Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά νέου Kia

Αγορά νέου Kia

Δημοσίευσηαπό Lacrimosa » 15 Ιαν 2007, 13:04

Γεια σας παιδιά!!!

Αν και γέρασα μόλις πρόσφατα έβγαλα δίπλωμα... και ως βουνίσιος δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην αγορά ενός kia sportage...

Το θέμα είναι...

Εκτός από το πακέτο που δίνεται με την επέκταση της εγγύησης υπάρχουν άλλα καλούδια που προσφέρει η αντιπροσωπία, ή που μπορώ να αγοράσω από αλλού??? Κυρίως αναφέρομαι σε πράγματα όπως στήριγμα για ποδήλατο, ραντάρ παρκαρίσματος, έχτρα χώροι αποθήκευσης....

Δυστυχώς οι πωλητές της εταιρείας δεν είναι και οι πιο ένθερμοι (μάλλον έχουν πετύχει τους στόχους τους)...

Θα χαρώ για οποιαδήποτε πληροφορία...

ΑΑαααα Επίσης... Δεδομένου ότι κάθε σαββατοκύριακο είμαι βουνό, θα ήθελα και ένα GPS και χάρτες επαρχιακών δρόμων... τι προτείνετε???

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

(Ένας νέος οδηγός)
Άβαταρ μέλους
Lacrimosa
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Ιαν 2007, 12:12

Δημοσίευσηαπό almak » 17 Ιαν 2007, 01:15

Δεν νομίζω να υπάρχουν άλλα καλούδια που θα τα χρειαστείς στο βουνό.
Το αυτοκίνητο είναι καινούργιο και τα μόνα που υπάρχουν έχουν να κάνουν με αισθητικές βελτιώσεις τα οποία συνήθως σου κάνουν την ζωή δύσκολη στο βουνό :wink:

Το μόνο που σου λύπει για το βουνό είναι ένα σετ λάστιχα all terain ή mud αναλόγος του τι κάνεις στο βουνό.

Τώρα όσον αφορά το τζι πι ες κάνε την ερωτησή σου εκεί που μιλούν για τέτοια πράματα....εκεί θα το δουν περισσότεροι γνώστες του αντικειμένου και θα πάρεις πιο πολλές απαντήσεις.
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό donald » 17 Ιαν 2007, 11:50

Το ραντάρ παρκαρίσματος το έχουν ως αξεσουάρ πρόσθετο η αντιπροσωπία.
Το ξέρω γιατί το προτείνανε στον αδερφό μου που πήρε το Sportage πρίν 15 μέρες.
Για τα υπόλοιπα, σε κατάστημα με αξεσουάρ αυτοκινήτων, εκτός αν βάλεις μεταλλικά προστατευτικά στους προφυλακτήρες προς και πίσω, Bull bar, σκαλοπάτια ή προστατευτικές ποδιές από κάτω τα οποία πρέπει να τα ψάξεις σε ειδικά καταστήματα που ασχολούνται μόνο με τέτοιους εξοπλισμούς.

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Ευχαριστώ πολύ...

Δημοσίευσηαπό Lacrimosa » 17 Ιαν 2007, 15:48

Λέω να πάω το Σάββατο για ένα test drive (μονο για τυπικους λόγους.... χεχεχε αφού την έχω πάρει την απόφασή μου!!!!)

Μήπως άκουσες και την τιμή του ραντάρ παρκαρίσματος?? Ασε που θα το μάθω το Σάββατο, αλλά λέμε τώρα....

Ευχαριστώ για τις συμβουλές...

Καλή συνέχεια...
Άβαταρ μέλους
Lacrimosa
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Ιαν 2007, 12:12

Δημοσίευσηαπό almak » 17 Ιαν 2007, 18:19

Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Re: Ευχαριστώ πολύ...

Δημοσίευσηαπό MauroPaltoudias » 31 Ιαν 2007, 15:21

Lacrimosa έγραψε:Μήπως άκουσες και την τιμή του ραντάρ παρκαρίσματος?? Ασε που θα το μάθω το Σάββατο, αλλά λέμε τώρα....


Εγώ έχω το Tucson αλλά νομίζω ότι το ραντάρ που βάζει η αντιπροσωπεία δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Προσωπικά, το 'βαλα πριν περίπου 7-8 μήνες (μιλάω πάντα για το αυθεντικό της hyundai, με αισθητήρες και ΟΧΙ με την ταινία που προτείνεται ως η πιο φτηνή λύση) και κόστισε 120Ε + τοποθέτηση (που δεν θυμάμαι πόσο ήταν). Η συσκευή τοποθετείται δεξιά ή αριστερά και μπροστά από το τιμόνι και σου δείχνει απόσταση από το πίσω αντικείμενο με εύρος 1,5μ - 0,20μ.
Άβαταρ μέλους
MauroPaltoudias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 05 Αύγ 2005, 23:32

Re: Ευχαριστώ πολύ...

Δημοσίευσηαπό fokion » 31 Ιαν 2007, 15:45

Na ρωτησω ετσι απο περιεργεια... αυτο το συστημα ενεργοποιηται μονο οταν εχεις βαλει οπισθεν. Σωστά?
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Ευχαριστώ πολύ...

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 31 Ιαν 2007, 18:34

fokion έγραψε:Na ρωτησω ετσι απο περιεργεια... αυτο το συστημα ενεργοποιηται μονο οταν εχεις βαλει οπισθεν. Σωστά?

Ναι γιατι παιρνει ρευμα με κλεφτη απο το καλωδιο της λαμπας της οπισθεν
Φαντασου να κανει λαθος ο μαστορας και να το συνδεσει σε συνεχες 12 βολτ.Οταν σε πλησιαζε καποιος απο πισω θα εκανε σαν τον Τουιτι,τρελοκομειο :P
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Re: Ευχαριστώ πολύ...

Δημοσίευσηαπό MauroPaltoudias » 02 Φεβ 2007, 15:04

fokion έγραψε:Na ρωτησω ετσι απο περιεργεια... αυτο το συστημα ενεργοποιηται μονο οταν εχεις βαλει οπισθεν. Σωστά?


Ακριβώς όπως τα 'πε ο panayotis στο παραπάνω μήνυμα. Δεν θα μπορούσε να 'ναι και διαφορετικά ! (σε ό,τι αφορά την ενεργοποίηση του συστήματος με την όπισθεν)
Άβαταρ μέλους
MauroPaltoudias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 05 Αύγ 2005, 23:32


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες