Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΓΙΝΑ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ DISCO

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

ΕΓΙΝΑ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ DISCO

Δημοσίευσηαπό KILLER(LR) » 11 Ιαν 2006, 14:28

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ
ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ DISCO. ΔΙΑΒΑΖΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΤΩΝ DISCO ΑΛΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΕΝΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΟΧΟΣ WRANGLER YJ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ ΜΕ ΤΟ DISCO ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΕΥΒΟΙΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΑ 4Χ4 ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ.ΦΙΛΙΚΑ ΧΡΗΣΤΟΣ
KILLER(LR)
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2006, 14:02

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Ιαν 2006, 16:04

Περαστικά σου :!: :twisted: :P :twisted: :!:

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 11 Ιαν 2006, 19:24

Με τις υγείες σου μεγάλε ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ.

ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΟΣΟ ΔΕ ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Πές μας προδιαγραφές κλπ και πότε θα σε δούμε απο βουνό μεριά.

Αλήθεια Εύβοια - απο ποιό μέρος;;;


WELCOME TO THE DISCO WORLD :notworthy: :headbang: :hello1: :cheers: :cheers: :forcefeed: :forcefeed: :forcefeed: :forcefeed: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :d: :i: :s: :c: :o: :exclamation: :exclamation: :exclamation: :exclamation: :exclamation:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό pantg » 12 Ιαν 2006, 00:06

Φίλε killer(LR) καλώς ήλθες στην αδελφότητα των ιδιοκτητών Land Rover.

Εσύ στην Ευβοια, εγώ στον Ωρωπό. Πες που βρίσκεσαι μπας και συνεννοηθούμε και με μηνύματα καπνού (τώρα που καίει και το τζάκι φουλ)

Καλοτάξιδο και στην διάθεσή σου αν χρειαστείς οποιαδήποτε πληροφορία ή βοήθεια για το Disco σου.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 12 Ιαν 2006, 20:06

ένα θερμό καλωσόρισμα από τους Λαντροβεράδες της περιοχής Μαγνησίας!

πήρες θηρίο, όχι αστείο
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό superspy » 12 Ιαν 2006, 20:56

Καλο-λάσπωτο!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό pantg » 12 Ιαν 2006, 23:52

Παίδες μήπως πρέπει τώρα πιά να πούμε την αλήθεια στον φίλο killer(LR)????

oτι δηλαδή θα του λείψει το Wrangler και δεν έπρεπε να το δώσει για να πάρει το Disco?????

MA KΑΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟΝ ΗΓΕΤΗ για να αγοράσει Land Rover των σαλονιών?????

(πω πω φωτιές που ανάβω !!!!!! και φυσικά με σαφή σατυρική διάθεση για να γελάσουμε λίγο)

Τώρα θα πρέπει να μας εξηγήσεις φίλε killer(LR) τι ακριβώς σημαίνει το (LR). Κiller για τα LR (κατάλοιπο από την εποχή που είχες το Wrangler?) ή killer από έρωτα για τα LR????

ότι και να είναι πάντως το μόνο που μπορώ να σου πω (και το έχω επαναλάβει τόσο εδώ όσο και σε άλλα fora) είναι πως όλοι εμείς οι φίλοι των Landies οφείλουμε πάρα πολλά στα Jeep. Χωρίς αυτά ίσως και να μην υπήρχαν τα landies όπως τα ξέρουμε, ίσως μάλιστα και καθόλου. Αρα σίγουρα τα αγαπάμε τα Jeep και ας μας κακολογούν οι οδηγοί τους καμμιά φορά. Αλλωστε οι μεγάλοι έρωτες πολλές φορές ξεκινούν από αμοιβαία αντιπάθεια. Και πολλοί από εμάς κάνουμε τα ίδια όσον αφορά τα μη κολακευτικά σχόλια και ας ξέρουμε μέσα μας πως δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε και αντίθετα έχουμε τα πάντα να μοιραστούμε.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό fatman » 13 Ιαν 2006, 07:55

Παντως αν πιανουν λιγο τα χερακια σου απο μηχανολογικα, θα το κρατησεις πολυ καιρο.
Μου φαινεται οτι στο manual δεν γραφουν διαστηματα σερβις, οποτε πες να σου γραψουμε μια "συνταγη" εμεις οι υπολοιποι!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό pantg » 13 Ιαν 2006, 08:58

Fatman και λοιποί φίλοι καλημέρα,

το service manual για τα Discovery από 1989 έως και 1994 (V8, 200Tdi, Mpi) αναφέρει τα διαστήματα ελέγχου και service για τα αυτοκίνητα.

Μολις μπορέσω να ξανάκανω το scanner να επικοινωνεί με τον υπολογιστή μου μπορώ να τα στείλω σε όποιον θέλει να τα βάλει σε κάποιο site ή να τα βάλω και στο δοκιμαστικό site του Συλλόγου.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 13 Ιαν 2006, 11:15

ναι ναι και μανουαλ για V8 (αν και έχω το Haynes...αλλά...)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 13 Ιαν 2006, 12:05

firelord έγραψε:ναι ναι και μανουαλ για V8 (αν και έχω το Haynes...αλλά...)


Αλλάζεις το ένα Disoc σου με ένα original manual για V8;;; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό firelord » 13 Ιαν 2006, 12:36

χαχα τι αστείο, το σκεφτόσουν επί μακρόν?
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

KILLER(LR)

Δημοσίευσηαπό KILLER(LR) » 13 Ιαν 2006, 13:30

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ LANDROVERΑΚΙΔΕΣ. ΜΑΛΩΝ ΟΙ ΩΡΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ ΓΙΑ CHAT, ΛΟΓΟ ΑΝΕΛΙΓΜΕΝΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ
ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΤΟ KILLER ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ
ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΟ 99’ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΤΟ YJ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΜΑΛΑΚΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΣΑΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΤΟΤΕ, ΕΙΧΕ
ΒΡΑΔΙΑΣΕΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΧΑΜΕΝΟΙ ΜΕΣ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΕΣ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΨΑΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΟΔΟ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ,
ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΙ ΤΟ YJ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΚΟΜΜΕΝΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΩΣΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΦΟΡΑ 40% ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ, ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΝΑ ΞΑΦΝΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ (ΣΤΡΟΦΗ) ΔΕΞΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΔΕΞΙΑ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΓΕΩΤΡΗΣΗ ΕΝΑ ΜΑΝΤΡΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠ ΑΥΤΑ ΕΝΑΝ ΧΟΡΟ
ΜΕ ΒΟΥΡΚΑΔΑ ΜΕ ΑΠΟΒΛΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΝΤΡΙ ΚΟΠΡΙΑ ΚΤΛ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΔΙΑΜΠΕΡΕΣ ΑΠ΄ΤΟ ΜΑΝΤΡΙ ΚΑΙ ΤΟ YJ ΤΑ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤ ΑΠΟΒΛΗΤΑ. ΤΟ ΠΩΣ ΔΙΑΝΥΣΑΜΕ ΜΕΤΑ 17χλμ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΛ. ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ KILLER,TO LR ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΛΟΓΟ DISCO.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ REO ΜΟΥ (YJ) ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ? ΟΣΟ ΖΩ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΖΟΜΕ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΞΩ ΑΠ’ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.
ΤΟ ΧΡΕΠΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΤΕ Κ΄ ΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ 12/96
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΥΡΑ Ο ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ…..
ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕ (ΗΜΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ) ΔΙΣΚΟ ΠΛΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ 99% ΤΟ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΤΗΣ ΠΡΗΣΝΤΙΡΕΚ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΘΟΡΥΒΟ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΟΣ. ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.
ΧΡΗΣΤΟΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗ
KILLER(LR)
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2006, 14:02

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 13 Ιαν 2006, 14:54

firelord έγραψε:χαχα τι αστείο, το σκεφτόσουν επί μακρόν?


Από τότε που άρχισες να σκέφτεσαι εσύ τι θεάρεστη πράξη έκανες με το 4λιτρο που πήρες. Κάποιο φουκαρά γλύτωσες απο τα βάσανα :lol: :lol:

Σκέψου το πρίν αναθεωρήσω τη προσφορά μου :wink: :wink:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 13 Ιαν 2006, 14:55

firelord έγραψε:χαχα τι αστείο, το σκεφτόσουν επί μακρόν?


Από τότε που άρχισες να σκέφτεσαι εσύ τι θεάρεστη πράξη έκανες με το 4λιτρο που πήρες. Κάποιο φουκαρά γλύτωσες απο τα βάσανα :lol: :lol:

Σκέψου το πρίν αναθεωρήσω τη προσφορά μου :wink: :wink:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες