Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ετησια Land Rover eXTreme

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 23 Οκτ 2014, 10:20

Ρε Σωτο που ειδες απαξιωτικο και επιτακτικο υφος?? Αυτο που προτεινα ειναι αν δεν θελουν τα παιδια να ριξουν λιγο το επιπεδο της εκδρομης (αφου το εχουν ηδη σχεδιασει) ωστε να μαζευτουμε ολοι μαζι,αλλιως να βρεθουμε σε δευτερο χρονο στα ιδια μερη.Διαδρομες εχουμε. Τωρα το οτι γινεται μεσω φορουμ νομιζω ειναι λογικο, εφοσον εδω γνωριστηκαμε ολοι και ειναι σημειο αναφορας, ποσο μαλλον επειδη εχουμε καιρο και ειναι δυσκολο να βρεθουμε απο κοντα.

Ελατε παιδια, ολοι. μην κολλατε σε λεξεις, παμε στο βουνο να βρεθουμε απο κοντα. Ομως σας παρακαλω προτεινετε εσεις κατι, για να βγει κιολλας κατι. Μην λετε μονο τι δεν θελετε ή τι σας ενοχλει, αλλα καντε μια συγκεκριμενη προταση!!
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό lesoto » 23 Οκτ 2014, 13:37

Δέν έχω με κάποιον προηγούμενα παιδιά μήν μπερδεύεστε!!Το point μου είναι να ήταν η ετήσια πιό light,με πιό πολλές συμμετοχές και με όλους τους φίλους και κανονισμένο σε έναν καφέ!!Θα μου άρεσε να είχαμε πιό συχνά συναντήσεις!Αυτή είναι η πρότασή μου και δεν γράφω για να το παίξω έξυπνος!!Δέν κολλάω στίς λέξεις Λειβαδίτη φίλε!!Ο Δόλκας είναι ξεκάθαρος αλλά πρέπει να κάνουμε και καμιά βόλτα χαλαρή να τα πούμε στο βουνό να συζητήσουμε και να ξανά αναταμώσουμε πού λέμε!!
LANDROVER DEFENDER 90....lesoto!!
www.pefkaki.gr
Άβαταρ μέλους
lesoto
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 15:30
Τοποθεσία: thiva

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Οκτ 2014, 13:54

Θα επανελθω με μια πολυ καλη προταση αφου πρωτα εξασφαλισω τις ημερες (και τα λεφτα) για την βολτα.
Τωρα ας ονομαστει Ετησια νο2 :lol: :lol: δεν κολαμε εκει.
Αν μαζευτηκαν συμμετοχες για απανω,μην τους χαλασουμε το κεφι,δεν κατηγορω(ουμε) κανενα απλα δεν αποδεχομαστε την προσκληση-προκληση :-" :-"
Ειμαι σιγουρος οτι μολις ξεμπλεξουμε αρκετοι απο εμας ;) ;) απο καποιες υποχρεωσεις θα πεσει στο τραπεζι μια πολυ καλη προταση.
Αυτα απο εμενα για την ωρα...
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 23 Οκτ 2014, 15:59

Εχω προσφατο το νεο cd του γνωστου στα περιχωρα της Θεσσαλιας Σταυρου Τσαλαγκα...ετσι και μαζευτουμε γυρω απο τη φωτια και μεταξυ ψησταριας και ποτου θα συρω το χορο πρωτος .....στο ενα χερι θα κραταω το Λειβαδιτη στο αλλο τον Ταρωνη :rockout: :rockout: :rockout:
http://www.youtube.com/watch?v=bmfloOR3 ... D&index=33
Αντρεα τι ηταν αυτο :smilebox:.....
Υσ1.Γερμανε εσυ θα κερνας μπυρες.....
Υσ2.Αγγελε κανονισε τη μουσικη και τα φωτα :twisted: :twisted:
Ελα να κανουμε και λιγο πλακα......και για να το τελειωνω εγω προσωπικα το θεμα ετησιας extreme οπως θελουμε να την πουμε ας τη πουμε τελικα,και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους οσο πιο νοτια κατεβαινεις τοσο λογω συνθηκων το περιβαλον που υπαρχει επανω στα Τρικαλα αλλα και η ευκολια προσβασης σ'ενα δασικο κομματι απο αυτα που εχουν ενδιαφερον ειναι σαφεστατα πιο εφικτο,αρα θα ηθελα στην ΕΤΗΣΙΑ LAND ROVER XTREME CLUB:!: :!: :!: πολλους φιλους για να γουσταρω....να κανω κεφι ρε παιδι μου με τους υπολοιπους,να πειραξω και με με πειραξουν!!!!Και ας μην ειναι τοσο τουμπανο απο πλευρας δυσκολιας.....ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα δεν παμε πουθενα :cry: :cry:
Ειναι προσωπικη εκτιμηση το τονιζω....Βουγιουκας Κωστας.. Land Rover Discovery!!!!!
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό discoball » 24 Οκτ 2014, 10:58

καλά, καλά...ευτυχώς παίζει την "κυριακή στο χωριό", discovery channel στο οτεtv, θα δούμε και τις φωτογραφίες της extreme, θα τη βγάλουμε κ φέτος....!! χορτάσαμε κύριοι από υποσχέσεις κ αναβολές... :bricks: :bricks:

Αντώνης
Άβαταρ μέλους
discoball
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 26 Αύγ 2008, 13:54
Τοποθεσία: Πειραιάς - Αττική

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 24 Οκτ 2014, 11:44

Λοιπον το παιρνω πανω μου και λεω το εξης
Προτεινώμενη ημερομηνια συναντησης -> 28-30/11/2014

Πρωτη συναντηση συζητησης ενδιαφερομένων -> 5/11/2014

Δευτερη συναντηση (ρύθμιση λεπτομερειων, κατανομη πληρωματων κλπ.) -> 18/11/2014

Παρατηρησεις

1) Χωρος συνάντησης το καφε του Αγγελου, ωρα συναντησης 21.00
2) Προτεινομενος προορισμος εκδρομης Νομος Τρικαλων
3) Παρακληση! Οι ενδιαφερόμενοι να φέρουν στην πρωτη συναντηση τυχων υπαρχουσες διαδρομες/προτασεις. Προσωπικα θα φερω χαρτες και το Toponavigator.
4) Προσωπικα με αλλα 2 αυτοκίνητα παρέα θα ανέβω
5) Η ενεργη συμμετοχη σας δινει νοημα στην υπαρξη της ομαδας!
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 24 Οκτ 2014, 11:47

Mudnolis έγραψε:Λοιπον το παιρνω πανω μου και λεω το εξης
Προτεινώμενη ημερομηνια συναντησης -> 28-30/11/2014


Εννοω βεβαια προτεινομενη ημερομηνια εκδρομης
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 24 Οκτ 2014, 13:40

ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ 5/11/20014
1)Βουγιουκας Κωστας
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 24 Οκτ 2014, 13:53

discoball έγραψε:καλά, καλά...ευτυχώς παίζει την "κυριακή στο χωριό", discovery channel στο οτεtv, θα δούμε και τις φωτογραφίες της extreme, θα τη βγάλουμε κ φέτος....!! χορτάσαμε κύριοι από υποσχέσεις κ αναβολές... :bricks: :bricks:

Αντώνης

ΑΝΤΩΝΗ καλησπερα μηπως εχω χασει κατι ρε φιλαρακι.....σορρυ αλλα δεν καταλαβαινω το υφος με το οποιο γραφεις..θα χαιρομουν την Τεταρτη 5/11/2014 να ερχοσουν και να κουβεντιασουμε ολοι μαζι για την εκδρομη που απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι μενουμε μονο στα λογια,ετσι ελα και εσυ ωστε να συμβαλεις στο να κανονισουμε να παμε καπου ;) ;)
Με εκτιμηση Βουγιουκας Κωστας
:discoIblue: :D90Grey: :def110green: :SIII-Yellow: :D90_Camp: :Freelander: :Def110SW: :D90_Green: :D90_Camvas: :Freelander: :RR: :D110_Camper:
Ολοι οι καλοι χωρανε
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Οκτ 2014, 14:41

Κύριοι, παρακαλουθώ (-ούμε μαζί με τον Μάριο) την εξέλιξη της συζήτησης και .... σας ανακαλώ εις την τάξη! :lol: :lol:

1. kdolkas όπως σου ανέφερα στο pm, προγραμματίζαμε για την Ετήσια Land Rover αλλά σε άλλο χρόνο και όπως είπαμε αφού ανακοίνωσες για ετήσια land rover(χωρίς πριν να μας ενημερώσεις) σου μετέφερα ότι θα ήταν χαρά μας να την αναλάβεις, μέσα στα πλαίσια των δεδομένων του Land Rover extreme (για υψηλού βαθμού καθορισμένο επίπεδο: υποχρεωτικό pre-scouting διαδρομής ώστε τουλάχιστον ο πλοηγός και ο ουραγός της συνάντησης να έχουν πλήρη track για λόγους ασφαλείας), προκαθορισμένο σημείο κατασκήνωσης κλπ
Καθώς περνά ο καιρός οφείλεις να ενημερώσεις και να ανταποκριθείς στις ερωτήσεις κλπ των μελών, που εδώ και μέρες ρωτούν κλπ

2. Προς όλους: Την τελευταία φορά που βρεθήκαμε σαν Land Rover extreme στο βουνό (Γρεββενά), πραγματοποιήσαμε διαδρομή επιπέδου 2 και λόγω οικονομικών καταστάσεων σαφώς και αυτό που προγραμματιζαμε για φέτος (τέλος Νοεμβρίου - αρχές Δεκέμβρη) ήταν σε αυτό το επίπεδο και σίγουρα ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – υπάρχουν και άλλα μέρη της Ελλάδος που μπορούμε να εκδράμουμε, να τα γνωρίσουμε και να τα ευχαριστηθούμε (πχ Καρπενήσι, Ναύπακτος, Ροδόπη, Πήλιο, Μαίναλο, Ταύγετος κ.α.).
Γνωρίζω ότι κάποιοι θα ήθελαν μεγαλύτερο επίπεδο, αλλά αυτοί οι ελάχιστοι μπορούσαν – μπορούν κάλλιστα να συμμετέχουν στη σχεδίαση της διαδρομής του αγώνα.
Όμορφες είναι και η αυξημένου επίπεδου δυσκολίας διαδρομές, αλλά extreme είναι και η κατασκήνωση στα 1800 μέτρα με χιόνι.

3. Η διαδρομή του Trophy στην Καλαμπάκα δεν είναι επιπέδου 5, δεν προσφέρεται για μαζική εκδρομή και σαφώς όπως συμφωνήσαμε και με το Χρήστο (από τον οποίο κάποιοι ζήτησαν το road book για να γίνει βόλτα) το road book είναι για τους αγωνιζόμενους και μόνο, η περιοχή για να χρησιμοποιηθεί μας δίνεται άδεια.

4. Σε κάθε περίπτωση, καθώς εμείς μέχρι και τις 8 Νοεμβρίου είμαστε ουσιαστικά εκτός λειτουργίας, θα μπορέσουμε να συμβάλουμε, πλαισιώσουμε ή και οργανώσουμε κάποια εξόρμηση (με τον όποιο τρόπο) μετά από την ανωτέρω ημερομηνία.

Προτείνω να δώσουμε τον χρόνο στον Κώστα να ενημερώσει σχετικά και αναλυτικά με τα σχέδια της διαδρομής.

Τα παραπάνω με καλή διάθεση και την γνώση ότι γνωρίζεται πόσο αγαπάμε το Land Rover Extreme.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό discoball » 24 Οκτ 2014, 15:10

έλα μωρέ, πλάκα κάνω φυσικά...!! απλά καμιά εκδρομούλα να ξελαμπικάρουμε...καμία ημερήσια ίσως, που έχουν κ απήχηση, κοντά ή κ πιο μακρυά...Κοίτα, μένω λίγο στην απ' έξω όντως στα κανονίσματα, γιατί ούτε εργάτης παίζει ούτε μπλοκέ, οπότε περιμένω να βάλει άλλος την ιδέα... :-" :-"


τα :discussion: από κοντά

Αντώνης
Άβαταρ μέλους
discoball
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 26 Αύγ 2008, 13:54
Τοποθεσία: Πειραιάς - Αττική

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό lesoto » 24 Οκτ 2014, 16:22

Καλησπέρα !!5 Νοεμβρίου είμαι μέσα συνάντηση στον Αγγελο!
Πρέπει όλοι να συμβάλλουμε για να γίνουν εκδρομές.Γιαυτό είπα σε προηγούμενα μηνύματα ότι ετήσια δεν γίνεται μέσω
forum!!Λάβετε υπόψιν ότι λεφτά δεν υπάρχουν!!
Σπύρο Κατσιμαλή έχεις δίκιο στα παραπάνω!!
Βουγιούκα είσαι για τα πανηγύρια!!αχααχαχαχ

Καλό απόγευμα!!
LANDROVER DEFENDER 90....lesoto!!
www.pefkaki.gr
Άβαταρ μέλους
lesoto
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 15:30
Τοποθεσία: thiva

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό fatman » 24 Οκτ 2014, 16:40

Μεσα σε ολα τα παραπανω!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό kdolkas » 24 Οκτ 2014, 18:18

καλησπέρα σε όλους και θα ήθελα να εκφράσω τη χαρά μου που επιτέλους σε αυτό το forum υπάρχει και πάλι κίνηση έστω και αν είναι για να διαφωνίσουμε \:D/

Αυτό που εγώ πρότεινα στο αρχικό post και όπως είπα και στο Σπύρο σε πμ είναι οτι θεωρώ σημαντικό το θεσμό της ετήσιας εκδρομής και όπως είχα πει και πριν ένα χρόνο προτιμώ να πάω απροετοίμαστος και να "ταλαιπωρηθώ" στο βουνό παρά να "ξεκουραστώ" στον καναπέ μου. Ο λόγος λοιπόν που πήρα την πρωτοβουλία και έκανα το αρχικό post ήταν για να γίνει μια εκδρομή και όχι για να αναλάβω ευθύνες ή δόξες.

Από τα όσα συζητήθηκαν βλέπω 2 θέματα και έχω να προτείνω 2 λύσεις.

1. Το επίπεδο της εκδρομής

Όπως λέει ο Μανώλης πολλοί δε θέλουν να κάνουν μια εκδρομή και να ρισκάρουν τα οχήματά τους γιατι οι επισκευές κοστίζουν, άλλοι όπως εγώ και ο Ηλίας δε θέλουν να ξοδέψουν χρήματα ως την Πίνδο για να κάνουν εκδρομή επιπέδου 2.
Προτεινώμενη λύση
Προτείνω λοιπόν να οργανώσουμε μια εκδρομή 2 ταχυτήτων μία επιπέδου 5 που την σχεδιάζει ο Χρήστος και μία επιπέδου 2-3? όπως αποφασιστεί στη συνάντηση που κανονίζει ο Μανώλης. Και οι δυο όμως ομάδες θα κατασκηνώσουν στα ίδια μέρηνομίζω είναι μια μέση λύση ακόμα και αν χρειαστεί να κάνουμε μερικά χιλιόμετρα παραπάνο.

2. Το όνομα της εκδρομής

Ο Σπύρος λέει οτι η Ετήσια LandRover eXtreme εκδρομή πρέπει να ικανοποιεί κάποιες προδιαγραφές, για το λόγο αυτό ανασκευάζω.
Προτεινώμενη λύση
Η εκδρομή που πρότεινα ΔΕΝ είναι η ετήσια LandRover eXtreme εκδρομή. Είναι Χειμερινή εκδρομή φίλων LandRover με eXtreme προσανατολισμό που εύχομαι να την επαναλαμβάνουμε κάθε χρόνο.

Σχετικά με την συνάντηση που κανονίστηκε δυστυχώς δε θα μπορέσω να έρθω αφού τις καθημερινές όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος, με χαρά όμως να βοηθήσω από το τηλέφωνο σε ότι μπορώ. θα στείλω το κινητό μου με ΠΜ στον γερμανο.

Τέλως με μεγάλη μου χαρά να απαντήσω σε όποια ερώτηση έχει μείνει αναπάντητη για την "Χειμερινή εκδρομή φίλων LandRover με eXtreme προσανατολισμό που εύχομαι να την επαναλαμβάνουμε κάθε χρόνο" σε επόμενο post αλλά δε βρήκα κάτι που δεν έχει απαντηθεί με εξαίρεση το σημείο κατασκήνωσης το οποίο θα ανακοινωθεί.

Ελπίζω να έχουμε τη μέση λύση και να καταφέρουμε να βρεθούμε. Μια χούφτα μείναμε ασ μην τσακωνόμαστε.
Άβαταρ μέλους
kdolkas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 07 Οκτ 2009, 17:59
Τοποθεσία: Θρακομακεδόνες

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 24 Οκτ 2014, 18:46

Με τα νεα δεδομενα των Σπυρο και Κωστα (Δολκα) προτεινω το εξης να μετατεθει η πρωτη συναντηση απο 5/11 στις 12/11 ωστε αφενος να ερθει και ο Σπυρος με τις προτασεις του/ ιδεες. Μεχρι τοτε θα εχω επικοινωνισει με τον Κωστα, ωστε να εχουμε μια εικονα του δικου τους σχεδιασμου, τον οποιο θα μεταφερω στην ομαδα εκεινη τη μερα. Στη συγκεκριμενη συναντηση με ολα αυτα τα στοιχεια θα μπορει να παρθει η αποφαση τι θα κανουμε ακριβως. Συμφωνειτε??
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες