Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

τι ειναι αυτο παντελακο???

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 20:47

pantg έγραψε:
firelord έγραψε:
και για την υπερβολική ταχύτητα έφταιγε το RS2 (το οποίο και ποτέ δεν έφτασα στην τελική του......)

Χαιρετώ ξανά



ΕΕΕΕΕΕ......!!!

Ντροπή...
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 21:02

ΑΝ.......... Ενθυμούμαι καλά (!), Εκκλησια είναι αυτό που μαζεύονται μερικοί και λένε την άποψη τους (Δημοκρατική συνήθως).

Τώρα έχει χάσει την αρχική της έννοια η λέξη (όπως και οι περισσότερες)......... μετονομάζουν την συναγωγή (αν δεν κάνω λάθος) η τα Ελληνικά μου είναι χαλια..... 1 απ"τα 2.

Πάντα τα μπέρδευα αυτά.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 21:05

Νίκο μου τί να κάνω???

στα 265 χαω νομίζω ότι δεν είχα προσωπικά να πάω πιό γρήγορα και το συγκεκριμένο αυτοκίνητο άρχιζε να κουράζεται στα 282.

Μόνη φορά που ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ να πηγαίνω στα 265 για ώρα ήταν όταν πήγαμε με την γυναίκα μου οδικώς στο Λονδίνο για να παντρευτούμε και περάσαμε από την Ιταλία (το λιμάνι της Ανκόνα) στο κέντρο του Λονδίνου σε 17 ώρες μαζί με τις στάσεις για φαγητό, ανεφοδιασμούς καυσίμων, δύο ώρες ύπνο σε ένα parking στη Γαλλία και το πέρασμα της Μαγχης με το Eurotunnel. Kαι το πρωινό μποτιλιάρισμα στον περιφερειακό αυτοκινητόδρομο και μετά την διαδρομή μέχρι να πάμε στο Kενσιγκτον όπου έμεναν οι κουμπάροι μας τότε.
Εδώ στην Ελλάδα μόνο στις ευθείες προς την Λάρισα και κοντά στην Θεσ/νίκη ειτε πολύ νωρίς είτε πολύ αργά και φυσικά πριν μπουν οι κάμερες.
Αφού μπήκαν αναγκαστικά το πούλησα γιατί δεν μου αρέσει το αυτόφορο.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 21:17

Κοκα κολα... ευθεια... 1982
καβασακι Ζ900 (1360cc) με τουρμπινα!!!!! 179κιλά.

Στροφόμετρο.....14,750 ....κομπιούτερακι...υπολογίζουμε στροφές κινητήρα , πρωτεύουσα μετάδοση, διάμετρο ρόδας, τελική μετάδοση....347κλμ.

Αίσθηση.......σαν να κανεις τσουλήθρα σε ξυράφι.

Όταν το θυμάμαι... νομίζω ότι είναι μνήμες από την εποχή που ήμουν ζωντανός!
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 21:45

Τώρα τα μαλακα αμορτισέρ του Δίσκο με υπνωτίζουν, διαγραφουν τον κάφρο μέσα μου.

Δη θα ήθελα να ξαναζήσω τον εφιάλτη, τους γύψους, της λάμες, της ακτινογραφίες,τα χειρουργεία...όλα αυτά τελειωσαν (ελπίζω).

Όλοι δικαιούνται να γεράσουν, ακόμα και οι τρελοί

Έκανα αποτοξίνωση , όμως έπεσα στα σκληρά.... Έπαθα οξεία ΛαντΡοβεριτιδα.


Όλα έχουν ένα τίμημα
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 19 Δεκ 2006, 21:46

Κοκα κολα... ευθεια... 1982 προς Λαμία η προς Αθήνα?
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 21:49

προς Λαμία.
Προλάβαινες
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 22:51

disco έγραψε:ΝΑΙ .......αλλα πες μας τι έγινε (πάθανε ) όταν φτάσαν στους Δελφούς


1. Tους τελείωσε ο μαγικός ζωμός και έπρεπε να γυρίσουν πίσω !!!!!!

2. Εμαθαν οτι ο αντιπρόσωπος της Citroen στην Ελλάδα παντρεύτηκε Σοσιαλίστρια και αποφάσισαν να αυτοκτονήσουν στη χώρα τους !!!!

3. Τους καταράστηκε ο Απόλλωνας (είπαμε γύρισαν πίσω όταν πλησίασαν στο Μαντείο των Δελφών.

4. Αντιπροσωπεία Κενταύρων από την Μαγνησία τους έστειλε τον firelord με εξώδικα και αγωγές για διατάραξη οικογενειακής γαλήνης και λαθρεμπορία ουσιών (μαγικός ζωμός) !!!!!


Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 23:09

Βρε παιδιά (και firelord) ξέχασα το καλύτερο στο ποινικό μητρώο...

Εισαγωγές και εξαγωγές λευκής και μαύρης σαρκός υπό την κάλυψη της εταιρείας σκοτεινών υποθέσεων και απάτης "Ο ΛΑΜΠΤΗΡ"

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό blackchris » 20 Δεκ 2006, 00:05

disco έγραψε:Είμαι τυχερός που τα περισσότερα αδικήματα διεγράφησαν μετά της πτώσης της P2 (Συγγνώμη της χούντας)



Μήπως εννοείς την εθνοσωτήρια επανάσταση ??
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 20 Δεκ 2006, 07:06

Πουλάκιαααα μου!!!!είχαμε κέφι χθές το βράδυ ε?
Θα πάρω ένα laptop να το σέρνω μαζί μου για να μη σας χάνω ούτε λεπτό.

Εκείνους τους παλιογαλάτες που λέγατε, στο γυρισμό, τους περιέλαβαν κάτι παλικάρια(Ακαρνάνες και Ευρυτάνες αν θυμάμαι καλά) και τους έκαναν καινούργιους. Γι' αυτήν την ιστορία μιλάει το μνημείο ''κοκκάλια'' (λίγο πριν το Κρίκελο ερχόμενοι από Τυμφριστό).
Εκείνος ο Παντελής μήπως είναι πιο εύκολο να μας πει για τι δεν έχει καταδικαστεί? :lol: :lol:
Εκείνος ο παλιομ#$%κας που ήθελε να βάλει την Ελλάδα ντε και καλά στο γύψο, ήταν συνταγματάρχης-γιατρός?η μήπως συνταγματάρχης-γυψαδόρος?
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό almak » 20 Δεκ 2006, 20:22

pantg έγραψε: ............οδικώς στο Λονδίνο για να παντρευτούμε .................. και το πέρασμα της Μαγχης με το Eurotunnel.
Eγώ έφτασα μέχρι την Ιρλανδία οδικός για να παντρευτώ αλλά το ουροτούνελ δεν είχε ανοίξει τότες................Παντελή θα είσαι "νιόπαντρος"..................όσο για τις ταχύτητες τι να σας πω :oops: :oops: τα μυαλά τα σπείραν και όσοι προλάβαν πήραν :twisted: :twisted: :twisted:
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό michailbm » 20 Δεκ 2006, 21:51

Βλάχοι = Ρουμανόβλαχοι (παράφραση του Ρωμανόβλαχοι που το Ρωμανο- δηλώνει ρωμαϊκή καταγωγή - προέλευση)= οι απόγονοι των ρωμαίων που ειχαν έρθει την εποχή της Ρωμαϊκής αυτοκρατορίας και ειναι διασκορπισμένοι σε όλα τα Βαλκάνια , η γλώσσα - διάλεκτος τους , δε , ειναι καθαρά λατινική (με κάποιες επιρροές απο την χώρα στην οποία βρίσκονται) και σχεδόν ίδια με τα Ρουμανικά (Ρουμανία = ελληνική απόδοση και αυτο απο το Ρωμ(α)νία όπως αυτοαποκαλούν την Ρουμανία οι κάτοικοι της) ειναι η πιο συγγενική διάλεκτος με τα αρχαία λατινικά που χρησιμοποιείτε έως σημερα (όχι τα ιταλικά δεν ειναι τόσο συγγενικά με τα λατινικά όσο τα βλάχικα) .
Σόρυ αλλά δεν μπόρεσα να μην το γράψω ... η εθνολογία ειναι η μεγάλη μου αγάπη!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 21 Δεκ 2006, 07:03

Εξαιρετικό Μιχάλη,πάντα πολύτιμες και ουσιαστικές τέτοιες δημοσιεύσεις.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες