Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

καινουργιο μοντελο navara?

καινουργιο μοντελο navara?

Δημοσίευσηαπό saxovts » 07 Μάιος 2007, 22:53

παιδια μηπως ξερει κανενας για καινουργιο μοντελο ναβαρα που θα βγει μεχρι τελους χρονου? :wink:
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

καινουργιο μοντελο navara?

Δημοσίευσηαπό navaraman » 10 Μάιος 2007, 13:20

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ενδεχομενο να βγει καινουριο μονυελο συντομα....
Απο αυτα που ξερω ειναι οτι θα υπαρξει ενα facelift με ανανεομενο κυριως το εσωτερικο με ανωτερης ποιοτητας υλικα.
Αυτα τα διαβασα για το αμερικανικο Pathfinder το οποιο το αναφερει σαν μοντελο του 2008, αλλα οι αμερικανοι παντα αναφερουν τα μοντελα ενα χρονο μπροστα(δεν ξερω γιατι...).Οποτε λογικο μου φενεται να γινει μια ανανεωση, ειδικα αφου εχουν περασει και 2 χρονια που βγενει το νεο μοντελο, αλλα και επειδη και αλλα μοντελα της Nissan θα υποστουν ανανεωση στο εσωτερικο (βλεπε και 350Z)
Άβαταρ μέλους
navaraman
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 15 Δεκ 2005, 14:19
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό navaraman » 11 Μάιος 2007, 17:52

http://blogs.cars.com/kickingtires/2007/02/2008_pathfinder.html

Για του λογου το αληθες, εδω ειναι το καινουριο Pathfinder.Εξωτερικα να περιμενετε να ειναι ιδιο το ευρωπαικο, μεσα θα εχει καποιες αλλαγες
Άβαταρ μέλους
navaraman
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 15 Δεκ 2005, 14:19
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό saxovts » 11 Μάιος 2007, 21:56

ευχαριστω πολυ φιλε.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό navaraman » 13 Μάιος 2007, 12:08

http://world.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=fr_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.nissanpickup.org%2fforum%2fviewtopic.php%3ft%3d3257%26start%3d0%26sid%3de73c6467d046ebe299c5934e7ac4d1c4

Οι φημες επιβεβεωνονται.Μετα απο λιγο ψαξιμο σε νεα γαλλικο site που παρακολουθω καποιος ανεφερε οτι πωλητης του ειπε οτι πρεπει να πωληθει το στοκ, γιατι θα αρχισει να παραγεται το καινουριο μοντελο που θα ερθει κατα τον Σεπτεμβριο....οποτε οσοι ειναι ετοιμοι να αγορασουν NAVARA ας το ξανασκευτουν.Αξιζει να περιμενουν.Επισης αναφερει οτι οι τιμες του υπαρχοντος μοντελου θα πεσουν απο την αντιπρωσοπεια ωστε να τελειωσει το στοκ.
Το λινκ παραπανω ειναι μεταφραση του site στα αγγλικα.
Άβαταρ μέλους
navaraman
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 15 Δεκ 2005, 14:19
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό saxovts » 13 Μάιος 2007, 12:39

ευχαριστω πολυ φιλε με εσωσες.ειχα σκοπο να το παρω σε 1μηνα,αλλα τελικα θα περιμενω.και μακαρι να το
βγαλουν δυνατο το μοτερ και η πισω θεση της πλατης να ειναι λιγο πιο ξαπλωτη και οχι τοσο ορθια οπως το
σημερινο.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό navaraman » 14 Μάιος 2007, 10:02

τιποτα φιλε μου.χαρα μου να βοηθησω!
κατι ακουγεται για το καινουριο για μονιμη μεταδοση τετρακινησης....ala Mitshubishi!!!
Άβαταρ μέλους
navaraman
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 15 Δεκ 2005, 14:19
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό saxovts » 14 Μάιος 2007, 16:54

παντως αμα το βγαλουν με μονιμη τετρακινηση και να εχει 200 αλλογα,ειναι πρωτο.ειπες πριν οτι
θα ειναι απλο φρεσκαρισμα το καινουργιο ναβαρα.δηλαδη,απο μοτερ θα ειναι το ιδιο?το μονο που
θα αλλαξει ειναι ο εσωτερικος χωρος και τα διφορικα?
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

NAVARA SPORT TEAM

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 14 Μάιος 2007, 18:25

Γεια σας φιλοι μου και καλο καλοκαιρι να χουμε!
Συμφωνα με ελληνικα περιοδικα του χωρου το καινουριο navara θα λανσαριστει στους πρωτους μηνες του 2008, αλλα ποιος ξερει ποτε θα ερθει πραγματικα μπορει και νωριτερα απο φθινοπορο οκτωβρη - νοεμβρη οπως και το προηγουμενο πριν 2 χρονια!
Φανταζομαι οτι δεν θα αλλαξει πολυ εμφανισιακα μονο καποιο face-lift ,αλλα δεν ειμαι σιγουρος απο ιπποδυναμη γιατι 99,99% το μοτερ θα ειναι τριλιτρο και αφου η nissan αποφασιζει να βγαλει τριλιτρο ολοι καταλαβαινουν τι σημαινει αυτο!!!!!!!!
Πριν απο λιγο καιρο μιλουσα με καποιο απο τη NISSAN SPORT TEAM και μου ειπε οτι το τωρινο μοντελο θα το εβγαζαν με μετατροπη 240 αλογα ,ομως δεν το εκαναν.....χμ , χμ και ο λογος ειναι πολυ απλος!!
Το καινουριο τριλιτρο θα ηταν πολυ γελίο να ειχε λιγοτερα αλογα απο τον προκατοχο του ,αν το ενα ηταν 240 θα ηταν υπερβολικα δυσκολα να ξεκιναει με σημειο αναφορας τα 240-250 , μην νομιζετε οτι και η ελληνικη αντιπροσωπεια κανει του κεφαλιου της χωρις να ρωταει τους ευρωπαιους και γιαπωνεζους εταιρους κυριως στο θεμα marketing!!!!!
Προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι εκτος απο τριλιτρο το νεο navara θα ξεκιναει μαμισιο 200-220 αλογα θα τραβαει απο 1600-1800 στροφες μεγιστη ροπη ........και καταλαβαινεις αγαπητε saxovts και λοιποι φιλοι οταν θα ερθει με το καλο τι ματσακονια και σουβλια θα βγαλει η NISSAN SPORT TEAM εδω στην ελλαδα και που θα παει η ιπποδυναμη 250-260 το βλεπω ,καλα για ροπη δεν το συζητω καμια 70ρια κιλα , κατι σαν απο ΗUMMER H1 το βλεπω, καλα μου φαινεται οι κολητοι με wrangler , cherokee , BMW X5 θα κοιτανε με το στομα ανοικτο οπως κοιτανε οι αμερικανοι και οι γερμανοι τους γιαπωνεζους να χανονται στο DAKAR δεκα χροννια τωρα!!!!
Ελπιζω τουλαχιστον να μην αλλαξει σε διαστασεις ,ωστε αμα ειναι να κατσω και γω στο δικο μου το διομισαρι, το καινουριο τριλιτρο μοτερ....... ετσι για σπασιμο!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

NAVARA SPORT TEAM

Δημοσίευσηαπό saxovts » 14 Μάιος 2007, 21:26

ωωωωωχ αμα το βγαλουν μαμα 200+ ιππους...................βαλε και προγραμμα.................καταλαβα...............
θα γινει το νουμερο ενα.παντως μου αρεσε πολυ το καινουργιο πανθφαιντερ με το ταμπλο καινουργιο,ειναι φοβερο.
απεξω δεν εχει μεγαλες διαφορες με το παλιο.το ταμπλο απο το καινουργιο πανθφαιντερ μακαρι να το κανουν ετσι
και στο καινουργιο ναβαρα+250 αλλογα με προγραμμα μετα ειναι αστερι στα πι καπ.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 14 Μάιος 2007, 22:17

Θα κλαινε οι τζιπαδες!!! Εκτος απ' αυτους που θα εχουν pathfinder!!!
Αληθεια ο συντεκνος με το pathfinder εξαφανιστηκε?? Εσυ φιλε saxovts τελικα πολυ το σκεφτεσαι,μηπως δεν παρεις τιποτα στο τελος απο την πολυ τη σκεψη?? Προσεξε μην καταληξεις σαν το Σωμερ με το MITSUBISHI στο τελος με 136 και φορεσεις και κανα "κιτακι" για να πας στη "θρυλικη" πια ιπποδυναμη των 167 ιππων!!! Τουλαχιστον δεν μπορουσαν να το κανουν πιο στρογγυλο το νουμερο ετσι για να ακουγεται ωραια ,170 ,180 χαθηκαν τα νουμερα?? Ε ? ΝΟΥΜΕΡΑ!!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό navaraman » 15 Μάιος 2007, 10:40

Οντως η παραγωγη αριζει τον Σεπτεμβριο, οποτε Ελλδα θα ερθει ερχες του 2008.Saxovts υπομονη, δεν αξιζει αν περεις το παλιο 6 μηνες πριν βγει το νεο.Ετσι την πατησα και γω με το προηγουμενο NAVARA.....και εκλεγα μετα...
Σιγουρα θα ειναι ενα πολυ καλο Pickup.Η nissan μας εχει συνιθισει να επεναπροσδιοριζει τα δεδομενα στην κατηγορια καθε φορα που βγαζει το νεο μοντελο.Γι'αυτο ειναι και το νουμερο ενα σε πωλησεις στην Ευρωπη
Άβαταρ μέλους
navaraman
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 15 Δεκ 2005, 14:19
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό saxovts » 15 Μάιος 2007, 21:25

EAGLE2 έγραψε:Θα κλαινε οι τζιπαδες!!! Εκτος απ' αυτους που θα εχουν pathfinder!!!
Αληθεια ο συντεκνος με το pathfinder εξαφανιστηκε?? Εσυ φιλε saxovts τελικα πολυ το σκεφτεσαι,μηπως δεν παρεις τιποτα στο τελος απο την πολυ τη σκεψη?? Προσεξε μην καταληξεις σαν το Σωμερ με το MITSUBISHI στο τελος με 136 και φορεσεις και κανα "κιτακι" για να πας στη "θρυλικη" πια ιπποδυναμη των 167 ιππων!!! Τουλαχιστον δεν μπορουσαν να το κανουν πιο στρογγυλο το νουμερο ετσι για να ακουγεται ωραια ,170 ,180 χαθηκαν τα νουμερα?? Ε ? ΝΟΥΜΕΡΑ!!!!!
φιλε EAGLE2,εχω αρκετω καιρο που ηθελα το ναβαρα.ξερεις ποιος ο λογος?επειδη εχω την δυνατοτητα να το εχω σαν επαγελματικο και ετσι να μπορω να θεωρω τα τιμολογια για το μαγαζι για να εχω μειωση το φ.π.α.πριν σκεφτω για επαγελματικο οχημα,ηθελα το αβενσις η ακορντ η οκταβια με μοτερ πετρελαικινητο και ολα διλιτρα,μετα καθομαι και σκεφτομαι οτι θα πρεπει να πληρωσω πολυ παρπανω σε ασφλεια τελη κυκλ κ.τ.λ. και δεν θα εχω μειωση φ.π.α. αρα η μονο λυση ειναι.......................ναβαρα!!!!ετσι με το ναβαρα εχω μειωση φ.π.α. και αρκετες καλες επιδοσεις και στα χιονια παω και σε κακοτραχηλο δρομο και κουβαλαω λυκοσκυλο στην καροτσα και δεν παει να μαδαει οσο θελει το λυκοσκυλο..........
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό saxovts » 15 Μάιος 2007, 21:46

φιλε navaraman,συμφωνω απολυτα μαζι σου.οντως αξιζη να περιμενω να βγει το καινουργιο.να ξερεις
παντως οτι το φρεσκαρισμα δεν σημαινει μονο εμφανιση,αλλα βελτιωνουν καποια πραγματα για μην
εχουν καποια μικροπροβληματα οπως το προηγουμενο ναβαρα.παραδειγμα οπως το σαξο που ειχα
96 μοντελο,ειχε προβληματα απο την αρχη,οπως η κρεμαγιερα ειχε λιγο τζογο,ρελαντι ασταθες,σαζμαν
χαλια κ.τ.λ.μετα πηρα το σαξο 2000 μοντελο και δεν ειχα κανενα προβλημα.καταλαβες?απλα το φρεσκαριμα
δεν ειναι μονο εμφανισιακα αλλα βελτιωνουν μοτερ,ηλεκτρονικα,αναρτησεις,κ,τ,λ.παντως εχω μεγαλη αγωνια
για το πως θα ειναι το καινουργιο ναβαρα.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 15 Μάιος 2007, 22:22

Exεις αγωνια να δεις το καινουριο navara η περιμενεις να δεις μην κανει κανα θαυμα η toyota, mitsubishi ,isuzu και βγαλουν καμμια τρελη ιπποδυναμη, μπαγασακο!!!
Παντως εχεις μανια με τα saxo!!!
Eισαι απο Αθηνα??
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες

cron