Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Στραβή εξάτμιση!!!

Φτιάξτο μόνος σου. Μοιραστείτε εμπειρίες σχετικά με την συντήρηση.Μυστικά και κόλπα...από ψαγμένους

Στραβή εξάτμιση!!!

Δημοσίευσηαπό leftis » 22 Μάιος 2007, 18:26

Καλησπέρα σε όλους!!!
Έχω ένα ktm exc 200 (για όσους δεν θυμούνται)και μάλλον από κάποιο πέσιμο στάβωσε λίγο η εξάτμιση...μιλάω για το μπροστα τμήμα...είναι fmf κ εδώ κ καιρό χάνει συνέχεια αέρα κ λάδια από μπροστά στην ένωση με τον κύλινδρο...δοκίμασα να αλλάξω oringακια αλλά τίποτα...έβαλα καινούρια ελλατήρια για να είναι πιο σφικτή αλλά πάλι τίποτα...για λίγο καιρό βρήκα λύση βάζοντας αμίαντο κ κόλλα εξάτμισης με αποτέλεσμα μετά απο κάθε βόλτα να θέλει πάλι βγάλσιμο κ φτιάξιμο ξανά...ξέρει μήπως κάποιος κανέναν που να ισιώνει εξατμίσεις η να μου πει κάποιο τρόπο να την ισώσω αν κ είναι δύσκολο γιατι είναι πάνω στην κούρμπα...
Snail1
Άβαταρ μέλους
leftis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 12:32
Τοποθεσία: Πεντέλη

Στραβή εξάτμιση!!!

Δημοσίευσηαπό leftis » 22 Μάιος 2007, 18:30

axelkal εσύ που τα ξέρεις αυτά τι λες?ή όποιος άλλος γνωρίζει!!!
Snail1
Άβαταρ μέλους
leftis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 12:32
Τοποθεσία: Πεντέλη

Re: Στραβή εξάτμιση!!!

Δημοσίευσηαπό Riddon » 11 Ιουν 2007, 21:35

leftis έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!!!
Έχω ένα ktm exc 200 (για όσους δεν θυμούνται)και μάλλον από κάποιο πέσιμο στάβωσε λίγο η εξάτμιση...μιλάω για το μπροστα τμήμα...είναι fmf κ εδώ κ καιρό χάνει συνέχεια αέρα κ λάδια από μπροστά στην ένωση με τον κύλινδρο...δοκίμασα να αλλάξω oringακια αλλά τίποτα...έβαλα καινούρια ελλατήρια για να είναι πιο σφικτή αλλά πάλι τίποτα...για λίγο καιρό βρήκα λύση βάζοντας αμίαντο κ κόλλα εξάτμισης με αποτέλεσμα μετά απο κάθε βόλτα να θέλει πάλι βγάλσιμο κ φτιάξιμο ξανά...ξέρει μήπως κάποιος κανέναν που να ισιώνει εξατμίσεις η να μου πει κάποιο τρόπο να την ισώσω αν κ είναι δύσκολο γιατι είναι πάνω στην κούρμπα...


Είχα στραβώσει τελείως την εξάτμισή μου(Remus τιτανίου) απο καπάκι που είχα φάει...Το θέμα έχει ως εξής, αν η εξάτμιση είναι απο τιτάνιο μπορεί πολύ εύκολα να ισιώσει γιατί το τιτάνιο είναι εύπλαστο κατά κάποιο τρόπο.
Αν ομως είναι σίδερο τότε θα πρέπει να αλλάξεις εξάτμιση...δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
Riddon
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Μάιος 2007, 18:30
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Do it your self

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες