Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Λέσχη Land Rover

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημιουργία Λέσχης Land Rover

Το δημοψήφισμα λήγει στις 03 Ιαν 2009, 08:05

Και πολύ αργήσαμε!!!
23
82%
Άλλη όρεξη δεν είχαμε !
5
18%
 
Σύνολο ψήφων : 28

Δημοσίευσηαπό MUDDY_DISCO » 06 Δεκ 2008, 19:43

Για μια λεσχη με τετοιες αρχες σαν αυτες που περιγραφει ο blackchris ειμαι μεσα υπολογιστε και μενα
Άβαταρ μέλους
MUDDY_DISCO
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 03 Σεπ 2006, 22:41

Δημοσίευσηαπό landroverlover » 06 Δεκ 2008, 20:07

Να ρωτήσω κάτι...

Αν πραγματικά υπάρχει η λέσχη «Ελληνικός Σύλλογος Land Rover», γιατί να μην ενεργοποιηθεί, να γίνουν εκλογές και να ξεμπερδέψει το πράγμα;

Αλλιώς αν δεν υπάρχει προτείνω την ονομασία για τον νέο σύλλογο «Ελληνικός Σύλλογος Land Rover».

Υ.Γ. Επειδή είμαι σίγουρος ότι ο αυτοδιορισμένος «πρόεδρος» θα ισχυριστεί ότι υπάρχει κλπ,κλπ. θα δεχτώ ότι πραγματικά υπάρχει τέτοιος σύλλογος μόνο αν ο αυτοδιορισμένος «πρόεδρος» αναρτήσει κάπου το καταστατικό του συλλόγου αυτού, που αναφέρουν όσα ισχυρίζεται.
Αλήθεια τα μέλη του «συλλόγου» αυτού έχουν δει ποτέ το καταστατικό του;
Άβαταρ μέλους
landroverlover
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό nofear » 06 Δεκ 2008, 20:19

landroverlover ο Συλλογος υπαρχει και εχω δει και το καταστατικο του και ξερο και ποια εινα τα ποιο πολλα μελη του.Η απορια σου νομιζω οτι λυθηκε.
face your fears live your dreams

Ελληνικος Συλλογος LAND ROVER
www.-
Άβαταρ μέλους
nofear
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Δεκ 2006, 22:52
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό landroverlover » 06 Δεκ 2008, 20:25

Οχι. θα μου λυθεί όταν δω το καταστατικό του. Μέχρι τότε νομίζω ότι δεν υπάρχει άρα ο νέος σύλλογος μπορεί να λέγεται Ελληνικός Σύλλογος Land Rover.
Άβαταρ μέλους
landroverlover
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 06 Δεκ 2008, 20:31

Νομίζω ότι το θέμα είναι μεταφυσικό.

Οτι πιστευει κανείς :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 06 Δεκ 2008, 20:41

Μάλιστα θα πρότεινα στους δύο φίλους να μεταφέρουν τη συζήτηση τους εδω
http://www.metafysiko.gr/

προς αποφυγή καυγάδων.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό nofear » 06 Δεκ 2008, 21:19

Φιλε giagoulas καταρχας δεν καυγαδιζω με κανεναν μια συζητηση κανουμε με τον landroverlover για αν το υπαρχει ο Συλλογος.

Φιλε landroverlover τωρα οσο για το καταστατικο καθε νεο μελος που θελει να κανει αιτηση εγγραφης μπορει να ζητησει και το καταστατικο του συλλογου, αν θελεις μπορω να σου στειλω την αιτηση να την συμπληρωσεις μονο που πρεπει να βρεις και αλλο ενα μελος να σε προτεινει. (θελει 2 μελη).Και κατι αλλο το νουμερο της αποφασεις για την αναγνωρισεις του Ελληνικου Συλλογου LAND ROVER ειναι (Πολυμελες Πρωτοδικειο Αθηνων Αρ.Αποφασεως 2475/1995 ) για να μην ψαχνεις και χαλας τον χρονο σου.Ελπιζω να βοηθησα για οτι θες μην ντρεπεσαι ρωτα.
face your fears live your dreams

Ελληνικος Συλλογος LAND ROVER
www.-
Άβαταρ μέλους
nofear
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Δεκ 2006, 22:52
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 06 Δεκ 2008, 21:38

vagelis έγραψε:Ειδικα για σενα η συνδρομη θα ειναι 200 ευρω τον μηνα.


λαθος κανεις αυτα θα τα περνω εγω γιατι καπως πρεπει να βγει το Ντιφεντερ :P :twisted:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Freelander » 06 Δεκ 2008, 22:57

Τα περι μελών του λεγόμενου ελληνικού συλλόγου LR είχαν ξανασυζητηθεί στo παρελθόν όποιος δεν ήταν εδώ ή δεν θυμάται ας κάνει κλικ:

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-4349.html


Φίλε nofear επειδή με ρώτησες και σε άλλη ενότητα, δεν γνωρίζω την διαδικασία που έγινες εσύ μέλος σε αυτό το πράγμα που λέγεται ελλ. σύλλογος LR και πόσοι σε σύστησαν πάντως για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους στη δική μου περίπτωση (καθώς και 1-2 φίλων με φριλάντερς) κανείς δεν χρειάστηκε να μας συστήσει. Κάποια στιγμή δέχτηκα ένα π.μ. του Παντελή από αυτό το φόρουμ που μου ζητούσε να γίνω μέλος και πήρα αργότερα στο κανονικό μου e-mail την άιτηση που φυσικά δέχτηκα αφού ηταν και τζάμπα. Μερικές εβδομάδες αργότερα έλαβα ενημερωτικό mail για αγορές ανταλλακτικών & αξεσουάρ μέσω συλλόγου σε "καλές τιμές" και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν οτι αυτό θα ήταν το αντάλλαγμα των συμβουλών που αναμφισβήτητα είχα πάρει (όπως τόσοι συνφορουμίστες) για διάφορα θέματα απο τον Παντελή.

Πραγματικά νιώθεις περίεργα οταν πιστέυεις οτι κάποιος σε βοηθάει ανιδιοτελώς μεσα απο το ιντερνετ και μετά σου πουλάει αξεσουάρ. Αισθανόμουν οτι έπρεπε να αγοράσω έστω μια ποτηροθήκη. Τα ίδια ακριβώς μου έχουν αναφέρει και άλλοι φίλοι συζητώντας το θέμα σε συγκεντρώσεις.
Στα 3-4 χρόνια που ασχολήθηκα δεν είδα κάτι άλλο. Ανταλλακτικά και αξεσουάρ τελικά δεν αγόρασα απο τον σύλλογο (εκτός απο ένα προβληματικό θερμοστάτη) γιατί απλά πάντα τα έβρισκα στη μισή τιμή από τα γνωστά sites της Αγγλίας. (Αρα ουτε οι τρομερές προσφορές στα μέλη ισχύουν όπως γράφτηκε)
Γενικά το να είσαι επαγγελματίας dealer ανταλλακτικών δεν είναι κακό ειναι απόλυτα σεβαστό όπως όλες οι δουλειές το άσχημο είναι όταν το κάνεις πίσω απο την προβιά ενός συλλόγου που υποτίθεται οτι απαρτίζεται από ερασιτέχνες που κάνουν το χόμπυ τους.

Πάντως το π.μ (προσωπικό μήνυμα) σε αυτό το φόρουμ παίζει πολύ και εις βάρος της αλήθειας τις περισσότερες φορές.

Blackchris διάβασε τα παραπάνω ωστε να ξέρεις τι να αποφύγεις κατα την ίδρυση και προχώρα.
Μας βλέπω (ξανά) με LR :)
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό landroverlover » 07 Δεκ 2008, 01:16

Εξαιρετικό!!!!

firelord έγραψε:τα πραγματα ειναι απλα και εσυ Παντελη τα εκανες Watergate ή καλυτερα Pantelgate

α. για εκδρομες και λοιπες διαπροσωπικες επαφες τετρακινητων υπαρχουν οι παρεες μας, οι τοπικοι μας συλλογοι (οπου αυτοι υπαρχουν - και παρα τα προεδρεια οι περισσοτεροι λειτουργουν σαν παρεα), το Βρατ, το Στρατεγο κλπ και αυτο γιατι υφισταται δραστηριοποιηση

β. που τα βλεπεις αυτα τα 'ανταγωνιστικα' ηθελα να ξερω και καθεσαι και γραφεις κατεβατα ουρανοκατεβατα

γ. μαλλον το αντιθετο γινεται απο αυτο που εννοεις λοιπον

δ. μην πικραινεσαι και συνειδητοποίησε σε παρακαλω πολυ (και αυτο το αναφερω με πασα σοβαροτητα, γιατι υπερεβαλλες σφοδρα με τα γιγαντιαια κειμενα σου) οτι αν ηθελα να βλαψω - φευ και μακραν ημων - το LRGC υπο οιανδηποτε μορφη και αν αυτο λειτουργει,θα εκανα τα κατωθι, ετσι για να μαθαινεις

1. ερωτηση σε ποιο Πρωτοδικειο εγινε η αναγνωριση του Συλλογου (και αυτο μπορει να γινει απο τον οποιοδηποτε πολιτη και οχι απαραιτητα απο μελος καθοσον προκειται για δημοσια αρχεια

2. αν δεν υφισταται αναγνωριση τοτε θα ζητουσα να διαγραφουν ολα τα σχετικα περι συλλογου απο καθε φορουμ καθοσον συλλογος δεν υφισταται αναγνωρισμενος και αρα υφισταται παρανομια

3. αν οντως υφισταται συλλογος, τοτε θα ζητουσα μεθ' ΕΞΩΔΙΚΟΥ να λαβω γνωση των πρακτικων (εκλογες συνελευσεις κλπ). Αν αυτα δεν υφισταντο η αν δεν γινοταν γνωστα θα εκανα μια απλη αιτηση στο Πρωτοδικειο, προσβαλλοντας τη σχετικη αρνηση ή ζητωντας την αρση αναγνωρισεως λογω αδρανειας κλπκλπ, το οποιο απο οτι καταλαβαινω θα ηταν και ευχερες να αποδειχθει

4. ΟΛΑ ΑΥΤΑ θα μπορουσαν να γινουν με μεγαλη ευχερεια εφοσον ηθελα, ως 'σατανικος εγκεφαλος' να βλαψω ανεπανορθωτα το LRGC και εσενα προσωπικα (και μη δω κανενα ασχετο quote πουθενα με τα γραφομενα μου παλι...)

5. ΚΑΤΑΛΑΒΕ το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πως δεν με απασχολει τιποτα απο τα ανωτερω, ποσο δε μαλλον να σε καταργησω (απο τι εξαλλου) και να κανω κατι αλλο (Συλλογο Λαντροβερ Ελλαδος ανταγωνιστικο? Ως προς τι? Αν γινοταν αυτο πιστεψε με θα το μαθαινες ΠΟΛΥ ΑΜΕΣΑ). Αυτο το ενδεχομενο δεν με απασχολει στο ελαχιστο, το δηλωνω ευθαρσως, πλεον δε τουτου ουτε επαγγελματιας του χωρου ειμαι, ουτε εμπορος, ουτε μεσιτης, ουτε μεροκαματο βγαζω ουτε σχεση εχω με καμια εταιρια αυτοκινησης, ειμαι ερασιτεχνης και προσπαθω να περναω καλα με φιλους, ποσο δε μαλλον να δανειστω 'πελατολογια'. Ασε που αυτες οι τακτικες πλεον δεν εχουν και περιεχομενο, καθως επιτελους ο οποιοσδηποτε δυναται να παραγγειλει το οτιδηποτε απο οπουδηποτε, ευκολα και αμεσα. Η εποχη των μεσιτων ανηκει πλεον στο παρελθον.

6. Γι' αυτο λοιπον ενετυπωσα την ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικη για ολους τους υπολοιπους ανθρωπους του πλανητη αιτηση οπως μαθω ποιοι φιλοι ειναι μεσα στο LRGC και εισεπραξα αντιδρασεις πανικου και αφορισμων.

7. Απο οτι καταλαβαινω, αν και μελος δεν προκειται να μαθω ΠΟΤΕ ποιοι ειναι οι υπολοιποι, απο δικη σου πρωτοβουλια προφανως, πραγμα δυστυχες σε μια δημοκρατικη κοινωνια και αντικειται στα πιστευω μου, θα ζητουσα τη διαγραφη μου απο αυτο το μορφωμα αλλα κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο σε μορφωματα

8. Αντικειμενικα, για να μην πω περαν του αντικειμενικου, ο οποιοσδηποτε εθετε αυτα τα ερωτηματα, τα πολυ απλα και ευλογα, θα εισεπραττε αφορισμους και μυδρους και σωρεια κατεβατων, απο οσο μπορω να καταλαβω απο τις παραπανω αντιδρασεις.

Καραγιαννης Γιωργος
Δικηγορος Βολου
Άβαταρ μέλους
landroverlover
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό jdelis » 07 Δεκ 2008, 08:48

Διαβάζοντας όλα αυτά θυμήθηκα πως ο Μαυροχρήστος είχε ξανανοίξει ένα τέτοιο θέμα για σύλλογο κλπ (προσοχή δε λέω "νέο"...). Υπάρχει ακόμη όλος αυτός ο απολαυστικός διάλογος γιατί δε μπόρεσα να τον βρω.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό bottleman » 07 Δεκ 2008, 19:56

Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει εαν υπαρχει ή δεν υπαρχει.Αυτο που θελω ειναι να βρισκομαστε στο βουνο με τα αγαπημενα μας αυτοκινητα οργανωμενα και με ασφαλεια για να γνωρισουμε καινουργιες διαδρομες και παρεες.Οποτε συμφωνω με την αποψη του muddydisco για τις αρχες και ειμαι και εγω μεσα και οπου μπορω να βοηθησω πολυ ευχαριστως.
Disco 3 το τρίτο τεύχος το παλιό
Άβαταρ μέλους
bottleman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 15 Δεκ 2007, 16:32
Τοποθεσία: Νίκαια

Δημοσίευσηαπό fatman » 07 Δεκ 2008, 21:06

Να ξεκαθαρισω κατι παιδες,γιατι μιλησα με 3 land roverαδες και με ρωτησανε γιατι διαφωνω με την δημιουργια λεσχης κλπ.
Καταρχην δεν διαφωνω,καλο ακουγεται, δευτερον αν ειναι να γινει κατι δεν νονιζω να χρειαζεται την εγκριση-γνωμη-αποψη κανενος απο εδω μεσα,το οργανωνεις το ανακοινωνεις και τερμα,γιατι να δημιουργουνται τριβες και εντυπωσεις απο πριν,δεν χαλαει λιγο το κλιμα?
Εγω "στραβωσα" γιατι βγηκε να προωθησει το θεμα αυτος που την αλλη φορα μας εκανε μαλλια κουβαρια, αλλα μετα ειπε οτι το εκανε για "πλακα" και επειδη εγω ημουν απο αυτους που δεν το ειχα καταλαβει και στο τελος μου την "λεγανε" και απο πανω.
Επειδη η γνωμες ειναι σαν την "σουφρα" μας - ολοι εχουν απο μια,ανακοινωστε ποτε ανοιγουν οι εγγραφες,να προλαβουμε να κοψουμε και καμια πρωτοχρονιατικη πιτα κλπ
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 07 Δεκ 2008, 23:17

Καλησπέρα σε όλους


Πρόεδρε Baggelis εγώ είμαι κυνηγός……..έχω «θέση» ανάμεσα σας η θα με απορρίψεις……. :D :D :D

Ναι ο blackchris τα έγραψε καλά και εύχομαι να τηρηθούν ….….όπως επίσης και ο Ανδρέας fatman για αυτά που έγραψε έχει δίκιο…….…!!!!!!

…………..…..και έρχεται και Πρωτοχρονιά …………δηλαδή με το «καλημέρα» θα πρέπει να δώσουμε και 5 ευρώ για την πίτα ??? :twisted: :twisted: :twisted:
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΑΛΑΝΗ νέα επιτυχία «ΑΝΤΕ ΓΡΑΜΜΙΣΟΥ»

http://www.youtube.com/watch?v=ukhWJ-JF ... re=related

το κομμάτι ….!
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό vagelis » 08 Δεκ 2008, 09:31

Πλακα δεν ειναι ,μετα την συγκεντρωση τοσων ατομων στην συγκεντρωση των λαντροβεραδων υπηρξε καποιο ενδιαφερον για δημιουργια μιας λεσχης ιδιοκτητων LR και κατ'επεκταση φιλων.
Ο μαυροχρηστος εκανε μια κινηση για να δει αν υπαρχη ενδιαφερον και να το συζητησουμε.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες