Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καλλίδρομο.Μπορούσα στις 16 αλλά δεν μπορώ στις 30, τί κάνω?

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Δημοσίευσηαπό Freelander » 11 Νοέμ 2008, 12:56

Ωχ.
Εχει 4 μέλη ο σύλλογος πρόεδρε-vagelis;

Εχε υπόψιν σου οτι ψαρεύω φανατικά και ψήνω ροφούς στήρες σφυρίδες στο κάρβουνο να γλύφεις (και τα 10) δάχτυλα σου.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό pantg » 11 Νοέμ 2008, 13:13

Γιώργη καμμιά μπριζολοπαντσετομπιφτεκοσουβλακολουκανικο-κατάσταση γίνεται πριν ή μετά το ψάρι????

Ολα δηλαδή για τον πρόεδρο Βαγγέλη?

Είπαμε να σεβόμαστε τα άσπρα του μαλλιά και την ταλαιπωρία που υφίσταται με το χρέπι, το ότι είναι καλό παιδί και καλός στην παρέα, τα ταπεράκια της συζύγου (ευχαριστούμε για τα μεζεδάκια), την ηλικία του χρεπιού αλλά τέτοια αποκλειστική περιποίηση????

Αντε με το καλό και σε αποκλειστικές ινδές χορεύτριες (που δεν θα ήταν και κακή ιδέα!!!)

(για να γελάμε και λίγο φτιάχνοντας κέφι για την συνάντηση)

αλήθεια Πρόεδρε (να δεις που θα σου μείνει Βαγγέλη) το Τataclub θα έρθει στην συνάντηση???
Αλλωστε τί ιδιοκτήτες της LR είσαστε πλέον????

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 11 Νοέμ 2008, 14:54

Freelander έγραψε:Ωχ.
Εχει 4 μέλη ο σύλλογος πρόεδρε-vagelis;

Εχε υπόψιν σου οτι ψαρεύω φανατικά και ψήνω ροφούς στήρες σφυρίδες στο κάρβουνο να γλύφεις (και τα 10) δάχτυλα σου.


Επειδη σαν προεδρος μετραω για πανω απο 4 φηφους εισαι ηδη μελος του τατα κλαμπ.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό vagelis » 11 Νοέμ 2008, 14:59

Στις 30 θα ερθω,αυτο το ΣΚ θα παω Πορτο Χελι γιατι εχω πεθυμισει κοκινες γαριδες Αργολικου σε γαριδομακαροναδα,θα ειμαι με εναν φιλο που θα τρωει φακες και θα με βλεπει να τις καταβροχθιζω.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 11 Νοέμ 2008, 15:11

Πρόεδρε Βαγγέλη καλή όρεξη λοιπόν.

Χτύπα και ένα ψαρονέφρι για εμάς τους κρεατοφάγους !!!! (χιχιχιχιχι)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 11 Νοέμ 2008, 17:45

Ρε Freelander-αιοι πού ειστε; Θα παει κανενας στη συναντηση ή θα ειμαι μόνος αναμεσα στα θηρια;

(Αληθεια, εγω που εχω Freelander, θεωρουμαι κατοχος Land Rover; :lol: )
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Δημοσίευσηαπό pantg » 11 Νοέμ 2008, 18:47

Mην μου φοβάσαι, οι καλοί παντού χωράνε και είναι πάντα ευπρόσδεκτοι.
Ιδίως τα Iπποποταμάκια που πρέπει όλοι να τα αγάπαμε και να τα προσέχουμε.

Καλέ μου συνάδελφε πάντως ιδιοκτήτης zastava δεν είσαι (χιχιχιχιχιχι)

Το CT του 1998 απέδειξε περίτρανα τις ικανότητες του Freelander 1 και έβαλε τα γυαλιά στα Defender 110 στα χιόνια και τους πάγους ενώ θεράπευσε γρήγορα και το πρόβλημα του ασθενικού συμπλέκτη των πρώτων αυτών πετρελαιοκίνητων μοντέλων

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Shaka » 11 Νοέμ 2008, 20:23

vagelis έγραψε:Εχε υπ'οψιν σου freelander οτι για να γινεις μελος στο τατα κλαμπ πρεπει να σε συστησουν τουλαχιστον 4 μελη,δεν ειναι το κλαμπ οτι κι'οτι.

Ο προεδος

VAGELIS


Πρόεδρε ποιές είναι οι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε για να γίνουμε μέλη του TATA CLUB? (Οι γαρίδες είναι από τα αγαπημένα μου... αν αυτό θα προσθέσει κάτι στο βιογραφικό μου...)
Γιώργος
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Shaka » 11 Νοέμ 2008, 20:29

workshop_rover έγραψε:Ρε Freelander-αιοι πού ειστε; Θα παει κανενας στη συναντηση ή θα ειμαι μόνος αναμεσα στα θηρια;

(Αληθεια, εγω που εχω Freelander, θεωρουμαι κατοχος Land Rover; :lol: )


Land Rover είσαι κι εσύ, και καθαρόαιμος μάλιστα, απλά έχεις λίγα περισσότερα κακά από τα υπόλοιπα της ράτσας....! :twisted:
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 12 Νοέμ 2008, 08:24

Shaka έγραψε:
vagelis έγραψε:Εχε υπ'οψιν σου freelander οτι για να γινεις μελος στο τατα κλαμπ πρεπει να σε συστησουν τουλαχιστον 4 μελη,δεν ειναι το κλαμπ οτι κι'οτι.

Ο προεδος

VAGELIS


Πρόεδρε ποιές είναι οι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε για να γίνουμε μέλη του TATA CLUB? (Οι γαρίδες είναι από τα αγαπημένα μου... αν αυτό θα προσθέσει κάτι στο βιογραφικό μου...)
Γιώργος

Μα και μονο που εισαι γαριδοφαγος εγκρινεσαι,αντε γιατι εδω εχουμαι φλομωσει στους παιδοφαγους.
Λοιπον στο κινητο εχω κατι φωτο απο ροφο 12,5 κιλα στην σουβλα,τυλιγμενο με κοτετσοσυρμα για να μην διαλυσει,καλα λεμε ολα τα λεφτα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 12 Νοέμ 2008, 09:06

Βαγγέλη καλημέρα,

κοτετσόσυρμα υποθέτω ότι έχεις μπόλικο για να κρατάς το χρέπι ενωμένο ε?????(χιχιχιχιχιχι σε πειράζω μεν αλλά το γαλβανισμένο σύρμα είναι όντως κάτι που επιβάλλεται να υπάρχει στο κουτί εργαλείων του καλού & συνειδητοποιημένου LandRoverά)

Αυτός ο ροφός φίλε Βαγγέλη είναι βαρύτερος από τα γουρουνάκια που φτιάχνω στο φούρνο γεμιστά !!!!
Δεν μου λές δηλαδή, επειδή δεν έχει πόδια πάει να πει ότι δεν είναι ζωντανός και αυτός????? Δεν έχει ψυχούλα??? Δεν άφησε ορφανά τα ψαράκια του????? Εκεί που έβοσκε αμέριμνος το πλαγκτόν του ΜΠΑΜ τον μπουμπούνησες τον ταλαίπωρο........
(άντε τώρα θα πιάσουμε την φιλοσοφική συζήτηση για την διατροφική αλυσίδα) (σε πειράζω φυσικά, καλά έκανες και τον χάρηκες στην σούβλα!!!!)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 12 Νοέμ 2008, 09:17

Land Rover είσαι κι εσύ, και καθαρόαιμος μάλιστα, απλά έχεις λίγα περισσότερα κακά από τα υπόλοιπα της ράτσας....!


Τωρα που το καλοσκεφτομαι, οσοι επιμενουμε στο free, μαλλον θα πρεπει να ειμαστε πολυ πιο πορωμενοι με τη μαρκα.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Δημοσίευσηαπό Freelander » 12 Νοέμ 2008, 09:29

workshop_rover έγραψε:Τωρα που το καλοσκεφτομαι, οσοι επιμενουμε στο free, μαλλον θα πρεπει να ειμαστε πολυ πιο πορωμενοι με τη μαρκα.

Δημήτρη δεν ξέρω για σένα πάντως 2 φίλοι μου που έχουν ακόμη φριλάντερ 1.800άρι το κρατάνε γιατί δεν το αγοράζει κανείς νοήμων άνθρωπος και γιατί έχουν πληρώσει 1-2 περιουσίες σε επισκευές και ανταλλακτικά.

Βαγγέλη Πάσχα ήταν;
12 κιλά τέτοιο ψάρι θα έκανα το σώμα φέτες και τη κεφάλα οπωσδήποτε σούπα.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Shaka » 12 Νοέμ 2008, 09:44

vagelis έγραψε:
Shaka έγραψε:
vagelis έγραψε:Εχε υπ'οψιν σου freelander οτι για να γινεις μελος στο τατα κλαμπ πρεπει να σε συστησουν τουλαχιστον 4 μελη,δεν ειναι το κλαμπ οτι κι'οτι.

Ο προεδος

VAGELIS


Πρόεδρε ποιές είναι οι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε για να γίνουμε μέλη του TATA CLUB? (Οι γαρίδες είναι από τα αγαπημένα μου... αν αυτό θα προσθέσει κάτι στο βιογραφικό μου...)
Γιώργος

Μα και μονο που εισαι γαριδοφαγος εγκρινεσαι,αντε γιατι εδω εχουμαι φλομωσει στους παιδοφαγους.
Λοιπον στο κινητο εχω κατι φωτο απο ροφο 12,5 κιλα στην σουβλα,τυλιγμενο με κοτετσοσυρμα για να μην διαλυσει,καλα λεμε ολα τα λεφτα.


Ευχαριστώ Πρόεδρε!
Αναμένω στις 30 του μήνα να μου δείξεις τη φωτό με τον ροφό! :lol:
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 12 Νοέμ 2008, 10:07

Γιωργο, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εκτος απο μερικα κακα που εχει το freelander, οπως ηλιοροφη* και φλαντζα*, ολα τα άλλα τα παθαινει απο τον κακο μαστορα. Κι εγω ξοδεψα τελευταια, αλλα ευτυχως στον καταλληλο μαστορα. Και το 1800ρακι μου παει πιο καλα κι απο οταν το ειχα παρει καινουργιο. Συμφωνω μαζι σου οτι δεν θα το επαιρνε κανεις αν ελεγα οτι το πουλαω, αλλά μηπως φταιμε κι εμεις οι ιδιοι οι κατοχοι λιγο γι' αυτο; Μονοι μας το εχουμε δυσφημισει περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλον. Ηθελα να 'ξερα, κανενα αλλο αυτοκινητο δεν εχει ομοιες ή αλλες βλαβες;
------------------------
* Προβληματα, που το μεν πρωτο (ηλιοροφη) το ελυσα με καποιες βελιτωσεις στο μηχανισμο, το δε δευτερο (φλαντζα) υποθετουμε ολοι οτι λυθηκε με τη βελτιωμενη της εκδοση. Τωρα, ξερω.. θα σκεφτεις και με τη σιλικονη τι γινεται; Με την αντλια συμπλεκτη; Ε, αυτα πια, ας πουμε πως ειναι αναλλωσιμα, αν και αντλια συμπλεκτη δεν εχω αλλαξει ακομα μετα απο 106χχ
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες