Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Aς μιλήσουμε για κατασκήνωση

Γενικώς!
Mountain bike, ορειβασία, σκι, κατασκήνωση κλπ, κλπ κλπ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 17 Απρ 2007, 08:27

Εκτος απο το 4 που και αυτο πεζεται ολα τα αλλα δεν υφιστανται.
Νο 1.Ποιοι ντοπιοι στα χωρια που παμε εχει πεντε εξη γεροντακια,Νο 2.Ποια αστυνομια,το ποιο κοντινο αστυνομικο τμημα σ'αυτα τα χωρια απεχει καμια πενηνταρια χλμ.Νο3.Πλιατσικο απο ποιους απο τα γεροντακια του χωριου;Και Νο5.Απο αλανες δοξα τον Θεο ολα τα χωρια ειναι γεματα.
Οσο για το Νο 4 μονο σε ακραιες συνθηκες πιθανον να μην μπορεσεις να πας.
Αλλο πραμα ρε παιδι μου να πινεις το πρωινο καφεδακι σου καθησμενος σε καρεκλιτσα στην ζεστη σου και αλλο στο πισω μερος του αυτοκινητου που εχεις μετατρεψει σε κρεβατι και να φοβασαι μην σου χηθει ο καφες ετσι σαν οκτω που εισαι,ασε που η τουαλετα μπορει να εχει λασπη μεχρι το γονατο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Researcher » 17 Απρ 2007, 13:48

Προσωπικά το δύσκολο off road δε με συγκινεί όσο το να επισκέπτομαι όμορφες και δυσπρόσιτες περιοχές. Μου είναι αντιπαθητικό να ταλαιπωρούμαι με σκάψιμο - κουβάλημα - κόψιμο κ.λπ. χαμαλο-εργασίες :( Αν βέβαια τύχει και κάποια ανάγκη no-problem. Επίσης δεν βρίσκω ενδιαφέρον στο να επισκέπτομαι επανειλημένα τα ίδια σημεία, προτιμώ να μην πάω καθόλου από το να πηγαίνω διαρκώς στα ίδια :([/quote]

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου φίλε Dr.Format!!!

Πάω εκδρομές και ειλικρινά χαίρομαι να βλέπω <<τζιπάκηδες>> κολλημένους!!!
Οχι γιατί φταίει το αμάξι αλλά γιατί ενώ είχαν την δυνατότητα να αποφύγουν τον λάκο με την ενός μέτρου λάσπη,...ΟΧΙ ΕΚΕΙ!!! ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝΕ!!!! όχι πως δεν τους βοηθάω μετά, αλλά η φύση των συγκεκριμένων αυτοκινήτων είναι για να χαρείς αυτά που με ένα απλό αυτοκίνητο δεν θα μπορούσες να δεις! ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ!!!
Ειδαλιώς, μια λύση ενός μεταχειρισμένου από τον στρατό,...Μ48 θα ήταν ιδανική για όλα αυτά τα εμπόδια,...

Όσον αφορά το κυρίαρχο θέμα της συζήτησης,...εγώ είμαι υπέρ του αυτοκινήτου, λύση που άλλωστε και ο ίδιος χρησιμοποιώ. Τώρα για το θέμα του κρύου, έχω κοιμηθεί και σε υψόμετρο 1300+ στους -5 και παρολ΄αυτά δεν αναζήτησα έχτρα ζέστη. Μου αρκούσε το πάπλωμα και το sleeping-bag...Το πρωινό βέβαια ξύπνημα με λίγη ώρα αναμένο το καλοριφέρ (μηχανή) ξεπερνιέται εύκολα,...
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 18 Απρ 2007, 08:55

Researcher έγραψε:ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου φίλε Dr.Format!!!

Πάω εκδρομές και ειλικρινά χαίρομαι να βλέπω <<τζιπάκηδες>> κολλημένους!!!
Οχι γιατί φταίει το αμάξι αλλά γιατί ενώ είχαν την δυνατότητα να αποφύγουν τον λάκο με την ενός μέτρου λάσπη,...ΟΧΙ ΕΚΕΙ!!! ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝΕ!!!! όχι πως δεν τους βοηθάω μετά, αλλά η φύση των συγκεκριμένων αυτοκινήτων είναι για να χαρείς αυτά που με ένα απλό αυτοκίνητο δεν θα μπορούσες να δεις! ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ!!!
Ειδαλιώς, μια λύση ενός μεταχειρισμένου από τον στρατό,...Μ48 θα ήταν ιδανική για όλα αυτά τα εμπόδια,...

Όσον αφορά το κυρίαρχο θέμα της συζήτησης,...εγώ είμαι υπέρ του αυτοκινήτου, λύση που άλλωστε και ο ίδιος χρησιμοποιώ. Τώρα για το θέμα του κρύου, έχω κοιμηθεί και σε υψόμετρο 1300+ στους -5 και παρολ΄αυτά δεν αναζήτησα έχτρα ζέστη. Μου αρκούσε το πάπλωμα και το sleeping-bag...Το πρωινό βέβαια ξύπνημα με λίγη ώρα αναμένο το καλοριφέρ (μηχανή) ξεπερνιέται εύκολα,...


Καλημέρα

Θέλω να επαναπροσδιορίσω λίγο τον όρο “δύσκολο off road” και γιατί πρέπει η ομάδα να κάνει και αποκοτιές “Μαλ…..ιες ” κοινώς μιας και ξεχνάμε λίγο τον παράγοντα που ονομάζεται ΦΥΣΗ.

Η φύση δείχνει τον ωραιότερο πρόσωπο της όταν δουλεύει μονή της χωρίς την επέμβαση του ανθρώπου αλλά και το πιο άγριο γι αυτό μερικά παραδειγματάκια που στους πιο παλιούς θα έχουν τύχη για να καταλάβετε τη εννοώ

1) διασχίζοντας ένα υπέροχο δασός έχοντας κάνει καμιά 25 χιλ και έχοντας πέραση μετρίας δυσκολίας περάσματα έχοντας πέραση μια υπέροχη μέρα φτάνεις στο τελευταίο που είναι αυξημένης δυσκολίας και μετά από κάνα χιλ. είναι η ταβέρνα η χώρος και έχεις απόφασης να διανυκτέρευσης τότε έχεις 2 επιλογές
1) να γυρίσεις πίσω με άλλον προορισμό
2) να επιχείρησης να πέρασης το δύσκολο εμπόδιο μιας και είσαι κοντά και εάν τα καταφέρεις έχει κάλος αλλά εάν όχι θα βρεθείς σε δύσκολη θέση λόγο ανεπαρκούς εμπειρίας

2) Το πρώτο σενάριο έχει 2 επιλογές πάμε για το δεύτερο που είναι παρόμοιο του πρώτου και να βάλουμε το ενδεχόμενο μιας ξαφνικής καταιγίδας η μιας δυνατής βροχής που μετατρέπουν τα μετρίου επιπέδου εμπόδια σε αυξημένου+ επιπέδου
Και σε συνδυασμό με την βροχή είσαι πλέων αναγκασμένος να τα πέρασης και η δύσκολη θέση γίνετε επικίνδυνη

3) σενάριο τρία έχεις πάει με λιακάδα και έχεις κατασκήνωση όμορφα και ωραία
Και το βραδάκι χαλάει ο καιρός και ρίχνει χιόνι 60-90 εκ.. η δυνατή βροχή και ο δρόμος από εκεί που ήταν ωραίος γίνεται επικίνδυνος επιλογές μια ΕΜΑΚ

Τι θέλω να πω με όλα αυτά καλύτερα να Βάλης το αυτοκίνητο σε 1 μετρό λάσπης και να προσπαθήσεις να το βγάλεις επειδή είχες κέφι παρά να το κάνεις μέσα σε χιονοθύελλα με το θερμόμετρο να δείχνει -10 -15
μια ομάδα που δραστηριοποιείται στην φύση και την απολαβαίνει είναι υποχρεωμένη (κατά εμέ )να ξέρη τα πραγματικά της όρια και να μπορεί να τα υπερβεί .

Πως βρίσκεις τα πραγματικά όρια ;
με εξάσκηση και αυτόβελτιωση που είναι καλύτερα να επιλεγείς εσύ το που και το πώς παρά να το διάλεξη η φύση μια μέρα για σένα
:grouphuuug:
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

Δημοσίευσηαπό vagelis » 18 Απρ 2007, 09:21

Ενταξει τωρα για μια φορα στα δεκα χρονια που μπορει να μου τυχει να μην πηγαινει μπροστα ,να πιασει χιονοθυελα και να μηνβ μπορω να κανω πισω και οτι αλλο ακραιο μπορει να συμβει ,εγω προσωπικα δεν προκειται να μπαινοβγαινω σε λασπολακουβες για προπονηση μπας και μου τυχει,αμα μου τυχει θα καλεσω την ΕΜΑΚ γιατι τους πληρωνουμε στο κατω-κατω.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 18 Απρ 2007, 09:28

vagelis έγραψε:Ενταξει τωρα για μια φορα στα δεκα χρονια που μπορει να μου τυχει να μην πηγαινει μπροστα ,να πιασει χιονοθυελα και να μηνβ μπορω να κανω πισω και οτι αλλο ακραιο μπορει να συμβει ,εγω προσωπικα δεν προκειται να μπαινοβγαινω σε λασπολακουβες για προπονηση μπας και μου τυχει,αμα μου τυχει θα καλεσω την ΕΜΑΚ γιατι τους πληρωνουμε στο κατω-κατω.


Σωστό και αυτό

Όλα είναι θέμα επιλογών εμένα μου αρέσουν τα δύσκολα γιατί ανεβάζω αδρεναλίνη κάνω την γυμναστική μου και τρώω μετά με περισσότερη όρεξη
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 18 Απρ 2007, 09:31

Α και τα σενάρια που περιέγραψα δεν είναι κάθε 10 χρόνια αλλά είναι συνήθη τον χειμώνα
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

Δημοσίευσηαπό vagelis » 18 Απρ 2007, 11:31

Φιλε θα συμφωνησω οτι ειναι συνηθη οταν ψαχνεσαι,15 χρονια εχω ακουσει εκατονταδες ιστορες του στυλ ' παλευαμε 8 ωρες και καναμε 100 μετρα",εγω σε τετοια λακαω,μου αρεσει η φυση και αν ειναι δυνατον να δω οσο πιο πολλα μερη μπορω και βεβαια καποια δυσκολια στο πλαισιο του να μη χαρακτιριστω μαζοχας τα πολεμαω,φαντασου οταν ημουν μαθητης ολο μου πονουσε το πιδι μου και δεν εκανα γυμναστικη.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό teroulas » 18 Απρ 2007, 13:44

Γεια σου ρε Βαγγέλη :mrgreen:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 19 Απρ 2007, 07:41

vagelis έγραψε:Εκτος απο το 4 που και αυτο πεζεται ολα τα αλλα δεν υφιστανται.
Νο 1.Ποιοι ντοπιοι στα χωρια που παμε εχει πεντε εξη γεροντακια,Νο 2.Ποια αστυνομια,το ποιο κοντινο αστυνομικο τμημα σ'αυτα τα χωρια απεχει καμια πενηνταρια χλμ.Νο3.Πλιατσικο απο ποιους απο τα γεροντακια του χωριου;Και Νο5.Απο αλανες δοξα τον Θεο ολα τα χωρια ειναι γεματα.
Οσο για το Νο 4 μονο σε ακραιες συνθηκες πιθανον να μην μπορεσεις να πας.
Αλλο πραμα ρε παιδι μου να πινεις το πρωινο καφεδακι σου καθησμενος σε καρεκλιτσα στην ζεστη σου και αλλο στο πισω μερος του αυτοκινητου που εχεις μετατρεψει σε κρεβατι και να φοβασαι μην σου χηθει ο καφες ετσι σαν οκτω που εισαι,ασε που η τουαλετα μπορει να εχει λασπη μεχρι το γονατο.


Εάν και πιστεύω ότι όσο πιο πολλά αφήνεις πισσώσου τόσο πιο κοντά έρχεσαι στην φύση
Δεν σου κρύβω όμως ότι την ιδέα με το τροχόσπιτο την έχω σκεφτεί και το έχω ψάξει με ανθρώπους που το χρησιμοποιούν (κάπου κάπου θέλω και εγώ την TV με τον καναπέ )

Και η τέσσερις γνωστοί μου αναφέρθηκαν σε αυτά τα προβλήματα

3) για το πλιάτσικο δόξα το θεό έχουμε γεμίσει αλλοδαπούς μην το ξεχνάς
5) καλά να είναι όντος αλάνα αλλά εάν είναι ιδιοκτησία κάποιου μπορεί να έχεις γρίνιες
4) εγώ παντός δεν θα ήθελα να ρυμουλκώ τίποτα σε κατηφορικό στενό και ολισθηρό δρόμο πόσο μαλών με 5 cm χιόνι

αυτό που θα σου πρωτινά να κάνεις πρώτου αποφασίσεις να δόσεις λεφτά
βρες κάνα 2 που να κάνουν ελεύθερο κάμπινγκ με τροχόσπιτο να σου πουν από πρώτο χέρι τα προβλήματα

Βεβαία θα κερδίσεις σε άνεση χάνεις κάπου αλλού βαλτά στην ζυγαριά και αποφάσισε :wink:
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Απρ 2007, 09:11

Δεν διαφωνω μαζι σου,ουδεν καλλον αμιγες κακου,απλα προτιμω οταν μου την δωσει να παω καπου ,να μπορω,οχι να πρεπει να εχω κλεισει δωματιο 2 μηνες πριν,το καλοκαιρι σαφως ειναι αχρηστο γιατι χρησιμοποιο αντισκηνο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 19 Απρ 2007, 11:28

Researcher έγραψε:ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου φίλε Dr.Format!!!
...
Όσον αφορά το κυρίαρχο θέμα της συζήτησης,...εγώ είμαι υπέρ του αυτοκινήτου, λύση που άλλωστε και ο ίδιος χρησιμοποιώ. ,...
Researcher, άντε να κάνουμε "ομάδα" :P

Απ' ότι βλέπω μένουμε και στην ίδια περιοχή, οπότε που θα πάει θα τα καταφέρουμε να βρεθούμε :wink:


@ Vagelis

Βαγγέλη το τροχόσπιτο δε νομίζω να σε εξυπηρετήσει γι' αυτό που θέλεις, το βλέπω μόνιμα αραγμένο στο εξοχικό :(
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 19 Απρ 2007, 11:35

J-LAND έγραψε:Θέλω να επαναπροσδιορίσω λίγο τον όρο “δύσκολο off road” ...

1) διασχίζοντας ένα υπέροχο δασός έχοντας κάνει καμιά 25 χιλ και έχοντας πέραση μετρίας δυσκολίας περάσματα έχοντας πέραση μια υπέροχη μέρα φτάνεις στο τελευταίο που είναι αυξημένης δυσκολίας και μετά από κάνα χιλ. είναι η ταβέρνα η χώρος και έχεις απόφασης να διανυκτέρευσης τότε έχεις 2 επιλογές

2) ... μιας ξαφνικής καταιγίδας η μιας δυνατής βροχής που μετατρέπουν τα μετρίου επιπέδου εμπόδια σε αυξημένου+ επιπέδου
Και σε συνδυασμό με την βροχή είσαι πλέων αναγκασμένος να τα πέρασης και η δύσκολη θέση γίνετε επικίνδυνη
Τα δύο παραπάνω σενάρια έχουν μία επιλογή: τα περνάς.

J-LAND έγραψε:3) σενάριο τρία έχεις πάει με λιακάδα και έχεις κατασκήνωση όμορφα και ωραία Και το βραδάκι χαλάει ο καιρός και ρίχνει χιόνι 60-90 εκ..
Αν σου "τύχει" να πάς με λιακάδα και απροειδοποίητα να σου πέσουν 60-90 εκ. χιόνι τότε κάτι δεν έκανες σωστό στον προγραμματισμό της εκδρομής σου :roll:


Αντε να οργανωνόμαστε :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Researcher » 19 Απρ 2007, 13:06

Dr.Format έγραψε: Researcher, άντε να κάνουμε "ομάδα" :P

Απ' ότι βλέπω μένουμε και στην ίδια περιοχή, οπότε που θα πάει θα τα καταφέρουμε να βρεθούμε :(


Αυτό είναι ευχάριστο Dr.Format!

Συνήθως πάω μόνος μου (πράγμα επικίνδυνο), γιατί η φύση των <<εκδρομών>> μου,...είναι λίγο περίεργη. Ουσιαστικά δεν πάω κάπου για να περάσω τον "δρόμο" και μετά να φάω,...αλλά για να εξερευνήσω τις περιοχές της χώρας μας. Αυτό όπως καταλαβαίνεις απαιτεί υπομονή και,...ολίγον ανάβαση και τρέλλα! Όπου υπάρχει σημείο αρχαιολογικού ενδιαφέροντος, μνημείων και ότι άλλο μπορεί να φανταστείς,...εκεί οδεύω!!!
Γιαυτό και λέω πριν ότι "πάω μόνος",...γιατί απλούστατα δεν ξέρω και πολλούς με την ίδια τρέλλα!
Τώρα βέβαια, αν επιθυμείς κάποια συνάντηση, κανένα πρόβλημα!!!
Κι αφού είμαστε και κοντά όπως λες , αυτό απλουστεύει τα πράγματα!
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 19 Απρ 2007, 13:20

Dr.Format έγραψε:
Αντε να οργανωνόμαστε :P


συμφωνώ για να οργανωθούμε αρκετά με τις θεωρίες συνομωσίας μπας και κάνουμε καμία εκδρομή
εγώ επιστρέφω από το trophy του Έβρου στις 7-5
μια πιθανή ημερομηνία 11-12-13
τίλετε
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 19 Απρ 2007, 13:25

Researcher έγραψε:
Αυτό είναι ευχάριστο Dr.Format!

Συνήθως πάω μόνος μου (πράγμα επικίνδυνο), γιατί η φύση των <<εκδρομών>> μου,...είναι λίγο περίεργη. Ουσιαστικά δεν πάω κάπου για να περάσω τον "δρόμο" και μετά να φάω,...αλλά για να εξερευνήσω τις περιοχές της χώρας μας. Αυτό όπως καταλαβαίνεις απαιτεί υπομονή και,...ολίγον ανάβαση και τρέλλα! Όπου υπάρχει σημείο αρχαιολογικού ενδιαφέροντος, μνημείων και ότι άλλο μπορεί να φανταστείς,...εκεί οδεύω!!!Γιαυτό και λέω πριν ότι "πάω μόνος",...γιατί απλούστατα δεν ξέρω και πολλούς με την ίδια τρέλλα!
Τώρα βέβαια, αν επιθυμείς κάποια συνάντηση, κανένα πρόβλημα!!!
Κι αφού είμαστε και κοντά όπως λες , αυτό απλουστεύει τα πράγματα!


δεν είσαι ο μόνος ύπαρχου πολλοί τρελοί ένας από αυτούς είμαι και εγώ
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mountain

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες