Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Λέσχη Land Rover

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημιουργία Λέσχης Land Rover

Το δημοψήφισμα λήγει στις 03 Ιαν 2009, 08:05

Και πολύ αργήσαμε!!!
23
82%
Άλλη όρεξη δεν είχαμε !
5
18%
 
Σύνολο ψήφων : 28

Δημοσίευσηαπό blackchris » 04 Δεκ 2008, 14:47

vagelis έγραψε:
blackchris έγραψε:
jdelis έγραψε:Πού χάθηκες εσύ, ζεις...; :wave:

Land Rover έχεις ή θα κολήσεις κανένα σήμα στο vitara σου; :haha:


Το σήμα της LR το έχω κολλήση στην καρδιά μου για πάντα :lol:

Μα γιαυτο εισαι φιλος μου.


Μην το λες ρε θα με κακοχαρακτηρίσουν, δεν λένε "πες μου τον φίλο σου να σου πω ποιος είσαι" ? :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 04 Δεκ 2008, 16:34

Συμφωνω με την ιδεα και ας μην εχω LR..... ακομα!!! προς το παρον ανηκω στους φιλους των LR :wink: :D
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DEFENDER110 » 04 Δεκ 2008, 17:53

Λέσχη Land Rover.......ναι, γιατί όχι.......!!!

Ίσως μάλιστα και χωρίς έμπορους-μαστόρους-αγωνιζόμενους κ.τ.λ..... (πρόσφατα και φρέσκα τα γεγονότα)

Σίγουρα η παρουσία τους κάθε άλλο είναι χρήσιμη,αλλά όχι να πάμε να κάνουμε κάτι και να είμαστε τα πιόνια τους για τους λόγους που αυτοι ξέρουν, και τα συμφέροντα τους.

Αλλιώς προτιμώ με τους ινδούς......... ΤΑΤΑ club for ever !!!
Τα θεμελια μου στα βουνα....
Άβαταρ μέλους
DEFENDER110
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 11 Οκτ 2008, 22:27

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 05 Δεκ 2008, 00:36

Σύλλογος μεγάλος δεν υπάρχει άλλος !!!!

ΤΑΤΑCLUB και ξερό ψωμί .

Αναμείνατε λίγο και θα έχουμε νέα απο τον Μεγάλο Πρόεδρο και δεν εννοώ το Βαγγέλη.

Οπότε, ΝΑΙ στη πρόταση του Μαυροχρήστου as long as it is called TaTaClub.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Δεκ 2008, 12:29

Οι διαξιφισμοί πήγαν εκεί που πρέπει... Παιδιά μην σας κυνηγάω.. ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό blackchris » 05 Δεκ 2008, 14:40

superspy έγραψε:Οι διαξιφισμοί πήγαν εκεί που πρέπει... Παιδιά μην σας κυνηγάω.. ;-)


Σπύρε σε κάποιους δεν άρεσε η μεγαλόπνοη ιδέα της δημιουργίας της λέσχης και πάνε να δημιουργήσουν θέμα.
Άστους την δουλεία μας εμείς :grouphuuug:όλες η μεγάλες ιδέες στην αρχή πολεμήθηκαν.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΛΕΣΧΗ LAND ROVER

Δημοσίευσηαπό syllas » 05 Δεκ 2008, 15:38

Για τη Β. Ελλάδα καμμιά ιδέα οργάνωσης για πιο σύντομα?
Υπάρχει κανείς απο Θεσσαλονίκη ή κοντινές περιοχές?

Και φυσικά η ιδέα της λέσχης είναι κάτι που μάλλον λείπει μέχρι σήμερα
Σύμφωνος κι εγώ λοιπόν.....
Άβαταρ μέλους
syllas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 30 Ιαν 2008, 14:36

ΛΕΣΧΗ LAND ROVER

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 05 Δεκ 2008, 17:04

Θα χαρώ και γώ να δημιουργηθεί Λέσχη Land Rover, είναι πραγματικά πολύ καλή ιδέα.
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47

Δημοσίευσηαπό saudi » 05 Δεκ 2008, 22:43

Πιστεύω ότι η δημιουργία μιας λέσχης Land Rover δεν είναι πολύ καλή ιδέα.

Το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι 2-3 συναντήσεις τον χρόνο που θα διοργανώνονται από κάποια άτομα όπως έγινε και στο Καλλίδρομο.

Φιλικά,

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
saudi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007, 15:27

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Δεκ 2008, 07:51

saudi έγραψε:Πιστεύω ότι η δημιουργία μιας λέσχης Land Rover δεν είναι πολύ καλή ιδέα.

Το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι 2-3 συναντήσεις τον χρόνο που θα διοργανώνονται από κάποια άτομα όπως έγινε και στο Καλλίδρομο.

Φιλικά,

Δημήτρης



Μη το λες μη το λες Δημήτρη, η δημιουργία μιας λέσχης δεν προϋποθέτει να είναι ανοιχτή και κάθε μέρα, και ούτε ο αποκλειστικός σκοπός της είναι η εκδρομές. Μπορεί επίσης να υπάρχουν φιλικές συνάντησης για καφέ και ανταλλαγή απόψεων, μπορεί να γίνει(και θα γίνει) επαφή με Αγγλία για να πάρει η Λέσχη έκπτωση σε ανταλλακτικά (την οποία βέβαια θα καρπώνονται τα μέλη), μπορούμε επίσης να πάρουμε επίσης άδεια για χρήση του σήματος LR απο την Μαμά εταιρία κτλ κτλ από ιδέες άλλο τίποτα.
Τα ιδρυτικά μέλη είμαι σίγουρος ότι θα έχουν πολλές ιδέες για την λέσχη η οποίες μπορούν να περαστούν στο επίσημο καταστατικό του πρωτοδικείου. Τι λές?
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό pantg » 06 Δεκ 2008, 08:11

Συνάδελφε τετρακίνητε (και ελπίζω και σε Landy συντόμως για να μην είναι μόνο μέσα στην καρδιά σου) Blackchris,

Oλα αυτά που αναφέρεις και ακόμη περισσότερα ήδη γίνονται από τον Σύλλογο που υπάρχει εδώ και 15 χρόνια.

Το αν ΔΕΝ διαφημίζονται γίνεται γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος να γίνεται αυτό.

Τα μέλη τα γνωρίζουν, όπως και όλοι όσοι θέλουν να μάθουν ότι υπάρχει Σύλλογος.

Οσον αφορά τις εκπτώσεις στα εξαρτήματα ή άλλα χρήσιμα αυτό πάντοτε γινόταν και γίνεται. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά και δεν υπάρχει λόγος να τα ξαναλέμε. Οσοι θέλουν λεπτομέρειες και αναλύσεις επί αυτού θα τα βρούν ήδη γραμμένα στο φόρουμ αυτό αλλά και το to4x4.gr

H ιδέα πάντως για την ίδρυση της Λέσχης προσωπικά με βρίσκει σύμφωνο αν υπάρχουν συνάδελφοι που επιθυμούν να πληρώνουν συνδρομές και τέλη εγγραφής και να ορίζουν εκπροσώπους τους για να μιλούν αντ΄αυτών.
Απλώς εκφράζω τις επιφυλάξεις που τα ιδρυτικά μέλη του Ελληνικού Συλλόγου Land Rover είχαμε εξ αρχής.

Τα χρήματα και τα αξιώματα ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην Ελλάδα διαβρώνουν τα πάντα.
Εχουμε όλοι δει το τί έχει γίνει σε σχεδόν όλους τους Συλλόγους στην χώρα μας οι οποίοι λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο. ΔΥΣΤΥΧΩΣ πάντα κάποια στιγμή χωρίζονται σε στρατόπεδα και τελικά διασπώνται ή μαλώνουν.

Αυτό είναι και η μόνη επιφύλαξη.

Ειδες ότι δεν το έθιξα καν από μόνος μου. Επρεπε όμως να αναφερθεί τώρα που μπήκες στην λεπτομέρεια αυτή.

Η επιθυμία όλων μας όσων αγαπούμε τα Landies είναι να είμαστε αγαπημένοι και να μην βάζουμε ονόματα κάτω απο ενέργειες που γίνονται μαζικά και δεν θα μπορούσαν να είναι πραγματικότητα χωρίς την συμμετοχή του καθενός μας ξεχωριστά αλλά κυρίως όλων μας μαζί.
(σε βάζω και εσένα μέσα μετά από αυτό που έγραψες. Με την χιουμοριστική διάθεση που έχεις δεν ξέρω αν και πάλι εννοείς αυτό που γράφεις αλλά γιατί να αμφιβάλλω στο κάτω κάτω? Θεωρώ ότι ισχύει για έχουμε και άλλον ένα φίλο της μάρκας)

Πάντως επαναλαμβάνω ότι με μόνη εξαίρεση την επιφύλαξη για το θέμα των συνδρομών, τελών εγγραφής, τελών συμμετοχής στις εκδηλώσεις και το θέμα των "αξιωμάτων" (και αυτό λόγω της ελληνικής τάσης για αλληλοφάγωμα για αυτά) ο υπογράφων είναι σύμφωνος.
Ποτέ δεν είναι κακό να υπάρχουν συνάδελφοι που θέλουν να βοηθήσουν στο έργο της διατήρησης και περαιτέρω προώθησης και βελτίωσης του ονόματος και της φήμης της αγαπημένης μας μάρκας. Και όλοι θέλουμε να βοηθήσουμε σε αυτό.

Χαιρετώ


Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Δεκ 2008, 09:51

Αχ βρε Παντελή αχ βρε Παντελή, δεν με κατάλαβες.

Μιλάμε για κάτι νέο, πρωτοποριακό. Λέσχη LR μεν διαφοροποιημένη από τις όποιες υπόλοιπες δε.

Με τι τρόπο ? Θα σου πω εμείς ο μικρός πυρήνας πως το φανταζόμαστε.

Συνδρομή ναι. 5 ευρώ το χρόνο όσο για να μαζευτούν τα έξοδα της πρωτοχρονιάτικης πίτας. Αυτό για να προστατευτεί η λέσχη από να την πληρώσει κάποιος μόνος του και να παρεξηγηθεί από τους υπόλοιπους ότι έχει κάποιο απώτερο σκοπό.

Έξοδα εγγραφής ? Nαι το νέο μέλος θα πληρώνει στην πρώτη του συνάντηση για καφέ, τους καφέδες (αρκεί να μην είναι για 50 άτομα :lol: )

Έδρα Λέσχης ναι έξοδα ενοικίου όχι ! Μιας και ο Βαγγέλης προσφέρει την βιοτεχνία του σε ώρες μη λειτουργίας για συγκεντρώσεις και μιλάμε για 150 - 200 τμ.
Έξοδα καθαρίστριας ? Όχι ο Βαγγέλης κάνει θαυμάσια φασίνα (που να τον δεις με φακιόλι του κάνει ωραίο κ...ο :twisted:
Έξοδα τηλεφώνου ? Όχι
Έξοδα ρεύματος ? Όχι
Έξοδα θέρμανσης ? Όχι
Έξοδα κλιματισμού ? Όχι
Αυτά για τον χώρο συγκέντρωσης. Όταν δεν θα είναι σε κάποιο καφέ η ταβέρνα η σε σπίτι μέλους που γουστάρει να μας φορτωθεί.

Σχετικά με τις εκδρομές που για μένα είναι και η ουσία της τετρακίνησης, μιας και τα LR τα βλέπω σαν μέσο πρώτα και μετά σαν σκοπό, (δηλαδή να το δείχνω γυαλισμένο στην καφετέρια μπας και μου κάτσει το Μαράκι θαμπωμένο από το «εργαλείο» μου).

Κόστος συμμετοχής στις εκδρομές - εξορμήσεις για τα μέλη ?
ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Δηλαδή η λέσχη θα βγάζει πρόγραμμα εκδρομών, θα έρχεται σε επαφή με τους τοπικούς ξενώνες για βέλτιστη τιμή και ο καθένας θα τηλεφωνάει να κλείσει μόνος του δωμάτιο και θα το πληρώνει μόνος του. Αν κάποιος γουστάρει την σκηνούλα του (όπως εγώ) με γεια του με χαρά του.
Για το φαγητό τα ίδια όσοι γουστάρουν ψήνουν, όσοι γουστάρουν πάνε σε ταβέρνα και όσοι γουστάρουν ορμούν στα ταπεράκια τους :wink:
Μακριά από την λέσχη η κοπαδοποίηση και το καπέλωμα.

Το ΔΣ κάθε χρόνο θα κάνει rotation για να μην γεννιούνται πρόεδροι δικτατορίσκοι και οι εκλογές θα γίνονται φανερά και δια βοής σε κλίμα αδελφικό και μονιασμένο.

Τα μέλη του ΔΣ θα απαγορεύεται να έχουν επαγγελματική σχέση με τα LR, τα έχουμε ζήσει και στο παρελθόν αυτά διαλύουν τις λέσχες και φέρνουν φαγωμάρες (γιατί ο ένας πήρε τον πελάτη του άλλου που τον άρμεγε τόσα χρόνια κτλ). Όπου μπαίνει η κονόμα διαλύονται τα πάντα χαλάνε φιλίες κτλ.

Για τις εκπτώσεις της μαμάς εταιρίας στα ανταλλακτικά θα έχουμε επιτροπή διαφάνειας για να κόβονται τα πιθανών «μακριά» χεράκια από αυτόκλητους προστάτες.

Αυτά σε πρώτη φάση να πουν και οι άλλοι πως το ονειρεύονται και με ποιο τρόπο η Λέσχη LR θα είναι πρωτοποριακή.

Σχετικά με τον Ελληνικό σύλλογο LR, άλλου παπά ευαγγέλιο μιας και όπως είδες παραπάνω η Λέσχη LR και ο ΕΣLR δεν συναντούνται πουθενά άλλη φιλοσοφία, άλλες επιδιώξεις ,άλλη η οπτική γωνία απέναντι σε ένα αγαπημένο θέμα (LR).
Προσωπικά πιστεύω και χωρίς παρεξήγηση (είπαμε είναι θέμα οπτικής γωνίας) ότι μια μάρκα όπως είναι τα LR αδικούνται με την παρούσα κατάσταση στην Ελλάδα αφού μαζί με τα Jeep αποτελούν την παγκόσμια ιστορία αλλά και το μέλλον της τετρακίνησης μιας και οι υπόλοιπες μάρκες εκφυλίστηκαν.
Δες πχ το Νέο Grand vitara :shock: (μπλιαχ εμετός η χαρά της κυράτσας στο χιονοδρομικό. Ρε που πάμε? Ρε που πάμε ? ).

Αυτά τα........ ολίγα.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 06 Δεκ 2008, 11:55

blackchris έγραψε:.............

Έδρα Λέσχης ναι έξοδα ενοικίου όχι ! Μιας και ο Βαγγέλης προσφέρει την βιοτεχνία του σε ώρες μη λειτουργίας για συγκεντρώσεις και μιλάμε για 150 - 200 τμ.
Έξοδα καθαρίστριας ? Όχι ο Βαγγέλης κάνει θαυμάσια φασίνα (που να τον δεις με φακιόλι του κάνει ωραίο κ...ο :twisted:

.................


Εκτος αυτου και στο φαγητο πολι οικονομικα την βγαζει......αμα του κανεις φασολαδα, φακες και μαλιστα νεροβραστα ειναι πολυ ικανοποιημενος!

Ηδη εχω ετοιμασει την μεριδα του για Πρωτοχρονια :wink:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Δεκ 2008, 12:03

Lonely_Wolf έγραψε:
blackchris έγραψε:.............

Έδρα Λέσχης ναι έξοδα ενοικίου όχι ! Μιας και ο Βαγγέλης προσφέρει την βιοτεχνία του σε ώρες μη λειτουργίας για συγκεντρώσεις και μιλάμε για 150 - 200 τμ.
Έξοδα καθαρίστριας ? Όχι ο Βαγγέλης κάνει θαυμάσια φασίνα (που να τον δεις με φακιόλι του κάνει ωραίο κ...ο :twisted:

.................


Εκτος αυτου και στο φαγητο πολι οικονομικα την βγαζει......αμα του κανεις φασολαδα, φακες και μαλιστα νεροβραστα ειναι πολυ ικανοποιημενος!

Ηδη εχω ετοιμασει την μεριδα του για Πρωτοχρονια :wink:


Να του κάνεις και κρεμούλα γιατί είναι στην ανάπτυξη και βγάζει δόντια και θα κλαίει :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Δεκ 2008, 12:25

Lonely_Wolf έγραψε:
blackchris έγραψε:.............

Έδρα Λέσχης ναι έξοδα ενοικίου όχι ! Μιας και ο Βαγγέλης προσφέρει την βιοτεχνία του σε ώρες μη λειτουργίας για συγκεντρώσεις και μιλάμε για 150 - 200 τμ.
Έξοδα καθαρίστριας ? Όχι ο Βαγγέλης κάνει θαυμάσια φασίνα (που να τον δεις με φακιόλι του κάνει ωραίο κ...ο :twisted:

.................


Εκτος αυτου και στο φαγητο πολι οικονομικα την βγαζει......αμα του κανεις φασολαδα, φακες και μαλιστα νεροβραστα ειναι πολυ ικανοποιημενος!

Ηδη εχω ετοιμασει την μεριδα του για Πρωτοχρονια :wink:


Ειδικα για σενα η συνδρομη θα ειναι 200 ευρω τον μηνα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες