Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διευκρινήσεις περι Ελληνικού συλλόγου Land Rover

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό axilleas » 27 Ιουν 2006, 18:12

Ρε παιδια για μισο λεπτο..

Καθεστε και γραφετε κατεβατα και λετε ιστοριες...
Εμένα με ρωτησε κανενας αν θέλω ή όχι να δωθούν τα στοιχεία μου στο φορουμ;

Μα είστε με τα καλα σας;

Το Ιντερνετ ειναι πλέον Μεσο Μαζικης Ενημερωσης αν δεν το εχετε παρει χαμπαρι!

Ε! λοιπον πολυ απλα, οπως δεν θα ήθελα να βγεί μια μερα ο Χατζηνικολάου στον Αlpha και να ανακοινώσει ποιοι είναι μελη του Ελληνικου Συλλόγου Land Rover με επώνυμα, ονοματα και διευθύνσεις, έτσι δεν θα ήθελα να γίνει και εδώ και πουθενά στο ιντερνετ και όχι μονο...

Δηλαδή οποιος άσχετος μπαίνει στο Google και παταει το όνομα μου να βλέπει που είμαι και που δεν είμαι;
Δεν ξερω για σας ρε παιδια, αλλα εμενα αυτο δεν με ικανοποιει και δεν μου αρεσει!

Παντελή, αν ειναι ετσι, εμενα διεγραψε με απο τον συλλογο...

Γιώργο, εγω ξερω οτι οταν θελεις κατι, απλα το ζητάς προσωπικα και δεν ζητας απο τον αλλο να σου κανει δηλώσεις σε εφημεριδες, τηλεορασεις και ιντερνετ...

"Scripta manent" έλεγαν οι Λατινοι... Τα γραπτά μενουν! Και αυτός είναι άλλος ένας λόγος που δεν θα ήθελα να μείνουν για παντα τα στοιχεια μου στο ιστορικο του forum αυτου και ολων των μηχανων αναζήτησης ανα τον κοσμο...

AYTA!
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 27 Ιουν 2006, 18:28

Καταρχήν καλό απόγευμα σε όλους,

Παντελή θα συμφωνήσω με τα λόγια σου για τα προσωπικά δεδομένα, και σε καμμία περίπτωση (εκτός και αν γίνει με την διατήρηση των απαραιτήτων κανόνων συμπεριφοράς για την σύσταση ατόμων μεταξύ τους και συγκεκριμένα μόνο μετά από κοινή αποδοχή και από τα δύο μέρη για χορήγηση των στοιχείων του ενός στον άλλο) δεν πρέπει να δωθούν προσωπικά στοιχεία του καθενός μας στο ιντερνετ για πολλούς και διαφόρους λόγους όπως είπε και ο φίλος Αχιλλέας.


Αυτά!! :!: :!: :?: :!: :?:
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό vagelis » 27 Ιουν 2006, 18:52

Παντελη αν ψαξεις τα αρχεια σου θα δεις οτι δεν εχω υπογραψει η στειλει καμια αιτηση εγγραφης μελους,απλα καποια στιγμη μου ανακοινωσες οτι ειμαι το 150 μελος.
Τωρα για το μανουαλ το αγορασα στην τιμη που μου ειπες,δεν σου εκανα τιποτα παζαρια αλλα ουτε στο ζητησα προσωπικα ,το ζητησα μεσω του φορουμ απο τον οποιονδηποτε και ανταποκριθηκες εσυ μετα απο αρκετο καιρο μου ειπες την τιμη μου εκανε και το αγορασα,με την δικια σου λογικη οι πελατισες μου που αγοραζουν ρουχα θα πρεπει να μου εχουν υποχρεωση που τις ντυνω,ωραια θα τους το πω.
Εαν υπαρχει αιτηση εγγραφης μου μπορεις να την παρουσιασεις δεν εχω προβλημα με τα προσωπικα δεδομενα ουτε ειμαι φυγοδικος.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό firelord » 27 Ιουν 2006, 19:12

ουδεμια απαιτηση υπηρξε προς δημοσιοποιηση στο ιντερνετ, τελεια και παυλα (και ναι, ειμαι με τα καλα μου Αχιλλευ).

Απο την αλλη αυτο ελειπε να μην ρωτω για οτιδηποτε με απασχολει, απλο, συνθετο. Ταμπου subject δεν υφισταται, ποσο μαλλον το να ρωτησω ποια ειναι τα μελη του Συλλογου (ο Μητσος απο το Ιρακ, ο Τακης ο φορτηγατζης απο τα Σαλωνα, ο Τζιγκης ο Σουγιας και δε συμμαζευεται). Οποιος δεν θελει να τον μαθαινει αλλο μελος Συλλογου να μην μπαινει στο Συλλογο, τι ειναι αυτα, Το Υψηλο Μασωνικο πρωτοκολλο? Ακομα και μεσα στη Στοα αν εισαι μεσα ξερεις ποιος ειναι μεσα ΧΑ :twisted: !

συλλογος, ομαδα, παρεα, ομως δεν νοειται χωρις συστασεις, αλλως αυτο ειναι κατι αλλο

αλλιως ειναι ο Παντελης μονος του και ολοι οι αλλοι ξεχωριστα,

storm in a teacup, ας ληξει εδω, καθως απο αυτο το σημειο και μετα μπορει να υπαρξουν εκτροπες και αυτο ας μη συμβει

υπηρξε ανταλλαγη αποψεων (και οχι 'ανοησιων' ή φαιδροτητων' ή γελοιοτητων'.... 8) ) κατ' εμε, δεν καλυφθηκα μεν, αλλα δεν μπορω να επαναλαμβανω τα αυτονοητα επ' απειρον
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό disco » 27 Ιουν 2006, 20:08

τελικά έχω μπλέξει σε τεκτονική στοά? να σε συστήσουν δυο! πρωτόκολλα, τάγμα της ανατολής, ροδοσταυριτες καρμπονάροι, του περιστυλίου, του αποδεδεγμένου σκοτικού δόγματος, μπενενε μπεριτε, και τα λοιπά! νόμιζα ότι είναι μια κουβέντα για αυτοκίνητα εκτος δρόμου! ΕΚΠΛΉΣΣΟΜΑΙ........
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 27 Ιουν 2006, 20:10

Με τα forum ασχολούμαι πολύ καιρό και καλός η κακός γνωρίζω πολλούς με γνωρίζουν πολλοί όχι μόνο μέσα από τα forum αλλά και προσωπικά. Όσο καιρό ασχολούμαι με το “άθλημα” της τετρακίνησης ποτέ δεν άκουσα τίποτα για τον περιβόητο σύλλογο Land Rover ούτε κάποιος μου δήλωσε ότι είναι μέλος του, και ούτε βέβαια είδα κάποια δραστηριότητα του. Σχημάτισα έτσι την (εντύπωση και όχι μόνο εγώ σας διαβεβαιώνω) ότι ο Ελληνικός σύλλογος Land Rover είναι ένα καλοστημένο τρυκ εκ μέρους του Παντελή Γιαμαρέλου (και μπράβο του) για να πείσει τους Άγγλους να του πουλούν ανταλλακτικά με σημαντική έκπτωση μιας και πουλάν σε σύλλογο και όχι σε ιδιώτη.
Από όλοι την δράση σου στα Forum – for a Παντελή (ελπίζω να επιτρέπεις την οικειότητα) σχημάτισα την εντύπωση ότι ασχολείσαι αποκλειστικά και μόνο με την εμπορία ειδών τετρακίνησης Land Rover (και όχι μόνο). Πουθενά τα τελευταία χρόνια δεν σε είδε κανείς να ασχολείσαι με τίποτα άλλο παρά μόνο με την εμπορία. Η σπουδή σου δε να εντάξεις στον "σύλλογο" οποιονδήποτε αγοράζει πρώτη φορά κάτι από εσένα ενίσχυσε την άποψη μου αυτή μιας και όσα περισσότερα "μέλη" έχει ο "σύλλογος" τόσο μεγαλύτερη θα είναι η έκπτωση και ο σεβασμός από τους Άγγλους. Από μέρους μου καμιά μομφή για το άτομό σου μιας και ούτε Land Rover έχω αλλά και ούτε πρόκειται :twisted:, απλά μιας και με βάλατε να διαβάσω 4 σελίδες κατεβατά με έπιασε μια φαγούρα να γράψω τι κυκλοφορεί στο χώρο για το άτομο σου.
Να ξανατονίσω ότι αυτές οι απόψεις δεν είναι μόνο δικές μου αλλά τις ενστερνίζεται η πλειοψηφία του χώρου, βλέπεις όποιος δραστηριοποιείται στην μικρή μας κοινωνία της τετρακίνησης “εκτίθεται” με τον ένα η άλλο τρόπο και μπαίνει στην κιμαδομηχανή της κριτικής και του σχολιασμού.
Για εμένα είναι λογικό και θεμιτό να ασχολείσαι με την εμπόριο (αν και οι τιμές σου είναι λίγο “φαρμακείο” από ότι μου λένε φίλοι) , αλλά τα περί ύπαρξης συλλόγου και προσωπικών δεδομένων δεν πείθουν πλέον. 185 μέλη και κανείς δεν τα είδε η τα άκουσε αυτό δεν είναι σύλλογος είναι τρομοκρατική οργάνωση :twisted: (επίτρεψε μου το χιούμορ).
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό disco » 27 Ιουν 2006, 20:31

Λόρδε και μια αδιάκριτη ερώτηση εκτος τον άλλον, και να ξέρεις ποιος κάθεται διπλα σου στην στοά θα τον βγάλεις στα forum? ΓΙΑ ΣΚΈΨΟΥ ΤΟ ΏΡΙΜΑ? δικηγόρος είσαι! η ερώτηση μου δεν αποσκοπεί να πάρει την θέση κανενός. ΜΑΚΡΙA ΑΠΌ ΕΜΕΝΑ!
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό firelord » 27 Ιουν 2006, 21:02

τι να σου πω Δισκε, η μονη στοα που ξερω καλα ειναι η στοα με τα ψαραδικα στο Βολο

πλεον τουτου στο συλλογο 4κινησης Μαγνησιας εχουμε τυπωσει ονοματα, τηλεφωνα και τα λοιπα και τα εχουμε μοιρασει, αν μη τι αλλο αμα μεινει κανεις καπου (ασφαλτινα ή μη) να βρεθει κανας χριστιανος να παει να τον μαζεψει

(μου εχει συμβει να μαζεψω τετρακινητο φιλο, μου εχει συμβει επισης να παω να βγαλω τετρακινητο φιλο απο την στενη, δικηγορος ων)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό axilleas » 27 Ιουν 2006, 21:51

firelord έγραψε:ουδεμια απαιτηση υπηρξε προς δημοσιοποιηση στο ιντερνετ, τελεια και παυλα (και ναι, ειμαι με τα καλα μου Αχιλλευ).

Απο την αλλη αυτο ελειπε να μην ρωτω για οτιδηποτε με απασχολει, απλο, συνθετο. Ταμπου subject δεν υφισταται, ποσο μαλλον το να ρωτησω ποια ειναι τα μελη του Συλλογου (ο Μητσος απο το Ιρακ, ο Τακης ο φορτηγατζης απο τα Σαλωνα, ο Τζιγκης ο Σουγιας και δε συμμαζευεται). Οποιος δεν θελει να τον μαθαινει αλλο μελος Συλλογου να μην μπαινει στο Συλλογο, τι ειναι αυτα, Το Υψηλο Μασωνικο πρωτοκολλο? Ακομα και μεσα στη Στοα αν εισαι μεσα ξερεις ποιος ειναι μεσα ΧΑ :twisted: !


Δεν σου στέρησε κανένας το δικαίωμα της απορίας και την αρετή της γνώσης Λόρδε μου...

Μα αφού στο φορουμ ρωτάς, στο φόρουμ περιμένεις και την απάντηση!
Και γι αυτο τον λόγο λέω κι εγώ... Ρωτα προσωπικα και μάθε ο,τι θες, όχι μεσω παραθύρων στην μεσημεριανή ζώνη της τηλεόρασης όμως! :wink:
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό fatman » 28 Ιουν 2006, 07:59

Συμπερασμα..
Ο Firelord δεν σκοπευει να κανει λεσχη ή κατι εχθρικο τουλαχιστον στον Pantg και τον γουσταρω γιατι ειναι πορωμενος
Land Roverας.
O Pantg δεν παιρνει λεφτα για εγγραφες-συνδρομες, δεν δεσμευεται-δεσμευει για την
προωθηση της ιδεας του και τον γουσταρω γιατι τον παιρνω τηλεφωνο και τον σηκωνω απο το τραπεζι να τον ρωτησω
τον κωδικο της τσιμουχας του καπακιου της τρομπας νερου ή να του πω να μου την κανει και delivery.
Γουσταρω και τον Blackchris γιατι εκανε το ρεζουμε της φασριας φιλτραρισμενα και χωρις εξαρσεις.
Βεβαια μενει και η πλειοψηφεια των εγγεγραμμενων στο φορουμ που παρακολουθουν το εργο και απορουν.
Η φασαρια ξεκιναει απο μια απλη και λογικη ερωτηση περι εκδρομων-συναντησεων και φτανουμε στο σημειο
να 'αποκαλυπτονται' σκανδαλα.
Ολα καλα μεχρι εδω - αλλα να πρεπει να γινει το μεγαλο ξεμπροστιασμα του Pantg απο ανθρωπους που εχουν
συνεργαστει μαζι του - ειτε αγοραζοντας κατι απο αυτον - ειτε χρησιμοποιωντας τις γνωσεις του - επαφες του.
Να εβγαινε κανενας αλλος και να ελεγε ο Pantg μου ζητησε λεφτα κλπ, τοτε να τον κρεμασουμε τον κερ@τ@ τον Παντελη!
Μεγαλοι και νοημονες ανθρωποι ειμαστε, επιλεγουμε και πραττουμε αναλογα.
Εγω παραδεχομαι οτι εχω χρησιμοποιησει τον Pantg και τις γνωσεις του, χωρις να εχω αγορασει απαραιτητα ολα αυτα
για τα οποια τον εβαλα να ψαχνει - κανεις δεν μου το επεβαλε!
Βεβαια μπορει στο παρασκηνιο μπορει να εχουν παιχτει πραγματα που ποτε δεν θα μαθουμε και μπορει να εχουμε και εδω
να κανουμε με μια μαχη εντυπωσεων σαν αυτες που βγαινουν στον αερα στην TV και θελουν να προετοιμασουν το εδαφος
για κατι αλλο!
Και μην νομιζουμε οτι ολοι ασχολουνται με το internet ή ακομα περισοτερο γραφουν σε αυτο το φορουμ, κοινως τα
σκανδαλα και οι αποκαλυψεις εδω μεσα θα ανακυκλωνονται και μετα τελος.
Ηρεμηστε ολοι γιατι θα νομιζει κανεις οτι θελουμε να μοιρασουμε καμια πιτα, σαν αυτες που πεσανε με τα μουτρα
κατι αλλοι επαγγελματιες και βαλανε στο ματι τα τελευταια 2-2,5 χρονια.
Λες και ειμαστε τιποτα Χαιβανια ή προβατα...(Αυτο το συζηταμε αλλη φορα)
Δωστε ενα τελος σε αυτη την συζητηση - θα βρεξει, θα λασπωσει και θα ξελαμπικαρουμε!!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό firelord » 28 Ιουν 2006, 10:03

αλλοου φατμαν!

ας ληξει εδω, εχεις δικαιο, ενα απλο ζητημα δι' εμε πηρε μεγαλες διαστασεις, αλλα εξαλλου οι Ελληνες εχουν και ενα touch for the dramatic

ΠΑΝΤΕΛΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΑΨΕΙ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΜΟΥ! Μην βλεπεις παντου ανθρωπους που θελουν να σε φλικαρουν, ασε που με εκνευριζουν τα τεραστια μελω ποστ και μετα παρασυρομαι και με πιανει το ανακριτικο μου (επιπλεον ασε που σχεδον ολοι ξερουμε που μενεις ΧΑΧΑΧΑ)

Παντως αν μετα ταυτα θελησεις να μου πουλησεις το 200 τδι σου σε δραματικα μειωμενη τιμη, εγω θα ανταποκριθω! (ωχ τωρα θα μου πει πως ιδου το σατανικο σχεδιο του απαισιου Δικηγορου μουρχαρχαρ!!!)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 28 Ιουν 2006, 10:15

Για να μην νομισθεί ότι έχω πρόβλημα να συζητήσω ανοικτά (όπως και ΠΑΝΤΑ κάνω) για το θέμα των ανταλλακτικών όποιος θέλει να γίνει αυτό ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ας το ζητήσει.

Αν κάποιος πιστεύει ότι το θέμα δεν θα πρέπει να συζητηθεί ας το πεί επίσης.

Για το θέμα του καταλόγου μελών, το οποίο πιστεύω ότι πρέπει να συζητηθεί θα επαναλάβω ότι για όσο καιρό έστω και ένα μέλος δεν θα επιθυμεί την ανοικτή κοινοποίηση των στοιχείων αυτών, κάποια τέτοια ενέργεια δεν θα γίνει.
Οποιος ενδιαφέρεται να μάθει στοιχεία συγκεκριμένων κατηγοριών μελών φυσικά και μπορεί να τα έχει.
Για παράδειγμα αν κάποιος φίλος μέλος ή ακόμη και απλός ιδιοκτήτης Land Rover ή και άσχετος θέλει να μάθει πόσα μέλη υπάρχουν στον Βόλο ή έχουν Discovery TD5 του 2003 (η επιλογή των παραδειγμάτων ΔΕΝ είναι τυχαία) τότε φυσικά και αυτό μπορεί να γινει αλλά ΜΟΝΟΝ μετά την σύμφωνη γνώμη των μελών που πληρούν τις "προδιαγραφές" αυτές και μόνο αφού αυτοί που τα ζητούν αναφέρουν γιατί τα θέλουν.
Σαν παράδειγμα μπορώ να σας φέρω φίλους μέλη στην Θεσσαλονίκη με διαφορετικά αυτοκίνητα (μάλιστα οι δύο από αυτούς δεν είναι μέλη του φόρουμ καθώς δεν έχουν σύνδεση στο ιντερνετ) οι οποίοι ζήτησαν από τον Συλλογο να τους συστήσει σε άλλα μέλη στην ίδια πόλη για να αρχίσουν από κοινού εκδρομές και ανταλλαγή πληροφοριών για καλά συνεργεία και μαγαζιά με ανταλλακτικά. Και φυσικά είχαν την βοήθεια και κοινοποίηση των πληροφοριών (και για τα συνεργεία και για τα καταστήματα ανταλλακτικών) αφού όλοι οι ενδιαφερόμενοι συμφώνησαν να κοινοποιηθούν τα στοιχεία τους μεταξύ τους.
Αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να λειτουργήσει ένας ΕΘΝΙΚΟΣ σύλλογος (και όχι τοπικός) διασφαλίζοντας όμως και τα στοιχειώδη δικαιώματα των μελών του.

Αν με ενδιέφερε το κέρδος από το Συλλογο θα μπορούσα την λίστα αυτή να την έχω κοινοποιήσει σε καταστήματα. Αυτό όμως θα γίνει μόνο αν κλαπεί από το κλειδωμένο συρτάρι στο οποίο βρίσκεται.
Η ίδια η αντιπροσωπεία είχε ζητήσει να έχει πρόσβαση στον κατάλογο αυτό όταν δημιουργήθηκε το θέμα της ανακλήσεως των τεποζίτων. Απολύτως λογικό καθώς η αντιπροσωπεία ΔΕΝ ΕΧΕΙ κατάλογο ιδιοκτητών των οχημάτων που έχουν πουληθεί στην Ελλάδα μετά από τόσες αλλαγές στο ιδιοκτησιακό καθεστώς. Ούτε καν γνώριζαν τον συνολικό αριθμό μέχρι που ο Συλλογος τους τον γνώρισε ανά τύπο οχήματος.
Αντιθέτως ο υπογράφων, για άλλη μία φορά, επιβαρύνθηκε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (ζήτησα από κάποιον λεφτά για τα φαξ, τηλέφωναν, e-mails και τον χρόνο που έκλεψα από την προσωπική και επαγγελματική ζωή μου?) για να πληροφορήσει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ κάθε μέλος και γνωστό με Discovery ή RaRo Classic για την ανάκληση αυτή.
Και λέω μέλη και γνωστοί γιατί υπάρχουν και φίλοι που έχουν ΕΠΙΛΕΞΕΙ να μην είναι μέλη στο Συλλογο καθώς δεν τους αρέσει η ιδέα να ανήκουν σε μία ομάδα ανθρώπων αλλά εκτιμούν την προσωπική βοήθεια που είχαν όταν έμαθαν ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ για τον υπογράφοντα ή/και τον Σύλλογο.
Και όσοι θέλουν να ψάξουν μπορούν κάλλιστα να βρούν ότι ο υπογράφων δεν είναι νεοφώτιστος ούτε "κομήτης". Αν σας αρέσει το ιντερνετ κάντε μία έρευνα και θα δείτε καταχωρήσεις σε θέματα συζητήσεων με απόψεις τεκμηριωμένες και όχι αμπελοφιλοσοφίες και εικασίες από το 1998.
Και άρθρα ή αναφορές σε θέματα για τα Land Rovers σε περιοδικά για τα οχήματα αυτά από το 1995. Αλλωστε, για όσους επιμένουν, ο υπογράφων συνεργάσθηκε και συνεργάζεται με τα τρία από τα τέσσερα περιοδικά του χώρου που εκδίδονται στην Αγγλία.

(αυτό για τον φίλο blackchris.
Απλώς η μανία και η λόξα μου είναι τα Land Rovers. Αυτά αγαπώ και αν μπορώ να ισχυρισθώ δύο πράγματα είναι ότι ψάχνω, ρωτάω, μαθαίνω και τεκμηριώνω και μετά αναφέρω ή προτείνω. Και αυτό το κάνω ΜΟΝΟ για αυτό που πιστεύω ότι έχω κατορθώσει να αρχίσω να γνωρίζω και όχι για όλα τα πράγματα. Την γνώμη μου και την υπογραφή μου τα χρησιμοποιώ προσεκτικά και μόνο σε πράγματα που κατανοώ. Ετσι λοιπόν ασχολούμαι εδώ και χρόνια μόνο με τα Landies γιατί αυτά αγαπώ. Μην σου φαίνεται περίεργο που υπάρχουν άνθρωποι που επιλέγουν να επικεντρώσουν την προσοχή τους και δεν το παίζουν "φωστήρες" επί όλων των θεμάτων, οχημάτων και καταστάσεων. (δεν μιλάω για εσένα Blackchris αλλά αναφέρομαι στην απορεία σου γιατί εμφανίζομαι μόνο στα Landies, αλλού μόνο διαβάζω και μαθαίνω)
Πιστεύω ακράδαντα κάτι που λένε οι Εγγλέζοι και θα το αναφέρω και ας είναι "τολμηρό"
"Οι γνώμες είναι σαν τις κολ0τρυπίδες. Ολοι έχουν από μία και συνήθως βρωμάει"
Τουλάχιστον ο υπογράφων χρησιμοποιεί την δική του ΜΟΝΟΝ εκεί που πρέπει και είναι και όσο καθαρή γίνεται.

Αυτά φυσικά δεν τα γνωρίζουν όσοι έχουν τάση να αμφισβητούν και να επικρίνουν πράγματα που δεν ασχολούνται να μάθουν ή δεν μπαίνουν στο κόπο ΚΑΛΟΒΟΥΛΑ να θέλουν να βελτιώσουν αλλά ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ και ύποπτα να θέλουν να βλάψουν ίσως γιατί βρήκαν έναν εκκεντροφόρο σε γνωστό ιντερνετικό μαγαζί φθηνότερα από όσο τους είχα προτεινει για κάτι όμως που είναι εντελώς διαφορετικό και σαφώς πιό εξελιγμένων προδιαγραφών, προελεύσεως και αποτελεσμάτων (και όχι της νέας αγαπημένης τους της Rpi)

----------

Bαγγέλη, τα στοιχεία σου μου τα έδωσες αφού σε ρώτησα αν θέλεις να γίνει μέλος του Συλλόγου και αυτό έγινε πριν ζητήσεις βοήθεια για το manual.
Θεωρώ ότι έχω να κάνω με έναν υπεύθυνο άνθρωπο και για αυτό επίσης θεώρησα άσκοπο να σου στείλω και την αίτηση εγγραφής που συνήθως λαμβάνουν τα νέα μέλη που δεν έχουν και την σύσταση γνωστών (εν προκειμένω υπήρχε η σύσταση του Δ30 για το ότι είσαι χρόνια ιδιοκτήτης και σοβαρό άτομο χωρίς τάσεις επιδείξεως, πράγμα για το οποίο ακόμη συνηγορώ και ακόμη πιστεύω) Eχεις τελικά δίκαιο όμως. Σαφώς και δεν παρήγγειλες το manual στον υπογράφοντα. Απλώς βλακωδώς ο υπογράφων θέλησε να σε εξυπηρετήσει ψάχνοντας για να στο βρεί. Ακόμη όμως και οι πελάτισές σου εκτιμούν το ότι τις ντύνεις όμορφα.
Πάντως επαναλαμβάνω ότι αν δεν σου αρέσει το ότι είσαι μέλος του Συλλόγου μπορείς να το ζητήσεις ακόμη και δημοσίως ή με όποιον άλλο τρόπο θέλεις (τηλέφωνο, e-mail, φαξ, επιστολή) και η επιθυμία σου θα γίνει άμεσα σεβαστή.

Φίλε fatman,
σε παρακαλώ πές πόσες φορές σου έχω υποδείξει καλύτερες και φθηνότερες λύσεις σε πράγματα που μου έχεις ζητήσει?
Πόσες φορές σε έχω αποτρέψει από το να αγοράσεις μέσω των διασυνδέσεων και γνωριμιών μου, κάτι που επιμόνως ζητάς γιατί δεν θεωρώ ότι θα λειτουργήσει σωστά στο αυτοκίνητό σου και με την χρήση την οποία εσύ κάνεις?

Το ίδιο και για τον φίλο stefanbalik.

και για όποιον άλλο φίλο έχει ζητήσει τη γνώμη μου για κάτι που έχει βρεί μόνος του σε καλύτερη τιμή από αυτή που μπορούσαμε να έχουμε είτε μέσω του συλλόγου είτε όχι.
-------------------

Γιώργο τα παραδείγματα για τον Συλλογο Μαγνησίας σαφώς και ισχύουν και για τα μέλη του Συλλόγου καθώς τα ίδια έχουν συμβεί σε μέλη που έχουν γνωρισθεί μεταξύ τους επειδή το ζήτησαν.
Κανείς όμως δεν έχει ζητήσει να μάθει τα στοιχεία όλων των μελών και αυτό σε έναν συλλογο ΕΘΝΙΚΟΥ επιπέδου (γιατί έχουμε και μέλη εκτός Ελλάδος) καθώς αυτό είναι εξαιρετικά δύσκολο.
Σου επαναλαμβάνω. Πες ανοικτά τί θέλεις, στείλε μου και e-mail βάζοντας ορισμένες γεωγραφικές συντεταγμένες ή αναφέροντας τον τύπο του οχήματος που σε ενδιαφέρει και τότε θα μπορέσω να σου δώσω τα στοιχεία που επιθυμείς αφού πρώτα έχω και την άδεια των μελών που καλύπτουν τις συνισταμένες των απαιτήσεων/αναγκών σου. Αυτό θα καταναλώσει δικό μου χρόνο και πόρους αλλά δεν πρόκειται να σου ζητηθεί κάτι, όπως και τόσα χρόνια δεν είχε γίνει σε καμμία περίπτωση.
Ομως μην ζητάς μία λίστα 184 ονομάτων ανθρώπων που έχουν δώσει τα στοιχεία τους για έναν συγκεκριμένο λόγο και μόνο και αυτός είναι για να ανήκουν σε έναν σύλλογο που είναι κλειστός και προτιμά να είναι διακριτικός και επιλεκτικός στο σε ποιούς προσφέρει την ιδιότητα του μέλους. Αλλωστε (εσύ το ξέρεις καλύτερα ε?) σε όλους σχεδόν τους συλλόγους απαιτείται η σύσταση των νέων μελών καθώς και έγκριση/αποδοχή της συστάσεως.

Αν θέλεις να συγκρίνεις τον τρόπο λειτουργείας μας με αυτό των Μασσωνικών Στοών αυτό δεν είναι κάτι που μπορώ να στο απαγορεύσω. Αλλωστε δεν είναι και πρόβλημα. Οι κοινωνίες ατόμων με συγκεκριμένα ενδιαφέροντα και αγάπες που δεν βλάπτουν τον κοινωνικό τους περίγυρο αλλά ευνοούν τα συμφέροντα των μελών δεν είναι κακό πράγμα.


Χαιρετώ.
[/img]
Τελευταία επεξεργασία από pantg και 28 Ιουν 2006, 10:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 28 Ιουν 2006, 10:21

αϊντε παλι......
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό fatman » 28 Ιουν 2006, 11:02

ΠΟΥΤ ΔΕ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΝΤΑΟΥΝ ΣΛΟΟΥΛΙ - ΜΠΟΘ ΟΦ ΓΙΟΥ!!!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό vagelis » 28 Ιουν 2006, 12:01

Παντελη για να τελειωνει αυτη η ιστορια,στοιχεια δεν σου εδωσα,αριθμους αυτοκινητων πλαισιων κλπ.απλα οταν μου ανακονωσες το νουμερο μου ειπα Ο.Κ οπως λεω παντα οταν δεν δινω και πολυ σημασια σε κατι και το περναω ντουκου.
Ποιος ειναι ο Δ30 δεν γνωριζω,πρωτη φορα ειδα το νουμερο αυτο σε προηγουμενο δικο σου ποστ .
Για το θεμα των ανταλακτικων δεν εχω κανενα προβλημα,απλα απευθυνομαι σε ολους στο φορουμ και αν καποιος ξερει μου λεει,αν οχι σε εγγλεζικα φορουμ και παντα βρισκω την ακρη καλα και φτηνα,οπως και με τις 16αρες ζαντες για το ντισκο ΙΙ που πολλοι του χωρου ουτε καν γνωριζαν οτι υπαρχουν .
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 4 επισκέπτες