Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!!!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

ΜΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!!!

Δημοσίευσηαπό lesoto » 23 Νοέμ 2010, 19:07



Καλησπερα σε ολους τους φιλους landroverades..Το Σ-Κ που περασε 20-21/11/2010 ειχα παει μια βολτα στον Αγιοκαμπο Λαρισσας,διοτι εχω σπιτι και παω συχνα...ειχα παει με παρεα να ηρεμησω για λιγο,με την θαλασσα κ τον Κισσαβο...Σκεφτομουνα την εκδρομη στις 26-28/11/10 ,συζητουσαμε διαρκως περι βουνου.landrover,βελτιωση κ οτι αφορα το 4χ4..
Στην επιστροφη,κλασσικα ειχαμε ξενερωσει που η ρουτινα μας περιμενε..Ξαφνικα,στο υψος της Πελασγιας στη μεσαια λωριδα βλεπω ενα 4χ4 να ξεχωριζει απο τον ογκο του...Λεω του φιλου μου"βαζω στοιχημα οτι ειναι landrover"....Μου κανει¨""λες???..Μολις τελικα πλησιασαμε ,ειδαμε οτι ειναι ενα DISCO 3...Αλλα υπηρχε μια διαφορα...το συγκεκριμενο ,ειχε γυρισει σχεδον ολο το κοσμο.ειχε καψει περιπου 20000λιτρα πετρελαιο,ειχε κανει 178.000χλμ και στους 5 ηπειρους!!
Και το ονομα του..""""ΚΑΡΙΜΠΟΥ"..
ΚΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩς!!Πηγα διπλα του κ αρχισαμε να βγαζουμε φωτογραφιες εν κινηση!Μολις ο κ.Τεμπεριδης ειδε το φλας μας κορναρε κ εν τελη αναψα αλαρμ κ σταματησαμε στο επομενο παρκινκ!
Κατεβηκαμε κατω συστηθηκαμε μιλησαμε οσο αφορα το ταξιδι τους ,χαρηκαμε πολυ, γιατι ηταν και η κ.Νετου και ο κ.Τεμπεριδης ευγενικοι
,βγαλαμε 2-3 αναμνηστικες φωτογραφιες κ αφησαμε τα παιδια να πανε στον προορισμο τους..
Τελικα θελει μεγαλη δυναμη να κανεις κατι τετοιο..λεγαμε ενθουσιασμενοι μεσα στο αμαξι μας...
1150 μερες και κατι ψιλα μακρυα απο οικειους,φιλους,ειναι μεγαλο κατορθωμα!!!
Ενα μεγαλο ευχαριστω στους ιδιους,για αυτη την μικρη γνωριμια.για αυτο το μεγαλο ταξιδι που χαρισε εικονες.περιπετειες και συγκινησεις στο χωρο του landrover κ σε ολοκρηρη τη ελλαδα!!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΤΑΡΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
LANDROVER DEFENDER 90....lesoto!!
www.pefkaki.gr
Άβαταρ μέλους
lesoto
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 15:30
Τοποθεσία: thiva

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες