Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Περι Disco lovers....

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 04 Ιαν 2007, 20:59

pantg έγραψε:Στέφανε σκέφτηκα να το γράψω και εγώ για την πΩπΩθέρμανση αλλά φοβήθηκα να το κάνω μήπως και σε χαρακτηρίσουν κρυόκ0λο (χιχιχιχιχιχι)

Χαιρετώ


Επειδή εγώ δε φοβαμαι να με πείτε κρυόκολο :D :D , μπορείτε να μου πείτε πως γίνετε να βάλω πΩπΩθέρμανση.
Το ρωτάω γιατί σε μερικές μέρες μπαίνω στη Conoly για δέρμα και μήπως πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια πριν. :?:
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Ιαν 2007, 00:04

Βασίλη πάρε ένα τηλέφωνο αύριο ή σου στέλνω ΠΜ.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 05 Ιαν 2007, 07:04

stefanbalik έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ


:twisted: dimitrios ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ :twisted:

απλα να έχεις μια μεγάλη σκαλίτσα για να τους ανεβάσεις




Ευχαριστώ Στέφανε, θα τους ψήσω και καλά ότι είναι τσουλήθρα, ν'ανέβουν πάνω και μετά....

Παντελή τι να κρυώσουν,αφού είναι άρρωστοι όλοι(γυναίκα + δύο κόρες) ΩΧ!!!και εγώ δεν αισθάνομαι πολύ καλά, λες?...μπα.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 05 Ιαν 2007, 08:59

Παίδες καλημέρα,

Η πΩπΩθέρμανση είναι τέλειΑ!!
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Ιαν 2007, 09:16

stefanbalik έγραψε:Παίδες καλημέρα,

Η πΩπΩθέρμανση είναι τέλειΑ!!


Στέφανε γειά,

νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι ένα από τα εξαιρετικά θετικά αποτελέσματα της πΩπΩθέρμανσης είναι ότι ηρεμεί και εξευμενίζει και τις γυναίκες όταν βρίσκονται στο αυτοκίνητο και τυχαίνει να έχουν τις "περίεργες" ημέρες τους, ιδίως εκείνες που έχουν και έντονους πόνους την χρονική περίοδο αυτή (το πιάσατε το υπονοούμενο ελπίζω για να διευκρινίζουμε ποιές είναι οι "περιέργες" μέρες ε?).

Από την άλλη πλευρά μία εβδομάδα πριν, μία εβδομάδα κατά τη διάρκεια και μία εβδομάδα μετά είναι αρκετές από τις συνοδοιπόρους μας στη ζωή να μην τους μιλάς. Τι μένει τελικά? Μία εβδομάδα το μήνα που είναι φυσιολογικές. (μιλάμε για εκείνες που γίνονται στριμμένα άντερα από τις ορμονικές διαταραχές που συνδέονται με την φυσική αυτή διαδικασία. Γιατί ευτυχώς οι περισσότερες έχουν σαφώς πιό ήπια συμπεριφορά). Για να είμαστε εντάξει απέναντί τους όμως θα πρέπει να παραδεχθούμε ότι και εμείς τα ίδια θα παθαίναμε αν περνάγαμε το ίδιο λούκι κάθε μήνα σχεδόν από τα 11/12 μας μέχρι τα 45+.

Αν δεν στο έχει εξομολογηθεί η φίλη σου παρατήρησέ το και θα δεις ότι όντως ισχύει. Χαλαρώνουν και δεν θέλουν να βγούν από το αυτοκίνητο, ιδίως όταν έχει κρύο έξω ή τις πρώτες ημέρες που συνήθως υπάρχουν πόνοι.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Ιαν 2007, 14:33

Στέφανε πλάκα στην πλάκα η πΩπΩθέρμανση και για τους πίσω είναι εξαιρετική ιδέα.
Εδώ σκέφτομαι να εγκαταστήσω πΩπΩθέρμανση και στο RECARO του πιτσιρίκου (το μόνο που θέλει είναι η αναμονή ρεύματος 12V και ένα φισάκι για να συνδέεται το ρεύμα στο κάθισμα. Ο διακόπτης τοποθετείται και επάνω στο κάθισμα του μικρού για να ρυθμίζει και μόνος του τη ποσότητα της ζέστης που θέλει. (του έχω βάλει και στο κρεββάτι του ηλεκτρική κουβέρτα πάνω από το στρώμα και είναι στην κυριολεξία ένθερμος οπαδός της θέρμανσης εκεί που ακουμπά)

Η πΩπΩθέρμανση όπως ξέρεις μπαίνει εύκολα και το να τραβήξεις μία παροχή ρεύματος προς τα εκεί είναι παιχνιδάκι.
Ιδίως οι ταπετσαρίες των πίσω καθισμάτων βγαίνουν πολύ πιό εύκολα από ότι των εμπρός (δεν έχουν τα προσκέφαλα)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 05 Ιαν 2007, 16:38

Κοίτα μην ψήσεις το παιδί, έχει και ωραίο όνομα.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Ιαν 2007, 17:55

Μπά προτιμώ τα γουρουνάκια.

Μιά από τις εξαιρετικές συνήθειες των αρχαίων Ελλήνων που πρέπει να την τιμούμε τακτικά.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 05 Ιαν 2007, 18:17

Το όνομα η τα γουρουνάκια;
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Ιαν 2007, 18:33

Τα γουρουνάκια φυσικά.

Τα παιδιά είναι καθήκον όχι διασκέδαση (το να τα κάνεις μπορεί να θεωρηθεί ίσως διασκέδαση αλλά σίγουρα αφού τα κάνεις παύει κάθε τί σχετικό με αυτήν)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 17 Ιαν 2007, 20:01

Κάθε φορά που μπαίνω στο forum και βλέπω φάτσα μόστρα αυτό το ντισκο-λαβερς, τρελλαίνομαι. Μου έρχονται στο νου καρεκλάδες, μισό μέτρο καμπάνα στο παντελόνι και δέκα πόντους σόλα. Δεν γίνεται να το αλλάξουμε λίγο? Κάτι με το ίδιο νόημα αλλά αλλέως διατυπωμένο. Ακούω προτάσεις. Νο 1-Diskamaraden
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό pantg » 17 Ιαν 2007, 20:05

ΖΗΛΙΑΡΗ !!!!! (αστειεύομαι)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 17 Ιαν 2007, 20:14

ZHΛΙΑΑΑΑΡΗΣ? ΠΟΙΟΣ ΕΓΩΩΩΩΩ? Ε ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ !!!!!! ΠΑΛΛΟΥΚΑΡΙΑ . ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ. ΠΟΣΟΙ DEFENDER LOVERS EΙΜΑΣΤΕ? 1 Τασος 110 V8 3.5 carb.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό fatman » 17 Ιαν 2007, 21:13

Και εγω Defender lover - και ας μην εχω defender,εχω τον ξαδερφο του.
Δεν σας εχει τυχει στο λυκειο να εχετε καμια γκομενιτσα με ωραια ξαδερφη???
Ο νοων,νοητω....
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό fatman » 17 Ιαν 2007, 21:16

Τον τιτλο τον εδωσε αυτος ο Superspy,που δεν μπηκε στον κοπο να γραψει στο δικο του post (τι landy εχει?)
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες