Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Safari 5000

Τεχνικά θέματα Land Rover.

Safari 5000

Δημοσίευσηαπό discoball » 27 Αύγ 2014, 11:06

Ενδιαφέρομαι να τα τοποθετήσω στο δίσκο 1 και απ' ότι φαίνεται τα χω βρει ήδη....!! \:D/
Μετά από αρκετή ψακτική, κατάλαβα πως ήδη υπάρχει εγκατάσταση κ το μόνο που χρειάζεται είναι μια προέκταση από την αναμονή κάπου πίσω από τα φώτα, ένα ρελεδάκι μαζί με τα υπόλοιπα στα πόδια του συνοδηγού κ τον διακόπτη κάτω αριστερά στο ταμπλώ. Νομίζω αυτά δίνει και η λαντ ρόβερ με το κιτ STC8813AA.

Γνωρίζει κανείς, για να αποφύγω την αγορά του κιτ? :-"

Καλό φθινόπωρο με πολλές βροχες...!


Αντώνης
Άβαταρ μέλους
discoball
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 26 Αύγ 2008, 13:54
Τοποθεσία: Πειραιάς - Αττική

Re: Safari 5000

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 28 Αύγ 2014, 17:17

Δεν καταλαβα ακριβως τι θες να μαθεις....
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Safari 5000

Δημοσίευσηαπό discoball » 01 Σεπ 2014, 16:49

Λοιπόν,

η ανωτέρω διαδικασία ακολουθείται στα ομίχλης. Σε αυτά που θέλω εγώ, "The relay is located in the fuse area, under the steering wheel, the power cable is welded to the ignition key connector, and, the switch takes place under the back fog light switch. The assembly was done by LR i assume and a specific cable goes all the way to the lamps in front of the radiator... "

Αναρωτιέμαι αν κάποιος το έχει κάνει ώστε να επιβεβαιώσει τη διαδικασία και αν δικαιολογείται η αγορά της καλωδίωσης από LR, ή φτιάχνει κανείς τη δικιά του. Δε θυμάμαι να έχει ρελέδες κάτω από το τιμόνι...

Ευχαριστώ

Αντώνης
Άβαταρ μέλους
discoball
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 26 Αύγ 2008, 13:54
Τοποθεσία: Πειραιάς - Αττική

Re: Safari 5000

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 01 Σεπ 2014, 19:54

Ρελε εχει κατω απο το τιμονι αριστερα στην ασφαλειοθηκη. Μην μπλεκεις, τραβα ενα καλωδιο βαλε ενα ρελεδακι και παρε εντολη απο τον υπαρχον διακοπτη των φωτων ομιχλης. Ετσι εκανα τουλαχιστον εγω
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη


Επιστροφή στο Land Rover Tech

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες