Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ταπετσαριες

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

ταπετσαριες

Δημοσίευσηαπό B.T » 16 Ιουν 2007, 10:42

καλημερα. ξερει να μου πει καποιος ποσο παει η αλλαγη ταπετσαριας ουρανου σε ντισκο και καποιον καλο μαστορα? ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό pantg » 16 Ιουν 2007, 11:27

Φίλε Β.Τ. γειά και πάλι,

αν δεν έχει λερωθεί αλλά απλώς έχει ξεκολλήσει θα σου πρότεινα να τον βγάλεις μόνος σου και να τον κολλήσεις.

Βγαίνει εύκολα και γρήγορα με την βοήθεια ενός ακόμη ατόμου (για να μην "τσακίσει").
Και για κόλλα θα χρησιμοποιήσεις την βενζινόκολλα σε σπρέυ της 3Μ ή της ΒISON. Ειναι και οι δύο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ τόσο από πλευράς αντοχής συγκόλλησης όσο και ευκολίας χρήσης.

Αν τώρα έχει λερωθεί όντως χρειάζεσαι ταπετσιέρη.

Ο συμφορουμίστας φίλος Νίκος με το LR3, o oποίος είχε ένα Mpi, είχε πάει στο παρελθόν σε έναν ταπετσιέρη και του έκανε πολύ καλή δουλειά. Ισως να μπορεί να μας βοηθήσει.

Χαιρετώ
pantg
 

Re: ταπετσαριες

Δημοσίευσηαπό Shaka » 18 Ιουν 2007, 12:13

B.T έγραψε:καλημερα. ξερει να μου πει καποιος ποσο παει η αλλαγη ταπετσαριας ουρανου σε ντισκο και καποιον καλο μαστορα? ευχαριστω


Αν θέλει μόνο καθάρισμα ο ουρανός δοκίμασε τα παιδιά που είναι δίπλα στον Conolly στο Γέρακα. Τον ουρανό του Disco μου που ήταν σε τραγική κατάσταση τον έκαναν σα καινούργιο... :P
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες