Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

MOUNTAIN BIKE

Γενικώς!
Mountain bike, ορειβασία, σκι, κατασκήνωση κλπ, κλπ κλπ

Σας ενδιαφέρει το Mountain Bike;

Όχι καθόλου.
10
16%
Λίγο
15
24%
Με τρέλα και κορδέλα!
38
60%
 
Σύνολο ψήφων : 63

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 14 Φεβ 2006, 19:28

θα χαρούμε να σε δούμε σε κάποια βόλτα.Μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός θα κανονιστεί κάτι.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 14 Φεβ 2006, 20:11

Φιλε Kursk, εισαι ευπρόσδεκτος, απο οτι εχεις καταλαβει , δεν τιθεται θεμα βαθμου δυσκολιας, μην ανυσυχεις , απλα το μονο που χρειαζεται ειναι να μην ξερει ο Dr.Format για την βολτα. Αν το μαθει, αυτοματα ακυρωνεται η βολτα για λογους ασφαλειας! Μολις ξανα-αρχισουν λοιπον τα Στρουμφακια στην πρωινη ζωνη του ΣΤΑΡ και εχει δουλεια ο Φορματ τα πρωινα του Σαββατου, τον Μαρτιο - Απριλη, θα ξεκινησουμε και εμεις τις βολτες μας!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό kursk » 15 Φεβ 2006, 00:08

Μην ανησυχειτε καθολου παιδια. Τελειωνω ηδη τη συγγραφη του τριτου τομου με τιτλο "10000 προτασεις για να βελτιωση στο niva του Dr Format."Πριν καθε βολτα θα του δινω ενα τομο ( κατα προτιμηση πανω απο 900 σελ ) οποτε θα στρεφεται αλλου το ενδιαφερον του . Μεχρι να τελειωσει την Αναγνωση μου φαινεται πως μια 2 ωρη βολτα την προλαβαινουμε.
Αντιπερισπασμος λοιπον !
kursk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 18:39
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 15 Φεβ 2006, 04:09

:lol: :lol: :lol:



Χμμμμμμμ,

τι θα λέγατε αν ερχόμουν κι εγώ στις βόλτες σας ? :newbie: :band:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Φεβ 2006, 19:34

:shock: Βόλτες? Ποιές βόλτες :scratch: :D :D
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό vagelis » 16 Φεβ 2006, 00:07

Dr.Format έγραψε::lol: :lol: :lol:



Χμμμμμμμ,

τι θα λέγατε αν ερχόμουν κι εγώ στις βόλτες σας ? :newbie: :band:

Αυτα τα ποδηλατα δεν εχουν σχαρα Γιαννη.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

????

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 16 Φεβ 2006, 02:16

THANOS_KTM έγραψε::shock: Βόλτες? Ποιές βόλτες :scratch: :D :D


Βολτες? I don't know this word. :roll:
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 17 Φεβ 2006, 23:22

vagelis έγραψε:Αυτα τα ποδηλατα δεν εχουν σχαρα Γιαννη.

Το μυαλό σου είναι όλο στις σχάρες παλιόπαιδο :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 21 Φεβ 2006, 20:00

Εκανα μια ερευνα αγορας γιατι ηθελα να βελτιωσω λιγο το θεμα της σωστης κινησης πανω στο ποδηλατο και της βολτας και κατεληξα στα εξης.
Παπουτσια που κλειδωνουν στο πεταλι. Δεν ειναι απαραιτητα, αλλα θα ειχα γλιτωσει τον αγκωνα μου το καλοκαιρι αν δεν ειχε φυγει το ποδι απο το πεταλι με αποτελεσμα να πεσω στην ασφαλτο (ο εξοπλισμος που λεγαμε Σακραμ!!!). Οποτε εψαξα και βρηκα πεταλια που ειναι double face και για κανονικα παπουτσια και για ποδηλατικα δηλαδη. Παπουτσια πηρα ημιαγωνιστικα, δεν εχουν δηλαδη την τελειως ακαμπτη σολα και μπορυν να φορεθουν και για κανονικα.
Λογο βαρους προχωρησα και στην αγορα σελας με ζελε για αν ειναι πιο μαλακη, βρηκα μια ιταλικη δυστυχως την δινει για γυναικειο μοντελο αλλα ειναι πολυ βολικο αν δεν εισαι σκληροτραχηλος ΜΒερ και μπορεις να κανεις ποδηλατο περισοτερη ωρα χωρις να πιανεσαι.
Προτιμηθηκαν μεσες λυσεις και λογο κοστους και λογο χρησης. Το συνολο το δοκιμασα σε ασφαλτο μονο κυριως γιατι φοβομουν οτι δεν θα μπορεσω να ξεκλειδωσω το παπουτσι σε περιπτωση εκτακτου αναγκης. Πραγμα το οποιο δεν ισχυει, βγαινει πανευκολα. Μενει να ανοιξει ο καιρος λιγο ακομα για να τα δοκιμασω ολα σε κανονικες συνθηκες. Πρεπει βεβαια να ξεσκουριασουμε πρωτα γιατι τα 5χλμ στο ισιο ειναι γελοια αποσταση.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό sacram » 21 Φεβ 2006, 20:34

ωραίος!!!
βέβαια με τα πετάλια δεν ξέρω μη χρειαστεις να πατησεις το πόδι κάτω και δεν προλάβεις να το ξεκουμπώσεις από το πετάλι..

Οταν ανοίξει ο καιρός θα τα δοκιμάσεις σίγουρα. και εγώ μαζί!!!! Το είπε και ο γιατρός... ποδήλατο και κολύμπι για να κάνουμε τετρακέφαλους τούμπανο :)
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 21 Φεβ 2006, 22:41

leipsippos έγραψε:Εκανα μια ερευνα αγορας γιατι ηθελα να βελτιωσω λιγο το θεμα της σωστης κινησης πανω στο ποδηλατο και της βολτας και κατεληξα στα εξης.
Παπουτσια που κλειδωνουν στο πεταλι. Οποτε εψαξα και βρηκα πεταλια που ειναι double face και για κανονικα παπουτσια και για ποδηλατικα δηλαδη. Παπουτσια πηρα ημιαγωνιστικα, δεν εχουν δηλαδη την τελειως ακαμπτη σολα και μπορυν να φορεθουν και για κανονικα.
Το συνολο το δοκιμασα σε ασφαλτο μονο κυριως γιατι φοβομουν οτι δεν θα μπορεσω να ξεκλειδωσω το παπουτσι σε περιπτωση εκτακτου αναγκης. Πραγμα το οποιο δεν ισχυει, βγαινει πανευκολα. Μενει να ανοιξει ο καιρος λιγο ακομα για να τα δοκιμασω ολα σε κανονικες συνθηκες. Πρεπει βεβαια να ξεσκουριασουμε πρωτα γιατι τα 5χλμ στο ισιο ειναι γελοια αποσταση.


Οπως σου είχα πεί στην βόλτα...οταν συνηθίσεις το spd δεν θα μπορείς να ξανακάνεις ποδήλατο χωρίς αυτό :wink: και πολύ καλά έκανες και πήρες double face πετάλια.Αψογη κίνηση :thumbleft:
Το σ/κ αν ο καιρός παραμείνει καλός και έχει στρώσει και η γάμπα μου απο μια θλάση που έπαθα στο 5χ5 :( θα κανονίσουμε κάτι. 8)
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 22 Φεβ 2006, 01:06

sacram έγραψε:ωραίος!!!
βέβαια με τα πετάλια δεν ξέρω μη χρειαστεις να πατησεις το πόδι κάτω και δεν προλάβεις να το ξεκουμπώσεις από το πετάλι..


Αυτο σου λεω, βγαινουν πανευκολα, δεν τιθεται θεμα. Το κανεις 5 φορες και το εχεις μαθει.

sacram έγραψε:Οταν ανοίξει ο καιρός θα τα δοκιμάσεις σίγουρα. και εγώ μαζί!!!! Το είπε και ο γιατρός... ποδήλατο και κολύμπι για να κάνουμε τετρακέφαλους τούμπανο :)


Ναι δικε μου γιατι ανεβηκα στο ΚΤΜ την κυριακη και μετα βιας μπορουσα να σηκωθω στα μασπιε, δεν συζηταμε για το ελεγξω με τα ποδια, οπου ηθελε με πηγαινε. Εχω καλομαθει στα κιλα του 125 και το αλλο μου φαινεται κτηνος, οχι οτι δεν ειναι, αλλα μετα τα 180κιλα του KLE το ΚΤΜ ηταν πουπουλο, τωρα ειμαι και αγυμναστος και ειναι σαν να προσπαθω να ηρεμησω ξαναμμενο ταυρο!
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 22 Φεβ 2006, 01:11

THANOS_KTM έγραψε:Οπως σου είχα πεί στην βόλτα...οταν συνηθίσεις το spd δεν θα μπορείς να ξανακάνεις ποδήλατο χωρίς αυτό :wink: και πολύ καλά έκανες και πήρες double face πετάλια.Αψογη κίνηση :thumbleft:


Μενει να το συνηθισει κανεις γιατι ειναι λιγο περιργο στην αρχη, αλλα εκμεταλευεσαι ολη τη κινηση του ποδιου. Και την ανοδικη, εχεις δηλαδη το ποδι και να τραβαει προς τα πανω αρα αποδιδουν και συνεισφερουν στην κινηση και τα δυο ποδια ολη τη ωρα, πας πολυ πιο ανετα για πιο πολυ ωρα χωρις να κουραζεσαι. Καλη φαση, απο τοτε (απο την βολτα μας) τα ειχα βαλει στο ματι απλα δεν εβρισκα διπλης οψης πεταλια, γιατι θελω να μπορω να παω και την απλη βολτα μου, δεν ειναι αγωνιστικο το ΜΒ μου απο οτι θυμασαι και δεν ασχολουνται ολοι τοσο πολυ.
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό QUADMAN » 21 Μαρ 2006, 01:13

Καλησπερα και απο εμενα παιδια αν καποια στιγμη οργανωθει βολτα στη Βαρυμπομπη υπολογιστε αλλα 2 ατομα
μετριου απασχολησης με το αντικειμενο.
Good roads bring bad people
Bad roads bring good people

Απο γουρουνα σε ΚΤΜ 640 ADV τωρα αυτο ειναι καλο??????!!!!
Άβαταρ μέλους
QUADMAN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 08 Μαρ 2004, 17:14
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Μαρ 2006, 11:51

QUADMAN έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα παιδια αν καποια στιγμη οργανωθει βολτα στη Βαρυμπομπη υπολογιστε αλλα 2 ατομα
μετριου απασχολησης με το αντικειμενο.


παρε με τηλ τωρααααααααααα !!!

ειναι αναγκη...

660 αναγκη !!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mountain

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες