Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Kia Sportage II

Δημοσίευσηαπό apoazo » 29 Νοέμ 2006, 13:57

kozagio έγραψε:φιλε apoazo καλως ηρθες και μεγεια το οχημα.... για το τρεμουλο μαλον κατα 99% ειναι απο ζυγοσταθμιση το ιδιο μου εκανε και εμενα το sorento και με μια προσεκτικη ζυγοσταθμιση εξαφανιστικε το τρεμουλο αλωστε τα λαστιχα που φορανε τα ΚΙΑ μαλον μπαλονοφερνουν λιγο... τωρα για το θεμα των στροφων πιο αρμοδιος ειναι ο extrax που το εχει το αυτοκινητο αλλα η αποψη ειναι οτι αυτο μπορει να συμβαινει επειδη εχει βαρυ σφονδυλο για να αποθηκευει ροπη


ΦΙΛΕ koazio ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤ/ΠΙΑ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ. ΟΙ (τεχνικοι) ΜΕΤΑ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΗ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ 4WD ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ. ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΗ ΚΑΙ ΕΜΑΙΛ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
Άβαταρ μέλους
apoazo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 10:17

Δημοσίευσηαπό extrax » 29 Νοέμ 2006, 15:27

Γεια σου Αποστολε, βλεπω εισαι και συντοπιτης :wink:

Ειναι οπως τα λεει ο kozagio

Οσον αφορα τις στροφες του κινητηρα ειναι λογικο να πεφτουν αργα αφου απο κατασκευης εχει βαρυ σφονδυλο επιτηδες ωστε να μην χανει ροπες.Αν δεν κανω λαθος στα περισσοτερα suv ετσι ειναι

Για το τρεμουλο το πρωτο που μου ερχετε στο μυαλο και μενα ειναι ζυγοσταθμιση. Στο κανει περιπου 125-135 ή γενικα πανω απο τα 120?
Και μενα εχει τρεμουλο στα 125-130 και πιστευω οτι ειναι ζυγοσταθμιση αλλα δεν το εχω κανει ακομα. Παντως καλυτερα πηγαινε το σε ενα λαστιχά να σου κανει ζυγοσταθμιση και οχι στην αντιπροσωπεια.
Εμενα θελει και ευθυγραμμιση και ζυγοσταθμιση. Μην νομιζεις οτι τα αυτ/τα ερχονται ζυγοσταθμισμενα και ευθυγραμμισμενα σωστα, μαλλον το αντιθετο θα ελεγα...
Άβαταρ μέλους
extrax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 31 Οκτ 2006, 08:33
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό kozagio » 29 Νοέμ 2006, 20:45

παιδια μην σκατε με αυτα τα λαστιχα θα εχετε προβληματα ζυγοσταθμισης . εγω που παρατηρησα τα δικα μου ειναι γεματα καρουμπαλα... υπομονη να φαγωθουν λιγο για να τ αλαξουμε.... αλλα μεχρι τοτε θελουν συχνες ζυγοστθμισεις
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό apoazo » 30 Νοέμ 2006, 09:27

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΜΕΣΩ ΕΜ;ΑΙΛ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΗ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΥΤ/ΤΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΙΕΖΩ.ΦΙΛΕ ΣΥΝΤΟΠΙΤΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΑΛΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
apoazo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 10:17

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 30 Νοέμ 2006, 18:39

Τσεκαρε και τις πιεσεις των ελαστικων καλου - κακου. Δεν ειναι απιθανο να στο εδωσαν οπως ηρθε και να εχεις 40-45 psi στα λαστιχα! Τα φουσκωνουν τοσο για τις μεταφορες, οποτε αν δεν τα φερεις στα κανονικα παρατηρουνται διαφορα στις μεγαλες ταχυτητες, εκτος του κοπανηματος στις μικροανωμαλιες.
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό apoazo » 01 Δεκ 2006, 13:26

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ. ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤ/ΠΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΤΕΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.
ΕΓΙΝΕ ΖΥΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΗ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΓΙΝΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ
Άβαταρ μέλους
apoazo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 10:17

Δημοσίευσηαπό donald » 01 Δεκ 2006, 13:47

apoazo έγραψε:ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ. ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤ/ΠΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΤΕΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.
ΕΓΙΝΕ ΖΥΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΗ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΓΙΝΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ


Ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος: Τα καλά πρέπει να λέμε!!!
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό apoazo » 01 Δεκ 2006, 15:26

donald έγραψε:
apoazo έγραψε:ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ. ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤ/ΠΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΤΕΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.
ΕΓΙΝΕ ΖΥΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΗ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΓΙΝΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ


Ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος: Τα καλά πρέπει να λέμε!!!


ΝΗΣΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.ΤΟΠΙΚΟΣ ΑΝΤ/ΠΟΣ ΤΗΣ KUMCHO ΕΔΩ.
Άβαταρ μέλους
apoazo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 10:17

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες

cron