήρθες!
Το ότι το πήρες με χειροκίνητο επιλογέα είναι μιά πολύ έξυπνη κίνηση. Και αυτό γιατί κατά τη γνώμη μου το κάνει πιό καθαρόαιμο 4χ4 παρά suv!
Με αυτήν την επιλογή έχεις την δυνατότητα να πηγαίνεις εσύ το αυτοκίνητο και όχι αυτό εσένα!!!


Αυτό είναι τεράστιο λάθος, 1ον γιατί έτσι κι αλλιώς το πετρέλαιο θέλει παραπάνω σχέσεις στο κιβώτιο δηλαδή overdrive κάτι που μόνο το αυτόματο δίνει, 2ον αν κολλήσεις σε βράχο το αυτόματο θα σου εγγυηθεί ότι το αμάξι δεν θα φύγει ούτε εκατοστό πίσω , εκεί που το κάθε εκατοστό παίζει σημασία.¨Ασε που οι καινούριοι diesel αποδίδουν καλύτερα σε αυτόματο σε όρους κατανάλωσης.. Μιλάω για 3η γενιά Common Rail.
Άβαταρ μέλους
s4ris4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 20:34
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 25 Ιούλ 2006, 18:17

s4ris4 μαλλον ο markd μιλουσε για χειροκινητη τετρακινηση και οχι για χειροκινητο σασμαν.
Για αυτοματο σασμαν ειναι οπως τα ειπες αρκει να ειναι και σειριακο,πραγμα το οποιο δεν το ειχε το sorento οταν το αγορασα γι'αυτο προτιμησα μηχανικο σασμαν.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό aris9 » 08 Αύγ 2006, 22:28

για σας φιλοι! σας παρακολουθω πολυ καιρο και αποφασισα να γραψω ζητωντας τη βοηθεια σας .
εχω φαει χοντρο κολημα η ιστορια με λιγα λογια ειναι η εξης'''
ψαχνω για ενα αμαξι ασφαλες, ντιζελ κατα προτιμηση που να εχει χωρους,για πολλα χιλιομετρα σε εθνικη οδο.Ειδα διαφορα πολυμορφικα και καταλιγω σε ενα μερσεντες Β.Οι ευγενικοτατοι κυριοι της αντιπροσωπειας με φτανουν απο τα 24000 στα 34000 χωρις να το καταλαβω!!!!και ενω ημουν ετοιμος να το παραγγειλω για
κακη{η καλη??}μου τυχη ενας φιλος μου αμολαει τη βομβα!!!'''ρε μ'αυτα τα λεφτα δε μπας να παρεις ενα σορεντο να κανεις τη δουλεια σου αλλα και να το χαρεις και κανενα σαβ/κυριακο σε κανενα βουναλακι που δοξα το Θεο στην περιοχη εχουμε πολλα!!''παω το βλεπω το αυτοκινητο μου αρεσει !!!πολυ περισοτερο απο τα αλλα τους κουβαδες!!Για το νεο ντιζελ η αντιπροσωπεια δεν ξερει λεπτομερειες και ρωταω"εσας που το εχετε αν το παρω αυτο το αμαξι που οπτικα μου αρεσει θα πρεπει μετα να κανω πολλες υποχωρησεις σε θεματα ποιοτητας κυλησης σε εθνικη,ανεσης,χωρων,οικονομιας καυσιμου και αξιοπιστιας γενικοτερα????
Άβαταρ μέλους
aris9
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Ιουν 2006, 14:06

Δημοσίευσηαπό donald » 16 Αύγ 2006, 12:17

Εγώ έχω το 3500 βενζίνη. Εκτός από το καύσιμο που δεν μπορώ να ξέρω, σε όλα τα άλλα είναι απλά καταπληκτικό. Οι χώροι είνα πολύ καλοί (το μεγαλύτερο μεταξόνιο της κατηγορίας), η ποιότητα μέσα είναι υψηλών επιπέδων, η ποιότητα κύλισης αρκετά καλή για τζιπ στον δρόμο αλλά και εκτός δρόμου δεν νομίζω ότι θα απογοητευτείς και φυσικά το καινούργιο θα έχει και κάτι παραπάνω από το υπάρχον μοντέλο.
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες