Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

LR Gurus... Τα φωτα σας..!!!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό Freelander » 07 Δεκ 2006, 10:45

Αυτό με τα φέρετρα και τις μούμιες μου ακούγεται απίστευτα μακάβριο σε αντίθεση με τις εξορμήσεις τα βουνά και τις θάλασσες που σημαίνουν ζωή και διασκέδαση.

Όσο για τα τραβήγματα, κολλήματα και λοιπά χαριτωμένα, σίγουρα είναι μέσα στο παιχνίδι και μικρή σημασία έχει το ποιός τραβάει ποιόν.
Αφορούν αυτούς που πραγματικά εμπλέκονται με το ωραίο αυτό άθλημα μιας και όπως σε όλους τους τομείς υπάρχουν πάντα οι γνωστοί πουθενάδες οι οποίοι τα έχουν κάνει όλα στη ζωή τους και έχουν φάει τα βουνά με το κουτάλι αλλά πάντα σε χρόνο άοριστο και παρατατικό και πάντα με άτομα και παρέες που κανείς δεν τους έχει δεί ποτέ και πουθενά.

Τέλος προσωπικά λυπάμαι που δεν θα έρθω στην εκδρομή αλλά έχω πέσει θύμα ανθρώπων που είτε προσπαθούν να κάνουν καλό στο αυτοκίνητο και το χαλάνε γιατί είναι άσχετοι και δεν έχουν διαβάσει ποτέ βιβλίο ή απλά προσπαθούν να πάρουν μαύρα λεφτά ζεστά και όμορφα για αυτούς και τους συνεργάτες τους απο την τσέπη μου.

Το έχω δεί πολλές φορές αυτό να συμβαίνει στα συνεργεία στην Αθήνα που ζώ απλά δεν έκανα τίποτα για να το αποφύγω. Έτσι είμαι χωρίς αυτοκίνητο για άλλη μια φορά. ( Βλέπε τόπικ με τίτλο ΟΥΧ)

Σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω τους φίλους Λαντροβεράδες που με βοηθούν σε όλη αυτή την περιπέτεια. Το εκτιμώ πραγματικά.
Να περάσετε καλά και να τραβήξετε γερά προς τα μπρός τους κολλημένους συντρόφους.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 07 Δεκ 2006, 10:49

Παντελή το '83 είπες ε;
Τότε ήμουν 2 ετών...
:D :D

Καλημέρα!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Δεκ 2006, 11:01

Γιώργο (Freelander) αν θέλεις στην καμήλα έχουμε μία θέση ζεστή και άνετη που σε περιμένει.

Θα χαρώ πολύ να έρθω να σε πάρω από την Αθήνα.

Κάνε τηλέφωνο να συνεννοηθούμε αν δέχεσαι την πρόσκληση.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Δεκ 2006, 11:03

GALILAIOS έγραψε:Παντελή το '83 είπες ε;
Τότε ήμουν 2 ετών...
:D :D

Καλημέρα!


Αρα έχουμε μόνο 17 χρόνια διαφορά !!!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 07 Δεκ 2006, 11:20

η 11η εντολη Γιωργο

ου μπλεξεις
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό disco » 07 Δεκ 2006, 11:41

Αν μάθω κουμπάρε ότι η κάσα μου δεν είναι τετρακίνητη....δεν πεθαίνω
Δεν βαριέσαι, όλοι θα πάμε βόλτα με τα πόδια μπροστά
απλά οι αιγύπτιοι είχαν Λάρνακα και εμείς ΛανδΡοβερ
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Δεκ 2006, 11:57

Νίκο άκου την εξής ιστορία.

Ο άνθρωπος στον οποίο ανήκε το Eastnor Castle (δηλαδή το μέγαρο που βρίσκεται μέσα στην έκταση που φιλοξενεί το πεδίο δοκιμών και την διαδρομή ζούγκλας (Jungle Track) της Land Rover όταν πέθανε είχε αφήσει εντολή να τον "πάνε" με το series 1 που είχε από τα σχετικά νειάτα του και υπεραγαπούσε. Η κάσα φυσικά ήταν πιό μακρυά από το χώρο φόρτωσης του series 1 (αυτά είχαν μεταξόνιο 80 ιντσών) αλλά δεν υπήρξε (ευτυχώς) πρόβλημα.

Πάντως μετά από αυτό έχει δημιουργηθεί και εταιρεία που μισθώνει Defender νεκροφόρα (αν θέλεις ψάχνω και βρίσκω την φωτογραφία από το αρχείο μου εκτός και αν την έχει πιό εύκαιρη ο firelord)

Eχει υπάρξει επίσης και άλλος φανατικός της μάρκας που τον έθαψαν και μέσα στο Landy του.

Ο firelord ξέρει ήδη και την επιθυμία του υπογράφοντος να κάνει το ίδιο με την πρώτη του καμήλα. Για αυτό και εύχεται τον σύντομο θανατό μου για να ξεθάψει την καμήλα (απαίσιε τύπε !!!! χιχιχιχιχιχι)

(εντελώς άσχετη καταχώρηση με το θέμα της ενότητας)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό alp » 07 Δεκ 2006, 12:30

Παντελή σωστά τα λες.

Εξάλλου εγώ το καλύτερο αξεσουάρ που είχα ποτέ στο αυτοκίνητο μου είναι ένας καλός φίλος με κωλοφτιαγμένο 90άρι 3,9 :

Ποτέ δεν αγχώνομαι αν κολλήσω, δεν χαλάω ένά κάρο λεφτά για μπλοκέ κι άλλες ...σαχλαμάρες δεν έχω ένα range που θα ζύγιζε 3 τόννους και απολαμβάνω τις εκδρομές εν μέσω δέρματος και ξύλλου τριανταφυλιάς, πίνοντας ζεστό τσάι και ακούγοντας τις μουσικές μου......

χαλαρώστε παίδες.......μια ζωή την έχουμε....... και εγώ έχω το χειρότερο τετρακίνητο από όλους αν αυτό κάνει κάποιους να νοιώσουν καλύτερα.......
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό firelord » 07 Δεκ 2006, 13:05

Παντελη, βαριεμαι να σκαβω

ευτυχως που εχεις και 2η γαμηλα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό disco » 07 Δεκ 2006, 14:59

Θέλω να με θάψουν με το οκτακύλινδρο του Βολιώτη, ούτος ώστε αν νεκραναστηθώ να ρίξω μια γκαζια και να βγω έξω.
Γιατί με το ΜΠΙ με βλέπω να με τρώει η μαρμάγκα.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 07 Δεκ 2006, 17:29

giagoulas έγραψε:Οχι μόνο θα γίνει του συναφιού αλλά η κουφαλίτσα θα κρατήσει λέει και το γιαπωνέζο (για το ξεκαρφωμα) !!!

Σας θυμίζει κανένα άλλο που κράτησε και το παληό όχημα για ξεκάρφωμα.

Βεβαια σε κανα δύο μήνες και μόλις ξεχαστεί η ιστορία θα το σουτάρει !!!

Και μετά μιλάει για αγγλούς αδερφές. Εγώ δεν γνωρίζω αγγλο που να κάνει τέτοια πουστικα κόλπα.

Αντε ρε Γιώργο, Καλορίζικό και θέλω Βόλτα.
:roll:

Βρε ούστ: ΠΡΟΔΟΤΗΗΗΗΗ !!!!! :smackbottom: :smackbottom: :smackbottom:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 07 Δεκ 2006, 19:38

ριχαινεμπιτερε
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Δεκ 2006, 20:33

Η συνέχεια της ιστορίας έχει ως εξής.

Ειτε ο νεοφώτιστος παραμένει στην αδελφότητα παρ' όλες τις αρνητικές συνέπειες που φέρνει μαζί της η ιδιότητα του κατόχου Land Rover
(βλ. φανατικός και συνειδοτοποιημένος πλέον κάτοχος)

είτε δεν αντέχει τις αρνητικές συνέπειες παρ' όλα τα γνωστά θετικά και με μεγάλη μεταμέλεια επιστρέφει στα γιαπωνέζικα/κορεάτικα/αποΑνατολίτικα (ΓΙΑΝΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ για ΕΣΕΝΑ ΛΕΩ !!!!!!)
Κατά βάθος όμως η περιορισμένη επαφή του (το περιορισμένη δεν αφορά τον Γιάννη) με τα Landies πάντα παραμένει στην καρδιά όπως και η μεγάλη αγάπη σε γυναίκα που αγάπησες αλλά οι καταστάσεις δεν "έκατσαν" σωστά.

ΓΙΑΝΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΛΕΩ !!!!!!!

και για όποιον δεν το διάβασε

ΓΙΑΝΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΛΕΩ !!!!!

(τον πείραξα αρκετά???????? Dr. Format ελπίζω να του περάσεις για να δούμε τί θα μου πεί.)
Το Patrol πάντως είναι τέρας αντοχής και σίγουρα ο Γιάννης ανάσανε από την αγωνία με αφήνει δεν με αφήνει, θα σβύσει δεν θα σβύσει (τα καρμπυρατέρ Γιάννη μου....)
Ο Γιάννης είναι καλός φίλος και είναι κρίμα που δεν τον έχουμε και εδώ μαζί μας. Ελπίζω τώρα να του τραβήξω την προσοχή.
Πάντως το 110 του ομολογουμένως το είχε φτιάξει πανέμορφο και εξαιρετικά καλά στημένο (αυτά τα ARB μόνο να είχα προλάβει να του τα κάνω ΚΑΜ......τι να σου κάνω Γιώργο που ο εγγλέζος μας καθυστέρησε μόνο δύο χρόνια για την πολιτική έκδοση και την διάθεση στην λιανική αγορά!!!! και να βάζαμε και ένα injection.....)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 08 Δεκ 2006, 00:08

ΚΑΜμενη γη
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 08 Δεκ 2006, 09:34

Γιωργό πρόσεξε γιατί θα σου ξαναβάλω τον μπαμπούλα φωτογραφία και θα τρομάξουμε και τον Νίκο (disco)

Yπάρχει βέβαια και το ΚΑΜάρι του λαντροβερά.

Χαιρετώ
pantg
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες