Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NISSAN NAVARA

NISSAN NAVARA

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 19 Νοέμ 2005, 19:11

Καλησπεπερα,
Θα ηθελα να μαθω καπια πραγματα για το Nissan Navara LE. Με αυτα που ακουσα στην αντιπρωσοπια αντι να βγαλω μια ακρη μπερδευτικα πιο πολυ. Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε οτιδιποτε πιστευετε οτι ειναι σημαντικο να προσεξω και καπια πλεονεκτιματα και μιωνεκτιματα σε σχεση με SUV των 24-30 χιλιαδων ευρω;
Εχω και καπιες ερωτισης ετοιμες

Σε ολες της φοτογραφιες που εχω δει του εσωτερικου της LE εδειχνε και μια οθονη, ο αντιπρωσοπος ομως μου ειπε οτι οτι αυτη πρεπει να την πληρωσω επιπλεων, εγω ομως εχω την εντυποση οτι αυτος την βγαζει απο το αμαξι για να βγαλει περισοτερα λευτα. Εχω δικιο η αδικο;

Ποσο παραπανω κοστιζει αμα ζητισω να εχει δερματινα καθησματα;

Η μπαρες που φοραει απο πανω δεν ειναι δυνατων να μπουνε στην SE;

Η ραγες χορου φορτοσης τι ακριβος ειναι; (ξεχασα να ρωτισω στην αντιπρωσοπια)

Μηπος αξιζει περισοτερο να παρουμε την SΕ παρα την LΕ;
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 20 Νοέμ 2005, 14:17

Κανεις ρε παιδια; Ουτε μια απαντηση;
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό rav4 » 20 Νοέμ 2005, 20:05

φιλαρακι,αυτα που ρωτας ειναι καθαρα θεμα αντιπροσωπου.δεν πιστευω να ξερει κανεις να σου απαντησει.παντως αν ψαχνεσαι για αγροτικο περιμενε λιγο ωσπου να ερθει το νεο hilux με το αναβαθμισμενο μοτερ (130-140 αλογα)
rav4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 08 Ιουν 2005, 18:51
Τοποθεσία: Γρεβενα

Δημοσίευσηαπό rally-raid » 20 Νοέμ 2005, 20:22

φιλε καλυτερα κοιτα στο www.nissan.gr να δεις τι λεει. ειναι θεμα αντιπροσοπειας αυτο πιστευω.
nissan navara rally-raid
Άβαταρ μέλους
rally-raid
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 12 Σεπ 2005, 19:12
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 20 Νοέμ 2005, 20:33

Εχω μπει στο site αλλα δεν βγαζω ακρη. Ο αντιπροσωπος οπως μου τα λεει μου φενετε οτι "μασουλαει" πραγματα απο τα αμαξια που φερνει για να βγαζει λευτα. Για το δερμα ζηταει 990 ευρω, πολλα δεν ειναι; Γα της μπαρες μου λεει οτι γινετε αλλα ανεβενει 1,500, οση ειναι η διαφορα απο το ενα αμαξι στο αλλο.
Οσο για το Hilux δεν μας ενδιαφερει καθος δεν θελουμε αγροτικο για την καροτσα η για δουλεια αλλα καθαρα για την πλακα μας, γι' αυτο αναφερα καιτ α SUV. Ειμαστε μεταξυ 5 αυτοκιινιτων, μεταξυ και το Navara που ειναι ολα 4χ4 και με κριτιρια την δυναμη, την αξιοπιστια την ομορφια, στο στυλ και ολα αυτα τα σχετικα. Και τα 5 μας κανουν για αυτο που τα θελουμε και το Navara εχει τα περισοτερα πλεονεκτιματα, αλλα εχει 6-8 χιλιαδες ευρω παραπανω.
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό rav4 » 20 Νοέμ 2005, 20:43

παντως απ οτι ξερω πολλα navara εβγαλαν προβληματα κυριως στο μοτερ (λογω της μεγαλης δυναμης ισως...)
rav4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 08 Ιουν 2005, 18:51
Τοποθεσία: Γρεβενα

Δημοσίευσηαπό rally-raid » 20 Νοέμ 2005, 21:36

αυτο με το προβλημα δεν το εχω ακουσει 2 φιλοι μου το εχουν και το σκιζουν και δεν εχει παθει τπτ εγω εχω το rally-raid με τα 150 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
nissan navara rally-raid
Άβαταρ μέλους
rally-raid
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 12 Σεπ 2005, 19:12
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 21 Νοέμ 2005, 19:12

Σημερα πηγαμε για Test Drive του Hilux και απο οτι λεει ο μπαμπας μου δεν τραβαγε, ειδικα σε σχεση με τα 2500 κυβικα του. Και με δεδομενο αυτο φοβομαστε μηπος ολα τα πετρελεοκινιτα ειναι χαμηλων αποδοσεων. Συγουρα το Hilux με το Navara εχουν 70 ιππους διαφορα αλλα μηπος μας κανουμε μλκ αμα παρουμε πετρελεοκινιτο;
Βασικα ειμαστε αναμεσα στο Navara LE και το Sportage και ενα απο τα συμαντικα προβληματα ειναι οτι δεν ξερουμε πως παει το Navara, ναι μεν ειναι 170 ιππους αλλα απο εκει και περα;Μηπος το εχει κανεις και θελει να πει καμια γνωμη; Αλλα και γενικοτερα, τι παιζιε με τα πετρελεοκινιτα; Μονο το Hilux ειναι ψοφιο η ολα τα πετρελεοκινιτα ειναι ετσι;
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό rav4 » 21 Νοέμ 2005, 19:41

Το hilux οντως δεν εχει πολυ γκαζι αλλα κατα τα αλλα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ.Οσο για τα πετρελαιοκινητα μπορει να μην εχουν την σπιρταδα των βενζινοκινητων αλλα εχου παρα πολυ μεγαλη ροπη,δεν καινε τιποτα,εχουν μικροτερες ζημιες και κοστος συντηρησης,και αντεχουν για πολυ περισοτερα χλμ.
rav4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 08 Ιουν 2005, 18:51
Τοποθεσία: Γρεβενα

Δημοσίευσηαπό rally-raid » 21 Νοέμ 2005, 19:47

το καινουριο δεν το εχω παει βολτα εγω αλα με πηγανε και σκοτονει απλα πολυ ροπη και δυναμη!!!
nissan navara rally-raid
Άβαταρ μέλους
rally-raid
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 12 Σεπ 2005, 19:12
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 21 Νοέμ 2005, 20:12

Για την ροπη, την συντιριση, την καυση (που δεν ειναι και τοοοσο μικρη, αλλα νταξει δεν κολαμε στην καυση) κλπ ξερω τι παιζει. Και σιγουρα ενα βενζινοκινιτο ειναι πολυ πιο γρηγορο και εχει αναπτυσει ταχυτιτα πιο γρηγορα.
Ομως τι παιζει με το πετρελεο; ΤΟ Hilux ητανε κυριολεκτικα ψωφιο, δεν πηγενε. Εδω εγω που δεν οδηγουσα το καταλαβενα...Τωρα για δυναμη που λετε, αμα δεν τραβαει πανω σε ισιομα ασφαλτου, στο χωμα πχ πως θα παει;
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό rally-raid » 21 Νοέμ 2005, 21:06

φιλε μην το λες το πετρελαιο ειναι πιο γρηγορο απο την βενζινη παρτο βολτα να δεις πως ανεβαζει και μετα μου λες.τραβαει απο χαμηλα παντου σε ολα τα εδαφη τωρα τι να σου λεω και τι να μου λες απο εδω παρτο βολτα και μετα θα μου πεις!!
nissan navara rally-raid
Άβαταρ μέλους
rally-raid
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 12 Σεπ 2005, 19:12
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 21 Νοέμ 2005, 22:11

Συγουρα εσυ ξερεις καλυτερα μια και εχεις και ενα πετρελεοκινιτο. Εγω σε ενα πετρελεοκινιτο μπικα ολο και ολο και δεν τραβαγε, και ο πατερας μου εχει μπει σε ελλαχιστα οποτε δεν μπορουμε να συγκρινουμε.
ΛΕς πως δεν υπαρχει προβλημα δλδ ε; Μακαρι! Αλλωστε 172 αλλογα ειναι αυτα, αμα δεν ραβαγε θα ητανε για αγριες κλοτσιες
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό rally-raid » 21 Νοέμ 2005, 23:25

ναι ρε μην κολλας σε τετοια σου λεω παει τον κωλο του εδω το δικο μου 150hp με το kit της nissan-sporteam τερματιζει το κοντερ (180) ανετα και εχει αλες 700 στροφες που τις ανεβαζει αλα δεν εχει αλο κοντερ να δω ποσο θα παει σκεψου με 174 αλογα που αμα εχουν βγαλει και το kit θα πηγαινει 197 απο τι ξερω σκεψου τοτε!!!!
nissan navara rally-raid
Άβαταρ μέλους
rally-raid
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 12 Σεπ 2005, 19:12
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ

Ακου και εμενα....

Δημοσίευσηαπό navaraman » 15 Δεκ 2005, 14:31

Dark_kronos έγραψε:Για την ροπη, την συντιριση, την καυση (που δεν ειναι και τοοοσο μικρη, αλλα νταξει δεν κολαμε στην καυση) κλπ ξερω τι παιζει. Και σιγουρα ενα βενζινοκινιτο ειναι πολυ πιο γρηγορο και εχει αναπτυσει ταχυτιτα πιο γρηγορα.
Ομως τι παιζει με το πετρελεο; ΤΟ Hilux ητανε κυριολεκτικα ψωφιο, δεν πηγενε. Εδω εγω που δεν οδηγουσα το καταλαβενα...Τωρα για δυναμη που λετε, αμα δεν τραβαει πανω σε ισιομα ασφαλτου, στο χωμα πχ πως θα παει;

1)Τα πετραιλεοκινητα ειναι αρκετα γρηγορα, για παραδειγμα το δικο μου που ειναι το απλο με τα 133 αλογα σε κανονικο δρομο ακολουθει πολυ ανετα το αλλο αυτοκινητο της οικογενειας (RENAULT MEGANE 1600cc) οταν τα πηγαινουμε ταπα με τον αδερφο μου.
2)και καιει σχεδον το ιδιο με το MEGANE...
3)τερματιζει το κοντερ ανετα(180KM/h).Αρα φαντασου τι κανει αθτο με τα 150 η το καινουριο!200 για πλακα...
Άβαταρ μέλους
navaraman
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 15 Δεκ 2005, 14:19
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες