Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

freelander 2001

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

freelander 2001

Δημοσίευσηαπό panosgr » 19 Οκτ 2012, 20:32

καλησπερα,ενδιαφερομαι να μπω στην οικογενεια των τζιπ
ενδιαφερομουν για το maverick αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα με αυτα που ειχα βρει.
ειπα να παω σε κατι με ποιο λιγα κυβικα ,μου αρεσει παρα πολυ το freelander αλλα οπου το εχω πει ολοι μου λενε μακρια και οτι βγαζουν διαφορα προβληματα κλπ κλπ.
εχω βρει ενα 2001 μοντελο με υγραεριο και ειναι σε αρκετα καλη κατασταση
τι λετε να το κανω ??
καθως και τι πρεπει να προσεξω ...
panosgr
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 27 Ιουν 2012, 17:31

Re: freelander 2001

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 19 Οκτ 2012, 23:32

Στην θεση σου δεν θα επελεγα γι κανενα λογο το συγκεκριμενο μοντελο. Ξερω οτι υπαρχουν παραδειγματα αυτοκινητων που δεν εχουν βγαλει ζημια αλλα ειναι σπανιοτατο. (Ο θειος μου το εχει 12 χρονια χωρις κατι ιδιαιτερο, ΑΛΛΑ δεν εχει πατησει χωμα και κανει μια αποσταση 15-20 χιλιομετρων τη μερα...) Φλατζα κεφαλης, συνεκτικος συμπλεκτης και ηλιοροφες το κανουν απλα εφιαλτη! Μονο αν στο χαρισουν παρτο! Στη θεση σου θα κοιταγα Vitara σε αυτα τα κυβικα

Φιλικα Μανωλης
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: freelander 2001

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Οκτ 2012, 21:33

:Freelander: Δύσκολα τα πράγματα. Θα πρέπει να έχεις όρεξη, να πάρεις ένα μοντέλο σε καλή κατάσταση και... να είσαι και λίγο τυχερούλης. Δυστυχώς αν και το καλύτερο στην κατηγορία του σε συμπεριφορά τόσο εκτός όσο και εντός δρόμους έχει... θεματάκια, κυρίως με το μοτερακι...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: freelander 2001

Δημοσίευσηαπό panosgr » 22 Οκτ 2012, 08:28

κριμα ,γιατι μου αρεσει παρα πολυ...
οταν λετε θεματακια με το μοτερ,εννοεις καπακι κλπ ?
η ειναι κιαλλα ??
panosgr
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 27 Ιουν 2012, 17:31

Re: freelander 2001

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Οκτ 2012, 08:57

To μοτερ Rover-K που φοράει είναι γενικά προβληματικό. Φλάντζες που έρχονται από κακή σχεδίαση του συστήματος δείκτη θερμοκρασίας που σε συνδιασμό με το υπερ-ευαισθητό μοτέρ το στέλνει αδιάβαστο πριν προλάβεις να το σώσεις.
Μετά είναι η μετάδοση που αρκετοί χρήστες παραμελούσαν ή δεν έδωσαν σημασία στα σημάδια κόπωσης που έδειξε και μετά το κούρδισαν.
Τα ηλεκτρικά της πίσω πόρτας και οι ηλιοροφές θεωρώ ότι είναι μεν θέματα, αλλά δεν θα σε σταματήσουν απο την αγορά.

Αρκετοί πάντως το έχουν καταφέρει και ο Δημήτρης εδώ (workshop-rover) το έχει σαν καινούργιο και απροβλημάτιστο.

Το καλό πάντως είναι ότι θα το πάρεις .... για ένα κομμάτι ψωμί ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες