Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Kia sportage - αλλαγή ψαλιδιών;

Kia sportage - αλλαγή ψαλιδιών;

Δημοσίευσηαπό VooDoorh » 06 Μάιος 2008, 23:44

Πρόκειται να αγοράσω ένα sportage μεταχειρισμένο του 2000, το πήγα στην αντιπροσωπεία να το ελέγξουν και μου είπαν ότι είναι χαλασμένες οι φούσκες που βρίσκονται στα μπροστινά ψαλίδια, αλλά επειδή είναι ενσωματωμένες πάνω σε αυτά, θα πρέπει να αλλαχτούν τα ψαλίδια. Ένας άλλος μηχανικός όμως μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να αλλαχτούν τα ψαλίδια, παρά μόνο οι φούσκες. Τελικά ποιός έχει δίκιο; Μήπως γνωριζει κάποιος να μου λύσει την απορία; :?: :D
Άβαταρ μέλους
VooDoorh
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Μάιος 2008, 23:22

Kia sportage - αλλαγή ψαλιδιών;

Δημοσίευσηαπό Lesvossafari » 07 Μάιος 2008, 09:44

Ο δευτερος!
Άβαταρ μέλους
Lesvossafari
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 16 Μαρ 2007, 09:31
Τοποθεσία: mytilini, Lesvos

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 07 Μάιος 2008, 10:31

Ενσωματωμένα με τα ΠΑΝΩ ψαλίδια είναι τα αντίστοιχα μπαλάκια (silentblock) . Για ενσωματωμένες φούσκες (προφανώς των ημιαξονίων) ..πρώτη φορά ακούω!!!!!
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό VooDoorh » 07 Μάιος 2008, 16:02

Φίλε μου Jugulator πρέπει να έχεις δίκιο, απλά δεν γνωρίζω ακριβώς την ορολογία, αναφέρομαι σε αυτά που είναι ενσωματωμένα στα ΠΑΝΩ ΨΑΛΙΔΙΑ, στην αντιπροσωπία μου τα ανέφεραν ως 'φουσκίτσες'. Επίσης το αμάξι έχει πρόβλημα και στον ατέρμονα, οπότε σκέφτομαι να μην το πάρω, γιατί ο ιδιοκτήτης με είχε διαβεβαιώσει ότι δεν ειχε κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :thumbright:
Άβαταρ μέλους
VooDoorh
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Μάιος 2008, 23:22


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης