Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

LandRoverο Συνάντηση;

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό spartacus » 15 Νοέμ 2006, 15:38

Re paidia serial exei katanthsei h Land Rover Meeting ! Toulaxiston gia emas tis taktikes tou koinou pou to parakolou8ei eggelzes , balte kai kamia fwto apo to sumban ! mh tsigkouneuthte, dwste sto lao uliko na pei oti egine telika h sunanthsh twn flegmatikwn!
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Δημοσίευσηαπό Skipper » 15 Νοέμ 2006, 16:24

Εμενα μου σκιστηκαν τα ροζ Victoria Secret και, μεχρι να μου τα αλλαξουν στην εγγυηση, θα ερθω σημερα με τα παλια τα προστυχα τα μαυρα τα εσωρουχα μου...!!! Ελπιζω να μην πειραξει...!!!
:elephant: :elephant:

(ε ρε κραξιμο που θα φαμε..!!)
Skipper
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 17 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: Peiraias

Δημοσίευσηαπό ollram » 15 Νοέμ 2006, 17:26

spartacus έγραψε:Re paidia serial exei katanthsei h Land Rover Meeting ! Toulaxiston gia emas tis taktikes tou koinou pou to parakolou8ei eggelzes , balte kai kamia fwto apo to sumban ! mh tsigkouneuthte, dwste sto lao uliko na pei oti egine telika h sunanthsh twn flegmatikwn!


Να δει και ο λαός που δεν έχει LR τι χάνει :-))))

σίγουρα θα περάσετε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, μακάρι να μπορούσα κι εγώ (1ον να έχω LR & 2ον χρόνο......)
Περιμένουμε όμως πολλές Φωτο....(παρατεταγμένα όλα τα LR!!!)
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Νοέμ 2006, 17:58

Φίλε ollram

δυστυχώς αυτή την εποχή έχει σκοτεινιάσει πλέον στις 20.00 που θα βρεθούμε, άρα φωτογραφίες μάλλον δεν βλέπω να υπάρξουν από τα αυτοκίνητα σε παράταξη.
Ισως μερικά μαζεμένα μαζί. Αυτά είναι θέματα του υπευθύνου για την φωτογραφική κάλυψη και μακάρι να πέφτω εντελώς έξω.

Αν όμως θέλεις κάτι σχετικό να σου κάνω την χάρη και μετά την επομένη εβδομάδα να σκανάρω φωτογραφίες από τις παλαιές εκδρομές του συλλόγου για να δεις πολλά Landies (μόνο landies) στις ραχούλες και τα ποτάμια.

Χαιρετώ
pantg
 

κάποτε θα πάρω και εγώ...

Δημοσίευσηαπό georgeC5 » 15 Νοέμ 2006, 18:32

:alright: Υπομονήήήή... αρχές Δεκέμβρη θα είμαι στην "πηγή" (london)...
Θα φέρω fotos...
Αυτή πως σας φαίνεται ???
Άβαταρ μέλους
georgeC5
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 29 Αύγ 2006, 13:41
Τοποθεσία: Vironas

Re: κάποτε θα πάρω και εγώ...

Δημοσίευσηαπό vagelis » 15 Νοέμ 2006, 18:42

georgeC5 έγραψε::alright: Υπομονήήήή... αρχές Δεκέμβρη θα είμαι στην "πηγή" (london)...
Θα φέρω fotos...
Αυτή πως σας φαίνεται ???

Το δικο μου φωτογραφισες ;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό ollram » 15 Νοέμ 2006, 22:21

pantg έγραψε:Φίλε ollram

Αν όμως θέλεις κάτι σχετικό να σου κάνω την χάρη και μετά την επομένη εβδομάδα να σκανάρω φωτογραφίες από τις παλαιές εκδρομές του συλλόγου για να δεις πολλά Landies (μόνο landies) στις ραχούλες και τα ποτάμια



Παντελή σε χαιρετώ και από εδώ,


κάτι τέτοιο θα με κάνει να "θέλω" περισσότερο LR :-)) μιάς και οι ραχούλες και τα ποτάμια είναι "το στοιχείο μου"
χάρες μου έχεις κάνει ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ και με ακούς προσωπικά
για την τελική μου απόφαση (που αλλάζει σαν τον καιρό στην Ουαλία) για LR .... :?

Χάρης
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 15 Νοέμ 2006, 22:50

Φαίνεται θα περνάτε καλά για να μην έχει φανεί κανένας ακόμα μέχρι τώρα. Ζηλευωωωωωωω!!!!!
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό pantg » 16 Νοέμ 2006, 07:19

Mιά χαρά ήταν.

Το τραπέζι "γάμος" (σε σχήμα Π) τελικά μας χώρεσε και τα Goody's (flocafe μάλλον) για άλλη μιά φορά εξυπηρέτησαν τις ανάγκες ανθρώπων που μοιράζονται ίδια βίτσια ή πάθη.

Σύμπτωση μεγάλη ότι είχαν μάζωξη και τα μέλη του συλλόγου Focus (δηλαδή πάλι Ford, όπου πλέον ανήκει η LR)

Tην επομένη φορά να φέρουμε ταμπελάκια, αν και ήδη μπήκαν πρόσωπα σε πολλά ονόματα.

Σπύρο (superspy) τελικά ήρθες? Δυστυχώς έπρεπε να φύγω στις 21.00 και δεν σε πρόλαβα. Αν τελικά δεν ήρθες σου βάζουμε απουσία και θα τιμωρηθείς την επομένη φορά. (αστειεύομαι)

Fatman έδωσες το παράδειγμα φέρνοντας και την επόμενη γενιά LandRoverάδων και μελών του forum μαζί. Τυχερέ !!!! στην ηλικία που είναι και οι δύο πιτσιρικάδες δεν έχουν σχολείο και διαβάσματα και ακολουθούν.

Τελικά αποφασίσθηκε κάτι για εκδρομή?

Ζητώ και πάλι συγγνώμη από όλους για την πολύ σύντομη παραμονή και σας ευχαριστώ που μου θυμίσατε παλιές καλές ημέρες που βρισκόμασταν πολλοί LandRoverάδες μαζί. Το βλέπω να το επαναλαμβάνουμε συχνότερα και ελπίζω την επομένη φορά πιό βόρεια (για να μην φωνάζουν, και με το δίκαιό τους) οι εκτός Χαμουτζίας συνάδελφοι.

Ευχαριστώ όλους σας για ένα πολύ ευχάριστο βράδυ και τον Σπύρο ειδικά που μας ενεργοποίησε στο να το κανονίσουμε.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 16 Νοέμ 2006, 08:21

Παντελη ο Σπυρος ηλθε λιγο αργοτερα και κανονισαμε εκδρομη στην Ζηρεια στις10/12 ,λεπτομερειες θα γραψει ο Σπυρος.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 16 Νοέμ 2006, 09:03

Bρε το παλιόπαιδο,

περίμενε να φύγω για να έρθει (αστειεύομαι)

Μούρλια !!!!!
Να τους πούμε να αρχίσουν να αποθηκεύουν φαγητό στη Ζήρεια.

Αλήθεια τί ώρα το διαλύσατε τελικά?

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 16 Νοέμ 2006, 09:10

Περιπου στις 10 φυγαμε.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Freelander » 16 Νοέμ 2006, 09:30

Χαιρετώ τα πλήθη.
Έχω την αίσθηση οτι ο προορισμός έχει αλλάξει, νομίζω θα ενημερώσει ο Σπύρος, τουλάχιστον έτσι ακούστηκε πιο μετά.
Αργότερα ήρθε και το discoκόριτσο και πέσαμε στα βαριά...
Ωραία ήταν. Είχαμε πολλά να πούμε και σίγουρα πρέπει να ξαναγίνει.
Εμείς φύγαμε τελευταίοι γύρω στις 12.30 μετά τα μεσάνυχτα και αφού κλείσαμε το μαγαζί φυσικά.
Αν είχε φώς θα καθόμασταν κιάλλο.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό pantg » 16 Νοέμ 2006, 09:43

Κακοπεράσατε βλέπω.....

Το discoκόριτσο με πήρε και τηλέφωνο γύρω στις 22.00 για να δει αν είμασταν ακόμη εκεί.
Της είπα ότι εσείς θα έπρεπε να είσαστε ακόμη στα Goody's και μου είπε ότι θα ερχόταν.

Ενημερώστε για την εκδρομή και ακούω προτάσεις για την επόμενη συνάντηση.

Εδώ στον Ωρωπό έρχονται συχνά τα Celica και τα Οctavia. Υπάρχει πολύς χώρος για στάθμευση και έκθεση των αυτοκινήτων και χάζι/ανταλλαγή απόψεων.
Και δίπλα ακριβώς υπάρχουν ταβέρνες και καφέ/bar.

Aν υπάρχει κάποιος άλλος χώρος πείτε το και το συζητάμε.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 16 Νοέμ 2006, 10:21

Εγώ αισθάνθηκα σαν να ήμασταν σε κηδεία, πίναμε όλοι κάτι καφέδες και μιλήσαμε μονο με οποιον ήταν διπλα μας και οι ακριανοί μίλησαν μονο με έναν! Προτείνω η επομενη συνάντηση να γίνει σε κάποιο εμπορικό κέντρο σε κυλιόμενες σκάλες, θα κάτσουν μερικοί από εδώ και μερικοί από εκεί και καθώς οι μισοί θα κατεβαίνουν οι άλλοι θα ανεβαίνουν θα έχουμε την ευκαιρία να γνωρισθούμε καλύτερα! :D :twisted:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες