Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

KOPH PITAS DISCOLOVERS-OFF ROAD EKDROMH KAI XOLINESTERADIKO.

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Ιαν 2007, 09:23

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ !!!!

Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τον κόπο σου.
Το ξανασώζω τώρα αμέσως.

Χαιρετω και ευχαριστώ και πάλι.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 15 Ιαν 2007, 11:55

takhs έγραψε:
giagoulas έγραψε:
Να σε δώ και με landrover και τίποτε άλλο .................................



Εδω ειδες τον Μαυροχρηστο , θα εκπλαγεις περισσοτερο για μενα ? :twisted:



Ναι , αλλά εσένα σε έχω σε υπόληψη !!!!!!!

[size=9](Μηπως βγάλαμε είδηση ???)[/size]
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό vagelis » 15 Ιαν 2007, 13:14

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως ολοι αυτοι οι φανατικοι εχθροι των LR καταληγουν σ'αυτα κι' ακομη περισσοτερο δεν μπορω να καταλαβω τους ιδιοκτητες των LR που καθημερινως τα θαβουν λαλλα δεν λενε τα πουλησουν,ρε μπας κι'ειναι μαζοχες και δεν το εχουν καταλαβει;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Ιαν 2007, 15:29

Vagelis γειά,

τώρα τι να λέμε για τα θέματα που έθιξες?

Η λαϊκή σοφία αναφέρει πολύ όμορφα:

"ο΄τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"
Οταν τα φτάνει τότε γίνονται τέλεια και τα καλύτερα.
Ειναι όμως και το θέμα του ότι πολύς κόσμος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ την αίσθηση του Landy και μένει μόνο στο ότι χαλάνε, είναι ιδιότροπα κλπ κλπ (πράγματα που κυρίως τα ακούνε ως "ράδιο αρβύλα" περισσότερο)
Οταν όμως το ζήσεις και κυρίως όταν μπορέσεις να το αποκτήσεις ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ και ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ τότε όντως κάτι αλλάζει μέσα σου και δεν υπάρχει επιστροφή. Ιδίως τώρα που οι τιμές των Disco έχουν πέσει στα επίπεδα που βρίσκονται αυτή τη στιγμή πές μου τι μπορείς αντίστοιχης κλάσης να αγοράσεις που να σου δώσει τόσα θετικά έχοντας τόσο λίγα και συγκεκριμένα αρνητικά.
Αρα είναι η λογική και πολλές φορές σωστή επιλογή και για αυτό και υπάρχει τους τελευταίους μήνες (ίσως και 2 χρόνια τώρα) η αύξηση μελών, τόσο στο φόρουμ όσο και στον γενικότερο αριθμό πιό ενεργοποιημένων και συνειδητοποιημένων ιδιοκτητών Landies.


------------

Οσον αφορά τους παλαιούς κατόχους και το γιατί συνεχίζουν να τα έχουν και δεν τα ....στέλνουν, το έγραψες και μόνος σου.
Ο συνειδητοποιημένος LandRoverάς έχει έντονη δόση μαζοχισμού αλλά και πολλές φορές κυνηγά και βρίσκει το Landy του αυτό που σαν παιδί ζούσε με τις κατασκευές, τα LEGO, τα MECHANO (για τους παλαιότερους), Playmobil και τα μοντέλα υπό κλίμακα. Τα αυτοκίνητα αυτά σου δίνουν την δυνατότητα όχι μόνο να μαστορέψεις αλλά και να αλλάξεις/βελτιώσεις/δημιουργήσεις/μετατρέψεις σε βαθμό και με ευκολία τέτοια που λίγα άλλα οχήματα προσφέρουν (στην ουσία τα Jeep και τα Samurai/Santana)

Xαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό fatman » 15 Ιαν 2007, 15:44

Και τι αλλο να παρεις? Ειδικα αν μπει και ο παραγων ΤΙΜΗ,ακομα και οι γρατσουνιες απο τα κλαρια θα ειναι σαν τσουληθρα με ξυραφια..
Υ.Γ. ...και μετα βουτια σε πισινα με οινοπνευμα.
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό fatman » 15 Ιαν 2007, 15:51

Τουλαχιστον τωρα οι μαστοροι-συνεργεια εχουν αποκτησει και καποια εμπειρια με τα Disco, πριν 10-12 χρονια δεν ξεραν και πολλα,αν ειχαν διαβασει το ενα τριτο απο τα τεχνικα εγχειριδια, ζητημα ηταν...
Και τοτε τα Disco κοστιζαν 10-12 εκ. δραχμες,δεν βγαζαν και πολλες βλαβες, αλλα αργοτερα που τις βγαζαν ΚΑΙ λογω λαθους συντηρησης,τα σιχαινοντουσαν οι ατυχοι ιδιοκτητες τους - δεν πειραζει ετσι φτασαμε εμεις να βρισκουμε αμαξια με πραγματικα λιγα χλμ και καλες τιμες!!
Την ψιλοπηδηξαμε την ενοτητα παλι... για καμια συναντηση μεσα και εγω!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό vagelis » 15 Ιαν 2007, 15:54

Συμφωνω με τον Παντελη.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Ιαν 2007, 16:06

Καλε κορίτσια μήπως αντί για πίττα θα ήταν καλύτερα να πάμε για κανένα ομαδικό μαστίγωμα????

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό iatros » 15 Ιαν 2007, 19:35

Επιτέλους σας γραφω από το Computer του γραφείου μου που γράφει Ελληνικά. Το καταλαβαίνω και εγώ ότι είναι πολύ σπαστικό να διαβάζεις αυτού του είδους την γραφή αλλά και πάλι ζητώ χίλια συγνώμη.
Η πίτα δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στην όλη ιστορία, το είπα λόγω των ημερών. Απλώς το έχω καημό από τότε που έγινε η Landeroβόλτα τον περασμένο Δεκέμβρη πριν τα Χριστούγεννα και λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να παρεβρεθώ.
Από τις δημοσιεύσεις καταλαβαίνω ότι περνάτε πάρα πολύ ωραία και υπέθεσα ότι θα ήθελαν και άλλοι φίλοι τόσο την βόλτα στο βούνό όσο και την καλή παρέα.
Επιδή λοιπόν μου αρέσει η καλή παρέα και το γλυκό κρασί ερήξα την ιδέα μπας και γίνει τίποτε.
Και πάλι χίλια συγνώμη αν κούρασα κάποιους. Εγώ κουράζομαι μόνο σε off-road διαδρομές και μετά το τετράωρο συνεχούς πλοήγησης και οδήγησης (όσοι έχουν πάρει μέρος σε αγώνες καταλαβαίνουν τι ενοώ).
Ιάκωβε έχεις Π.Μ..




ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό fatman » 15 Ιαν 2007, 21:28

Διακρινω μια απογοητευση??
Μην ανησυχεις,θα ξανασυναντηθουμε, απλως πρεπει να ερθουν πολλα πραγματα ευνοικα για να συμβει αυτο,πχ αρκετοι απο εμας τους οικογενειαρχες με διαδοχη κατασταση(βλεπε παιδια), εχουμε ταλαιπωρηθει με τις ιωσεις της εποχης και τα αντιστοιχα ξενυχτια και κοιταμε στον ελευθερο χρονο μπας και ξεκουραστουμε λιγακι.
Ενταξει δεν λεω και μια Land Roverαδα θα μας τονονε λιγακι,αλλα τουλαχιστον εγω θα ηθελα να ειναι ολη η οικογενεια μου μαζι και ολο αναρωτικες παιρνουν....
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό pantg » 22 Ιαν 2007, 09:54

Γιατρέ μήπως το πρόβλημα ήταν η αναφορά μόνο της βασιλόπιττας?

Για δοκίμασε με χοληστερινοφαγία (vagelis θα φέρουμε και ψαράκι για τα κάρβουνα για εσένα) πρώτα......

Χαιρετώ
pantg
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες