Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΥΒΕΙ ???

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 09 Ιαν 2007, 11:42

Παντως το δικό μου το παρκάρω οπουδήποτε αρκει τα διπλα αυτοκίνητα να είναι χαμηλότερα :twisted: :twisted: :twisted:
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Ιαν 2007, 11:51

firelord έγραψε:διαφωνω με το μη παρκαρισμα διπλα σε σχιστοματικα κοντοστουπικα κατασκευασματα

το δικο μου τρεφεται με το να φοβιζει τις γκεισες

αναφορικα με το ζητημα μαυροκιτσου μαλλον το δισκο, σαν καθαροαιμο που ειναι, διαισθανεται πως ουτος δεν εχει δοθει πληρως στην λαντροβερικη οντοτητα και τον παιδευει, σαν μαστανγκ που οσμιζεται πως ο ιδιοκτητης του δεν τον εκτιμα

μια η λυση

ΠΟΥΛΑ ΤΗ ΓΚΕΙΣΑ ΜΑΥΡΟΚΙΤΣΕΕΕΕΕ


Εσύ παλιοΛουκία μέχρι να πας πραγματική εκδρομή δεν δικαιούσαι να ομιλείς μέχρι τότε συνέχιζε το γυάλισμα :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό firelord » 09 Ιαν 2007, 11:56

ομολογουμενως ναι, δεν εχω κολλησει ποτε στην ασφαλτο βρωμαλητρα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 09 Ιαν 2007, 12:03

Για πείτε, για πείτε.... :popcorn:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Ιαν 2007, 12:44

firelord έγραψε:ομολογουμενως ναι, δεν εχω κολλησει ποτε στην ασφαλτο βρωμαλητρα


Ούτε στην άσφαλτο ούτε στο χώμα ποτέ :twisted: :twisted: (Παλιολουλου)
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 09 Ιαν 2007, 13:12

Ρε τι χάνω δυο μέρες τώρα.... :D :D :D :D
Πάντως πιστεύω ότι ο κάπελας μας δουλεύει ψιλό γαζί, είναι δυνατόν να χαλάει το χρέπι μόνο 3 φορές την εβδομάδα ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πάντως πιστεύω ότι όντως οι βλάβες είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό, βλέπει τον αυτοκράτορα δίπλα του και παθαίνει βλάβη αυτομάτως... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό disco » 09 Ιαν 2007, 13:15

Πλακα θα έχει να πάει κανένας αφαιρεμένος να κλείσει τον Στέφανο σε παρκάρισμα.

Θα το πάρει μετά σε αυτοκόλλητο. :twisted:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό fatman » 09 Ιαν 2007, 14:10

Μηπως αγορασε μοντελο 1996 - τοτε τα παραπονα και τα βρισιδια στη Bmw παρακαλω..
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό michailbm » 09 Ιαν 2007, 14:22

Βρε "όποιος κρύβει το "κακό" του όλο και θα το παθαίνει".... ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ οτι έχετε τα πιο ζημιάρικα χρέπια της αγοράς!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Ιαν 2007, 14:25

michailbm έγραψε:Βρε "όποιος κρύβει το "κακό" του όλο και θα το παθαίνει".... ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ οτι έχετε τα πιο ζημιάρικα χρέπια της αγοράς!!!!!!!


Μπα γιατί τα Niva έπαψαν να υπάρχουν ?? :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό fatman » 09 Ιαν 2007, 14:28

Το παραδεχομαι πρωτος, αλλα δεν ξερω γιατι τοσα χρονια δεν με εχει αφησει ποτε και πουθενα - μηπως και αυτο θεωρειται βλαβη?
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό michailbm » 09 Ιαν 2007, 14:30

blackchris έγραψε:
michailbm έγραψε:Βρε "όποιος κρύβει το "κακό" του όλο και θα το παθαίνει".... ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ οτι έχετε τα πιο ζημιάρικα χρέπια της αγοράς!!!!!!!


Μπα γιατί τα Niva έπαψαν να υπάρχουν ?? :twisted:


Οχι αλλα ειναι λιγοτερα πια και δεν ακουγονται!!!! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό fatman » 09 Ιαν 2007, 14:31

Κατι σαν τις πλημνες στα κορεατικα, η τα καπακο-μπλοκ στα ισπανογιαπωνεζικα για παραδειγμα??
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 09 Ιαν 2007, 14:32

Για να βάλω τα πράγματα σε μια τάξη, επειδή σύνάντησα το γιώργο για καφέ την προηγούμενη εβδομάδα και μιλήσαμε για τα χρέπια μας

1. Οντως κυκλοφορεί με πρασινο-μπλέ disco και michelin off-road (πρέπει να είναι αύτά που είχε στο βραστάρα γιατί είναι αρκετά φαγωμένα)

2. Το κρύβει για δύο λόγους
α) σαν ορίτζιναλ ηπειρώτης είναι κριψίνος αλλά και κακομοιριξ (ενα αμαξάκι πηρα και γώ ......... χρέπι είναι ...... η γυνάικα μου το ήθελε .......κλπ)
β) επειδή ξανίγεται και γράφει διάφορες μαλακίες κατά καιρούς , φοβάται το κράξιμο (το οποίο τελικά και δεν θα γλιτώσει)

3) Μαλακίες γράφει για βλάβες. Για την ακρίβεια μου θύμησε το ανεκδοτο με το γρύλο. Ειναι διατεθιμένος αρνητικά. Επι της ουσίας το οχημα του παρουσίασε μικροπροβλήματα που είναι θέματα συντήρησης και όχι συγκεκριμένου άυτοκινήτου. Θέλω να πώ ότι αν του είχε βγάλει ότι και το σουζούκι θα ήταν παραπονούμενος στις εφημερίδες, ραδιο και τβ. Το τοσο το κάνει τόσοοοοοοοοοοοοοοοοοο αναφορικά με το disco.

4) Γουστάρει πολύ και το κύριότερο δε το λέει, ακόμα. Οποτε τον έχω δεί τον τελευταίο καιρό (και δυστυχώς τον έχω δει αρκετές φορές) , όλο με το disco κυκλοφορεί (το άλλο το έχω στο συνεργείο (μπα κολήσε το σουζούκι απο το λαντυ) ........., το εχει πάρει η γυναίκα μου γιατί το ντισκο της φαίνεται ογκώδες .......... και τέτοιου είδους παπαριές.

5) Διαθέτω πειστήρια του εγκλήματος τα οποία θα ανεβάσω με την πρώτη ευκαιρία.

6) Το εγκλημα λοιπόν το έχει κάνει (και ας φωνάζει είμαι αθώος), για τα κίνητρα προβληματίζομαι ακόμη.

7) Το συνολικό κόστος των μικροπροβλημάτων (γιατί αυτά τα κρύβει η κουφάλα) είναι 160 ευρώ (κατι φλάτζες, ένα δοχείο για τα υγρά φρένων που είχε ρωγμή, κάτι ελάσματα στο μηχανισμό της πίσω πόρτας, ένα σωληνάκι (δεν θυμάμαι τι), ένα φιλτρό βενζίνης (αυτό που νόμισε ότι ήταν η τρόμπα) , και ένα ακρόμπαρο. Γιατί δε μιλάς γιωργάκι ???????????????

Αυτά περι μαυροχήστου.

Υ.Γ. Το θεωρώ δεδομένο ότι είναι θέμα χρόνου να πουλήσει το σουζούκι (ήδη έχει αρχίσει ....πολλά τα τέλη ...... οι ασφάλειες ...... τι τα θέλω τρία αυτοκινητα .........και ο νοών νοήτω .
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Ιαν 2007, 14:32

michailbm έγραψε:
blackchris έγραψε:
michailbm έγραψε:Βρε "όποιος κρύβει το "κακό" του όλο και θα το παθαίνει".... ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ οτι έχετε τα πιο ζημιάρικα χρέπια της αγοράς!!!!!!!


Μπα γιατί τα Niva έπαψαν να υπάρχουν ?? :twisted:


Οχι αλλα ειναι λιγοτερα πια και δεν ακουγονται!!!! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


Δεν είναι λιγότερα έχουν λουφάξει στην φωλιά τους (ladaniva forum) εκεί να δεις γέλιο όπου μόνοι τους ανενόχλητοι εκθειάζουν το απόλυτο όχημα που πατάει όλα τα άλλα κάτω :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες