Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό Santa » 21 Απρ 2006, 11:22

Σας παραθέτω ένα πολύ ωραίο άρθρο που διάβασα σε εφημερίδα (car + speed) για να σχολιάσουμε πόσο <κολλημένοι, ξερόλες και ρατσιστές> είμαστε εμείς οι Έλληνες...

Εικόνα


Τα σχόλιά σας.....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό markd » 21 Απρ 2006, 12:11

Μα το 99% των ελλήνων είναι έτσι!!!
Γιατί σου έκανε εντύπωση???
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό Santa » 21 Απρ 2006, 13:48

markd έγραψε:Μα το 99% των ελλήνων είναι έτσι!!!
Γιατί σου έκανε εντύπωση???

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Έλληνας προτιμά να δώσει ασκοπα λεφτά για μια <φίρμα> παρά να κοιτάξει αυτό που πραγματικά θέλει και χρειάζεται για να αποκτήσει.
Με λίγα λόγια όλο <εφέ και κλανιά είμαστε>... :twisted: :twisted:
Το προσέχω και εγώ στο δρόμο που είμαι τώρα. Σήμερα πχ πήγα και έπλυνα το αμάξι και όπως είναι φυσικό γυαλίζει σαν την μύγα μέσα στο γάλα.
Λόγω όγκου, νέου και ακυκλοφόρητου ξεχωρίζει εύκολα. Στα φανάρια περιμένοντας δίπλα μου σταματά ένας με ένα κανούργιο Range Rover τα μάτια μας έπεσαν του ενός στο αυτοκίνητο του αλλου. Με ρώτησε: <<τη μάρκα ειναι?>> και του είπα: <<ΗYUNDAI>>. Και ξέρετε τι μου είπε? <<Μπράβο η Hyundai... !!>>
Φυσικά ο κύριος είχε ένα αυτοκίνητο αξίας άνω των 100.000 ευρώ. Ανάθεμα αν χρειαζόταν ποτέ να ξοδέψει τόσα λεφτά.
Που να ξέρει όμως ότι πέραν του ονόματος τα δύο αυτοκίνητα παρέχουν τις ίδιες ανέσεις και εκπληρώνουν τις ίδιες ανάγκες ενός οδηγού που θέλει μεγάλο αμάξι.
Βέβαια χωρίς να θέλω να θίξω την Range Rover και να συγκρίνω τα μήλα με τα καρπούζια.... ο Έλληνας με την πρώτη ευκαιρία <θα προεκτείνει> τον χαρακτήρα του, στο αυτοκίνητό του (ιδιαίτερα εμείς οι ανδρες)...αυτό είναι που με εντυπωσιάζει περισσότερο!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Re: Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 19 Μάιος 2006, 19:39

Santa έγραψε:
markd έγραψε:Μα το 99% των ελλήνων είναι έτσι!!!
Γιατί σου έκανε εντύπωση???

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Έλληνας προτιμά να δώσει ασκοπα λεφτά για μια <φίρμα> παρά να κοιτάξει αυτό που πραγματικά θέλει και χρειάζεται για να αποκτήσει.
Με λίγα λόγια όλο <εφέ και κλανιά είμαστε>... :twisted: :twisted:
Το προσέχω και εγώ στο δρόμο που είμαι τώρα. Σήμερα πχ πήγα και έπλυνα το αμάξι και όπως είναι φυσικό γυαλίζει σαν την μύγα μέσα στο γάλα.
Λόγω όγκου, νέου και ακυκλοφόρητου ξεχωρίζει εύκολα. Στα φανάρια περιμένοντας δίπλα μου σταματά ένας με ένα κανούργιο Range Rover τα μάτια μας έπεσαν του ενός στο αυτοκίνητο του αλλου. Με ρώτησε: <<τη μάρκα ειναι?>> και του είπα: <<ΗYUNDAI>>. Και ξέρετε τι μου είπε? <<Μπράβο η Hyundai... !!>>
Φυσικά ο κύριος είχε ένα αυτοκίνητο αξίας άνω των 100.000 ευρώ. Ανάθεμα αν χρειαζόταν ποτέ να ξοδέψει τόσα λεφτά.
Που να ξέρει όμως ότι πέραν του ονόματος τα δύο αυτοκίνητα παρέχουν τις ίδιες ανέσεις και εκπληρώνουν τις ίδιες ανάγκες ενός οδηγού που θέλει μεγάλο αμάξι.
Βέβαια χωρίς να θέλω να θίξω την Range Rover και να συγκρίνω τα μήλα με τα καρπούζια.... ο Έλληνας με την πρώτη ευκαιρία <θα προεκτείνει> τον χαρακτήρα του, στο αυτοκίνητό του (ιδιαίτερα εμείς οι ανδρες)...αυτό είναι που με εντυπωσιάζει περισσότερο!!


να σου πω την αληθεια, το νεο σαντα φε αν το δεις μουρη με μουρη με το κιου 7 ,θα δεις οτι το σαντα ειναι πιο ομορφο!!!απο το αουντι.

(αλλα οχι οσο το νεο μου xc 90!!!)


πoσo το πηρες το σαντα φε,τελικη τιμη και ποσο κανει το πιο φουλ εξτρα που υπαρχει?
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό Santa » 19 Μάιος 2006, 22:04

iperodigos έγραψε:
Santa έγραψε:
markd έγραψε:Μα το 99% των ελλήνων είναι έτσι!!!
Γιατί σου έκανε εντύπωση???

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Έλληνας προτιμά να δώσει ασκοπα λεφτά για μια <φίρμα> παρά να κοιτάξει αυτό που πραγματικά θέλει και χρειάζεται για να αποκτήσει.
Με λίγα λόγια όλο <εφέ και κλανιά είμαστε>... :twisted: :twisted:
Το προσέχω και εγώ στο δρόμο που είμαι τώρα. Σήμερα πχ πήγα και έπλυνα το αμάξι και όπως είναι φυσικό γυαλίζει σαν την μύγα μέσα στο γάλα.
Λόγω όγκου, νέου και ακυκλοφόρητου ξεχωρίζει εύκολα. Στα φανάρια περιμένοντας δίπλα μου σταματά ένας με ένα κανούργιο Range Rover τα μάτια μας έπεσαν του ενός στο αυτοκίνητο του αλλου. Με ρώτησε: <<τη μάρκα ειναι?>> και του είπα: <<ΗYUNDAI>>. Και ξέρετε τι μου είπε? <<Μπράβο η Hyundai... !!>>
Φυσικά ο κύριος είχε ένα αυτοκίνητο αξίας άνω των 100.000 ευρώ. Ανάθεμα αν χρειαζόταν ποτέ να ξοδέψει τόσα λεφτά.
Που να ξέρει όμως ότι πέραν του ονόματος τα δύο αυτοκίνητα παρέχουν τις ίδιες ανέσεις και εκπληρώνουν τις ίδιες ανάγκες ενός οδηγού που θέλει μεγάλο αμάξι.
Βέβαια χωρίς να θέλω να θίξω την Range Rover και να συγκρίνω τα μήλα με τα καρπούζια.... ο Έλληνας με την πρώτη ευκαιρία <θα προεκτείνει> τον χαρακτήρα του, στο αυτοκίνητό του (ιδιαίτερα εμείς οι ανδρες)...αυτό είναι που με εντυπωσιάζει περισσότερο!!


να σου πω την αληθεια, το νεο σαντα φε αν το δεις μουρη με μουρη με το κιου 7 ,θα δεις οτι το σαντα ειναι πιο ομορφο!!!απο το αουντι.

(αλλα οχι οσο το νεο μου xc 90!!!)


πoσo το πηρες το σαντα φε,τελικη τιμη και ποσο κανει το πιο φουλ εξτρα που υπαρχει?


Iperodige,
Το Santa το πήρα 38.000 ευρω με το κλειδι στο χέρι (πινακιδες, σημα κλπ)
Η βασικη έκδοση έχει 33.000 ευρω με μηχανικο κιβώτιο και φθάνει στα 39,000 ευρω η ακριβοτερη με αυτοματο κιβώτιο.
Εγώ πηρα την μεσαία με αυτόματο κιβώτιο καθώς η ακριβότερη έκδοση είχε σαν εξτρά μόνο το ψυγειάκι ανάμεσα στα καθίσματα και τα θερμαινόμενα μπροστινά καθίσματα. Τα θέωρησα εντελώς αχρηστα μιάς και στο Mav δεν είχα ποτέ χρησιμοποιήσει το μπουτόν για να ζεστάνω τον κώλο μου....
Είμαι μέχρι στιγμής ευχαριστημένος και δεν μπορώ να το συγκρίνω με το παλιότερό μου (Mav03) σε καμία περίπτωση. Κλάσεις ανώτερο ανεση, ηχομόνωση, επιδόσεις, χώρους και ομορφιά...
Μοιάζει πάρα πολύ με το SUV της Infinity στη μούρη...

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Re: Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 20 Μάιος 2006, 11:46

Santa έγραψε:.
Μοιάζει πάρα πολύ με το SUV της Infinity στη μούρη...


Η Infinity δεν ειναι παιδακι της Hyundai; Η της nissan ειναι και μπερδευτικα;
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Re: Ξερόλες όλου του Κόσμου Ενωθείτε!!!

Δημοσίευσηαπό Santa » 20 Μάιος 2006, 13:32

Dark_kronos έγραψε:
Santa έγραψε:.
Μοιάζει πάρα πολύ με το SUV της Infinity στη μούρη...


Η Infinity δεν ειναι παιδακι της Hyundai; Η της nissan ειναι και μπερδευτικα;


Της Nissan.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 20 Μάιος 2006, 14:49

Σορυ τοτε, λαθος μου.
Οντως μιαζουν πολυ. Πολυ ομορφα και τα δυο (προσοπικα μου αρεσει λιιιγο περισσοτερο το infinity). Μαλλον μια απο της κλασικες αντιγραφες παιζει και εκει...
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό Santa » 20 Μάιος 2006, 18:59

Dark_kronos έγραψε:Σορυ τοτε, λαθος μου.
Οντως μιαζουν πολυ. Πολυ ομορφα και τα δυο (προσοπικα μου αρεσει λιιιγο περισσοτερο το infinity). Μαλλον μια απο της κλασικες αντιγραφες παιζει και εκει...


Ποιος αντέγραψε ποιόν δεν ξέρουμε....
Μάλλον η Hyundai την έκανε την βρωμοδουλεια.....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Researcher » 06 Μαρ 2007, 22:45

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ!!!! Αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα μέσα στην οποία ζει ο νεοέλληνας!!!
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες