Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εξορμήσεις και βοήθεια...

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό fatman » 28 Ιαν 2014, 12:19

Δεν θα ηθελα να με παρεξηγησετε αλλα πιστευω οτι θα πρεπει οσοι θελουν να θεωρουνται μελη του Land Rover Xtreme club εκτος απο τον σωστο εξοπλισμο,την συμμορφωση με αυτα που ζηταει αυτος που ηγειται της βολτας θα πρεπει να ειναι η διαθεση να βοηθησει και "χειρονακτικα" καποιες φορες.

Δεν μπορει στα 10-12 πληρωματα να σκαβουν 3-4 ατομα,δεν μπορει στα τραβηγματα με εργατες, 4-5 ατομα να μαζευουν εξοπλισμο και τα συρματοσκοινα ολων των υπολοιπων,δεν μπορει να υπαρχουν 2 τσαπες σε 12 αυτοκινητα.
Δεν σημαινει οτι επειδη εσυ μπορεις να περασεις χωρις σκαψιματα και τραβηγματα οτι δεν πρεπει να βοηθησεις τους υπολοιπους ασε που οι υπολοιποι μπορει να εχουν στρωσει το εμποδιο για εσενα.

Φυσικα θα πρεπει και οι συμμετεχοντες να διαθετουν καποιον βασικο εξοπλισμο χωρις αυτο να σημαινει οτι οι υπολοιποι να μην εχουν καν την διαθεση να παρεχουν τον δικο τους εξοπλισμο.

Εγω παντα θα χωνομαι και θα βοηθαω οτι και να γινει χωρις να μου το ζητησει κανεις αλλα ειλικρινα αν βλεπω τετοια "λουφα" και απαθεια,προτιμω να πηγαινω με 2 αμαξια παρεα max.

Με το συμπαθειο.
Fatman.
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό aggelosg » 28 Ιαν 2014, 13:49

Σωστος ο Αντρεας !
Άβαταρ μέλους
aggelosg
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 20:38
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό vagelis » 29 Ιαν 2014, 08:06

Και πολλα αλλα εκτος αυτων που λεει ο Αντρεας που αναγκαζουν πολλους να περνουν τηλεφωνο ενα δυο φιλους που ξερουν και τον ξερουν και να πηγαινουν εκδρομη.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Re: Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 29 Ιαν 2014, 17:22

Ως παθων παντως θα θελα να ευχαριστησω τα παιδια που βοηθησαν καθως χωρις αυτους θα ημουν οπως ελεγε και ο Σπυρος ακομα εκει. Παρολη τη ζημια θεωρω πως, μου (μας) προσφερε μια πολυτιμη γνωση σε θεματα αβαριας και μετακινησης σε τετοια περιπτωση. Δεν θα θελα να κρινω τη σταση των υπολοιπων στο δικο μου θεμα, καθως χαρη στο Παναγιωτη και τον Αντρεα υπο την καθοδηγηση του Σπυρου ειμασταν οκ. Ομως στο γενικο θεμα των εργατικων χεριων ο Αντρεας εχει δικιο. Επισης θα θελα να μοιραστω το ωραιο αισθημα που εχω παντα οταν παμε παρεα εκδρομη, πως οτι και να γινει θα τα καταφερουμε. Σας ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό fatman » 30 Ιαν 2014, 09:24

Για να μην παρεξηγουμαστε..
Δεν με πειραζει να κουραστω για οποιονδηποτε φιλο και εμενα μου αρεσει οταν φτανω σπιτι και μου μενουν οι σκηνες αυτες και τι καταφεραμε να περασουμε,ακομα θυμαμαι στα Τρικαλα Κορινθιας,μεσα στο σκοταδι με τους φακους να παλευουμε στην λασπη,τον απεγκλωβισμο - νυχτα - του disco 2 του bottleman στην επιστροφη απο vietnam - δεν πιστευα οτι θα εβγαινε απο εκει,το περασμα του disco 3 του Θοδωρη στο γνωστο ρεματακι στην 2ημερη στα Τρικαλα και παρα πολλα αλλα.
Μπορει αυριο να ειμαι εγω που θα ταλαιπωρησω τους αλλους με καποιο κολημα,βλαβη κλπ.Το ΔΟΥΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΒΗΝ πρεπει να ειναι ριζωμενο μεσα μας.
Ο superspy ειναι υπερ στο να μην διαμορφωνουμε το εμποδιο αλλα απο την στιγμη που θα περασουν τοσο διαφορετικου μεγεθους οχηματα και χρειαστει "επεμβαση",μπορουν να γινουν θαυματα αν πεσουν ολοι και βοηθησουν πχ το εμποδιο στην Ευβοια αν δουλευαμε 4 τσαμπες,8 ατομα εναλαξ για 20 λεπτα max,θα γινοταν ισιωμα,απλα και ωραια ή απλα ο mudnolis θα ακουγε τον superspy και θα περναγε αλλιως το εμποδιο :twisted: :twisted:
Παντως οταν υπαρχει ομαδικη δουλεια ΟΛΑ γινονται και πανω απο ολα μενει και το ηθικο ψηλα - που ειναι και το κυριοτερο!!
Αν ξερουμε οτι μπορουμε να βασιστουμε στους υπολοιπους,τοτε μπορουμε να δοκιμασουμε και ανεβασουμε τα ορια μας στην οδηγηση σε δυσκολα εμποδια που αυτος ειναι και ο απωτερος σκοπος αυτης της παρεας,να χρησιμοποιουμε τις δυνατοτητες των Land Rover στο επακρο.
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό iatros » 30 Ιαν 2014, 10:27

Καλημέρα σε όλους.
Απ΄όλα όσα γράφτηκαν και πιθανόν να γραφτούν και άλλα, θα κρατήσω και θα προσυπογράψω αυτό που έγραψε ο Ανδρέας "Μπορεί αύριο να είμαι εγώ που θα ταλαιπωρήσω τους άλλους με κάποιο κόλλημα,βλάβη κλπ.Το ΔΟΥΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΒΗΝ πρέπει να είναι ριζωμένο μέσα μας."
Είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει ΑΛΛΗΛΕΓΓΎΗ και να γίνεται πράξη καθημερινά σε όλα τα επίπεδα της ζωής μας προς όλους, γιατί έτσι γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Re: Εξορμήσεις και βοήθεια...

Δημοσίευσηαπό stav » 30 Ιαν 2014, 12:12

Γιατρε, η τελευταια σου προταση κανει πολλα λεφτα!!!!!
Άβαταρ μέλους
stav
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 12 Δεκ 2013, 09:17


Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες