Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

LR Gurus... Τα φωτα σας..!!!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό michailbm » 05 Δεκ 2006, 00:01

Μια όμως και δεν μου κάθεται καλά η όλη φάση επικοινώνησα με τον Γιάννη (δίσκο κόκκινο μπι) και του ζήτησα να μου στείλει φωτο (απο την εκδρομή αυτή) οταν τον τράβαγα .... μου έστειλε μια (δεν είχε άλλη) που φαίνεται ο ιμάντας που τον τράβηξα στον ίσιο δρόμο μια και είχε μπατάρει και δεν μπορούσε να στρίψει την ανηφορική δεξιά ! (ο κίτρινος ιμάντας έσκισε σαν χάρτινος μετά από δυο μέτρα τράβηγμα του δίσκο)
Αμέσως μετά του βάλαμε και τις 2 πίσω αλυσίδες!
Τελευταία επεξεργασία από michailbm και 05 Δεκ 2006, 00:06, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό michailbm » 05 Δεκ 2006, 00:03

Α να παραθέσω και μια που έβγαλε η γυναίκα μου όταν είχα βγάλει τον ιμάντα και είναι ανοικτή η πίσω πόρτα ακομα και τον κοτσάρω στα αυτοκίνητα!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 05 Δεκ 2006, 07:35

Aγαπητέ (μου επιτρέπεις) Μιχάλη. Οπως εγώ, έτσι και όλοι οι άλλοι που κυκλοφορούμε στην ενότητα, ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΑΚΑ. Επειδή έχω την εντύπωση πως πειράχτηκες από τη δική μου πλευρά σου ζητώ συγνώμη.Θα το είχα κάνει νωρίτερα αλλά επέστρεψα στον υπολογιστή μου σήμερα το πρωί.
Δεν νομίζω πως κανείς από εμάς δεν έχει κολλήσει ή δεν έχει απεγκλωβήσει κάποιον στο βουνό.
Η αγαπητή ομήγυρης της οποίας τυγχάνει να είμαι μέλος αποτελείται από εξαιρετικούς κυρίους οι οποίοι και λόγω της εμπλοκής των με Βρετανικά αυτοκίνητα γνωρίζουν άριστα τους κανόνες της ιπποσύνης.
Απλά συμβαίνει να έχουν μία ροπή στήν πλάκα αλλά πέραν τούτου ουδέν μεμπτόν.
Αυτά και σου εύχωμαι αργά ή γρήγορα να καταλήξεις και εσύ με ένα LAND ROVER ας είναι και mpi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό vagelis » 05 Δεκ 2006, 08:37

Φιλε dimitrios επειδη γνωριζω τον Μιχαλη,μην φοβασαι κι'αυτος πλακα κανει.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 05 Δεκ 2006, 08:41

O.K.τότε.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό firelord » 05 Δεκ 2006, 09:57

ΜΙΧΑΛΗΗΗΗ

ΠΟΥ ΠΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΜΟΥΤΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΜΠΡΕΕΕΕΕ

(ετοιμασου για Κισσαβο οεο οεο)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό disco » 05 Δεκ 2006, 11:10

Ο παππούς μου έλεγε ότι αν έχεις κάτι μεγάλο, μην το δείχνεις συνεχεια, γιατί μικραίνει!
Αν αρχίσουμε να γράφουμε στα γιαπωνέζικα και κορεατικά ( μερικά είναι και τα δυο μαζί και δεν ξέρουν σε ποιο από τα δυο να μπούν και μπαίνουν στο δικό μας, νομίζοντας ότι είναι η εξπρές σέρβις ) φορουμ πόσους έχουμε τραβήξει στο τέλος θα γίνουν τα Λ.Ρ. ομοια τους .
Δεν νομίζω ότι το κάνουμε όμως......... και είναι προς τιμήν μας.
Ετοποθετήθην ορθός?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό michailbm » 05 Δεκ 2006, 18:21

Η πλακα ειναι πάντα καλοδεχούμενη και όσοι με ξέρουν γνωρίζουν!!! :D :D :D
Αυτο που δεν μου αρέσει ειναι κάποια "χοντρά" που θέλω να πιστεύω οτι γράφτηκαν ασυναίσθητα !! :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό disco » 05 Δεκ 2006, 21:13

michailbm έγραψε:Αυτο που δεν μου αρέσει ειναι κάποια "χοντρά" που θέλω να πιστεύω οτι γράφτηκαν ασυναίσθητα !!


Εκ μέρους σου?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό michailbm » 05 Δεκ 2006, 21:32

Εκ μερους σου !
Και ξαναγραφω προσεξε τι γραφεις .... !
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 06 Δεκ 2006, 07:09

Σσσσσστ! ησυχία.... :nike:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό discoman » 06 Δεκ 2006, 23:42

Μιχαλη γεια την αλλη φορα που θαρθω κρητη δεν θα πινουμε καφε αλλα θα σε βαλω να με τραβας σε ολη τηνκρητη :P πολυ ωραια φωτο καλες γιορτες φιλε
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Δεκ 2006, 07:47

Aγαπητοί φίλοι,

να σας θυμίσω κάτι που εμείς οι παλαιότεροι λέγαμε(και συγγνώμη για το παππουδίστικο ύφος αλλά τί να κάνουμε δεν νομίζω το 1983 αρκετοί από εσάς να είσασταν στα βουνά και να σπάγατε τετρακίνητα).


Αν κάποιος σου πεί ότι δεν έχει κολλήσει ποτέ αυτό σημαίνει δύο πράγματα.
Ειτε λέει ψέματα
Ειτε δεν έχει κάνει ποτέ κάτι σοβαρό.

Ολοι μας έχουμε τραβήξει κάποιον συνάδελφο και όλους μας έχει τραβήξει κάποιος συνάδελφος.

Στο βουνό, την παραλία, στην λάσπη, στην άμμο, όπου υπάρχουν δύσκολα δεν υπάρχουν κόντρες και ανταγωνισμός. Υπάρχουν συνάδελφοι, φίλοι και σύντροφοι.

Και ο βασικός λόγος που δεν έτρεξα σε αγώνα, δεν θέλω να τρέξω και δεν θα τρέξω είναι γιατί δεν συμφωνώ με το πνεύμα του ανταγωνισμού που υπάρχει και που δυστυχώς έχει αντικαταστήσει, από όταν οι αγώνες εκτός δρόμου ήρθαν στην Ελλάδα, την άμιλλα.

Ακόμη και στις εκδρομές είχαμε τα ίδια και για το λόγο αυτό την Κυριακή (μετά από 8+ χρόνια) ξαναδοκιμάζω και ελπίζω να μην δω αυτά που έβλεπα τότε αλλά μία παρέα φίλων που θα πειράζει ο ένας το άλλον ίσως αλλά δεν θα τσακώνονται και ούτε θα χαλάσουν το κέφι και την διάθεσή τους ή αυτά των άλλων γύρω τους.

. -

Σοβαρευτείτε και δείτε την ζωή από την σωστή, αστεία και εφήμερη πλευρά της.
Στο τέλος τέλος όλους μας θα μας πάνε κάπου που δεν θα μπορούμε να βαδίσουμε μόνοι μας. Στο φέρετρο κύριοι δεν μπορείς να περπατήσεις. Και τελικά εκεί είναι που φαίνεται πόσους φίλους είχες. Στην μία και μοναδική πραγματική μας ανάγκη.
(και μην με πεις γκαντέμη Γιώργο. Τα πράγματα έτσι έχουν και πρέπει να μην το ξεχνάμε αυτό. Αν κάποιος καποιος από εσάς είχε την και εκείνος την τύχη να πεθάνει και να ξαναγυρίσει καταλαβαίνει τί εννοώ)

Και για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα του τραβήγματος όποιος θέλει να τραβήξει/ξεκολλήσει/ρυμουλκήσει καμήλα ας έρθει στην εκδρομή και ας βγάλει όσες φωτογραφίες. Μόνο να έχει γερό ιμάντα γιατί ζυγίζει 3 τόννους. (άλλωστε έτσι θα με πάτε και τζάμπα βόλτα αφού δεν θα καίω και πετρέλαιο.... χιχιχιχιχι)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 07 Δεκ 2006, 10:01

τι να πω....αισθανομαι λες και επανερχεται ο Ραμσης ο Β' στην πολιτικη :twisted: :twisted: :twisted:
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Δεκ 2006, 10:24

Γιώργο καλημερα,

ο υπογράφων είναι ο Ραμσής και ο Βαγγέλης ο Ναβουχοδονόσωρ (ως παλαιότερος)

(Βαγγέλη ελπίζω να μου επιτρέπεις)

Το θέμα είναι να μην χαλάμε τις καρδιές μας με τις κατσαρόλες μας και με το ποιού η κατσαρόλα ανεβάζει μεγαλύτερη πίεση, βράζει πιό καλά το φαγητό ή έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα.

(φαίνεται ότι ετοιμάζω το μεσημεριανό?)

Χαιρετώ
pantg
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες