Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορα Land Rover!!!!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Αγορα Land Rover!!!!

Δημοσίευσηαπό rotor » 21 Σεπ 2009, 00:57

Καλησπέρα σε όλους
Γράφω για πρώτη φορά στο forum αν και δεν είναι η πρώτη φορά που το επισκέπτομαι και αυτο γιατι με κάνατε να θέλω ν'αγοράσω και'γω ενα Land Rover!Μ'αρεσει πόλυ το Discovery II αλλά και το Range Rover αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θεωρείται "ακριβό σπόρ" μια τέτοια αγορά λόγω μεγάλου κυβισμού και τεκμηρίου(μιλαω για τον V8). Επειδή εγώ είμαι άσχετος θα ήθελα να μ'ενήμερώσετε όσοι γνωρίζετε σχετικά με τα τεκμήρια,τις εφορίες και τι εισοδήματα δικαιολογούν την αγορά τέτοιου αυτοκινήτου.
Άβαταρ μέλους
rotor
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 20 Σεπ 2009, 23:58
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό KT4X4 » 24 Σεπ 2009, 21:38

Με βάση τον ισχύον καθεστώς όλα τα αυτοκίνητα με εργοστασιακή αξία μικρότερη των 50,000 ευρώ δεν υπόκεινται σε τεκμήριο διαβίωσης ανεξαρτήτου κυβισμού. Η εργοστασιακή αυτή αξία αντιστοιχεί σε καινούργιο αυτοκίνητο εμπορικής αξίας 90000-100000 ευρώ περίπου.

Για μεταχειρισμένα υπάρχει μείωση ανάλογη της ηλικίας του αυτοκινήτου.

Συνεπώς, για αγορά Land Rover δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ακόμα και του Range Supercharge αρκει να είναι > των 3 ετών. Για τα υπόλοιπα μοντέλα κανένα πρόβλημα ακόμα και καινούργια.

Υπάρχει όμως το πόθεν έσχες αγοράς. Σε περίπτωση μεταχειρισμένου δεν υπάρχει συνήθως τέτοιο πρόβλημα γιατί μπορείς να βάλεις ότι αξία θέλεις.

Ούτε λόγος βέβαια τεκμηρίου για τα αυτοκίνητα που σε ενδιαφέρουν.
KT4X4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 09 Μάιος 2003, 11:32
Τοποθεσία: Ν.Σμύρνη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό rotor » 25 Σεπ 2009, 10:21

Σέυχαριστώ πάρα πολύ !Να σαι καλά.
Άβαταρ μέλους
rotor
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 20 Σεπ 2009, 23:58
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες