Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ NAVARA D40

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 19 Νοέμ 2011, 11:37

Γειά σου φίλε μου......
το να βάλεις μεγαλύτερα Αh μπαταρία, δέν νομίζω να πειράζει τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου, γιατί δέν ανεβάζεις τα volt αλλά τη χωρητικότητα της μπαταρίας.
Είδα σε άλλο post, ότι έχεις κάνει αλλαγές στο αυτοκινητό σου. Μπορείς να γίνεις λίγο πιό συγκεκριμένος ?????? Εκτός απο το racechip ,που οι περισσότεροι καταλάβαμε, τί άλλο έκανες και ανέβηκε με εργοστασιακό πρόγραμμα στα 220 άλογα (απο 200) ????? Και άν θές διευκρίνησε λίγο αυτό με το κίτ για λιγότερη κατανάλωση. Μέ ενδιαφέρει.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό navara-kalavrita » 30 Ιαν 2012, 18:45

φίλε μου SKARTE απ ότι βλέπς είσαι κι από την Πάτρα,οπότε κοντά είμαστε..κοίτα..εμένα το εργοστασιακό τσίπ μου κάηκε..άκρη δε βρήκα με την αντιπροσωπεία και την εταιρία.τα λεφτά που μου ζητούσαν για ένα πρόγραμμα παρόμοιο με αυτό που μου κάηκε θα ήμουν χαζός να το βάλω δεύτερη φορά.οπότε έμεινε πάλι μαμά το αμάξι..η κατανάλωση πέφτει από διάφορα προγράμματα καυσίμου,τα οποία ο σκοπός τους να σημειώσω,δεν είναι να ρίξουν την κατανάλωση αλλά να διανέμουν το καύσιμο πιο σωστά στο χώρο καύσης και να καίει το απαραίτητη ποσότητα που χρειάζεται.βελτιώνει το μίγμα με αποτέλεσμα να γίνεται πιο σωστή καύση,τ αμάξι να μη πετάει άκαυστο το πετρέλαιο και ν αποδίδει καλύτερα..
Άβαταρ μέλους
navara-kalavrita
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2011, 15:23
Τοποθεσία: Καλάβρυτα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες