Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σχετικά με Πιλοτικό Pindos Trophy

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Σχετικά με Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό iatros » 04 Σεπ 2013, 10:31

Καλημέρα σε όλους.
Κατ΄αρχήν η όλη περιπέτεια αρχικά φαίνεται αρκετά καλή, αλλά,
70-120χλμ., ημερησίως σε τέτοιου είδους διαδρομές είναι δύσκολο να διανυθούν. Είναι καλλίτερα λίγα και καλά από άποψη περιπέτειας.
Επίσης απ΄ ότι είδα στο βίντεο σε ορισμένα κομμάτια, είναι απαραίτητα, εργάτης, μπλοκέ μπρος - πίσω και rollcage, με προαπαιτούμενο ελαστικά mud φυσικά και όχι τύπου COOPER STT.
Άποψή μου, από αυτά που δείχνετε στο βίντεο, ειδικά, 0:34 έως 0:35, 0:39 έως 0:47, 0:55 έως 0:56, 1:03 έως 1:06, στο 1:10 και στο 1:22, τα DISCO 3 "δεν κάνουν" για τέτοιου είδους διαδρομές. Έχουν δύο σοβαρά μειονεκτήματα, το βάρος και τις διαστάσεις, εκτός και αν δεν ενδιαφέρει τους ιδιοκτήτες η όποια ζημία προκληθεί.
Κάτι σαν την περιπέτεια τον Μάρτη στην Εύβοια(ίσως 1 επίπεδο ποιό κάτω) και την πολύ λασπωμένη "Land Rover Club eXtreme Meeting 2012 - 23-25 Νοέμβρη", πιστεύω θα ικανοποιήσουν όλους, αλλά θα μπορούν να έρθουν και αυτοκίνητα τύπου disco 1π.χ., ενώ με τόσα χλμ., καθημερινά, λόγω του ότι αρκετοί έχουν LPG., θα πρέπει να υπάρχει πρόβλεψη για ανεφοδιασμό τόσο με LPG όσο και με βενζίνη.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Σεπ 2013, 11:14

Πάνο το Pindos Trophy είναι Trophy.
Μόνο για εξοπλισμένα αυτοκίνητα, υποχρεωτικά με cage, εργάτες, πραγματικά εκτός δρόμου λάστιχα κλπ, έχει αυξημένο βαθμό δυσκολίας. Φυσικά δεν είναι μέσα στα πλαίσια δυνατοτήτων των Disco 3 κλπ δεν είναι αυτός ο στόχος.
Tο παρόν θέμα του Pindos Trophy δεν έχει σχέση με την καθιερωμένη συνάντηση Land Rover eXtreme που θα γίνει όπως πάντα στο τέλος Νοεμβρίου και θα ανακοινωθεί σε άλλο post. ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πιλοτικό Pindos Trophy

Δημοσίευσηαπό iatros » 05 Σεπ 2013, 10:20

Σπύρο καλημέρα,
sory, αλλά πάνω στον ενθουσιασμό μου, μου διέφυγε το "TROPHY".
Αναμονή λοιπόν για την συνάντηση Land Rover eXtreme.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ


Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης

cron