Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο Hyundai Santa Fe ή Τoyota Rav4 2006

Δημοσίευσηαπό Lepes » 07 Απρ 2006, 18:06

Λοιπον Τακη ηρθε η ωρα σου.....
αλλα τωρα βαριεμαι να στα ψαλω :lol:
κατσε μην αρχισω να λεω τα δικα σου χιχιχιχι
Οποιος εχει απορια για τις εκτος δρομου δυνατοτητες του MAv μπορει να ρωτησει BlackDog και Niksi!!
Τεσπα επειδη το mav σε λιγες μερες ευχομαι να ειναι ιστορια για μενα θα εχω να λεω τα καλυτερα.....
Οσο για το Santa o Almak που του εχει εχει πιει το αιμα και το αμαξι ειναι μια χαρα ;)

Τακη επανερχομαι σε σενα με τα λογια του προεδρου Metalaxe μετα απο τη πρωτη μου βολτα και ηταν ακριβως αυτα
έβαλες τα γυαλιά σε αρκετους καθαροαιομίτες !!!
:p:p:p

Kαι τελος πιστευω (και για το ατομο μου ισχυει αυτο) Οτι οι περισοτεροι δεν ξερουμε και πιθανον δεν θα μαθουμε ποτε τα ορια των αυτοκινητων μας ....
Εξαιρουντε το 80% των προεδρων BRAT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό SantaFe_2006_lover » 08 Απρ 2006, 10:06

Φίλε Santa,

με το καλό να παραλάβεις το νέο σου αυτοκίνητο! Αν κανονίσεις συνάντηση μη με ξεχάσεις (για να γνωριστούμε κιόλας), μιας και εσύ έχεις το 2ο (σου το είχα πει και δεν το πίστευες) και εγώ το 3ο στην Ελλάδα. Εγώ όμως πρέπει δυστυχώς να περιμένω λίγες μέρες ακόμα και αναρωτιέμαι αν θα το έχω έγκαιρα για τις διακοπές μου το Πάσχα. Για να δούμε.

Αλήθεια, γιατί αργησαν τόσο πολύ τα χαρτιά σου;
Άβαταρ μέλους
SantaFe_2006_lover
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 18:09

Δημοσίευσηαπό takhs » 08 Απρ 2006, 10:41

Lepes έγραψε:
Kαι τελος πιστευω (και για το ατομο μου ισχυει αυτο) Οτι οι περισοτεροι δεν ξερουμε και πιθανον δεν θα μαθουμε ποτε τα ορια των αυτοκινητων μας ....
Εξαιρουντε το 80% των προεδρων BRAT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Βρε παλι μειοψηφια εισαι ????? :P :P :P
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό helias » 08 Απρ 2006, 17:32

Οι περισσότεροι από εμάς δεν γνωρίζουμε τα όρια των αυτοκινήτων μας. Άλλοι ούτε καν τα λασπώνουν και άλλοι τα υπερεκτιμούν και.... κολλάνε.
Ο καθένας μας πάντως έχει δικαίωμα να παίζει με το "παιχνίδι " του, μιας και εαν το χαλάσει, αυτός θα το πληρώσει. :huh:
Είναι σίγουρο πάντως ότι όσο πιό καινούργιο είναι τόσο λιγότερο ριψοκίνδυνοι μπορούμε να είμαστε μαζί τους.
Santa, θα το πέρναγες εσύ το δικό σου από εκεί που το πέρασε στο test o Attart ;;;;; :crazy:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 08 Απρ 2006, 17:50

helias έγραψε:Οι περισσότεροι από εμάς δεν γνωρίζουμε τα όρια των αυτοκινήτων μας. Άλλοι ούτε καν τα λασπώνουν και άλλοι τα υπερεκτιμούν και.... κολλάνε.
Ο καθένας μας πάντως έχει δικαίωμα να παίζει με το "παιχνίδι " του, μιας και εαν το χαλάσει, αυτός θα το πληρώσει. :huh:
Είναι σίγουρο πάντως ότι όσο πιό καινούργιο είναι τόσο λιγότερο ριψοκίνδυνοι μπορούμε να είμαστε μαζί τους.
Santa, θα το πέρναγες εσύ το δικό σου από εκεί που το πέρασε στο test o Attart ;;;;; :crazy:


Helias,
Μιάς και τυγχάνει ο K. Αττάρτ να είναι καρδιακός μου φίλος σε πληροφορώ οτι δεν θα το πήγαινα. Έχω βρεθεί στην πίστα offroad στην Κερατέα δοκιμάζοντας τα mitsubishi της εταιρίας εκεί. Ο Ατταρτ ήταν ένας απο τους σοβαρούς λόγους που απέριψα το Rav4 και έκλεισα το Santa Fe ύστερα απο υπόδειξή του. Το αμάξι δοκιμάστηκε εκεί απο όλα τα περιοδικά, Auto τριτη, Automotosport κλπ και έκανε την έκπληξη περνώντας όλες τις δοκιμασίες χωρίς δυσκολία!
Δεν θα τολμούσα να βάλω το αυτοκίνητό μου ειδικά στην διαδικασία περάσματος του λάκκου με τη λάσπη αν δεν είχαν περάσει μερικά χρονάκια απο την μέρα που το αγόρασα και ήθελα να πλύνω το αμάξι ολικά !!! Πάντως το Mav το έχωσα μια φορά στο ποτάμι της Ραφήνας προχωρώντας περι το ένα χιλιόμετρο, χειμώνα με αποτέλεσμα το αυτοκίνητο να βρωμάει βοθρίλα για ένα 3μηνο.....

SantaFe_2006_lover,
Όσο αφορά τα χαρτιά μου, είπαν οτι γρήγορα έγινε η διαδικασία αλλα η Hyundai τους υποχρέωνε να έχουν ένα αμάξι στην έκθεση. Εδώ και δύο μέρες το έχουν βγάλει σε φύλαξη για να το παραλάβω.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό helias » 09 Απρ 2006, 15:56

Το Μav ο φίλος σου ο Attart, σου το σύστησε ;
Εμένα πάντως μου το σύστησαν κάποιοι άλλοι, (οι οποίοι σε καμία περίπτωση δεν έχουν την εμπειρία του, αλλά ούτε και το επιχειρηματικό του πνεύμα), και τους ευχαριστώ για την υπόδειξή τους, Μέχρι σήμερα μ΄έχει βγάλει παλικάρι από πολλές δοκιμασίες που το έμπλεξα, άλλες φορές από χαζομάρα και άλλες φορές επίτηδες.
Καλά στο λασπόλακκο του Ατταρτ ούτε για μυρωδιά δεν θα το πέρναγα απαπα !!!!! :crazy:
Όσο για την επιλογή του Santa ,σου το έχω πεί είναι κορυφαία, έλα ντε όμως που τα χρήματα είναι αρκετά παραπάνω. :wave:

.
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 09 Απρ 2006, 19:17

helias έγραψε:Το Μav ο φίλος σου ο Attart, σου το σύστησε ;
Εμένα πάντως μου το σύστησαν κάποιοι άλλοι, (οι οποίοι σε καμία περίπτωση δεν έχουν την εμπειρία του, αλλά ούτε και το επιχειρηματικό του πνεύμα), και τους ευχαριστώ για την υπόδειξή τους, Μέχρι σήμερα μ΄έχει βγάλει παλικάρι από πολλές δοκιμασίες που το έμπλεξα, άλλες φορές από χαζομάρα και άλλες φορές επίτηδες.
Καλά στο λασπόλακκο του Ατταρτ ούτε για μυρωδιά δεν θα το πέρναγα απαπα !!!!! :crazy:
Όσο για την επιλογή του Santa ,σου το έχω πεί είναι κορυφαία, έλα ντε όμως που τα χρήματα είναι αρκετά παραπάνω. :wave:

.


Το MAV ο αποφάσισα μόνος μου να το πάρω. Τότε ο Ατταρτ μου πρότεινε να πάρω το forester ή το Outlander αλλα εγω δεν τον ακουγα....Δικιο είχε τελικά...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό helias » 10 Απρ 2006, 12:58

Εσύ ξέρω ταλαιπωρήθηκες, αλλά με το 2.3 ελπίζω να καλυτέρεψαν τα πράγματα. [-o<
Προς το παρόν όπως γνωρίζεις παραμένω ευχαριστημένος και δεν το συγκρίνω σε καμία περίπτωση ούτε με το Forester ούτε με το outlander, τουλάχιστον σε εκτός δρόμους δυνατότητες και χώρους, που είναι σημαντικοί για μένα, τώρα για αξιοπιστία σίγουρα τα δύο παραπάνω είναι γνωστό ότι σε γενικές γραμμές είναι καλύτερα. =D>
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό aspanos » 12 Ιούλ 2006, 12:50

Θέλω να πάρω το 7θέσιο Santa-Fe ! Ξέρετε καμια αντιπροσωπεία να έχει σε δείγμα κανένα? Μου είπανε οτι φοράει το εργοστασιακό radio-cd όπως στις φωτογραφίες του προσπέκτους!!
Τους ζήτησα σε μία αντιπροσωπεία να το πάρω test-drive για ένα Σ/Κ και μόνο που δε με δείρανε!! Θα άφηνα ενέχυρο λέω το παλιό μου αυτοκίνητο! ΤΙΠΟΤΑ!
Σε κάθε πιτσιρικά που το παίζει δημοσιογράφος ειδικού τύπου ξέρουνε να το δίνουνε για εβδομάδες!! Σε αυτούς που θα το αγοράσουνε ....

Πείτε μου τις εντυπώσεις σας σχετικά με την οδήγηση του, ιδιαίτερα με ενδιιαφέρει ην εμπειρία σας απο το τετρατάχυτο αυτόματο του SANTA-FE!
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Δημοσίευσηαπό Santa » 13 Ιούλ 2006, 00:01

aspanos έγραψε:Θέλω να πάρω το 7θέσιο Santa-Fe ! Ξέρετε καμια αντιπροσωπεία να έχει σε δείγμα κανένα? Μου είπανε οτι φοράει το εργοστασιακό radio-cd όπως στις φωτογραφίες του προσπέκτους!!
Τους ζήτησα σε μία αντιπροσωπεία να το πάρω test-drive για ένα Σ/Κ και μόνο που δε με δείρανε!! Θα άφηνα ενέχυρο λέω το παλιό μου αυτοκίνητο! ΤΙΠΟΤΑ!
Σε κάθε πιτσιρικά που το παίζει δημοσιογράφος ειδικού τύπου ξέρουνε να το δίνουνε για εβδομάδες!! Σε αυτούς που θα το αγοράσουνε ....

Πείτε μου τις εντυπώσεις σας σχετικά με την οδήγηση του, ιδιαίτερα με ενδιιαφέρει ην εμπειρία σας απο το τετρατάχυτο αυτόματο του SANTA-FE!


Ρίξε μια ματιά εδώ -> http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3958.html

Νομίζω με αυτά που γράφω σε καλύπτω....
Αν σου αρέσει ΠΑΡΤΟ ΑΣΥΖΗΤΗΤΗ !!!!
5000 χλμ και κανένα πρόβλημα.....
Το εργοστασιακό cd player κυκλοφορεί μόνο στο εξωτερικό. Εδώ έχουν το απαράδεκτο sony που το αλλαξα αμέσως με ένα πολυ καλό Pioneer bluetooth
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό aspanos » 13 Ιούλ 2006, 11:32

Μου τηλεφωνήσανε απο την HYUNDAI στην Καβάλας και μου είπανε οτι μέχρι το Σάββατο 15/7 θα έχουνε εκεί ενα επταθέσιο SANTA-FE!
Οσοι πιστοί προσέλθετε!!
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 13 Ιούλ 2006, 17:34

Santa έγραψε:Το εργοστασιακό cd player κυκλοφορεί μόνο στο εξωτερικό. Εδώ έχουν το απαράδεκτο sony


Αληθεια, γιατι εδω στην Ελλαδα η hyundai βγαζει το ενσωματωμενο-εργοστασιακο ηχοσυστημα και βαζει αλλο?
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό Santa » 13 Ιούλ 2006, 20:44

tucson2.0lt έγραψε:
Santa έγραψε:Το εργοστασιακό cd player κυκλοφορεί μόνο στο εξωτερικό. Εδώ έχουν το απαράδεκτο sony


Αληθεια, γιατι εδω στην Ελλαδα η hyundai βγαζει το ενσωματωμενο-εργοστασιακο ηχοσυστημα και βαζει αλλο?

Λόγω φορολογίας :twisted: Ετσι μου ειπαν στη Hyundai.....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

ΡΑΔΙΟ-ΣΙ-ΝΤΙ

Δημοσίευσηαπό aspanos » 13 Ιούλ 2006, 23:34

Παιδία θα σας πώ το σάββατο που θα πάω να δώ το 7θέσιο να δώ αν το πειράζουνε και αυτο! Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο αυτό που γίνεται!!
Ασε που το SONY που βάζουνε ειναι αισθητικά χάλια!
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Δημοσίευσηαπό aspanos » 17 Ιούλ 2006, 00:26

Οι πρώτες εντυπώσεις απο το 7θεσιο Santa-Fe θα τις βρείτε εδώ :

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-4484.html
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες

cron