Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ..

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ..

Δημοσίευσηαπό notis » 13 Νοέμ 2006, 11:33

ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΠΑΣΑΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ,ΠΟΣΟ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΙΑ SPORTAGE H ENA SAMURAI H ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ? ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕ 7 ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΙΒΑΤΕΣ , 1Μ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕΤΑΞΟΝΙΟ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ?
ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΕΚΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ 40000 ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΘΕΟΥ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ , ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ENA SAMURAI ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ? ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΜΕ 160 ΧΛ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ
Άβαταρ μέλους
notis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 10:43

Δημοσίευσηαπό donald » 13 Νοέμ 2006, 12:30

Για πες μας τι ακριβώς σας συνέβη και εκνευριστήκατε :?:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 13 Νοέμ 2006, 12:50

α. έτσι είναι, η βλακεία είναι δεδομένη.
β. τι σου φταίνε οι λέσχες και τις υποτιμάς με τη σειρά σου τσουβαληδόν ? Προσωπικά έχω τραβήξει (και με έχουν τραβήξει) ποικιλία οχημάτων (μέλη λέσχης και μή), καμμία απαξίωση... αργά ή γρήγορα όλα και όλοι κολλάνε, κι όποιος νομίζει κάτι άλλο, απλά δεν έχει πάει αρκετά μακρυά.
γ. έχω niva (όλως τυχαίως, θα μπορούσα να έχω οποιοδήποτε άλλο, όλα καλά μου φαίνονται, ανάλογα με το τι θες να κάνεις) και η απαξία πάει σύννεφο. Και που δεν είναι έτσι όμως? (δουλειά, σχέσεις κτλ). Απλά υποστηρίζεις τις επιλογές σου, δεν τρέχει και τίποτα.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό notis » 13 Νοέμ 2006, 13:33

ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΛΕΣΧΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ
ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΛΕΣΧΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ mato? ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΚΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ Η ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ?
Άβαταρ μέλους
notis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 10:43

Δημοσίευσηαπό notis » 13 Νοέμ 2006, 13:57

[quote="donald"]Για πες μας τι ακριβώς σας συνέβη και εκνευριστήκατε :?:[/qu
ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟ ΤΖΙΠ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ 120 ΧΛ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ
Άβαταρ μέλους
notis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 10:43

Δημοσίευσηαπό donald » 13 Νοέμ 2006, 14:21

Και να μπορούσε να πάει(λόγω οχήματος), του επιτρέπεται(βάση Κ.Ο.Κ.) :?:
Όταν υπάρχουν κόμπλεξ δεν κρύβονται με τίποτα :oops:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 13 Νοέμ 2006, 15:01

notis έγραψε:ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΛΕΣΧΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ
ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΛΕΣΧΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ mato? ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΚΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ Η ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ?



Δεν είναι απαραίτητο να γυρίσει η κουβέντα στον λόγο ύπαρξης των Λεσχών, είχα την εντύπωση ότι κάτι άλλο συνέβη, αν θέλεις όμως ευχαρίστως συνεχίζουμε.

Το ότι δεν μίλησες για συγκεκριμένη λέσχη, αλλά γενικά «εσείς από τις λέσχες» , με οδήγησε ακριβώς στο να μιλήσω για γενικό "τσουβάλιασμα", λογική με την οποία δεν συμφωνώ σε ό,τι κι αν αναφέρεται.

Δεν ξέρω σε τι κατάσταση αναφέρεσαι στο πρώτο post, μπορώ από την άλλη να αναφέρω τρεις βασικούς λόγους ύπαρξης λεσχών σύμφωνα με καταστάσεις που ξέρω εγώ.
Είμαι μέλος (απλό, ούτε ΔΣ ούτε τίποτα άλλο) του Συλλόγου Τετρακίνησης Βόρειας Ελλάδας (ΣτεΒΕ), και εδώ τουλάχιστον η κατάσταση απέχει πολύ από διάφορα που διαβάζω για «μαγαζιά’ και επιχειρήσεις.

Νομίζω ότι οι λέσχες, σύλλογοι κτλ μπορούν, λόγω (θεσμικής) οντότητας και ως μαζικοί φορείς, να κάνουν αυτό που δεν μπορούν ιδιώτες, όπως πχ

Ομάδες βοήθειας (το 2003 είχαν ξεκινήσει Πανελλαδικά, μετά ατόνησαν, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να κατηγορήσει κάποια λέσχη γι αυτό, περισσότερο από τους εν δυνάμει χρήστες που δεν έκαναν χρήση). Με το που γράφτηκα στον Σύλλογο απέκτησα λίστα τηλεφώνων βοήθειας από όλες τις λέσχες της Ελλάδας την οποία μάλιστα χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω, πράγμα το οποίο θεωρώ τουλάχιστον σημαντικό.

αγώνες (με ό,τι συνεπάγεται, από έκδοση άδειας, εύρεση χώρου, οργάνωση κτλ κτλ). Ως γνωστόν «οι αγώνες προάγουν το είδος» και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που συμμετείχα σε οργάνωση trial και trophy και άνοιξαν λιγάκι τα μάτια μου.

Απλόχερη (έκφραση άλλου φίλου) μεταφορά τεχνογνωσίας.

Από κει και πέρα, κι ανάλογα με τα γούστα του καθένα, εκδρομές, σεμινάρια κτλ κτλ. Προσωπικά σπανίως συμμετέχω σε εκδρομή του Συλλόγου, όμως μέσω αυτού συμμετείχα σε διαδρομές της Λέσχης Σερρών π.χ., θετική εμπειρία για μένα.

Φυσικά όπως σε όλες τις παρέες / συγκεντρώσεις κτλ, δεν υπάρχει ταυτότητα απόψεων και πιθανόν να χρειαστεί να ψάξεις τα κατάλληλα άτομα, όμως (κατά την γνώμη μου πάντα) αυτό δεν μειώνει κάποια Λέσχη / Σύλλογο συνολικά.

Όσο για την νοοτροπία, δεν ξέρω τι αντιμετώπισες εσύ, εγώ από την πρώτη στιγμή και πριν ακόμα γίνω μέλος (γι αυτό και έγινα τελικά) είχα άψογη αντιμετώπιση και μάλιστα από τα πιο παλιά άτομα στον χώρο, με άμεση βοήθεια σε διάφορα ζητήματα που με απασχολούσαν τότε (επαναλαμβάνω πριν γίνω καν μέλος) και χωρίς προσπάθεια προσυλητισμού.

Τέλος, δεν ανάγκασα ποτέ κανέναν να κάνει κάτι με την συμπεριφορά μου, ούτε με ανάγκασε κανείς. Κι όταν στην ίδια πρόταση αντιπαραβάλεις το (κι εγώ έχω τραβήξει) ΑΛΛΑ (δεν αναγκάζω με την συμπεριφορά μου) δημιουργείται η εντύπωση ότι η κατάσταση είναι άσπρο / μαύρο, ενώ υπάρχει πάντα ενδιάμεσος τόνος (τι απλά που θα τανε αλήθεια να ήταν όλα άσπρα / μάυρα)


Φιλικά και με κάθε ειλικρίνεια
Μάνος.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό notis » 13 Νοέμ 2006, 15:24

φιλε Μανο χαρηκα που ανοιξες ετσι το θεμα και πραγματικα ασ υπηρχαν πολλοι σαν και εσενα που αντιλαμβανονται ετσι τα πραγματα
και εγω ειμαι σε λεσχη και σε εμενα εχουν φερθει καλα και πηρα πολλα πραγματα και εμαθα και και και..
αλλα υπηρξα και σε αλλεσ και εφυγα και εφυγαν και αλλοι για λογουσ σαν και αυτους που εγραψα πιο πριν. δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα ειδικα σε αυτους που ειναι ενεργα μελη και εχουν προσφερει.
μια λεσχη οφειλει να ειναι ιση απεναντη σε ολους και περισσοτερο σαυτους που την εχουν "αναγκη".
Στο ξαναλεω δεν μιλησα για συγκεκριμενη λεσχη αλλα επισης δεν μιλησα για μια μονο αρα εκει ταιριαζει ο πλυθηντικος που ανεφερα προηγουμενος
και για να εισαι καλα ισως πρεπει να εισαι οπως εσυ αλλα και εγω γιατι σου ειπα δεν προκειται για προσωπικη εμπειρια.
Άβαταρ μέλους
notis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 10:43

Δημοσίευσηαπό fokion » 13 Νοέμ 2006, 16:05

Λαθος παρεες με την ευρυτερη ενοια του ορου..... δυστυχως. Παντως εγω ριχνω μεγανα γελια καθε φορα που χιονιζει και βλεπω σουπερντουπερ τετρακινητα με αλυσιδες εκει που ο ματρακας μου δεν εχει βαλει ακομα 4κινηση....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό mato » 13 Νοέμ 2006, 16:05

Κατά βάση συμφωνούμε, απλά απ' ό,τι φαίνεται έχουμε διαφορετικές εμπειρίες και (αναγκαστικά) βγάζουμε άλλα συμπεράσματα.
Συμφωνώ απολύτως για την ίση αντιμετώπιση και δυστυχώς η (κακή) συμπεριφορά παραμένει ανεξίτηλη στη μνήμη, ακόμα κι αν προέρχεται από μεμονωμένα άτομα, πολύ περισσότερο από ομάδα.
Πάντως για την ιστορία, αν προσπαθήσω να πάω με το niva (με mud τον χειμώνα) με πάνω από 110-120, το ούτως ή άλλως δωρεάν μασσάζ που προσφέρει το niva θα γίνει κάτι σαν σεισμός διαρκείας, φαντάζομαι.
Η απαίτηση αυτή είναι εντελώς απαράδεκτη (ειδικά για 4χ4).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό fokion » 13 Νοέμ 2006, 16:07

και παλι φιλε mato και παλι.... Επρεπε ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ οτι ΟΛΗ η ομαδα δεν εχει τις ιδιες δυνατοτητες... Λαθος οργανωση λεγεται αυτο...
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό notis » 13 Νοέμ 2006, 17:41

κατι τετοιο... και δεν σχυει για ολες τις λεσχες , λαθος που το εθεσα ετσι.
Άβαταρ μέλους
notis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 10:43

Δημοσίευσηαπό mato » 13 Νοέμ 2006, 20:54

fokion έγραψε:και παλι φιλε mato και παλι.... Επρεπε ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ οτι ΟΛΗ η ομαδα δεν εχει τις ιδιες δυνατοτητες... Λαθος οργανωση λεγεται αυτο...


Φωκίωνα και πάλι το ίδιο λέμε... προφανώς το γνωρίζουν, δεν είναι μυστικό. Ούτως ή άλλως, ακόμα και μεταξύ σφιχτής παρέας, ακόμα και μεταξύ αγωνιζομένων, καμμία ομάδα άνω των 5-6 αυτ/των δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες ... πολύ περισσότερο μια λέσχη όπου μπορεί να γίνει μέλος οποιοσδήποτε κάτοχος οποιουδήποτε 4χ4.

Εκτός αν δεν απευθύνεται σε "ευρύ" κοινό.

Αν όμως απευθύνεται, δεν είναι καν θέμα οργάνωσης (αυτό έρχεται μετά), αλλά πολύ πιό ουσιωδών χαρακτηριστικών, όπως ομαδικότητα, σύμπνοια κτλ, για να μην αναφερθώ σε άλλα στοιχειώδη πολιτισμικά στοιχεία όπως ευγένεια.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Νοέμ 2006, 07:36

notis έγραψε:Για πες μας τι ακριβώς σας συνέβη και εκνευριστήκατε :?:[/qu
ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟ ΤΖΙΠ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ 120 ΧΛ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ


Notis αυτό που θεωρώ απαράδεκτο είναι κομβόι στην εθνική να πηγαίνει πάνω από 120 βία 130 μιας και είναι ιδιαίτερα επικύνδινο κάτι τέτοιο. Οι περισσότεροι από μας έχουν κινηθεί σε κομβόι και πιστεύω καταλαβαίνουν τι λέω.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ..

Δημοσίευσηαπό GALLOPER » 14 Νοέμ 2006, 08:56

notis έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΠΑΣΑΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ,ΠΟΣΟ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΙΑ SPORTAGE H ENA SAMURAI H ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ? ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕ 7 ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΙΒΑΤΕΣ , 1Μ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕΤΑΞΟΝΙΟ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ?
ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΕΚΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ 40000 ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΘΕΟΥ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ , ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ENA SAMURAI ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ? ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΜΕ 160 ΧΛ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ


Δηλωνω υπευθηνα οτι παρ ολο που το αυτοκινητο μου εχει 7 θεσεις,τις πεταξα(τις 2).........για δεν χωραγε ο σκυλος μου :twisted: :twisted: :twisted:
Εγω παντως οσες φορες πηγα εκδρομη με λεσχη τα ορια ειχαν τηρηθει μεσες-ακρες, οσο για τις εκδρομες που παμε με φιλους ....ε...εκει αν υπαρχει καποιος ποιο γρηγορος.........πινει τον καφε του μονος περιμενοντας μας :twisted: :twisted:
Α..... και κατι αλλο για τους βενζινοκινητους 7θεσιους...........εμεις παμε ποιο αργα γιατι ............μπενζινα τζουζει θειο........... :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
GALLOPER
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005, 19:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες