Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό SI-SIII-Disco » 24 Ιαν 2006, 11:50

Καλημέρα,
Δεδομένου του (ωραιότατου) καιρού και αντί να τρέχει ο καθένας μας μόνος του, προτείνω σε όσους πιστούς επιθυμούν να δώσουμε ραντεβού για αύριο πρωϊ-μεσημέρι να πάμε όπου θέλουμε (Πάρνηθα, Αυλώνα, Πεντέλη κλπ). Ο καιρός απο ότι φαίνεται θα είναι έτσι εάν όχι χειρότερα οπότε οι για τις δουλειές μας θα είμαστε "αποκλεισμένοι", ευκαιρία δε να γνωριστούμε.
Τι λέτε λοιπόν?
Αλέξανδρος Παπαδόδημας
It's that Land Rover thing that you wouldn't understand!
SI-SIII-Disco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 23 Σεπ 2005, 02:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 24 Ιαν 2006, 13:24

SI-SIII-Disco έγραψε:Καλημέρα,
Δεδομένου του (ωραιότατου) καιρού και αντί να τρέχει ο καθένας μας μόνος του, προτείνω σε όσους πιστούς επιθυμούν να δώσουμε ραντεβού για αύριο πρωϊ-μεσημέρι να πάμε όπου θέλουμε (Πάρνηθα, Αυλώνα, Πεντέλη κλπ). Ο καιρός απο ότι φαίνεται θα είναι έτσι εάν όχι χειρότερα οπότε οι για τις δουλειές μας θα είμαστε "αποκλεισμένοι", ευκαιρία δε να γνωριστούμε.
Τι λέτε λοιπόν?


Εγώ εκ πρώτης είμαι μέσα για νωρίς το μεσημερι, μιά και θα πάω στη δουλειά.

Άλλος;;;
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Re: Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 24 Ιαν 2006, 13:26

SI-SIII-Disco έγραψε:Καλημέρα,
Δεδομένου του (ωραιότατου) καιρού και αντί να τρέχει ο καθένας μας μόνος του, προτείνω σε όσους πιστούς επιθυμούν να δώσουμε ραντεβού για αύριο πρωϊ-μεσημέρι να πάμε όπου θέλουμε (Πάρνηθα, Αυλώνα, Πεντέλη κλπ). Ο καιρός απο ότι φαίνεται θα είναι έτσι εάν όχι χειρότερα οπότε οι για τις δουλειές μας θα είμαστε "αποκλεισμένοι", ευκαιρία δε να γνωριστούμε.
Τι λέτε λοιπόν?


Εγώ εκ πρώτης είμαι μέσα για νωρίς το μεσημερι, μιά και θα πάω στη δουλειά.

Άλλος;;;
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Re: Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 24 Ιαν 2006, 14:00

SI-SIII-Disco έγραψε:Καλημέρα,
Δεδομένου του (ωραιότατου) καιρού και αντί να τρέχει ο καθένας μας μόνος του, προτείνω σε όσους πιστούς επιθυμούν να δώσουμε ραντεβού για αύριο πρωϊ-μεσημέρι να πάμε όπου θέλουμε (Πάρνηθα, Αυλώνα, Πεντέλη κλπ). Ο καιρός απο ότι φαίνεται θα είναι έτσι εάν όχι χειρότερα οπότε οι για τις δουλειές μας θα είμαστε "αποκλεισμένοι", ευκαιρία δε να γνωριστούμε.
Τι λέτε λοιπόν?


Εγώ εκ πρώτης είμαι μέσα για νωρίς το μεσημερι, μιά και θα πάω στη δουλειά.

Άλλος;;;
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Re: Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό SI-SIII-Disco » 24 Ιαν 2006, 16:00

Φίλε Discoverer,
Φαίνετα πως είμαστε οι πιο τολμηροί (μέχρι στιγμής).
Δύο Disco μαζί=power !!
Όρισε ώρα και σημείο συναντησης που σε εξυπηρετεί και πες που κάνεις κέφι να πάμε. Εγώ προτείνω πίσω απο Άυλώνα μια ωραία δασική και κάπως τεχνική διαδρομή ή οτι έχει απομείνει...Μάλιστα τώρα μόλις γύρισα απο εκεί και τα πράγματα δείχνουν τουλάχιστον ενδιαφέροντα. Υποθετω πως έχεις αλυσίδες γιατί θα τις χρειαστούμε σίγουρα. Σε κάθε περίπτωση είμαι ανοικτός σε προτάσεις πάσας κατεύθυνσης! Προς ενημέρωση σου μένω Άνοιξη και θα είμαι διαθέσιμος απο το πρωϊ.
Άλλος κανείς landroveras μπορεί και ενδιαφέρεται?
Είμαστε ανοικτοί και σας περιμένουμε!
Αλέξανδρος Παπαδόδημας
It's that Land Rover thing that you wouldn't understand!
SI-SIII-Disco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 23 Σεπ 2005, 02:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pantg » 24 Ιαν 2006, 16:29

Aλέξανδρε γειά,

αν σας πάρει ο δρόμος από τον Ωρωπό έλα να πάρεις και το airjack σου.

Κερνάμε και σπιτικό καφέ, κέϊκ, γλυκό κουταλιού πορτοκάλι (επίσης σπιτικό και από οικογενειακές πορτοκαλιές) και αν είσαστε καλά παιδιά και φαγητό (φτάνει να το ξέρουμε πιό νωρίς)

Χαιρετώ
pantg
 

Re: Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 24 Ιαν 2006, 16:39

SI-SIII-Disco έγραψε: Υποθετω πως έχεις αλυσίδες γιατί θα τις χρειαστούμε σίγουρα.



Αλυσίδες γιατί; Δεν έχουμε λάστιχα mud;

Εγώ έχω αλλά μόνο για την περίπτωση πάγου σε έντονο ανήφορο ή κατήφορο ( και μέχρι σήμερα δεν χρειάστηκαν), σε χωματόδορμο όμως γιατί;;;
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Re: Θα πάμε βόλτα σύντροφοι?

Δημοσίευσηαπό SI-SIII-Disco » 24 Ιαν 2006, 20:23

Παντελή καλησπέρα,
Η προσφορά σου είναι άκρως δελεστική, υποθέτω πως θα συσκευθούμε με τους λοιπούς ενδιαφερώμενους και θα επανέλθουμε τηλεφωνικά και σε κάθε περίπτωση έγκαιρα.
Φίλε Discoverer, έχω 60%mud 40% ασφαλτινο αλλά όπως και εσύ γνωρίζεις στον πάγο+άσφαλτο δεν πιάνει τίποτα, άρα ίσως μας χρειαστούν μέχρι να φτάσουμε στο χώμα! Είμαι της τακτικής "better donkey tigh down than donkey look around" (ελληνιστί: κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε) Ξέρεις πόσους βλαμένους είδα να κυκλοφορούν χωρίς αλυσίδες και να έρχονται καταπάνω μου? άντε να τους αποφύγεις εάν δεν φοράς! Τέλος, στο χώμα πως θα προχωρήσεις σε 35+ πόντους χιόνι εάν δεν φοράς? Εγώ χρειάστηκε να βάλω αλλιώς δεν περπάταγε σε ανωφέρειες, είχε γερό πάγο ανάμεσα στο χώμα και στο φρέσκο χιόνι.
Έχεις vhf ή walkie talkie?
Αλέξανδρος Παπαδόδημας
It's that Land Rover thing that you wouldn't understand!
SI-SIII-Disco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 23 Σεπ 2005, 02:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 25 Ιαν 2006, 09:19

Φοράω mud και μέχρι δήμερα δε χρειαστηκα αλυσίδες στο χιόνι.

Εχω παρει ειδικές για πάγο μόνο. Το βάρος του Disco είναι εγγύηση ότι τα τακούνια του θα καρφώνουν τον πάγο και θα τον σπανε.

Το CB υπάρχει αλλά απεγκατεστημένο γιατί εκέι που ήταν έβαλα τηλεόραση για να βλέπει ο πιτσιρίκος. Αν είμαστε λίγοι δε χρειάζεται για να έχουμε επαφή.

Το πρωί θα φιξάρουμε ώρα μέρος κλπ για να είμαστε σίγουροι. Όπως σου είπα εγώ θα δουλέυω κανονικά και για να βολτάρουμε πρέπει να βρώ ευκαιρία να τη κοπανήσω νωρίτερα
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό discomaniac » 25 Ιαν 2006, 11:15

Φίλοι,
Εαν τελικά κανονίσετε κάτι,βάλτε ειδοποίηση για σημείο συνάντησης και τι
ώρα,μήπως μπορέσω και έρθω.
Άβαταρ μέλους
discomaniac
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 20:33
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό SI-SIII-Disco » 25 Ιαν 2006, 20:14

Φίλε discomaniac καλημέρα,
Χαρά μας εάν τα καταφέρεις! Περιμένω νέα απο discoverer για ώρα και σημείο συνάντησης το οποίο θα προσπαθήσω να το Post αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν θα έχω το pc εύκαιρο. Σε κάθε περίπτωση call με στο 6932 860190 για μας βρείς.
Προς ενημέρωση σου μάλλον θα μας κάνουν παρέα, ένα cherokee, ένα lc και μάλλον ένα ακόμα disco, το καθένα με τα δικά του καλούδια.
Καλημέρα σε όλους!
Αλέξανδρος Παπαδόδημας
It's that Land Rover thing that you wouldn't understand!
SI-SIII-Disco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 23 Σεπ 2005, 02:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 25 Ιαν 2006, 20:22

Καλημέρα,

είμαι στη δουλειά και προσπαθώ να βρώ τρόπο να τη κάνω νωρίς. Θέλω να πείσω και ένα Rexton να ακολουθήσει - το οποίο είναι ασφάλτινο και θα ψάξει για αλυσίδες.

Αποφασίστε εσείς σημείο εκκίνησης, ώρα και διαδρομή και post-άρετε το για να το βρώ εδώ.

Φιλικά

discoverer
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό SI-SIII-Disco » 25 Ιαν 2006, 21:09

Καλημέρα discoverer,
Τι θα λέγατε για σημείο συνάντησης το Goody's Αγίου Στεφάνου, στο parking?
Όσον αφορά στην ώρα θεωρώ καλύτερα να μας πείς εσύ αλλά και ο Discomaniac για την ώρα που σας εξυπηρετεί καλύτερα(13:00, 14:00?), άλλωστε εσείς είστε πιο δύσκολοι για να το "σκάσετε".
Για διαδρομή προτείνω πίσω απο τον αυλώνα (εάν βγαίνει, γιατί έχει πολύ χιόνι τουλάχιστον εδώ που είμαι εγώ) αλλά όπως προείπα το συζητάμε απο κοντά, μόλις βρεθούμε.
Εάν συμφωνείτε με το σημείο, αποφασίστε την περίπου ώρα και πείτε το
Αλέξανδρος Παπαδόδημας
It's that Land Rover thing that you wouldn't understand!
SI-SIII-Disco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 23 Σεπ 2005, 02:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό SI-SIII-Disco » 25 Ιαν 2006, 22:21

Με τους υπόλοιπους θα βρεθούμε γύρω στις 14:00 στο συγκεκριμένο σημείο, οσοι πιστοί προσέλθετε και ειδοποιήστε να σας περιμένουμε εάν αργήσετε.
Αλέξανδρος Παπαδόδημας
It's that Land Rover thing that you wouldn't understand!
SI-SIII-Disco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 23 Σεπ 2005, 02:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό TERATOYKLAS » 26 Ιαν 2006, 08:22

ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ. ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΙΟΝΙ. ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕ. ΘΕΛΩ ΚΙ`ΑΛΛΟ, ΚΙ`ΑΛΛΟ, ΚΙ`ΑΛΛΟ!!!

ΔΩΣΤΕ ΧΙΟΝΙ ΣΤΑ ΤΖΙΠΑΚΙΑ.
Άβαταρ μέλους
TERATOYKLAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Ιαν 2006, 18:14

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες