Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Navigation σε Santa Fe ή γενικά

Navigation σε Santa Fe ή γενικά

Δημοσίευσηαπό anthrakisantafe » 19 Οκτ 2006, 15:19

Για Navigation έχει κανείς εμπειρία στο Santa Fe ή γενικά.
Εννοώ να έχει βάλει κάποιος και να το έχει δοκιμάσει στη πράξη, πώς λειτουργεί, αν βρίσκει έγκαιρα και σωστά τη διαδρομή.
Θα ήταν χρήσιμη κάθε πληροφορία.
Άβαταρ μέλους
anthrakisantafe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006, 03:43
Τοποθεσία: Λέσβος

Δημοσίευσηαπό Santa » 20 Οκτ 2006, 00:56

Για ρίξε μια ματιά εδώ-> http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewforum-f-27.html. Δεν έχω προσωπική γνώμη για το navigation, gps κλπ γιατι απλά δεν μου χρειάστηκε....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό sixdays » 20 Οκτ 2006, 17:12

Φίλε anthrakisantafe έχω 2 εβδομάδες αγοράσει το MLS Myguide gps με χάρτες destinator PN και έχω τρελαθεί με τις δυνατότητες εντός πόλης.Ταιριάζει και ωραία στο σάντα φε.Για εκτός πόλης δυνατότητες ακόμη δεν ξέρω.Είναι πολύ καλό και σαν παλμ τοπ με πολλές δυνατότητες.
Άβαταρ μέλους
sixdays
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 22:38
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό anthrakisantafe » 07 Νοέμ 2006, 16:53

sixdays έγραψε:Φίλε anthrakisantafe έχω 2 εβδομάδες αγοράσει το MLS Myguide gps με χάρτες destinator PN και έχω τρελαθεί με τις δυνατότητες εντός πόλης.Ταιριάζει και ωραία στο σάντα φε.Για εκτός πόλης δυνατότητες ακόμη δεν ξέρω.Είναι πολύ καλό και σαν παλμ τοπ με πολλές δυνατότητες.

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, αλλά ήμουν αρκετά βιαστικός, καθώς ετοιμαζόμουν για ταξίδι στη Ευρώπη με το Santa και έτσι μετά από μια βόλτα στα μαγαζιά στη Στουρνάρη και πέριξ, κατέληξα στο Pioneer avic-s1.
Σημαντικό για τη τελική απόφαση μου ήταν να έχει καλούς χάρτες για Ευρώπη.
Η κάλυψη του αντίστοιχα για Ελλάδα είναι περιορισμένη σε Αθήνα Θεσσαλονίκη και λίγες ακόμα μεγάλες πόλεις, αλλά καλύπτει το εθνικό και επαρχιακό δίκτυο αρκετά καλά.
Σε Ιταλία και Αυστρία που το χρειάστηκα πραγματικά και σε δύσκολες περιπτώσεις ήταν τέλειο :D :D :D
Πολύ καλές και έγκαιρες φωνητικές οδηγίες, ενήμερο για τις πιο πρόσφατες αλλαγές σε διάφορες πόλεις που βρέθηκα, όσες διευθύνσεις έψαξα τις βρήκα με απόλυτη επιτυχία, σε κάθε σημείο είχε πλήρη κατάλογο με σημεία ενδιαφέροντος σε όλες τις κατηγορίες, συνοπτικά για Ευρώπη τέλειο.
Θα ψάξω να βρω και ένα καλύτερο χάρτη για Ελλάδα και μετά όρεξη και χρόνος να υπάρχει για εξορμήσεις και ταξίδια....

Όσο για το Santa Fe μετά από τα 2500 χλμ. που έκανα σε αυτό το ταξίδι, ένα έχω να πω όσο βαρύγδουπο και να ακούγεται:
Το αυτοκίνητο δε παίζεται, τύφλα να έχουν πολλά μεγαλύτερα και πολύ ακριβότερα SUV. Σταθερότατο ακόμα και με γεμάτα 190 σε αυτοκινητόδρομους ακόμα και με ανοιχτές στροφές, ποιότητα κύλισης αξεπέραστη, επιταχύνσεις ακόμα και με 5η σε μεγάλες ταχύτητες χωρίς να σου βγαίνει η πίστη, σε αρκετές περιπτώσεις άφησα πίσω Touareq, Volvo XC90, BMW X3. Όχι ότι δε είχαν τα χμ να ακολουθήσουν ή να προσπεράσουν, αλλά η σιγουριά που μου έδινε το Santa έδειχνε να λείπει από τα αντίστοιχα σε πολλές περιπτώσεις.
Ίσως να ακούγονται υπερβολικά αυτά που γράφω αλλά είμαι πραγματικά
ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ με το SANTA FE.
:D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
anthrakisantafe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006, 03:43
Τοποθεσία: Λέσβος


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες