Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

LANDROVERISTICES ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

LANDROVERISTICES ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό discoman » 01 Νοέμ 2004, 18:28

Eδω μπορειτε να γραφετε τις περιπετειες σας με LR [/list]σαββατο βραδυ βρισκομαι στην κινετα και γυρνω απο ουζοκατασταση[list=]η παρεα με προτρεπει για βολτα στηνπαραλια και γω δεν τους χαλω χατηρι[/list]
    κατεβαινω στον παραλιακο ασφαλτινο δρομο και ξαφνικα κανω δεξια αλμα και πεφτω στην αμμουδια . δεν μπορεσα να παω ουτε δικοσια μετρα .[list=]αυτα λαμβαιναν χωρα στις τρεις το βραδυ χωρις ψυχη εκει
βουλιαζω και προσπαθω να βγω με ηπιο ρυθμο για να μην το χωσω και αλλο
    οι προσπαθειες ανεπιτυχης αλλα το ηθικον ακμαιο
[list=]θα μπορουσα να φωναξω την express που ειμαι γραμενος αλλλα δεν το εκανα .πως θα μπορουσα να υποβαλω το camel moy σε κατι τετοιο?[/list]δεν ξεφουσκοσα λαστιχα δεν εσκαψα και το παρατησα και εφυγα με τα ποδια [list=]στον δρομο το pneyma toy disco με καλουσε ενω εγω υπολογιζα να το αφησω για μια ρομαντικη βραδι;α και μπανιο νυχτερινο.[/list]περπατωντας βρισκω κατι καφασια τα παιρνω και γυρνω στο τοπο του εγκληματος
    σκαβω και βαζω κατω αποτις ροδες τα καφασια .[list=]σε λιγα λεπτα με τις απαραιτητες μανουβρες το disco aαφησε την παραλια και γυρισε σπιτι για υπνο
του ζητησα συγνωμη γιατι δεν κρατησα το ρυθμο που επρεπε και κολλησε και εκεινο μου ειπε οτι θα κανει διαιτα για να ελαφρυνει DISCOISTORIES ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΣΧΟΛΩΝ[/list]
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 06 Νοέμ 2004, 10:56

Ο μεζές έφταιγε.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 06 Νοέμ 2004, 14:02

Οσο πιο σκουρα η αμμος τοσο πιο επικυνδινη για κολλημα!!!Παρα πολυ τυχερος που δεν επεμενες και δεν ακουμπησε κοιλια το DISKO γιατι η δικη μου ιστορια κρατησε 6 ωρες σε παραλια της Πρεβεζας στον Μονολιθο μετα απο Παρτυ με ολα τα ειδη ποτων!! και η Ελλας Σερβις εστειλε ειδικο φορτηγο με 50 μετρα εργατη!!για να με φτασει και να με τραβηξει με DISCO 2.0 1995 οποιο ειχε κοιλιασει στην αμμο!!!
Και μια αλλη ιστορια μου λεει οτι παραλιγο να σκωτονα τους επτα επιβατες μου οταν ανεβενα με αργα ανηφοραρα που δεν καταλαβα οτι ανεβεναν σιγα σιγα οι μοιρες και κατα τυχη μου οταν σηκωθηκαν οι εμπρος ροδες στον αερα πατησα φρενο ,κουνησε μπροστα πατησα ακαριαια συμπλεκτη και το αφησα να φυγει πισω μεχρι να ισιωσει και να κοκαλωσω τραβωντας και χειροφρενο για να μπλοκαρω αξονα!!!!!!!!και να σταματησω τσιμα τσιμα απο δεντρο!!!μεσα στο αυτοκινητο αλλοι ουρλιαζαν και αλλοι γελουσαν και εγω δεν μπορουσα να σταματησω το τρεμουλο στα ποδια μου απο την αισθηση της μαλ.....ας που ειχα κανει!!!χωρις να παρουν χαμπαρι το μεγεθος της οι συνεπιβενοντες!!!
Το 4χ4 λοιπον καταλαβα τοτε θελει κρανος ζωνη και μονος στο αυτοκινητο η με αντιστοιχης τρελας συνοδηγο!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό discoman » 06 Νοέμ 2004, 16:21

χωρις κλισιομετρο δεν πας πουθενα . ευχαριστουμε και περιμενουμε καιι αλλη ιστορια σου :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 06 Νοέμ 2004, 20:48

iperodigos είχες αγιο και εσύ και οι υπόλοιποι στο αυτοκίνητο.

Κάνε ένα τηλέφωνο να τα πούμε διεξοδικότερα.
22950 37637

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό discoman » 08 Νοέμ 2004, 18:43

ΚΑΙ ο αγιος αξεσουαρ του αυτοκινητου ειναι δωρεαν :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

ΚΙΝΕΤΑ ΝΟ2

Δημοσίευσηαπό discoman » 09 Νοέμ 2004, 07:56

Αυτη την φορα τα καταφεραμε .Σκαψαμε ολη την παραλια και τοdisco πεταγε στον ουρανο πετρες και αμμο απο την χαρα του .Την επομενη το πρωι του χαρισα μια περιποιηση μοτεργια δωρο. Οταν ομως ετοιμαστηκαμε για αναχωρηση αυτο αρνιοταν να ξεκινησει. Μετα απο συντομο ελεγχο δεν βρηκαμε τιποτα. Ετσι καλεσαμε τον γιατρο ο οποιος μας ειπε οτι ειχε πεσει ο ρελες που κοβει την βενζινη για αποφυγη εκρηξης.Αυτο συμβαινει οταν αντιληφθει το οχημα οτι κατι δεν παει καλα. Δεν το ειχαμε συζητησει με τοdisco αυτο . Απλα αυτο ειχε συμβει λιγο πριν το παρκινκ το προηγουμενο βραδυ μετα απο συντομο αλμα για να παρει καλυτερη θεση . Δεν ειχα καταλαβει οτι περασαμε τα G . Ξεκινησαμε λοιπον για νερο στο λουτρακι και μετα συνεχισαμε στο βουνο με κατευθυνση για κινεττα . Καποια στιγμη χαθηκαμε αλλα ομαδα απο μηχανες cross μας βοηθησε και μας εδειξε τον σωστο δρομο. Αφου τους ευχαριστησαμε συνεχισαμε και φθασαμε πισω για να πρεασουμε ενα ωραιο απογεμα . Την δευτερα το πρωι πηραμε τον δρομο της επιστροφης αλλα πριν την χαλυβουργικη μας υποχρεωσαν σε αναγκαστικη πορεια στην αττικη οδο που ηταν μπλοκαρισμενη και ακινητοποιημενη. Ετσι κοβοντας δρομους αποχωραφια και λιμνες νερων και φθανοντας στην φυλης μεσω παραδρομων περασαμε το βουνο καιφθασαμε μεσω αυτου πετρουπολη και κατοπιν στον προορισμο μας. Ηταν ενα cameltrofico πρωινο στην ζουγκλα της αθηνας . Ειναι τυχερα τα 2 κοριτσια που ειχαν εγκλοβιστει σε παρακειμενο χειμαρο με cicuecento και βρεθηκαμε εμεις να τις βοηθησουμε πιστοι στα καθηκοντα μας . Μεινετε συντονισμενοι για τα επομενα . ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 11 Νοέμ 2004, 19:34

ΠΕΣ’ ΤΑ ΟΛΑ ΜΕΓΑΛΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!! :D

Υ.Γ. Καλά έχεις πάει ποτέ καμμιά βόλτα χωρίς να το χαλάσεις;;; :evil: :evil:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό discoman » 11 Νοέμ 2004, 21:37

Προσπαθω να του πιω το αιμα γιατι εχω Τασεις βρυκολακα αλλα αυτο δεν παιρνει χαμπαρι :evil:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 12 Νοέμ 2004, 11:27

Συνονόματε,

οι βρυκόλακες πίνουν το αίμα από κοριτσάκια σε Cinquecento όχι από τα Discovery (πάντως καλά του έκανες να μην καλομαθαίνει, έτσι θέλουν αυτά , χτύπημα και όχι καλοσύνες γιατί μετά παραμαλακώνουν)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό discoman » 12 Νοέμ 2004, 23:12

Αυτο ειναι αληθεια το εχω ξαναπει οσο πιο βαναυσα και σκληρα του φερομε τοσο καλυτερα παει παντου και δεν ακους ουτε κλονκ στην ασφαλτο .Τι να πω ειναι σαν μαζοχισμενο θελει τις βουρδουλιες του γιατι ετσι του αρεσει
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 15 Νοέμ 2004, 17:20

ΓΕΙΑ ΣΑΣ φιλοι μου . Σε συνεχεια του προηγουμενου cameltroficoy σαββατοκυριακου ειμαι και παλι εδω ωπως σας υποσχεθηκα. Αυτη την φορα τα πραγματα ηταν πιο δυσκολα .Οταν εχεις να κανεις με τους STRATEGO πρεπει να εισαι ετοιμος για οτι και να συμβει. Βρισκομουν μαζι τους για odisionκαι ειδα πολλα . Οι ανθρωποι δεν παιζονται .Ειναι γρηγοροι αποφασιστικοι συντονισμενοι Φιλικοι και μαχιμοι . Το ολο event ηταν απολυτα επιτυχημενο και ωραιο. Μονο ατυχο γεγονος η πορτα.Ειναι αυτο που λεμε εφαγα πορτα στον παρνωνα .Με 9 μποφωρ ουτε να σταθεις δεν μπορουσες.Πηγαινοντας στην πισω πορτα τουdisco για να παρω ενα μπουφαν μου εφυγε η πορτα που διπλωσε με δυναμη και εκανε ζημια σε πισω φαναρι εσπασε ,σε μεντεσεδες στραβωσαν ,σε προφυλακτηρα στραβωσε.και στην πορτα που τσακισεσε ενα σημειο.Μικροπραγματα δηλαδη,.Ευτυχως που περασα τοσο ωραια που αυτο το γεγονος το υποβαθμισα.Οαερας ηταν πολλυ δυνατος ουτε να περπατησεις δεν μπορουσεςεξξισου πολλυ το κρυο και η βροχη.Απιστευτη κατασταση.Ηταν μεσημερι και στις φωτογραφιες φαινεται για νυχτα δωδεκα. Οι διαδρομες φοβερες και η εναλλαγες των τοπιων σαν πινακας ζωγραφικης.Αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν σε ενα οροπεδιο απεραντο με πολυ παιχνιδι για τα οχηματα και με μια σχηματισμενη λιμνη που ηταν ονειρο .Ο BLACHRIS ηγετης μπροστα και ο VAGGELIS η κκολωνα του stratego πισω και ο ΚΟΥΚΟΣ ερωτευμενος με την ΚΟΥΚΑ .Στην επιστροφη συναντησαμε και τα αλλα παιδια του STRATEGO που γυρνουσαν απο την καλαματα με τα κυπελλα του TAZMANIA και ακολουθησε soyblakofagia . Ρωτησα σημερα το πρωι to disco αν του αρεσε και αν και λαβωμενο μου χαμογελασε .Τωρα με πηραν τηλ απο THN ETAIRIA και μου ειπαν για ενα καινουριο συστημα αυτοματης επιδιωρθοσης τεχνικων ανωμαλιων μ.μ.μ.μ.μ.Θα το σκεφτω . [ευχαριστω τα παιδια του stratego pou με τεχνικο συμβουλο τον vaggeli kai μαστορα τονblackhris εφτιαξαν καπως την πορτα για να κλεινει τουλαχιστον. Αναμεινατε την αλλη εβδομαδα εχω odision με τους ΒΡΑΤΤ STHN ζηρεια . Απο τωρα κανω διαιτα για να φαω την κυριακη :lol:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 22 Νοέμ 2004, 22:43

Τι να πω ..Δεν αντεχω αλλο .Μου εχει πιει το αιμα .Καθε κυριακη τα ιδια .Μου ειχε ταξει οτι αυτη την κυριακη θα ηταν χαλαρα και θα απολαμβαναμε μια ωραια βολτα.Αμ δε. Ενω το τοπιο στην ζηρεια ηταν εκπληκτικο δεν ευχαριστηθηκα τιποτα. Οι ενναλαγες του τοπιου εκπληκτικες οι ενναλαγες του καιρου φοβερες. Ομιχλη βροχη ηλιος με δοντια κρυο απο ολα ειχε ο μπαξες. Και ομως τι τραβηξα τι να σας πω.Οτι λιμνη λιμνακι λακουβιτσα ανωμαλια μεσα μπηκα .Μονιμος ημουν βρεγμενος και λασπωμενος. Τα καταφεραομως παντου ,ακομα και σε ενα σπασμενο κοματι με καμια 30αρια 35αρια γωνια εισοδου και καπακι αλλο τοσο ανεβασμα με λασπωμενο τεραιν.Πολλοι συναδελφοι μου δεν τα καταφεραν αλλα δεν πειραζει θα τα καταφερουν την αλλη φορα.Τι να πω οτι πλεον αλλαξα χρωμα και εγινα βαθυ καφε παντου? Και επι πλεον μου ειπε οτι δεν θα με πλυνει γιατι του αρεσω ετσι καλυτερα λεει. Δεν παει καλα μου φαινεται. Ενταξει μου εφυγαν τα υγρα του υδραυλικου τιμονιου αλλα πως.Με ειχε τερμα το τιμονι μια αριστερα μια δεξια επι 20 λεπτα με δευτερη κοντη και σανιδα το γκαζι .Ενταξει τετοια πιεση δεν ηξερε οτι τερμα το τιμονι θα χαλαγε η φλαντζα του υδραυλικου? Ενταξει 20000 κμ μια φλαντζα ζητησα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο. Και τι ακουσα αστα. Μεχρι που φτασαμε το ιδιο τροπαριο.Μα στο service αυτο δεν το κοιταξαμε.Δεν ξερω αν ειχε κοιταχτει και ποτε. Του ειπα να με παει πρωι πρωι αλλα που.Θα το σκεφτει λεει πρωτα και θα παμε αυριο στον γιατρο. Ουτε στο παρκινκ δεν με εβαλε για τιμωρια.Τι να πω.Καλα ημουν μεχρι περυσι στο γκαζον παρκαρισμενο και πηγαινα μεχρι τα σπατα μονο.Τι καλη γυναικα ηταν η πρωην μου ιδιοκτητρια.Τωρα εχω μπλεξει με τον τρελλο.Στον δρομο κατι ελεγε οτι σκεφτεται για αγωνες τραιαλ κτλπ τι περιμενει αραγε? Θα σας τα πω αλλη φορα γιατι ερχεται και δεν θελω να δινω δικαιωματα >γεια γεια
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 28 Νοέμ 2004, 01:16

Μωρο μου καλησπερα .Εβαλα την καινουρια τρομπα καιτωρα αισθανομαι πιο ανετα .Μια βδομαδα ημουν παρκαρισμενος στο συνεργειο και πειμενα αυτον να ψαξει .Εψαξε ολο τον κοσμο μεχρι που πηρε τηλ τον bler . Ενταξει ολα .Τωρα σε λιγο φευγουμε στις 3 για πολυδροσο .Μου καθαρισε τα τζαμια μονο και για τριτη βδομαδα τωρα δεν βλεπομε .Μια βροχη θα μας σωσει χο χο. Ειμαι χαρουμενος γιατι μου αρεσει εκει που θα παμε. Αντε για τα λεμε :puke:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 28 Νοέμ 2004, 08:03

Συνόνοματε,

αρνούμαι κάθετα και απόλυτα τον χαρακτηρισμό "Blaire"

Eκτός και αν δεχθείς ότι εσύ με την σειρά σου κάνεις στο κακόμοιρο το Disco σου ότι κάνει ο Bush στο Ιράκ.
Πάντως πιό πολύ για Clinton μου φέρνεις. Πες γειά στην Μonica (όχι την Βelushi, δυστυχώς)

(αλήθεια όσοι δεν έχετε πάει από το μαγαζί του Discoman να πάτε. Εκτός από καλό γούστο στα αυτοκίνητο έχει καλό γούστο και στις βοηθούς πωλήσεων..... (και όποιος κατάλαβε.....κατάλαβε) )

------

Καλά χώματα και καλές χοληστερινοκαταναλώσεις αν πας με τους BRAT

Xαιρετώ
pantg
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες