Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Nissan Pathfinder 2.5DCI 174PS 403nM

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 23:39

SKARTOS έγραψε:Φίλε ALOU, καμμιά φωτογραφία με το αυτοκίνητό σου σε βουνό, μάχιμη, έχεις να μας δείξεις?? Να δούμε τέλος πάντων τι κάνει και το PATHFINDER στο χώμα????

ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΟΜΕΝΗ ΤΖΙΠΑΔΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.!
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 23:47

jdelis έγραψε:Είχα κάποτε και μια Porche που έβγαζε τελική πάνω από 250!

Νόμιζα πως εδώ γράφουν τετρακίνητοι αλλά με αυτά που διαβάζω...

Αν θέλετε τέτοια πράγματα πάρτε μία Χ3 τρίλιτρη και τελειώσατε. Το πετρελαιοκίνητο το κακόμοιρο γιαυτό το πήρατε; :crazy:

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΧΤΥΠΗΣΑ ΚΟΦΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΓΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟΥ ΤΖΙΠ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΒΑΡΑ??????
2.5 DCI ΓΡΑΦΕΙ. ΤΩΡΑ ΤΥΠΟ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ..............................................................................

ΜΑ ΚΑΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΣΟΥ ΦΕΝΕΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΜΠΕΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?????????????????
Α ΠΙ ΣΤΕΥΤΟ..
ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΨΑΓΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΓΚΑΖΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΡΕΙΝΤΖ ΡΟΒΕΡ ΣΠΟΡΤ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΜΑΕΙΙ
ΑΚΟΥ Χ3 ΗΜΑΡΤΟΝ ...ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ.
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 23:59

EAGLE2 έγραψε:Ρε φιλαρακι τι θες τωρα δηλαδη?? Ποιος σας μπερδεψε!! Ενταξει τα 220 τα πιασε ο φιλος μου και γω καθομουν στο καθισμα του συνοδηγου...και ειμαι και 100 κιλα. Τον κοφτη τον ειχε βγαλμενο χωρις να το ξερω και γω υπεθεσα οτι τα πιανει και το δικο μου! Αλλα το φορτηγο δεν το πηρα για να τρεχω, και ετσι δεν σκεφτομαι να τον αφερεσω. Αυτα τα κανουν μονο κατι λαμογια με Χ3 που θελουν να πιανουν ....τελικες. Φιλε μου το κακομοιρο πετραιλεακι οπως λες βγαζει 50 kg ροπης στις 1600 στροφες, ροπη που βαζει τα γυαλια σε HUMMER H2 με 325 ατμοσφαιρικα αλογα, καλα για το Χ3 δεν το συζητω το κανει μια χαψια σε λασπες πετρες ,χωμα, χιονια ,νερο! Ατμοσφαιρα ξε ατμοσφαιρα πανα απ'ολα μετραει το τραβηγμα!
ααα!!! κιαν θελω να τρεχω περνω μια skyline με μοτερακι 2.7 και 700 αλογα μαμα και με βλεπουν οι γερμανικες μπεμπες με τα κυαλια!!!!!

ΣΥΝΤΕΚΝΕ ΒΑΛΕ ΤΗ ΜΑΧΑΙΡΑ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΛΑΧΑΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΝΙΣΣΑΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ..ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΑΓΡΟΤΗ Η ΤΖΙΠΑΚΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΕΙΝΑΙ 16ΧΡΟΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΕΔΩ Ο ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΕ (ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΕΔΑΦΟΣ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΡΕ ΦΙΛΕ@!!!!!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑ) ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΤΣΕΡΟΚΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΧΑΜΗΛΟ. ΑΧΧΧ ΤΙ ΒΑΣΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ
ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΗΞΕΙ ΑΠΟ ΤΖΙΠΑΚΙΑ
ΤΣΕΡΟΚΙ , ΓΚΡΑΝΤ ΤΣΕΡΟΚΙ, ΡΑΝΓΚΛΕΡ , Χ3,Χ5, ΡΕΙΝΤΖ, ΡΕΙΝΤΖ ΣΠΟΡΤ,ΒΙΤΑΡΑ, ΠΟΡΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ , ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΚΑΜΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ,ΑΣΕ ΜΙΤΣΟΥ!!!! ΣΕ 60000 ΠΛΥΘΗΣΜΟ ΜΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.
ΒΑΛΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΡΕΕΙ. ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ?ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΣΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΥΡΗΣΕΙ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΕΝΑ ΨΗΛΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΗΖΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΛΕΠΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΩΠΑ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΤΙ ΝΑΙ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΘΕΡΙΟ ΚΑΝΑ ΡΕΙΝΤΖ ΡΟΒΕΡ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΔΙΠΛΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ... ΝΑΒΑΡΑΚΙ ΑΥΤΑ!
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 23 Μαρ 2007, 00:12

EAGLE2 έγραψε:Ρε φιλαρακι τι θες τωρα δηλαδη?? Ποιος σας μπερδεψε!! Ενταξει τα 220 τα πιασε ο φιλος μου και γω καθομουν στο καθισμα του συνοδηγου...και ειμαι και 100 κιλα. Τον κοφτη τον ειχε βγαλμενο χωρις να το ξερω και γω υπεθεσα οτι τα πιανει και το δικο μου! Αλλα το φορτηγο δεν το πηρα για να τρεχω, και ετσι δεν σκεφτομαι να τον αφερεσω. Αυτα τα κανουν μονο κατι λαμογια με Χ3 που θελουν να πιανουν ....τελικες. Φιλε μου το κακομοιρο πετραιλεακι οπως λες βγαζει 50 kg ροπης στις 1600 στροφες, ροπη που βαζει τα γυαλια σε HUMMER H2 με 325 ατμοσφαιρικα αλογα, καλα για το Χ3 δεν το συζητω το κανει μια χαψια σε λασπες πετρες ,χωμα, χιονια ,νερο! Ατμοσφαιρα ξε ατμοσφαιρα πανα απ'ολα μετραει το τραβηγμα!
ααα!!! κιαν θελω να τρεχω περνω μια skyline με μοτερακι 2.7 και 700 αλογα μαμα και με βλεπουν οι γερμανικες μπεμπες με τα κυαλια!!!!!

ΡΕ ΣΥΝΤΕΚΝΕ ΠΕΜΟΥ ΔΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΩΖΑ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΛΑΘΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΧΕΙΣ ΕΡΧΟΜΕ ΤΡΕΧΑΛΗΤΟΣ ΕΚΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΙΑΝΕΝΑ ΒΡΑΣΤΟ.
?
100 ΚΙΛΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΜΩΡΕ ΚΟΠΕΛΙ ΚΑΙ ΓΩ 110 ΑΡΕ ΒΑΡΥ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΝΙΣΣΑΝ Ε?? ΕΤΣΙ ΚΥΡΟΣ ΣΥΝΤΕΚΝΕ ΚΥΡΟΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΣΑ ΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΘΟΡΟΥΝΕ ΣΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.!
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό bull » 23 Μαρ 2007, 08:29

jdelis έγραψε:Είχα κάποτε και μια Porche που έβγαζε τελική πάνω από 250!

Νόμιζα πως εδώ γράφουν τετρακίνητοι αλλά με αυτά που διαβάζω...

Αν θέλετε τέτοια πράγματα πάρτε μία Χ3 τρίλιτρη και τελειώσατε. Το πετρελαιοκίνητο το κακόμοιρο γιαυτό το πήρατε; :crazy:


Αστα Γιάννη, άστα, στοπ το ποστάρισμα εδώ για μένα. Εδώ μια μικρή παρατήρηση κάναμε και το'γραψα ότι μιλάω φιλικά και μας την είπανε "τι αμάξι έχεις", "εδώ γράφουνε μόνο δεκαεξάχρονα χωρίς δίπλωμα" κλπ. Την παρατήρηση την έκανα γιατί βλέπω μια τάση του στυλ το Ναβάρα έχει γκάζια άρα είναι το καλύτερο πράγμα που πολύ καλά ξέρεις δεν είναι το μόνο πράγμα που χρειάζεται ενα ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΟΧΗΜΑ (off-road.gr δεν λέγεται το φόρουμ ή κάνω λάθος?). Τώρα να πω εγώ τι αμάξι έχω ή θα τους το πεις εσύ? :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Δημοσίευσηαπό jdelis » 23 Μαρ 2007, 09:45

Φίλοι με τα Nissan εδώ κάνετε λάθος, γιατί τυχαίνει να είμαι κολλητός με το μόνο άνθρωπο ίσως που έχει φτιάξει το Pathfinder στην Ελλάδα. Έχοντας βάλει ανάρτηση ΟΜΕ, εργάτη και λάστιχα 265Χ75R16 νομίζω πως έχει μία άποψη παραπάνω. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πήγε εκδρομή στους αμμόλοφους της Τυνησίας και κάναμε μαζί 4 αγώνες πέρισυ. Αν νομίζετε πως η εμπειρία σας πλησιάζει αυτά που ανέφερα (πάντα μιλώντας για το ίδιο αυτοκίνητο), ευχαρίστως να συζητήσουμε πάνω στις εκτός δρόμου δυνατότητες του Pathfinder. Για το αν τελικιάζει στα 220 ομολογουμένως δεν ενδιαφερθήκαμε να το δοκιμάσουμε...

Εγώ έχω διαμορφώσει άποψη και είναι μέτρια. Φυσικά και μπορώ να το τεκμηριώσω αν θέλετε, αλλά με επιχειρήματα. Και πράγματα που έχουν προκύψει στην πράξη, όχι από τα προσπέκτους της εταιρίας.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μαρ 2007, 10:05

Ρε κουμπαρε , δε λεω ,σιγουρα θα υπαρχουν ενημερωμενα μελη στο forum , και σε τεχνικες γνωσεις αλλα και σε εμπειριες, ενας απ' αυτους ισως εισαι και συ, αλλα οταν μου λες οτι το συγκεκριμενο αυτοκινητο φοραει τετοια διασταση ελαστικων μου δειχνεις οτι δεν προσεχεις και ιδιατερα τις λεπτομερεις που κανουν τη διαφορα σε μια μετατροπη οπως ειναι τα ζαντολαστιχα. Ακου φοραει 75 προφιλ ελαστικου!! Ε ΛΟΙΠΟΝ 265/70R16 ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ!!! Αμα δεν ξερουμε τη διασταση των ελαστικων ......φαντασου τι γινεται πιο μεσα!!!!!!!!!!!!!
Συντεκνε ελα στο χωριο να παρεις 45 σφαμμενα!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μαρ 2007, 13:20

Συγνώμη, για να καταλάβω και εγώ καπετάνιο.Τί εννοείς, ότι δεν υπάρχει διάσταση 265/75-16, ή ότι το NAVARA φοράει απο την "μαμά" 265/70-16.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 23 Μαρ 2007, 14:28

bull έγραψε:
jdelis έγραψε:Είχα κάποτε και μια Porche που έβγαζε τελική πάνω από 250!

Νόμιζα πως εδώ γράφουν τετρακίνητοι αλλά με αυτά που διαβάζω...

Αν θέλετε τέτοια πράγματα πάρτε μία Χ3 τρίλιτρη και τελειώσατε. Το πετρελαιοκίνητο το κακόμοιρο γιαυτό το πήρατε; :crazy:


Αστα Γιάννη, άστα, στοπ το ποστάρισμα εδώ για μένα. Εδώ μια μικρή παρατήρηση κάναμε και το'γραψα ότι μιλάω φιλικά και μας την είπανε "τι αμάξι έχεις", "εδώ γράφουνε μόνο δεκαεξάχρονα χωρίς δίπλωμα" κλπ. Την παρατήρηση την έκανα γιατί βλέπω μια τάση του στυλ το Ναβάρα έχει γκάζια άρα είναι το καλύτερο πράγμα που πολύ καλά ξέρεις δεν είναι το μόνο πράγμα που χρειάζεται ενα ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΟΧΗΜΑ (off-road.gr δεν λέγεται το φόρουμ ή κάνω λάθος?). Τώρα να πω εγώ τι αμάξι έχω ή θα τους το πεις εσύ? :twisted: :twisted: :twisted:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΝΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΣΕ <Η ΑΜΑΞΑΡΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΛ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΗΔΑΕΙ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΒΟΥΛΟΣΤΕ ΤΟ> ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΓΡΟΤΗΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Ε???
ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΠΤ ΑΛΛΑ
ΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΡΩΤΕ ΜΕ ΤΑ ΝΙΣΣΑΝ? ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΘΦΑΙΝΤΕΡ ΚΑΙ ΔΗ ΤΟ ΝΑΒΑΡΑ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ Η ΝΑ ΜΑΣ ΣΠΑΣΕΤΕ
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΗΚΟ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ?
ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ ΛΕΜΕ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 23 Μαρ 2007, 14:38

jdelis έγραψε:Φίλοι με τα Nissan εδώ κάνετε λάθος, γιατί τυχαίνει να είμαι κολλητός με το μόνο άνθρωπο ίσως που έχει φτιάξει το Pathfinder στην Ελλάδα. Έχοντας βάλει ανάρτηση ΟΜΕ, εργάτη και λάστιχα 265Χ75R16 νομίζω πως έχει μία άποψη παραπάνω. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πήγε εκδρομή στους αμμόλοφους της Τυνησίας και κάναμε μαζί 4 αγώνες πέρισυ. Αν νομίζετε πως η εμπειρία σας πλησιάζει αυτά που ανέφερα (πάντα μιλώντας για το ίδιο αυτοκίνητο), ευχαρίστως να συζητήσουμε πάνω στις εκτός δρόμου δυνατότητες του Pathfinder. Για το αν τελικιάζει στα 220 ομολογουμένως δεν ενδιαφερθήκαμε να το δοκιμάσουμε...

Εγώ έχω διαμορφώσει άποψη και είναι μέτρια. Φυσικά και μπορώ να το τεκμηριώσω αν θέλετε, αλλά με επιχειρήματα. Και πράγματα που έχουν προκύψει στην πράξη, όχι από τα προσπέκτους της εταιρίας.

ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΑ ΝΑ ΝΕ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ??
ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΠΗΓΑΤΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΡΙΣΟ.! ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΜΣ ΣΝΟΜΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ ! ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΤΑΞΙΟΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΣΤΑΒΡΑΧΑ ΤΟΥ ΟΜΑΛΟΥ !
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 23 Μαρ 2007, 15:23

Συντεκνε ελα στο χωριο να παρεις 45 σφαμμενα!!!!!!!!!!!!![/quote]

ΩΠΑ ΡΕ ΣΥΝΤΕΚΝΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΟΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΡΑΣΤΗ ΑΙΓΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΑ ΚΡΑΣΙΑ!
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μαρ 2007, 17:10

ALOY έγραψε:
jdelis έγραψε:Φίλοι με τα Nissan εδώ κάνετε λάθος, γιατί τυχαίνει να είμαι κολλητός με το μόνο άνθρωπο ίσως που έχει φτιάξει το Pathfinder στην Ελλάδα. Έχοντας βάλει ανάρτηση ΟΜΕ, εργάτη και λάστιχα 265Χ75R16 νομίζω πως έχει μία άποψη παραπάνω. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πήγε εκδρομή στους αμμόλοφους της Τυνησίας και κάναμε μαζί 4 αγώνες πέρισυ. Αν νομίζετε πως η εμπειρία σας πλησιάζει αυτά που ανέφερα (πάντα μιλώντας για το ίδιο αυτοκίνητο), ευχαρίστως να συζητήσουμε πάνω στις εκτός δρόμου δυνατότητες του Pathfinder. Για το αν τελικιάζει στα 220 ομολογουμένως δεν ενδιαφερθήκαμε να το δοκιμάσουμε...

Εγώ έχω διαμορφώσει άποψη και είναι μέτρια. Φυσικά και μπορώ να το τεκμηριώσω αν θέλετε, αλλά με επιχειρήματα. Και πράγματα που έχουν προκύψει στην πράξη, όχι από τα προσπέκτους της εταιρίας.

ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΑ ΝΑ ΝΕ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ??
ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΠΗΓΑΤΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΡΙΣΟ.! ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΜΣ ΣΝΟΜΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ ! ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΤΑΞΙΟΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΣΤΑΒΡΑΧΑ ΤΟΥ ΟΜΑΛΟΥ !


Τί σου είπε ρε μεγάλε ο jdelis, και του επιτίθεσε τώρα έτσι? Ούτε αυτό που σας είπε σας άρεσε?Αντί να τον ρωτήσεις,πώς "ψήλωσε" (άν σε ενδιαφέρει) ο φίλος του το pathfinder, εσύ του επιτίθεσε!!!! Τί θεωρήτε τελικά ουσιαστικό για να μάθετε??Μέχρι στιγμής, δεν έχουμε δεί να μιλάτε για βόλτες στα "κατσάβραχα" του ομαλού, αλλά για το πού πάτε και τα τελικιάζετε.
ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΑΣ??? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ, ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.
Δέν σας έβρισε κανείς τα αυτοκίνητά σας, εσείς γίνεστε εριστικοί και επιθετικοί με το παραμικρό.
Τελευταία επεξεργασία από SKARTOS και 23 Μαρ 2007, 17:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Μαρ 2007, 17:12

jdelis έγραψε:Φίλοι με τα Nissan εδώ κάνετε λάθος, γιατί τυχαίνει να είμαι κολλητός με το μόνο άνθρωπο ίσως που έχει φτιάξει το Pathfinder στην Ελλάδα. Έχοντας βάλει ανάρτηση ΟΜΕ, εργάτη και λάστιχα 265Χ75R16 νομίζω πως έχει μία άποψη παραπάνω. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πήγε εκδρομή στους αμμόλοφους της Τυνησίας και κάναμε μαζί 4 αγώνες πέρισυ. ..................Εγώ έχω διαμορφώσει άποψη και είναι μέτρια. ........
Μια που δεν νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν σοβαρό άνθρωπο που αγοράζει τετρακίνητο με σκοπό τις εκτος δρομου διαδρομές η τελική ταχύτητα, μήπως θα μπορούσες να μας πεις τις εμπειρίες σου και γιατί το θεωρείς μέτριο (σε ποιά σημεία?)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μαρ 2007, 17:17

Γειά σου ρε xtrail. Aυτά είναι ουσιαστικά "μάγκες".
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 23 Μαρ 2007, 17:23

ALOY έγραψε:ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΑΓΡΟΤΗ Η ΤΖΙΠΑΚΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΕΙΝΑΙ 16ΧΡΟΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Πιστεύεις ότι μπαίνουν στο forum 16αριδες που δεν έχουν οδηγήσει ποτέ τους και το παίζουν τζιπάδες!!? Είναι πολύ κρίμα αν συμβαίνει κάτι τέτοιο!!
Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία έχω και εγώ κάτι τέτοιες υποψίες.
Τι να πω, ελπίζω να μην είναι έτσι τα πράγματα
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες