Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

RANGE ROVER -2nd HAND

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό firelord » 16 Ιαν 2006, 11:24

θα σου πρότεινα να κρατήσεις το RRC, αβλεπί
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Freelander » 16 Ιαν 2006, 11:49

Ωραίο πάντως το RRC...
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό spartacus » 16 Ιαν 2006, 14:55

"Lucas . . . der Erfinder der Dunkelheit" που λεμε εδω στο Αλλεμανια ........ ( ο εφευρετης του σκοτους.....)
ή εαν προτιμας το αγγλικο μοτο..... "Τhe prince of darkness".... ρωτα ιδιοκτητη LR με φαναρια Lucas....εεε ρε γελια....μαυρη ειναι η νυχτα!
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Δημοσίευσηαπό alp » 16 Ιαν 2006, 15:17

spartacus έγραψε:"Lucas . . . der Erfinder der Dunkelheit" που λεμε εδω στο Αλλεμανια ........ ( ο εφευρετης του σκοτους.....)
ή εαν προτιμας το αγγλικο μοτο..... "Τhe prince of darkness".... ρωτα ιδιοκτητη LR με φαναρια Lucas....εεε ρε γελια....μαυρη ειναι η νυχτα!


OK, αλλα μετά από 1 defender, 3 RR classic και 1 freelander (εταιρικο ευτυχως) όλο ακούω ότι χαλάνε και ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα.

το ιδιο ισχυει για το (πρωτο μου και δευτερο) ΚΤΜ που υποτιθεται οτι θα πηγαινα καθε τεταρτη μαστορα, αλλά ουτε λαμπακι.....

Ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι οσα χαρισματικα οχηματα οι ...lesser ανταγωνιστες δε μπορουν να τα πιασουν, βγαζουν μια φημη (που οκ σιγουρα θα βασιζεται καπου) και ορμανε....

Ευτυχως για μενα, εχω διατελεσει τεχνικος υπευθυνος στολου σε μεγαλη εταιρεια χρονομισθωσης και πιστεψτε με, ξερω πολυ καλα τι ζημιες βγαζουν τα ΤΟΥΟΤΑ, SAAB, VW, AUDI, MERCEDES κλπ κλπ κλπ.....

οπότε εάν κάποιος κατεχει-οδηγει ο ιδιος ενα οχημα, τοτε καλώς,
αλλιως από φημες του στυλ : ακουσα, ενας φιλος φιλου που εχει τετοιο κλπ.... sorry gents, αλλα δεν με καλυπτει....

φιλικα
alp
Τελευταία επεξεργασία από alp και 16 Ιαν 2006, 15:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό vagelis » 16 Ιαν 2006, 15:21

alp έγραψε:
spartacus έγραψε:"Lucas . . . der Erfinder der Dunkelheit" που λεμε εδω στο Αλλεμανια ........ ( ο εφευρετης του σκοτους.....)
ή εαν προτιμας το αγγλικο μοτο..... "Τhe prince of darkness".... ρωτα ιδιοκτητη LR με φαναρια Lucas....εεε ρε γελια....μαυρη ειναι η νυχτα!


OK, αλλα μετά από 1 defender, 3 RR classic και 1 freelander (εταιρικο ευτυχως) όλο ακούω ότι χαλάνε και ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα.

το ιδιο ισχυει για το (πρωτο μου και δευτερο) ΚΤΜ που υποτιθεται οτι θα πηγαινα καθε τεταρτη μαστορα, αλλά ουτε λαμπακι.....

Ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι οσα χαρισματικα οχηματα οι ...lesser ανταγωνιστες δε μπορουν να τα πιασουν, βγαζουν μια φημη (που οκ σιγουρα θα βασιζεται καπου) και ορμανε....

Ευτυχως για μενα, εχω διατελεσει τεχνικος υπευθυνος στολου σε μεγαλη εταιρεια χρονομισθωσης και πιστεψτε με, ξερω πολυ καλα τι ζημιες βγαζουν τα ΤΟΥΟΤΑ, SAAB, VW, AUDI, MERCEDES κλπ κλπ κλπ.....

οπότε εάν κάποιος κατεχει ή οδηγει ο ιδιος ενα οχημα, τοτε καλώς,
αλλιως από φημες του στυλ : ακουσα, ενας φιλος φιλου που εχει τετοιο κλπ.... soory gents, αλλα δε με καλυπτει....

φιλικα
alp


Συμφωνω απολυτα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Freelander » 16 Ιαν 2006, 15:51

alp έγραψε:OK, αλλα μετά από 1 defender, 3 RR classic και 1 freelander (εταιρικο ευτυχως) όλο ακούω ότι χαλάνε και ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα.

το ιδιο ισχυει για το (πρωτο μου και δευτερο) ΚΤΜ που υποτιθεται οτι θα πηγαινα καθε τεταρτη μαστορα, αλλά ουτε λαμπακι.....

Ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι οσα χαρισματικα οχηματα οι ...lesser ανταγωνιστες δε μπορουν να τα πιασουν, βγαζουν μια φημη (που οκ σιγουρα θα βασιζεται καπου) και ορμανε....

Ευτυχως για μενα, εχω διατελεσει τεχνικος υπευθυνος στολου σε μεγαλη εταιρεια χρονομισθωσης και πιστεψτε με, ξερω πολυ καλα τι ζημιες βγαζουν τα ΤΟΥΟΤΑ, SAAB, VW, AUDI, MERCEDES κλπ κλπ κλπ.....

οπότε εάν κάποιος κατεχει-οδηγει ο ιδιος ενα οχημα, τοτε καλώς,
αλλιως από φημες του στυλ : ακουσα, ενας φιλος φιλου που εχει τετοιο κλπ.... sorry gents, αλλα δεν με καλυπτει....

φιλικα
alp


Σίγουρα διάφορες ράδιο αρβύλες κυκλοφορούν εδώ και εκεί για όλα τα πράγματα, αν και μην ξεχνάμε οτι συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.
BTW: Φίλε alp γιατί... "ευτυχώς εταιρικό" το freelander σου; ήταν πολύ άτακτο τελικά;
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό firelord » 16 Ιαν 2006, 19:51

αλπ, δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου

τα ίδια άκουγα και εγώ για τα ΛΡ και μετά από τρία (αισίως και πάμε και γι' άλλα, το οσμίζομαι), έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος, και ας χτυπιούνται οι σχιστομάτηδες

ΥΓ Γιώργο, μου έλειψε τελικά ο ιπποποταμάκος....
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Freelander » 17 Ιαν 2006, 00:07

firelord έγραψε:Γιώργο, μου έλειψε τελικά ο ιπποποταμάκος....

Δε στα έλεγα εγώ; Είναι μεγάλο μούτρο!!
Eδώ ο άλλος είχε βάλει αγγελία για να το δώσει και όταν επιτέλους δέησε και πήρε κάποιοιος ενδιαφερόμενος... του είπε ψέματα οτι πουλήθηκε.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Athos » 17 Ιαν 2006, 08:15

Φίλος χθες μου έλεγε ότι στην Εθνική οδό στο ύψος της Θήβας, ήταν πίσω από Range Rover που σκόρπισε ενώ πήγαινε με 160 περίπου. Συγκεκριμένα του έφυγε το πάνω μέρος της 5ης πόρτας (δεν είναι μονοκόμματη, ποιός ξέρει πώς στηρίζεται) και πέταξε στο αντίθετο ρεύμα όπου ευτυχώς δεν ερχόταν κανείς..
Athos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2005, 07:00

Δημοσίευσηαπό firelord » 17 Ιαν 2006, 09:28

είναι το περίφημο Σύστημα Απόρριψης Αχρήστων Αντικειμένων

καλά, ταινίες του Τζέϊμς Μπόντ δεν βλέπεις εσύ?

προς Freelander>>> Γιώργο, είναι το μοναδικό SUV που είχε κάτι να μου πεί. Δυστυχώς όμως μούγκα με τη σύζυγο...
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό alp » 17 Ιαν 2006, 12:47

Freelander έγραψε:Σίγουρα διάφορες ράδιο αρβύλες κυκλοφορούν εδώ και εκεί για όλα τα πράγματα, αν και μην ξεχνάμε οτι συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.
BTW: Φίλε alp γιατί... "ευτυχώς εταιρικό" το freelander σου; ήταν πολύ άτακτο τελικά;


ευτυχώς διότι δεν μου έδινε την αίσθηση που είχα συνηθήσει από τα range.
Αλλά δεν φταίει το αυτοκίνητο, μάλλον εγώ είχα κακομάθει...
απλά δεν κάνω εγώ για suv....

ΥΓ, δε χάλασε όμως, ούτε έσπασε, παρότι το ζόρισα αρκετά στην ολιγόμηνη συμβίωσή μας... μόνο ένα λάστιχο είχα σκίσει...
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό spartacus » 17 Ιαν 2006, 16:03

Σαν ιδιοκτητης Defender το μονο μου παραπονο με τα ηλεκτρικα ηταν τα αδυναμα Lucas φαναρια τα οποια αλλαχθηκαν με Hella . Βεβαια θα μου πειτε .... τι αλλο ηλεκτρικο εχει το Defender και θες να χαλασει.....σε ολα τα υπολοιπα ομως δεν εχω το παραμικρο παραπονο, εφ'οσον βεβαια και εγω προσεχω για την σωστη του συντηρηση. Χθες το βραδυ ειχαμε "διαφωνια" με φιλο που εδωσε το Wrangler και ενω ηταν να παρει Defender για καθαρα offroad χρηση πηρε.........Land Cruiser γιατι οσους ρωτησε θαψανε στην κυριολεξια τα LR γενικα!!!! Τα συμπερασματα δικα σας....
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Δημοσίευσηαπό firelord » 17 Ιαν 2006, 20:31

απ' τα αλώνια στα σαλόνια....

Ι ΧΑ (στα σάλωνα σφάζουν αρνιά!)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό alp » 18 Ιαν 2006, 09:46

firelord έγραψε:απ' τα αλώνια στα σαλόνια....

Ι ΧΑ (στα σάλωνα σφάζουν αρνιά!)



Φιλτατε firelord αν ανεβουμε προς τα μερη σου (Πηλιο για μεσα Φλεβαρη λεμε) εχεις να προτεινεις καμια καλη off διαδρομη στο ορος των κενταυρων ?

thanx
alp
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό firelord » 18 Ιαν 2006, 09:52

ω ναι! έχεις πμ
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες