Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Λέσχη Land Rover

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημιουργία Λέσχης Land Rover

Το δημοψήφισμα λήγει στις 03 Ιαν 2009, 08:05

Και πολύ αργήσαμε!!!
23
82%
Άλλη όρεξη δεν είχαμε !
5
18%
 
Σύνολο ψήφων : 28

Δημοσίευσηαπό AT04 » 04 Ιαν 2009, 11:21

Με την καινούργια χρονιά εύχομε σε όλους τους LRοβεράδες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ το 2009 Με κακοτράχαλους δρόμους στα βουνά και ήρεμους στην ζωή. Βέβαια είμε υπέρ της δημιουργίας ενός συλλόγου LR για να τα λέμε και απο κοντά.
Άβαταρ μέλους
AT04
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 19 Οκτ 2008, 12:26
Τοποθεσία: ΠΟΡΟΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό lrkoulas » 04 Οκτ 2010, 12:52

landroverlover έγραψε:Εξαιρετικό!!!!

firelord έγραψε:τα πραγματα ειναι απλα και εσυ Παντελη τα εκανες Watergate ή καλυτερα Pantelgate

α. για εκδρομες και λοιπες διαπροσωπικες επαφες τετρακινητων υπαρχουν οι παρεες μας, οι τοπικοι μας συλλογοι (οπου αυτοι υπαρχουν - και παρα τα προεδρεια οι περισσοτεροι λειτουργουν σαν παρεα), το Βρατ, το Στρατεγο κλπ και αυτο γιατι υφισταται δραστηριοποιηση

β. που τα βλεπεις αυτα τα 'ανταγωνιστικα' ηθελα να ξερω και καθεσαι και γραφεις κατεβατα ουρανοκατεβατα

γ. μαλλον το αντιθετο γινεται απο αυτο που εννοεις λοιπον

δ. μην πικραινεσαι και συνειδητοποίησε σε παρακαλω πολυ (και αυτο το αναφερω με πασα σοβαροτητα, γιατι υπερεβαλλες σφοδρα με τα γιγαντιαια κειμενα σου) οτι αν ηθελα να βλαψω - φευ και μακραν ημων - το LRGC υπο οιανδηποτε μορφη και αν αυτο λειτουργει,θα εκανα τα κατωθι, ετσι για να μαθαινεις

1. ερωτηση σε ποιο Πρωτοδικειο εγινε η αναγνωριση του Συλλογου (και αυτο μπορει να γινει απο τον οποιοδηποτε πολιτη και οχι απαραιτητα απο μελος καθοσον προκειται για δημοσια αρχεια

2. αν δεν υφισταται αναγνωριση τοτε θα ζητουσα να διαγραφουν ολα τα σχετικα περι συλλογου απο καθε φορουμ καθοσον συλλογος δεν υφισταται αναγνωρισμενος και αρα υφισταται παρανομια

3. αν οντως υφισταται συλλογος, τοτε θα ζητουσα μεθ' ΕΞΩΔΙΚΟΥ να λαβω γνωση των πρακτικων (εκλογες συνελευσεις κλπ). Αν αυτα δεν υφισταντο η αν δεν γινοταν γνωστα θα εκανα μια απλη αιτηση στο Πρωτοδικειο, προσβαλλοντας τη σχετικη αρνηση ή ζητωντας την αρση αναγνωρισεως λογω αδρανειας κλπκλπ, το οποιο απο οτι καταλαβαινω θα ηταν και ευχερες να αποδειχθει

4. ΟΛΑ ΑΥΤΑ θα μπορουσαν να γινουν με μεγαλη ευχερεια εφοσον ηθελα, ως 'σατανικος εγκεφαλος' να βλαψω ανεπανορθωτα το LRGC και εσενα προσωπικα (και μη δω κανενα ασχετο quote πουθενα με τα γραφομενα μου παλι...)

5. ΚΑΤΑΛΑΒΕ το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πως δεν με απασχολει τιποτα απο τα ανωτερω, ποσο δε μαλλον να σε καταργησω (απο τι εξαλλου) και να κανω κατι αλλο (Συλλογο Λαντροβερ Ελλαδος ανταγωνιστικο? Ως προς τι? Αν γινοταν αυτο πιστεψε με θα το μαθαινες ΠΟΛΥ ΑΜΕΣΑ). Αυτο το ενδεχομενο δεν με απασχολει στο ελαχιστο, το δηλωνω ευθαρσως, πλεον δε τουτου ουτε επαγγελματιας του χωρου ειμαι, ουτε εμπορος, ουτε μεσιτης, ουτε μεροκαματο βγαζω ουτε σχεση εχω με καμια εταιρια αυτοκινησης, ειμαι ερασιτεχνης και προσπαθω να περναω καλα με φιλους, ποσο δε μαλλον να δανειστω 'πελατολογια'. Ασε που αυτες οι τακτικες πλεον δεν εχουν και περιεχομενο, καθως επιτελους ο οποιοσδηποτε δυναται να παραγγειλει το οτιδηποτε απο οπουδηποτε, ευκολα και αμεσα. Η εποχη των μεσιτων ανηκει πλεον στο παρελθον.

6. Γι' αυτο λοιπον ενετυπωσα την ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικη για ολους τους υπολοιπους ανθρωπους του πλανητη αιτηση οπως μαθω ποιοι φιλοι ειναι μεσα στο LRGC και εισεπραξα αντιδρασεις πανικου και αφορισμων.

7. Απο οτι καταλαβαινω, αν και μελος δεν προκειται να μαθω ΠΟΤΕ ποιοι ειναι οι υπολοιποι, απο δικη σου πρωτοβουλια προφανως, πραγμα δυστυχες σε μια δημοκρατικη κοινωνια και αντικειται στα πιστευω μου, θα ζητουσα τη διαγραφη μου απο αυτο το μορφωμα αλλα κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο σε μορφωματα

8. Αντικειμενικα, για να μην πω περαν του αντικειμενικου, ο οποιοσδηποτε εθετε αυτα τα ερωτηματα, τα πολυ απλα και ευλογα, θα εισεπραττε αφορισμους και μυδρους και σωρεια κατεβατων, απο οσο μπορω να καταλαβω απο τις παραπανω αντιδρασεις.

Καραγιαννης Γιωργος
Δικηγορος Βολου

Land Rover TD5
Άβαταρ μέλους
lrkoulas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 23 Ιουν 2010, 11:49

Δημοσίευσηαπό fatman » 04 Οκτ 2010, 13:02

Φιλε αφου εισαι τοσο καλος στο ψαξιμο,να σε βαλω να βρεις ενα αρθρο που ειχα γραψει πριν 6 :?: χρονια,γιατι το search δεν δουλευει..
Εκτος αν πουμε στο admin μολις καποιος παταει search να χτυπαει το τηλεφωνο σου,να κανεις εσυ (του αλλουνου :wink:) την δουλεια..
Κατα την ταπεινη μου ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ γνωμη,ξαναξυνεσαι στην γκλιτσα του αγροτη,που ειχε πει καποιος,καποτε
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Οκτ 2010, 13:09

Ε.... μην αρχίσουμε τώρα τις αψιμαχίες.

Ναι μεν ο φίλος Γιώργος έχει 100% δίκιο σε αυτά που έγραψε πίσω τότε και μάλιστα τα έθεσε σε ξεκάθαρη βάση, αλλά τα θέματα αυτά είναι γνωστά στους Landroverαδες και εδώ δεν τρώμε -πλέον- κουτόχορτο.

Αντε τώρα στα δικά μας και μην μαυρίζουμε την καρδιά μας.


Διευκρίνηση για όσους δεν γνωρίζουν: το Land Rover Extreme Meeting δεν έχει καμία σχέση με τα ανωτέρω quote

κοίτα να δεις που πρέπει να βάζουμε και διευκρινίσεις τώρα :banging:




Υ.Γ. lrkoulas άσε σε παρακαλώ τις ιστορίες με το θέμα. Καταλαβαίνω ότι "τα έχεις πάρει", αλλά παρηγορήσου απ’ το ότι τουλάχιστον ότι δεν είσαι ο μόνος. Μην το συνεχίσεις σε παρακαλώ. Αφού πλεον ήρθες στην παρέα μας, έλα και σε κάποια συνάντηση να σε γνωρίσουμε και εκει θα πεις με την ησυχία σου τον πόνο σου. Να είσαι σίγουρος ότι θα βρεις παρηγοριά και θα χαρείς τον κόσμο των LR ;-)
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 04 Οκτ 2010, 20:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό johnfox » 04 Οκτ 2010, 14:04

Εγώ ένα θα πώ .... μετά απο πολλά χρόνια ασχολίας με σωματεία (αθλητικά κα )

"Είναι τεράστιο λάθος να μπαίνεις σε μια τεράστια λούπα και να αντιδικείς με ένα βλάκα. Υπάρχουν 2 περιπτώσεις
1. Θα σε κουράσει και θα πεις -ρε δεν παει στον διάολο- και δεν θα απασχοληθείς με τίποτα σχετικό
2. Θα σε εκνευρίσει απίστευτα στην προσπάθεια σου να σου εξηγήσει πώς το land rover έχει 60-40 ή 50-50 και 7 ρόδες , κα άλλα άτοπα, οπότε κινδυνεύεις με εγκεφαλικό .

σε κάθε περίπτωση το ζητούμενο απο την πλευρά του είναι ένα: Να σε ρίξει στο κατώτατο επίπεδο διαλόγου και ακατάσχετης παπαρολογίας , και εκεί να σε τσακίσει καθότι υπερέχει στην τεχνογνωσία του ΜΑΚΑΚΑ!"

Αυτά τα ολίγα !

Έλεος πότε θα μάθουμε πως οι φελοί και τα σκατά επιπλέουν απλά και δεν είναι τίποτε συμαντικό που βρίσκονται ψηλά .
Άβαταρ μέλους
johnfox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2008, 19:58
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι , Αθήνα

Δημοσίευσηαπό varemaras » 04 Οκτ 2010, 15:13

χωρις να θελω να παρεξηγηθω απο κανεναν, μιας και ειμαι καινουριος στην παρεα... ποιος ο λογος να αναμοχλευονται δημοσιευσεις 22 μηνων? ετρεξα λιγο στην συζητηση, και βλεπω οτι η συζητηση εχει σταματησε πανω απο ενα χρονο, γιατι αυτη η αναζοπυρωση?
Άβαταρ μέλους
varemaras
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 13:55
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vagelis » 04 Οκτ 2010, 16:49

varemaras έγραψε:χωρις να θελω να παρεξηγηθω απο κανεναν, μιας και ειμαι καινουριος στην παρεα... ποιος ο λογος να αναμοχλευονται δημοσιευσεις 22 μηνων? ετρεξα λιγο στην συζητηση, και βλεπω οτι η συζητηση εχει σταματησε πανω απο ενα χρονο, γιατι αυτη η αναζοπυρωση?

Μαλλον γιατι καποιος ριχτηκε απο καποιο συγκεκριμενο ατομο και δεν μπορει να το χωνεψει.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό varemaras » 04 Οκτ 2010, 17:19

το φανταζομαι, αλλα μου φαινεται και λιγο υπερβολικο... μερικες φορες ειναι καλυτερο απλα να πας παρακατω...
Άβαταρ μέλους
varemaras
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 13:55
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Οκτ 2010, 11:48

:lol: :lol: :lol: Κάποιοι άνθρωποι φαίνετε δεν αλλάζουν ποτέ ειδικά όταν έχουν κάνει το "δάγκωμα¨ επάγγελμα.
Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το γιατί το προσπερνάμε.
Το παλιό καλό κράξιμο τι έγινε ?
Πως θα προστατευθούν οι δύσμοιροι καινούργιοι που δεν ξέρουν ?
Γιατί να ακυρώνουμε ένα κύριο σκοπό των forum όπως είναι η προστασία και η ενημέρωσή ?
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό varemaras » 06 Οκτ 2010, 12:34

ποιος σε δαγκωσε φιλε μου?
Άβαταρ μέλους
varemaras
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 13:55
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Οκτ 2010, 13:10

varemaras έγραψε:ποιος σε δαγκωσε φιλε μου?

Καλα τωρα δεν ξερεις ποιος ειναι ο δαγκωνιαρης ;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό varemaras » 06 Οκτ 2010, 13:19

ασε τι ξερω φιλε μου, απλα επειδη βλεπω να προσπαθουν 2-3 να αναμοχλευσουν ενταση τη στιγμη που το θεμα δεν υφιστατο εδω και ενα χρονο, ο μαυροχρηστος για παραδειγμα εχει δαγκωθει απο κανεναν η απλα κατινιαζει?
Άβαταρ μέλους
varemaras
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 13:55
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Οκτ 2010, 13:49

varemaras έγραψε:ασε τι ξερω φιλε μου, απλα επειδη βλεπω να προσπαθουν 2-3 να αναμοχλευσουν ενταση τη στιγμη που το θεμα δεν υφιστατο εδω και ενα χρονο, ο μαυροχρηστος για παραδειγμα εχει δαγκωθει απο κανεναν η απλα κατινιαζει?
.
Δεν διαφωνω μαζι σου οτι το θεμα εχει σταματησει εδω κι'ενα χρονο,αλα δεν ειναι κακο να ξαναθυμιζουμε στους νεους το τι υπαρχει στον χωρο για να προσεχουν.
Παντως απ'οτι ειδα μονον εσυ που εισαι και καινουριος τσιμπισες και εσπευσες προς υποστηριξη.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό varemaras » 06 Οκτ 2010, 14:11

δεν εσπευσα για καμια υποστηριξη φιλαρακο, ουτε ανασκευασα αυτα που ηδη ειχα γραψει ποτε. ειμαι νεος εδω μεσα γιατι κουραστηκα αλλου να ασχολουμαι με ακριβως αυτα τα ξεκατινιασματα που βλεπω πιο πανω. αν ισχυε η "προστασια" των νεων, τα πραγματα θα λεγονταν με το ονομα τους, αλλα εδω προκειται για ξεκατινιασμα...
Άβαταρ μέλους
varemaras
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 13:55
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Οκτ 2010, 14:30

Και το ξεκατινιασμα ειναι ενας τροπος να πετας καποιους απατεωνες εξω απο τον χωρο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες