Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Χριστούγεννα

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 25 Δεκ 2006, 12:58

DRAKOS έγραψε:Σε ένα ξένο (αγγλικό) φόρουμ που διαβάζω πότε πότε για τεχνικά θέματα , άνοιξα ένα καινούργιο θέμα για χριστουγεννιάτικες ευχές. Ρε παιδιά, το έχουν διαβάσει πάνω από διακόσια άτομα και ούτε ένας δεν έχει ανταποδώσει τις ευχές. Τόσο κρυόκωλοι είναι οι άγγλοι? ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ.


Φίλε Δράκο, έχω ζήσει Αγγλία (σπουδές) και δυστυχώς αυτη είναι η πικρή αλήθεια. Οι "μπαμπάδες" των αγαπημένων μας Landys είναι κρυόκολοι του θανατά. Αφού να φανταστείς οι οικογένεις στο Χριστουγεννιάτικο δείπνο, αν κάποιοι κάνουν, δε φιλιούνται.... δια χειραψίας!
Βέβαια ο κάνόνας πάντα έχει και τις εξαιρέσεις του.
Καλά Χριστούγεννα.
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Δημοσίευσηαπό spartacus » 29 Δεκ 2006, 15:13

Στο Βavarian International School στο Μόναχο οπου ήμουν μαθητής και όταν έπρεπε να μετακομίσουμε άρα και να αλλάξω σχολείο , θεώρησα σωστό να αποχαιρετήσω τους καθηγητές μου αλλα και τον διευθυντή του σχολείου , τον όποιο μέχρι τότε μόνο εκ του μακρώθεν τον γνώριζα. Πριν βγω απο την πόρτα του΄και αφου είχε μείνει έκπληκτος με την προτοβουλία μου , λέει : "Χεχε τώρα πιστεύω τους δασκάλους που μου λέγανε γελώντας τόσο καιρό , οι έλληνες σήμερα μας λέγαν καλό μήνα " Αυτό συμπληρώνει την εικόνα περί νοοτροπίας ξένων μιας και στο συγκεκριμένο είδος σχολείων ποικίλουν και οι εθνικότητες των μαθητών αλλα και των καθηγητών και δασκάλων. Οσο για το φίλημα όταν έκανα το λάθος και φίλησα τον συνοδηγό μου απο χαρά φετος το καλοκαίρι στο Nurburg Ring μου ειπε θυμωμένος εαν σαλτάρησα.....
μου θυμιζει την ταινια με τον Russian Schwartzeneger και τον American Cop ποθ επρεπε να δουλεψουν μαζι.....

καλες γιορτες σας και.....φιλια!
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης