Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NAVARA VS ALL-Διαξιφισμοί και άλλα...

DODGE

Δημοσίευσηαπό pajerov6 » 03 Ιαν 2008, 22:29

Ουτε μαγκας ειμαι ουτε οτι αντιπροσωπευεις εσυ!Ομως για την ιστορια πες μας τελικα τι εισαι Αγροτης με 300 στρεμματα ευκολα εκμεταλλευσιμα που στα εδωσε ο μπαμπας οπως εγραψες σε αλλο φορουμ ή νταλικερης που ειναι το ονειρο σου αν δεν πανε καλα οι δουλειες!!!Φιλικα παντα.
ΥΓ.Το μπαμπα μην τρεχεις δεν δουλεψα για να το παρω μου το εκανε δωρο το παιδι μου!!Mην μπεις στο κοπο να απαντησεις αυτο τελειωνει εδω!!!

Ζητω συγνωμη για το off topic
http://l200club.forumup.gr/viewtopic.ph ... m=l200club
Pajero DOHC-24 V6 3500
Άβαταρ μέλους
pajerov6
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 13 Οκτ 2006, 11:12
Τοποθεσία: Βολος

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 03 Ιαν 2008, 23:04

Δε θα σου απαντησω !
Το οτι εχω καποια στρεματα δεν σημαινει το οτι εχουν και αξια οικονομικη , το αντιθετο μαλιστα πλεον θα σε επιβαρυνουν υπερογκα , , οπως τα βρηκα, περισσοτερα θα τα αφησω αφου ετσι το θετεις, και ας με βαζουν μεσα !!
Το πιο ευκολα πραγμα στην σημερον ημερα για τους ελαφρομυαλους , ειναι να πουλας και να κερδιζεις ευκολα !!Mηπως να πουλησω καμμια δεκαρια στρεματα να παρω κανα LANDCRUISER??? , Πουλανε χωραφια και περνουνε αμαξια πλεον στην Ελλαδα ,.... που καταντησαμε :oops: :oops: !!
Το αν καποιος εχει εναν παλιο- τρακτορα και τον νοικιαζει σε οδηγο αλλα που και που τον οδηγει απο αναγκη, αυτο δεν τον κανει και αυτοματο το μεγαλυτερο φορτηγατζη της ιστοριας ! Οπωσδηποτε ομως δεν ειναι και ο τυπος που δεν εχει καμια απολυτως εμπειρια απο φορτηγο !
ΑΑΑΑΑ , και για την ιστορια, Ο τρακτορας μας ειναι φτηνοτερος απο το αμαξι σου , αλλα ενταξει δεν υστερει σε τιποτα , ουτε σε αλογα .....420 μαμισια !!!! , ουτε και σε ροπη ......... μην ασχολεισαι αλλο !!! ΦΙΛΙΚΑ :D :D :D :D ΠΑΝΤΑ !
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό Spanti » 04 Ιαν 2008, 04:11

φίλε shaddow μάλλον δεν ξέρεις από καταναλώσεις βενζινοκίνητων....μια viper 8000cc έχει κατανάλωση 27-30 λίτρα μέση.....μια Μ5 Ε60 με τα 500 άλογα έχει μέση 20...
έχεις μπερδέψει πολλά πράγματα στο μυαλό σου

αν είσαι φορτηγατζής φίλε κάνε την δουλειά σου και κάτσε δεξιά....δεν σου χρωστάει κανείς την ζωή του αν εσύ είσαι κομπλεξικός και θέλεις να το παίξεις μάγκας....
δεξιά και τουμπεκί...αντε γιατί πολύ μου τα έχετε ζαλίσει 4 χρόνια τώρα στην αθηνών πατρών...
στο θέμα μας τώρα....εγώ έχω το pajero,το έχω οδηγήσει σε όλα τα εδάφη και λέω την άποψή μου...κάποιος άλλος έχει το LC και λέει την δικιά του....δεν βοηθιέται ο φίλος μας σε ΄τιποτα αν πετάγεται ο άσχετος και μας λέει ότι θα πλαγιάρει την νταλίκα του....έλεος δηλαδή..επίπεδο για το πέος
Άβαταρ μέλους
Spanti
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 02 Ιαν 2008, 16:05

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 04 Ιαν 2008, 14:23

Καταρχην , δεν μου αρεσει που αναφερεις το ανδρικο μοριο με εστω και με αυτον τον τροπο !!! Σιγουρα θα μπορουσες να πεις κατι πιο καλιτεχνικο χωρις να ριξεις τη συζητηση !!!
Κατα δευτερον μαλλον ειμαι ο λιγοτερο κομπλεξικος εδω !!!! Αμα η μεση καταναλωση της DODGE VIPER ειναι 30 λιτρα τοτε εγω ειμαι ο Παπας της ρωμης μεταμφιεσμενος σε delivery!! Αν τωρα καποιος σου το ειπε που κινειται μονο στα φαναρια και μετα βγαινει με 300 στην Αττικη Οδο τοτε μπορει την επομενη φορα να σου αναφερει και 50 ή 100 λιτρα ... κανενα προβλημα !!! Και το scanaki μου αν το πιεσω se 100 xiliometra αδειος θα ειμαι , τι σημαινει οτι καιει και τοσα ??
Τριτον , γιατι πεφτεις στην παγιδα ψαρακα ??? Aφου βλεπεις οτι ειμαι συνενοημενος με τον PAJERO V6 να κοντραριζομαστε για να δημιουργουμε τζερτζελε και να ψαρωνει ο καθενας που μας διαβαζει και να γραφει .... γιατι ρε μαγκα μας κανεις τη χαρη ??
Και τεταρτον ..... ( kai τωρα δεν αστειευομαι ) μαλλον εσυ πρεπει να πας τερμα αριστερα για να περασεις , εγω στην πορεια μου παω , εσυ αναψε φλας και αν εχεις τα ψυχικα και τα σωματικα αποθεματα, αν εχεις το σθενος και τα προσοντα να προσπερασεις 20 μετρα τρακτορα με Νιτρομπουκαλες , τι να σου πω μαγκια σου και να κολλησεις διπλα απο το "μπαμπα μην τρεχεις " και το "προσοχη παιδι στο αυτοκινητο" !!
Aν παλι δεν τα καταφερεις τι να σου πω απο Αθηνα μεχρι Πατρα θα βλεπεις το δικο μου αυτοκολλητακι "ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΙΚΑ ΡΕΥΜΑΤΑ , ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΑΕΙ" !!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

PS : VOLVO KAI SCANIA Τραβανε και καραβια !!!
Φιλια σε ολους τους νταλικεριδες !!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

DODGE

Δημοσίευσηαπό Spanti » 04 Ιαν 2008, 15:57

φίλε μου μικρός και χαζούλης που ήμουν σας περνούσα με 250 και σας ξυπνούσε ο αέρας μου....όταν κατάλαβα πόσο άχρηστοι είσαστε στο να κρατήσετε το τιμόνι σταθερό τότε σταμάτησα να κάνω τέτοια πράγματα...για τον λόγο ότι κοιμάστε όρθιοι....
πραγματικά κάνω κόντρες πολλά χρόνια και οι νταλίκα με νιτρομπουκάλες είναι το μέγιστο καραγκιοζιλίκι....έλεος.....
για τις καταναλώσεις δεν έχεις ιδέα οπότε δεν χαραμίζω τις γνώσεις μου σε σένα...περαστικά σου φίλε μου...
Άβαταρ μέλους
Spanti
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 02 Ιαν 2008, 16:05

DODGE

Δημοσίευσηαπό pajerov6 » 04 Ιαν 2008, 16:49

Συννενοημενος εισαι μονος σου,εμενα ασε με εκτος........περαστικα σου φιλε μου....
Pajero DOHC-24 V6 3500
Άβαταρ μέλους
pajerov6
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 13 Οκτ 2006, 11:12
Τοποθεσία: Βολος

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 04 Ιαν 2008, 17:36

Mακαρι να σε ευλογησει ο θεος να μαθεις να οδηγεις σαν ενας καλος Νταλικερης , που πηγαινετε απο δω και απο κει με οχηματα τυπου smart και παλι κλαιγεστε για χωρο στα παρκινγκ και μες στη πολη , αν καποιοι νταλικεριδες κοιμουνται πανω στο τιμονι και γινονται δυστηχηματα δεν ευθυνονται οι οδηγικες ικανοτητες τους , αλλα οτι ειναι και αυτοι ανθρωποι και κουραζονται !! Αν προσπαθησεις να συναγωνιστεις εναν ξεκουραστο νταλικερη στην πραγματικη οδηγηση και οχι στο "τρεχω τρεχω σαν τρελος και μετα δινω και συμβουλες για ασφαλεια " και οταν λεω πραγματικη οδηγηση εννοω το σταματα ξεκινα σε ανηφορα , το οπισθεν σε στενο ανηφορικο χωματοδρομο , την καλυψη μιας αποστασης με το λιγοτερο δυνατο καυσιμο και τελος την οικονομια χωρου σε μανουβρες στροφες ,αγροτικους δρομους κ.τ.λ , τοτε φιλε μου θα αναθεωρησεις πολλα πραγματα, και θα αρχισεις να αμφιβαλλεις για τον εαυτο σου !
Στην τελικη , καλος οδηγος δεν ειναι αυτος που τρεχει αλλα αυτος που δεν τρακαρει και προκαλει ατυχηματα ! Σκεψου μοναχα ποσα δυστηχυματα συμβαινουν καθε σαββατοκυριακο ,ποσοι ανθρωποι χανονται και μετα συγκρινε τον αριθμο που εμπλεκονται σε αυτα τα ατυχηματα ,μεγαλα φορτηγα !!!!! Οι νταλικεριδες οδηγουν ασταματητα ολη μερα και νυχτα και ομως εχουν τα λιγοτερα δυνατα ατυχηματα , μπορει να πει το ιδιο και η κερα-κομπρεσα της γειτονιας που οδηγει 3 φορες το διμηνο και τις 4 στουκαρει ?
Ειναι σιγουρο οτι οι στατιστικες δεν ειναι με το μερος των ερασιτεχνων οδηγων και "φοβερων βετερανων" της κοντρας !!! Τωρα οτι και να λες εσυ εγω τα ακουω βερεσε...... "ευγε μπραβο στο φιλο μας που ετρεχε στους ελληνικους δρομους πριν χρονια οταν ηταν νεος με 250 " σου ευχομαστε και 300 αρης !!!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό pajino » 04 Ιαν 2008, 18:56

Ρε φιλαράκι τι παίρνεις ρε;;;;;; :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Pajero Pinin 2.0 GDI - 5d
pajino
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 12:23
Τοποθεσία: Πάτρα

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 05 Ιαν 2008, 00:56

Δεν περνω κατι αδερφακι .......δεν μου χρειαζεται αλωστε ,.... απλα οδηγαω τα οχηματα που εχω ....... ε και δε θελεις και πολυ να το χασεις !!!!!! Τωρα γυρισα καπακοτος απο εθνικη !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό TasosOffRoad » 06 Ιαν 2008, 20:56

Γιατι? σε κυνηγουσε κανενα μιτσουμπισι?
Καλύτερο από ένα L200 είναι... άλλο ένα L200!!
Άβαταρ μέλους
TasosOffRoad
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 07:19

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 06 Ιαν 2008, 21:13

axaxaxaxaxaxaxxa,Με τον τρακτορα ημουνα , πλακα πλακα με περασε ενα L200 με τις παντες , στη στροφη για σουδα νομιζα οτι ο τρελος θα φυγει εκτος δρομου !!! Θα ειχε φαινεται την αυτοματη τετρακινηση super select!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: !!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό TasosOffRoad » 07 Ιαν 2008, 20:48

Οχι αυτοματη, μονιμη τετρακινηση με ελευθερο το κεντρικο. Να μην νομισουν οτι ειναι οπως στο ραβ η στο εξτραιλ....
Καλύτερο από ένα L200 είναι... άλλο ένα L200!!
Άβαταρ μέλους
TasosOffRoad
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 07:19

NAVARA

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 07 Ιαν 2008, 21:20

Ρε παιδια το Navara έχει 170 και 200 ίππους στον πίσω άξονα (που το βάρος είναι μικρό) και δεν έχει κάποιο antispin ή stability control!!!??? Πρέπει να πηγαίνει το παντιλίκι σύννεφο.....!!!!
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 07 Ιαν 2008, 22:19

Προσθεσε οτι και τα λαστιχα που φοραει ειναι τελειωμενα , και θα καταλαβεις οτι θελει αρετη και τολμη να το οδηγεις !!!! Χωρις πλακα ομως το αμαξι ειναι εντυπωσιακα σταθερο παρολα αυτα που ειπαμε δεν σε τρομαζει γιατι εκτος απο το τεραστιο μεταξονιο 3μ και 20 , εχει και βαρος που περναει τους 2 τονους ! Δυσκολο να φυγει με μεσαια ταχυτητα!!! Τωρα αν πιασεις 130 ..... :razz: :razz: , τα θελει ο οργανισμος σου !!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 08 Ιαν 2008, 22:55

εχεις να δωσεις πολλα ακομη ρε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες