Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νεο Hyundai Santa Fe 2.7 V6 2006

Δημοσίευσηαπό almak » 15 Απρ 2006, 15:16

TLG έγραψε:
Santa έγραψε:[Όχι δεν έχει Hill Decent control αλλα σε ανηφορικό παρκάρισμα δεν δυσκολέυτηκα καθόλου. Κρατάει το αυτόματο σαν βράχος!
..



Και σε κατηφορες ...αποτομες κ ολισθηρες ???
Βάζεις 1η στο σειριακό κλειδώνεις τετρακίνηση και κατεβαίνεις 8)

Καλορίζικο και καλοτάξιδο.
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό Santa » 15 Απρ 2006, 16:35

almak έγραψε:
TLG έγραψε:
Santa έγραψε:[Όχι δεν έχει Hill Decent control αλλα σε ανηφορικό παρκάρισμα δεν δυσκολέυτηκα καθόλου. Κρατάει το αυτόματο σαν βράχος!
..



Και σε κατηφορες ...αποτομες κ ολισθηρες ???
Βάζεις 1η στο σειριακό κλειδώνεις τετρακίνηση και κατεβαίνεις 8)

Καλορίζικο και καλοτάξιδο.



Ο παλιός είναι αλλιώς!!!
Ευχαριστώ....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 15 Απρ 2006, 19:22

almak έγραψε:Βάζεις 1η στο σειριακό κλειδώνεις τετρακίνηση και κατεβαίνεις 8)

Καλορίζικο και καλοτάξιδο.



Ειναι τοσο κοντη η 1η ωστε να αντικαθιστα ενα HDC ή καποιο βοηθητικο κιβωτιο ?
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Tuc » 15 Απρ 2006, 20:37

Υπάρχει δυσκολία (τουλάχιστον από μέρους μου). Πιστεύω οτι τα αυτόματα χρειάζονται ακομη περισσότερο το Hill Descent γιατί κάθε φορά που κατεβαίνω μεγάλη κατηφόρα με κλειδωμένη π΄ρωτη και λίγες στροφές (<1000) δεν είμαι σίγουρος αν ο συμπλέκτης στέλνει κίνηση ή όχι.
Άβαταρ μέλους
Tuc
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 22:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Santa » 16 Απρ 2006, 22:26

Φτυστε με μη με ματιάσετε!!!


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Santa » 16 Απρ 2006, 22:37

Tuc έγραψε:Υπάρχει δυσκολία (τουλάχιστον από μέρους μου). Πιστεύω οτι τα αυτόματα χρειάζονται ακομη περισσότερο το Hill Descent γιατί κάθε φορά που κατεβαίνω μεγάλη κατηφόρα με κλειδωμένη π΄ρωτη και λίγες στροφές (<1000) δεν είμαι σίγουρος αν ο συμπλέκτης στέλνει κίνηση ή όχι.



Παντως θα χρειαστώ μαθήματα για κάθοδο σε γλυστερή κατηφόρα με κλειδωμένη τη πρώτη. Μιάς και δεν είχα ποτε αυτόματο κιβώτιο θα έχω δυσκολίες προσαρμογής...Το δοκίμασα σημερα και έπρεπε να πατώ συνεχώς φρένο. Έτσι είναι?
Πάντως η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με αυτόματο κιβώτιο είναι μέρα με τη νύχτα... Πήγα στα ίδια σημεία που πήγαινα με το mav και σε μέρη που το mav αναβε και μύριζε ο δίσκος στο santa δεν χαμπαριαζε τιποτα εδώ φαίνεται και η δύναμη του κινητήρα... Σε ελαφριά offroad βολτα σε ανηφόρες με νεροφαγώματα είχα την αίσθηση του <οδοστρωτήρα>. Βαρύ, δυαντό, ευέλικτο και υπάκουο χωρίς να κοπανάνε αναρτήσεις μπορώ να πώ πως με εξέπληξε... Που να αλλάξω και λάστιχα και βάλω 50:50... Τώρα φοράει τα Hancook 235/65/17 ασφάλτινα και αθόρυβα. Τα δοκίμασα σε βρεγμένο και ήταν ικανοποιητικά σε απόδοση.

Ας ελπίζουμε να έχω καλές εντυπώσεις για αρκετά χρόνια ακόμα....(Ξέρετε εσεις...)
Τελευταία επεξεργασία από Santa και 17 Απρ 2006, 15:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 16 Απρ 2006, 22:44

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!! :D :D
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 17 Απρ 2006, 01:05

Santa έγραψε: Πάντως η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με αυτόματο κιβώτιο είναι μέρα με τη νύχτα... Πήγα στα ίδια σημεία που πήγαινα με το mav και σε μέρη που το mav αναβε και μύριζε ο δίσκος στο santa δεν χαμπαριαζε τιποτα εδώ φαίνεται και η δύναμη του κινητήρα... Σε ελαφριά offroad βολτα σε ανηφόρες με νεροφαγώματα είχα την αίσθηση του <οδοστρωτήρα>. Βαρύ, δυαντό, ευέλικτο και υπάκουο χωρίς να κοπανάνε αναρτήσεις μπορώ να πώ πως με εξέπληξε... Που να αλλάξω και λάστιχα και βάλω 50:50... Τώρα φοράει τα Kumho 235/65/17 ασφάλτινα και αθόρυβα. Τα δοκίμασα σε βρεγμένο και ήταν ικανοποιητικά σε απόδοση.

Ας ελπίζουμε να έχω καλές εντυπώσεις για αρκετά χρόνια ακόμα....(Ξέρετε εσεις...)


Παναγιώτη, Ντεν ντρέπεσαι ,?? :D :D
Είναι συγκρίσεις αυτές που κάνεις? :D :D
Είπαμε ... άλλο Ρουβάς ... Εγώ πάντα σε άσφαλτο πηγαίνω. Μία φορά όλη κι όλη πήγα σε ανηφορικό χωματόδρομο και μύριζε καμένα λάδια ο δίσκος. Σκέψου να το πήγαινα σε εκτός δρόμου καταστάσεις! Ασε καλύτερα!! Ασφαλτο λοιπόν και μακρυά από λακκούβες. Στις λακκούβες κάνουμε ελιγμό ή της περνάμε από πάνω. Μην πάθουμε και τίποτα!! :D :D

Λοιπόν, με το Sorrento ή το Vitara (να οδηγήσεις του TLG) να το συγκρίνεις σε off road διαδρομές.

Παρένθεση. (Θυμάσαι που σου έλεγα για την πεταλούδα που κόλλαγε και υπήρχε κίνδυνος να πέσω στον μπροστινό ή να κολλήσει πάνω μου ο πίσω? Πριν 10 ημέρες την έφτιαξα και τους τα χωσα. Είχα ετοιμάσει καταγγελία και γι αυτό , γιατί είχαν το πρόβλημα πάρα πολλοί με Μάβερικ κι ενώ το γνώριζαν δεν έκαναν τίποτε. Αδιάφοροι. :-x Ενας φίλος στο τόπικ σου, Χρονικό...ενός .. τετελεσμένου .... θανάτου έγραψε χθες , ότι του έστειλε επιστολή- ειδοποίηση η Φορντ για την πεταλούδα. Λες?? Λες να διαβάζουν τα φόρουμ? )

Χθες ήμουν στην περιοχή σου. Στον Σταυρό. Στην carglass. Για επισκευή ενός χτυπήματος στο παρμπρίζ. Ολα τα είχα μου ήρθε και μία πέτρα από προπορευόμενο φορτηγό. Να δω τι άλλο θα μου συμβεί!! Ευχέλαιο πρέπει να κάνω .... Αλήθεια οι παπάδες διαβάζουν αυτοκίνητα??? :D :D :D


Πάντως είναι πάρα πολύ ωραίο!!!! Βάλε μάτι!!! Και για τις καλές εντυπώσεις το εύχομαι ολόψυχα.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό Santa » 17 Απρ 2006, 01:33

PAPAGN έγραψε:
Santa έγραψε: Πάντως η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με αυτόματο κιβώτιο είναι μέρα με τη νύχτα... Πήγα στα ίδια σημεία που πήγαινα με το mav και σε μέρη που το mav αναβε και μύριζε ο δίσκος στο santa δεν χαμπαριαζε τιποτα εδώ φαίνεται και η δύναμη του κινητήρα... Σε ελαφριά offroad βολτα σε ανηφόρες με νεροφαγώματα είχα την αίσθηση του <οδοστρωτήρα>. Βαρύ, δυαντό, ευέλικτο και υπάκουο χωρίς να κοπανάνε αναρτήσεις μπορώ να πώ πως με εξέπληξε... Που να αλλάξω και λάστιχα και βάλω 50:50... Τώρα φοράει τα Kumho 235/65/17 ασφάλτινα και αθόρυβα. Τα δοκίμασα σε βρεγμένο και ήταν ικανοποιητικά σε απόδοση.

Ας ελπίζουμε να έχω καλές εντυπώσεις για αρκετά χρόνια ακόμα....(Ξέρετε εσεις...)


Παναγιώτη, Ντεν ντρέπεσαι ,?? :D :D
Είναι συγκρίσεις αυτές που κάνεις? :D :D
Είπαμε ... άλλο Ρουβάς ... Εγώ πάντα σε άσφαλτο πηγαίνω. Μία φορά όλη κι όλη πήγα σε ανηφορικό χωματόδρομο και μύριζε καμένα λάδια ο δίσκος. Σκέψου να το πήγαινα σε εκτός δρόμου καταστάσεις! Ασε καλύτερα!! Ασφαλτο λοιπόν και μακρυά από λακκούβες. Στις λακκούβες κάνουμε ελιγμό ή της περνάμε από πάνω. Μην πάθουμε και τίποτα!! :D :D

Λοιπόν, με το Sorrento ή το Vitara (να οδηγήσεις του TLG) να το συγκρίνεις σε off road διαδρομές.

Παρένθεση. (Θυμάσαι που σου έλεγα για την πεταλούδα που κόλλαγε και υπήρχε κίνδυνος να πέσω στον μπροστινό ή να κολλήσει πάνω μου ο πίσω? Πριν 10 ημέρες την έφτιαξα και τους τα χωσα. Είχα ετοιμάσει καταγγελία και γι αυτό , γιατί είχαν το πρόβλημα πάρα πολλοί με Μάβερικ κι ενώ το γνώριζαν δεν έκαναν τίποτε. Αδιάφοροι. :-x Ενας φίλος στο τόπικ σου, Χρονικό...ενός .. τετελεσμένου .... θανάτου έγραψε χθες , ότι του έστειλε επιστολή- ειδοποίηση η Φορντ για την πεταλούδα. Λες?? Λες να διαβάζουν τα φόρουμ? )

Χθες ήμουν στην περιοχή σου. Στον Σταυρό. Στην carglass. Για επισκευή ενός χτυπήματος στο παρμπρίζ. Ολα τα είχα μου ήρθε και μία πέτρα από προπορευόμενο φορτηγό. Να δω τι άλλο θα μου συμβεί!! Ευχέλαιο πρέπει να κάνω .... Αλήθεια οι παπάδες διαβάζουν αυτοκίνητα??? :D :D :D


Πάντως είναι πάρα πολύ ωραίο!!!! Βάλε μάτι!!! Και για τις καλές εντυπώσεις το εύχομαι ολόψυχα.



Σιγουρα διαβαζουν τα φορουμ. Ξέρω απο τη Βελμαρ οτι απο τις δημοσιες σχεσεις παρακολουθούν τα πάντα όσο αφορά κριτικές των μοντέλων τους. Του ενδιαφέρει πολυ. Θυμάμαι οτι μετά απο κάθε σέρβις που έκανα με έπαιρναν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν αν ήμουν ευχαρστημένος. Αν εχουν διαβάσει και τα δικά σου topic θα έχουν φρίξει :twisted: :twisted:
Οι παπαδες διαβάζουν αυτοκίνητα. Όλα μου τα αμάξια τα έχω πάει για <διάβασμα> σε εκκλησια. Στη Αγ.Παρασκευη πήγα και προχθές να μου διαβάσουν το Santa fe....πηγαινε και εσυ οπωσδήποτε....ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΠΟΛΥ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ...φτου στο κορφο μας....

Καληνυχτα και καλη εβδομάδα!!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό helias » 17 Απρ 2006, 15:32

Φίλε Santa, καλορίζικο, όχι μόνο μας έβγαλες τα μάτια, :shocked!:

όχι μόνο ζηλεύουμε :onfire:

αλλά μας βλέπω αύριο για ληστεία σε τράπεζα, μιας και μας τέλειωσαν τα δικά μας και μετά ....... :jail: και θα φταίς εσύ.

Φτού σκόρδα στα μάτια μας.

Φίλε Papagn, έχεις αρχίσει να μην μας τα λές καθόλου καλά, τώρα εξηγούνται όλα... αχά :-k , εγώ πάντως προς το παρόν ακόμα προτιμώ τον κουβά να πλαίνω και το αυτοκίνητό μου από τις λάσπες, εσύ κατάλαβα απογοητεύτηκες και το γύρισες... στο.... Ρουβά. χι χι χι. :love3:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό almak » 17 Απρ 2006, 16:06

TLG έγραψε:
almak έγραψε:Βάζεις 1η στο σειριακό κλειδώνεις τετρακίνηση και κατεβαίνεις 8)
Καλορίζικο και καλοτάξιδο.

Ειναι τοσο κοντη η 1η ωστε να αντικαθιστα ενα HDC ή καποιο βοηθητικο κιβωτιο ?
H 1η είναι κοντή αλλά όχι τόσο κοντή όπως είναι ενός κοντού κυβοτίου!!!!
Εξάλου δεν έχει και άλλες επιλογές στην κατηφόρα.
Το ότι θα χρειαστε'ι και φρένο είναι ολοφάνερο.
Έχω βρεθεί σε αντιπυρική να την κατεβαίνω να έχει γλίτσα να γλυστρά και να είμαι σαν σε ελεύθερη πτώση .........ναι χρησιμοποίησα φρένο δούλευε συνέχεια το ABS αλλά τουλάχιστον με πήγαινε ευθεία κάτω και όχι απο δω και κει.

...Το δοκίμασα σημερα και έπρεπε να πατώ συνεχώς φρένο. Έτσι είναι?
Δυστυχώς φίλε santa έτσι είναι .....SUV έχουμε και όχι οφ ροουντ άνιμαλ :wink:
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό fanhs76 » 17 Απρ 2006, 19:09

SANTA εσυ ησουν που ειχες βαλει το santa fe πανω στην
πλατεια διπλα στην εκκλησια?Ειχες ανοιξει και το καπο
και λεω τι κανει αυτος,περιμενει να πιστεψουμε οτι
χαλασε το αμαξι στην πλατεια? :shock:
Αλλα τωρα καταλαβαινω. :P
Καλοταξιδο!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
fanhs76
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 17 Οκτ 2004, 18:23

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 17 Απρ 2006, 19:23

Santa έγραψε: Θυμάμαι οτι μετά απο κάθε σέρβις που έκανα με έπαιρναν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν αν ήμουν ευχαρστημένος. Αν εχουν διαβάσει και τα δικά σου topic θα έχουν φρίξει :twisted: :twisted:
Οι παπαδες διαβάζουν αυτοκίνητα. Όλα μου τα αμάξια τα έχω πάει για <διάβασμα> σε εκκλησια. Στη Αγ.Παρασκευη πήγα και προχθές να μου διαβάσουν το Santa fe....πηγαινε και εσυ οπωσδήποτε....ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΠΟΛΥ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ...φτου στο κορφο μας....

Καληνυχτα και καλη εβδομάδα!!!


Εμένα δεν μ έχουν πάρει. Λες να είμαι στην μπλακ λιστ? :D
Μάλλον επειδή δεν έχω κάνει το 1ο ετήσιο. Τον Ιούλιο το κάνω. Ελεγα να το κάνω αλλού, αλλά θα το κάνω σ αυτούς για να με πάρουν τηλέφωνο!! :D

Ειλικρινά δεν το πίστευα ότι γίνονται ευχέλαια σε αυτοκίνητα, μέχρι που πριν μερικές ημέρες το είδα σε μια καταγγελτική εκπομπή στην TV. Υπάρχει και ταρίφα ανάλογα με τα κυβικά είπε ο δημοσιογράφος!! Μάλιστα ο παπάς είπε ότι η ευχή αναφέρεται και στις γραφές. Κάτι για "καρα" διάβασε. Εγώ φοβόμουν μην το θεωρήσουν προσβλητικό.
Τώρα σοβαρά το διάβασες Παναγιώτη? Ανοιξες και το καπώ??? :D :D :D

Αφού το διάβασες εσύ Παναγιώτη, θα το διαβάσω κι εγώ. Πως το ζητάς? Σαν Διάβασμα? Ευχέλαιο? Εξορκισμό? Να μην με περάσουν και γι άσχετο! :D

Ηλία για τι κουβάδες!!!! μου λες?? Ντεν καταλαβαίνει. Ειλικρινά!! :?: :?:
Εννοώ άλλο Ρουβάς κι άλλο Μπουλάς. Αλλες γενιές. Αλλα κυβικά. Κι οι δύο τραγουδιστές είναι, ο ένας συνεχίζει να είναι και είναι ο πρώτος, ο άλλος ήταν τραγουδιστής (τον θυμάσαι με τον Γιάννη Ζουγανέλη) που είναι και της γενιάς μου και τώρα είναι καλός ηθοποιός. Τι εννοείς το γύρισες ... σε Ρουβάς. Θα παραξηγηθώ γιατί τον εκτιμώ, είναι πάρα πολύ μεγάλο ταλέντο, ηθικό στοιχείο, καλό παιδί και ίνδαλμα για την νεολαία. Αν σ ακούσει η κόρη μου χάθηκες! Ασε που είναι φίλη και με την ανηψιά του Μπουλά.

Αλήθεια καμιά μέρα να πάρουμε τα παιδάκια μας και τα κουβαδάκια μας και να πάμε σε καμία παραλία να παίξουμε! :D

Εμείς θα πάμε και μία κόντρα με τ αυτοκίνητά μας σε off road καταστάσεις. :D
Ωραία emoticons. Που τα βρίσκεις!!! :D

Καλές Γιορτές και Καλή Ανάσταση σε όλους. Υγεία κι ευτυχία σε σας και τις οικογενειές σας. .... Και Ειρήνη..... στο.... Φόρουμ. 8)

Υ.Γ. (Θα κάνουμε νηστεία και από φόρουμ αυτή την εβδομάδα)
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό helias » 17 Απρ 2006, 21:03

papagn, Μπουλάδες εννοούσες sory το πέρασα για κουβάδες.
Ναι ο Ρουβας είναι ιδαλμα για τις κόρες μας, πως μπορεί να αλλάξει αυτό ; ξέρεις κάποιο τρόπο.
Ναι το Μπουλά τον έβλεπα στο Κύτταρο και στο Αχ Μαρία μαζί με Ζουγανέλη και Βόσου, άλλες εποχές και τώρα Ρουβάς και Παπαρίζου, δε λέω καλές , αλλά....... εμείς μάλλον σε άλλη εποχή.

Ναι να πάρουμε τις κόρες μας για παραλία να παίξουμε με τα κουβαδάκια μας, καλά όμως είναι να πάρουμε και τον Santa, πρώτον για να δούμε το όχημα της νέας εποχής και να ζηλέψουμε από κοντά (βρε Santa τι μας κάνεις , που να σου ξεφουσκώσουν τα λάστιχα να μην μπορείς να πάς βόλτα ::wink: ) και δεύτερο να μας τραβήξει όταν θα κολλήσουμε.

Τα emoticons τα βρίσκω κάτω απ΄ αυτά τα λίγα , λέει για περισσότερα κάνεις κλίκ και φωνάζεις την κόρη σου , θα τρελαθεί. :B-fly:

Είδα και εγώ πριν κάνα χρόνο ένα αυτοκίνητο σε μια εκκλησία και τον παπά να το διαβάζει, μου φυγε το τιμόνι , δεν το πίστευα, κιόμως όχι μόνο συμβαίνουν ΄(βλ. Santa) αλλά είναι και απαραίτητα ( βλ. papagn), δεν πάμε καλά. :king:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 17 Απρ 2006, 22:28

Και όμως ναι κύριοι εγώ ήμουν στην πλατεία της Αγ.Παρασκευής την Πέμπτη που πέρασε με ανοιχτό το καπώ και τις πόρτες και <διάβαζα> το αυτοκίνητο. Όχι μόνο δεν πλήρωσα ταρίφα στον παπά αλλα είμαι και ψυχικά ήσυχος.....(Έριξα ότι ήθελα στο παγκάρι...). Υπάρχει ειδική ευχή στο ευαγγέλιο γιαυτες τις περιπτώσεις...
Ούτε στον παπά δεν μπορώ να πάω και με πήρε χαμπάρι όλο το Forum...... :oops:

Εγώ έχω αλλάξει 6 αυτοκίνητα στη ζωή μου. Το μοναδικό που δεν πήγα στην εκκλησια ήταν ένα Alfa Romeo και στα 15,000 χλμ έπεσα σε καραμπόλα στη λεωφ. Βουλιαγμένης και έπαθα ολικη καταστροφη του αυτοκινήτου και με κίνδυνο της ίδιας μου της ζωής!


Πόρισμα:
<Διαβάστε> το αυτόκινήτο σας κάνει καλό!!!!
Δεν βγάζει σκουριές (Το ακους Νίκο?), δεν ματιάζεται, δεν τρακάρει....

ΑΜΗΝΝΝΝΝΝ
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 36 επισκέπτες