Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΓΟΥΡΟΥΝing (αγαπημένο "άθλημα" κρεατοφάγων τις γιο

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ ή ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ

ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ
12
92%
ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ
1
8%
 
Σύνολο ψήφων : 13

Δημοσίευσηαπό GALLOPER » 27 Δεκ 2006, 13:21

vagelis έγραψε:Eγω δυστυχως δεν εχω δικαιωμα ψηφου ,εφαγα 2,8 κιλα λιθρινια για Χριστουγεννα.


Στο μαστιγωτηριο για αυτοκαθαρση γρηγορα λεμε!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
GALLOPER
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005, 19:00

Δημοσίευσηαπό pantg » 27 Δεκ 2006, 13:42

Φίλε vagelis χρόνια πολλά

ο καθένας με τα γούστα του Βαγγέλη.
Αφού σου αρέσει το ψαρικό είναι απολύτως φυσιολογικό να ενδώσεις σε αυτόν τον πειρασμό και είναι εξαιρετικά ευχάριστο που σου άρεσαν και τα διασκέδασες.

Εδώ η σύζυγός μου τα Χριστούγεννα έφαγε μόνο σέλινα από το χοιρινό με σέλινο (με σάλτσα αυγολέμονο) που φτιάξαμε για το μεσημέρι.

(εκείνη βλέπεις είναι ΕΝΤΕΛΩΣ χορτοφάγος εδώ και δύο μήνες. Θα κάνει μόνο μία παρασπονδία για το βράδυ της Πρωτοχρονιάς για το γουρουνάκι)

Πάντως και το ΚΑΛΟ ψάρι (μικρό ή μεγάλο) είναι αριστούργημα.

Χαιρετώ και χρόνια πολλά
pantg
 

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 28 Δεκ 2006, 08:16

Αγαπητέ μου Αγιε Βασίλη.

Φέτος σου γράφω λίγο καθυστερημένα γιατί από όλα αυτά που ήθελα δεν έβρισκα το πιο σπουδαίο για να στο ζητήσω.
Ετσι πέρασαν τα Χριστούγενα και θέλω να σου πω για τον μπαμπά μου που πήρε άδεια από τη δουλειά και έκατσε στο σπίτι και έβριζε την τύχη του όλη μέρα.
Δηλαδή όχι όλη μέρα γιατί την μισή καθόταν στο τραπέζι και έτρωγε.Εφαγε όλα τα γλυκά που είχαμε στο σπίτι,έφαγε ένα κουτί γλυκά που είχαμε για τον παπού(αυτό το κατάλαβα γιατί τσακωθήκανε με τη μαμά και της είπε ''έλα μωρέ αφού έχει ζάχαρο ο κωλόγερος''),έφαγε και το σετ ζαχαροπλαστικής που φέρανε στην αδερφή μου και κατάπιε και το ψεύτικο μίξερ που είχε μέσα.
Τη μέρα των Χριστουγένων έφαγε ένα γουρουνόπουλο μόνος του και στο τέλος της είπε της μαμάς ''μπράβο ρε γυναίκα ποιήμα ήτανε'' και εγώ τρόμαξα τόσο που έψαξα στα βιβλία του σχολείου και όσα είχαν ποιήματα τα έκρυψα να μην τα φάει κι αυτά.
Την επόμενη μέρα καθόταν στον υπολογιστή και μάσαγε μια οδοντογλυφίδα κάνωντας τσ...τσ...τσ....και εγώ πήγα κρυφά από πίσω του μπας και δω λίγο τσόντα, αλλά αυτός έβλεπε ένα γουρουνόπουλο ψητό σε φωτογραφία.
Γι αυτό καλέ μου Αγιε Βασίλη φέτος δεν σου ζητάω δώρο αλλά κάνε κάτι να χορτάσει επιτέλους ο μπαμπάς γιατί στο τέλος θα μας φάει εμένα και την αδερφή μου(για την μάνα μου λέει κατά καιρούς ότι δεν τρώγεται με τίποτα και έτσι δεν με νοιάζει).


Υ.Γ.Μην κατέβεις από την καμινάδα γιατί εκεί έχω κρύψει τα βιβλία μου.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 28 Δεκ 2006, 08:56

Πάρα πολύ καλό.....!! Τον απόλαυσα... το μπαμπά σου...!! :lol: :lol:
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Δημοσίευσηαπό pantg » 31 Δεκ 2006, 17:48

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ !!!!!!!!

στις 21.00 το παραλαμβάνω από το φούρνο.

Φωτογραφίες και εντυπώσεις αύριο με το καλό.

Μέχρι τότε μπορώ να μοιραστώ μαζί με τους φίλους στο φόρουμ μία φωτογραφία του όπως παραδόθηκε στο φούρναρη μαζί με τους μάγειρες που το ετοίμασαν.

Να είσαστε όλοι καλά, μακάρι το 2007 να είναι μία Χρονιά Χαράς, Ευτυχίας, Καλής Υγείας και Ευδαιμονίας για όλους μας και για τους αγαπημένους μας.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ollram » 31 Δεκ 2006, 18:27

pantg έγραψε:ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ !!!!!!!!

στις 21.00 το παραλαμβάνω από το φούρνο.

Φωτογραφίες και εντυπώσεις αύριο με το καλό.

Μέχρι τότε μπορώ να μοιραστώ μαζί με τους φίλους στο φόρουμ μία φωτογραφία του όπως παραδόθηκε στο φούρναρη μαζί με τους μάγειρες που το ετοίμασαν.

Να είσαστε όλοι καλά, μακάρι το 2007 να είναι μία Χρονιά Χαράς, Ευτυχίας, Καλής Υγείας και Ευδαιμονίας για όλους μας και για τους αγαπημένους μας.

Χαιρετώ



Παντα με υγεια κ του χρόνου να'ναι αγριογούρουνο!!!!!
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 31 Δεκ 2006, 20:27

Αγριογούρουνο εκτροφής όμως... :) :)

Δε μπορώ να πιστέψω αυτό που ισχυρίζονται κάποιοι ότι τα αγριογούρουνα είναι άφθονα στη φύση και χρειάζονται "αραίωση"...
:evil:


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
(Και "υγεία" για τα αυτοκίνητά μας).
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 01 Ιαν 2007, 21:29

Νάτο και λίγη ώρα πριν συναντήσει το μαχαίρι και τεμαχιστεί.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 02 Ιαν 2007, 00:17

Βρε Παντελή μου, δε "παλεύεσαι"....
Εχεις βαλθεί κάθε βδομάδα να μας "αναστατώνεις" με παρόμοιες φωτό. :D
Πρέπει να καταλάβεις ότι .... κάποιοι περνάμε "λούκι" για να χάσουμε αυτά που βάλαμε στις γιορτές (κιλά) και εσύ μας "μποϋκοτάρεις". τσ τσ τσ!!!! :lol: :lol:
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Δημοσίευσηαπό pantg » 02 Ιαν 2007, 09:57

Βασίλη καλημέρα και Καλή Χρονιά,

και φυσικά και Χρόνια Πολλά για την χθεσινή ονομαστική σου γιορτή όπως Χρόνια Πολλά και σε όλους του Βασίληδες του forum.

ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΩ !!!!!

προσπαθώ να σας κάνω ΟΛΟΥΣ στρουμπουλούς για να αλλάξουμε τα αισθητικά πρότυπα της εποχής μας.
Ηδη το πρώτο σημείο αντίστασης έπεσε με τα μέτρα που πάρθηκαν κατά των ανορεξικών μοντέλων
(τα μη ανορεξικά παρακαλούνται να παραμείνουν όπως είναι !!!!!)

Πλάκα στην πλάκα όμως οδηγός Land Rover χωρίς τις στρογγυλάδες του είναι σαν μακαρονάδα χωρίς τυρί. (σαφώς και υπάρχει, πχ η μακαρονάδα με σολωμό και κρέμα γάλακτος ή η μαρινάρα, εκτός και αν γίνεται μόνο με φρούτα της θάλασσας)

(θα πρέπει να σας αποκαλύψω ότι είμαι ο κρυφός δάκτυλος των Weight Watchers και της ΠΡΙΝΟΥ στο φορουμ τώρα που ανακάλυψαν αυτή τμήμα της αγοράς υπερβάρων ομοϊδεατών?)

Χαιρετώ και πάλι Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 02 Ιαν 2007, 10:30

pantg έγραψε:Βασίλη καλημέρα και Καλή Χρονιά,...............

Πλάκα στην πλάκα όμως οδηγός Land Rover χωρίς τις στρογγυλάδες του είναι σαν μακαρονάδα χωρίς τυρί. (σαφώς και υπάρχει, πχ η μακαρονάδα με σολωμό και κρέμα γάλακτος ή η μαρινάρα, εκτός και αν γίνεται μόνο με φρούτα της θάλασσας)............................

και Καλή Χρονιά σε όλους


Νάτος πάλι με τις γαστρονομικές του προτάσεις... :lol: :lol:
Δε παίζεσαι....!! :D
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου. Οντως έτσι είναι τα πράγματα για τις στρογγυλάδες. Αλλά μου εξηγείς βρε Παντελή μου, γιατί στα G4 Challenge και παλαιότερα στα Camel Trophy όλοι οι οδηγοι είναι "κομμάτια" & "φέτες"?? :-x
Αιτούμαι τη δημόσια αποβολή τους και το κατακερματισμό τους από τον Σύλλογο..... αντε..!! (πλάκα κάνω.. έτσι!!)
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Δημοσίευσηαπό pantg » 02 Ιαν 2007, 10:49

Βασίλη καλημέρα,

μην ξεχνάς ότι και οι δύο αυτές διοργανώσεις είναι δημιουργήματα διαφημιστών και ανθρώπων του μαρκετινγκ και ως γνωστόν Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ με την πραγματικότητα και το μάρκετινγκ υπάρχει για να παρουσιάζει ως απαραίτητες ουσιαστικά ανύπαρκτες ανάγκες ή καταστάσεις.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 03 Ιαν 2007, 01:56

pantg έγραψε:Βασίλη καλημέρα,

μην ξεχνάς ότι και οι δύο αυτές διοργανώσεις είναι δημιουργήματα διαφημιστών και ανθρώπων του μαρκετινγκ και ως γνωστόν Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ με την πραγματικότητα και το μάρκετινγκ υπάρχει για να παρουσιάζει ως απαραίτητες ουσιαστικά ανύπαρκτες ανάγκες ή καταστάσεις.

Χαιρετώ


Εχεις απόλυτο δίκιο. Σήμερα μου αναφέρανε για ενα οδηγό που κέρδισε σε τετρακίνητο αγώνα δεξιοτεχνίας με Land Rover και όταν βγήκε από μέσα ήταν ..... πάνω από 140 κιλά!! Δεν θα πω τον αγώνα για ευνόητους λόγους.
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 18 επισκέπτες