Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αν δεν στάζει είναι ΑΔΕΙΟ !!!!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό firelord » 01 Μαρ 2005, 12:19

blackchris έγραψε:
pantg έγραψε:Το κάψιμο είναι απολύτως αποτελεσματικό για τα παλαιά Land Rover (εξαιρουμένων των Freelander και κατά ένα μεγάλο ποσοστό των νέων RaRo, RaRo Sport και Disco LR3 τα οποία έχουν λιγότερα ή καθόλου τμήματα από αλουμίνιο)
Βλέπεις το κράμα αλουμινίου που έχουν στο αμάξωμα έχει μεγάλο ποσοστό μαγνησίου με αποτέλεσμα έτσι και αρχίσει να καίγεται να αυτοσυντηρείται η φλόγα. Ετσι καίγονται πολύ όμορφα (σαν τον τίτλο της ταινίας "τα όμορφα χωριά, όμορφα καίγονται")


Τα ακούς Βαγγέλη ???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


τα ακούει τα ακούει...

ευελπιστώ οτι σύντομα θα έχουμε δηλώσεις

εκτός από χταποδοφωλιές όμως υπάρχει και η λύση του κοτετσιού χιχιχι!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό vagelis » 02 Μαρ 2005, 11:22

firelord έγραψε:
blackchris έγραψε:
pantg έγραψε:Το κάψιμο είναι απολύτως αποτελεσματικό για τα παλαιά Land Rover (εξαιρουμένων των Freelander και κατά ένα μεγάλο ποσοστό των νέων RaRo, RaRo Sport και Disco LR3 τα οποία έχουν λιγότερα ή καθόλου τμήματα από αλουμίνιο)
Βλέπεις το κράμα αλουμινίου που έχουν στο αμάξωμα έχει μεγάλο ποσοστό μαγνησίου με αποτέλεσμα έτσι και αρχίσει να καίγεται να αυτοσυντηρείται η φλόγα. Ετσι καίγονται πολύ όμορφα (σαν τον τίτλο της ταινίας "τα όμορφα χωριά, όμορφα καίγονται")


Τα ακούς Βαγγέλη ???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


τα ακούει τα ακούει...

ευελπιστώ οτι σύντομα θα έχουμε δηλώσεις

εκτός από χταποδοφωλιές όμως υπάρχει και η λύση του κοτετσιού χιχιχι!



Στο κοτετσι σου γρηγορα μην παει κανενας αλλος κοκορας.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Μαρ 2005, 19:44

σιγά τα αυγά, αν δεν αρέσκεσαι σε κοτέτσι, κάντο περίπτερο!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 02 Μαρ 2005, 20:48

Φίλε firelord γειά,

τώρα χωρίς πλάκα την καμήλα μου που την έχω ακόμη με τα σίδερα, συρματόσχοινα εκτροπής κλαδιών κλπ την ντύνω τις Απόκριες περίπτερο κρεμώντας εφημερίδες, περιοδικά και βάζοντας τσίχλες και τσιπς στο ταμπλω και στο χώρο αποσκευών.

Ειναι βλέπεις πορτοκαλί, ψηλη και τετράγωνη και έχει αρκετό χώρο για κρέμασμα αυτών των "διακοσμητικών"

Και τα Χριστούγεννα πάντα διακοσμώ την άλλη με φωτάκια.

Κάπου είχα κάτι φωτογραφίες από τα περσινά χριστούγεννα.......

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Μαρ 2005, 21:07

πάντα απολαυστικός παλαιέ σύντροφε και ηρωικέ τετρακίνητε πρωτοπόρε!!!

έχεις τον αμέριστο σεβασμό μου
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 02 Μαρ 2005, 23:31

Tαβάριτς firelord σπασίμπα για τα καλά σου λόγια.

τέτοια να μου λες και θα καβαλήσω το καλάμι τελικά. (ελπίζω πως αυτό δεν θα κατορθώσω να το κάνω)

-------

τον τίτλο του πρωτοπόρου όμως δεν μπορώ να τον δεχθώ.

Αυτός ανήκει δικαιωματικά στους κυρίους Παπαδημητρίου και Τσουκιά.
Οταν ο υπογράφων μάθαινε να οδηγεί οι δύο πιό πάνω πραγματικοί πρωτοπόροι κτένιζαν την Σαχάρα και αλώνιζαν τον κόσμο με τα τετρακίνητά τους (ο πρώτος είναι ο μόνος Ελληνας που έχει όχι μόνο συμμετάσχει αλλά έχει τερματίσει πρώτος σε κατηγορία τετρακινήτων, στα ελαφρά φορτηγά με VOLVO 4X4, στο Παρίσι Ντακάρ και ο δεύτερος έκανε εξερευνητικά ταξίδια και εκπαίδευση οδηγών, συγγραφή βιβλιών, παρουσιάσεις και δοκιμές τετρακινήτων όταν η τετρακίνηση στην Ελλάδα ήταν απλώς αγνωστη).
Τους χαιρετισμούς και με την δική μου σειρά όλο τον σεβασμό και στους δύο. Στον πρώτο γιατί η φωτογραφία του με το Volvo στον αέρα να απογειώνεται από αμμόλοφο στο Dakar του 1980 (ή 1981/1982, δεν θυμάμαι τώρα) με έκανε να ονειρευτώ πως κάποια μέρα θα οδηγώ και εγώ έτσι ένα 4Χ4 και στον δεύτερο γιατί με τα βιβλία του μου χάρισε τις πρώτες μου ειδικές γνώσεις για οδήγηση εκτός δρόμου και μετά με τίμησε με την φιλία του.

----

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό alp » 03 Μαρ 2005, 10:20

pantg έγραψε:Tαβάριτς firelord σπασίμπα για τα καλά σου λόγια.

τέτοια να μου λες και θα καβαλήσω το καλάμι τελικά. (ελπίζω πως αυτό δεν θα κατορθώσω να το κάνω)

-------

τον τίτλο του πρωτοπόρου όμως δεν μπορώ να τον δεχθώ.

Αυτός ανήκει δικαιωματικά στους κυρίους Παπαδημητρίου και Τσουκιά.
Οταν ο υπογράφων μάθαινε να οδηγεί οι δύο πιό πάνω πραγματικοί πρωτοπόροι κτένιζαν την Σαχάρα και αλώνιζαν τον κόσμο με τα τετρακίνητά τους (ο πρώτος είναι ο μόνος Ελληνας που έχει όχι μόνο συμμετάσχει αλλά έχει τερματίσει πρώτος σε κατηγορία τετρακινήτων, στα ελαφρά φορτηγά με VOLVO 4X4, στο Παρίσι Ντακάρ και ο δεύτερος έκανε εξερευνητικά ταξίδια και εκπαίδευση οδηγών, συγγραφή βιβλιών, παρουσιάσεις και δοκιμές τετρακινήτων όταν η τετρακίνηση στην Ελλάδα ήταν απλώς αγνωστη).
Τους χαιρετισμούς και με την δική μου σειρά όλο τον σεβασμό και στους δύο. Στον πρώτο γιατί η φωτογραφία του με το Volvo στον αέρα να απογειώνεται από αμμόλοφο στο Dakar του 1980 (ή 1981/1982, δεν θυμάμαι τώρα) με έκανε να ονειρευτώ πως κάποια μέρα θα οδηγώ και εγώ έτσι ένα 4Χ4 και στον δεύτερο γιατί με τα βιβλία του μου χάρισε τις πρώτες μου ειδικές γνώσεις για οδήγηση εκτός δρόμου και μετά με τίμησε με την φιλία του.

----

Χαιρετώ




Παντελή καλημέρα,
πρόκειται για τον Μιχάλη Τσουκιά ?
του ΕΟΣ Αθηνών ?
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό pantg » 03 Μαρ 2005, 12:46

Φίλε alp γειά,

δεν μπορώ σίγουρα να σου πω για τον ΕΟΣ Αθηνών (καθώς δεν έχω σχέση με την ορειβασία πλην των συχνών επαφών μου με καταφύγια στο παρελθόν)
Πάντως όντως πρόκειται για τον κ. Μιχάλη Τσουκιά.

Χαιρετώ
pantg
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες