Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δημιουργία συλλόγου ιδιοκτητών LAND ROVER

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό fatman » 19 Ιαν 2007, 15:19

Πολυ τακτικος στην ενοτητα Land Rover ο φιλος metalaxe...
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό blackchris » 19 Ιαν 2007, 15:23

Ναι ο αχρείος ο παλιοζουλιάρης :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Ιαν 2007, 15:26

Εγω πιστευω οτι ειναι φοβερα δυσκολο να γινει εκτος και καποιοι εχουν σκοπο να χωσουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.
Κοστος ενοικιασης χωρου ,φως,νερο τηλεφωνο ,θερμανση,ψυξη κλπ,μινιμουμ 1000 ευρω τον μηνα,μια λογικη εισφορα για το μελος ειναι 100 ευρω τον χρονο δηλαδη για να βγουν τα απολυτως απαραιτητα εξοδα 120 μελη (τοσα δεν εχει ουτε η αρχαιοτερη λεσχη στην Ελλαδα με ιδιοκτητες απλα τετρακινητων),γιαυτο και πολλες λεσχες καταφευγουν σε διαφορες εκδηλωσεις για να μαζεψουν τα απαραιτητα και φυσικα οι διοργανωτες να ακουνε οτι μπορεις να φανταστεις για το κατι παραπανω που κοστολογουν.
Η συγεκριμενη λεσχη η οποια απευθυνεται σε συγκεκριμενη μαρκα θα μαζεψει τοσα μελη;
Δεν νομιζω ,γιαυτο ειπα στην αρχη αν υπαρχουν ανθρωποι να χωσουν βαθια το χερι στην τσεπη ας το κανουν,εγω παντως δεν το χωνω.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 19 Ιαν 2007, 15:32

fatman έγραψε:Πολυ τακτικος στην ενοτητα Land Rover ο φιλος metalaxe...

Αντρέα μην πάει το μυαλό σου σε τίποτα πονηρό, το Jimny δεν το αλλάζω, απλά με προκαλεί αυτός ο χαμένος ο προδότης ο μαυροχρήστος... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 19 Ιαν 2007, 15:34

vagelis έγραψε:Εγω πιστευω οτι ειναι φοβερα δυσκολο να γινει εκτος και καποιοι εχουν σκοπο να χωσουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.
Κοστος ενοικιασης χωρου ,φως,νερο τηλεφωνο ,θερμανση,ψυξη κλπ,μινιμουμ 1000 ευρω τον μηνα,μια λογικη εισφορα για το μελος ειναι 100 ευρω τον χρονο δηλαδη για να βγουν τα απολυτως απαραιτητα εξοδα 120 μελη (τοσα δεν εχει ουτε η αρχαιοτερη λεσχη στην Ελλαδα με ιδιοκτητες απλα τετρακινητων),γιαυτο και πολλες λεσχες καταφευγουν σε διαφορες εκδηλωσεις για να μαζεψουν τα απαραιτητα και φυσικα οι διοργανωτες να ακουνε οτι μπορεις να φανταστεις για το κατι παραπανω που κοστολογουν.
Η συγεκριμενη λεσχη η οποια απευθυνεται σε συγκεκριμενη μαρκα θα μαζεψει τοσα μελη;
Δεν νομιζω ,γιαυτο ειπα στην αρχη αν υπαρχουν ανθρωποι να χωσουν βαθια το χερι στην τσεπη ας το κανουν,εγω παντως δεν το χωνω.


Αν το δείς έτσι έχεις δίκιο.

Ομως στη σημερινή εποχή και με την τεχνολογία που υπάρχει δεν χρειάζονται γραφεία και τετοιου ιδους λειτουργικά εξοδα.

Αντε, με δύο landrover σε βλ'επω σύντομα πρόεδρο !
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 19 Ιαν 2007, 15:35

Metalaxe έγραψε:
fatman έγραψε:Πολυ τακτικος στην ενοτητα Land Rover ο φιλος metalaxe...

Αντρέα μην πάει το μυαλό σου σε τίποτα πονηρό, το Jimny δεν το αλλάζω, απλά με προκαλεί αυτός ο χαμένος ο προδότης ο μαυροχρήστος... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Ποιος είπε οτι θα το αλλάξεις, ουτε ο Μαυροχρήστος αλλαξε το vitara, απλά προσθεση εκανε
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 19 Ιαν 2007, 15:43

Aν κατάλαβα καλά, το βασικό ερέθισμα για τη σκέψη δημιουργίας συλλόγου, ήταν η επιτυχία της εκδρομής στον Ελικώνα. Νομίζω ότι η επιτυχία αυτή οφείλεται στο ότι οι περισσότεροι είμαστε άγνωστοι μεταξύ μας και δεν υπήρχαν αντιπαραθέσεις από το παρελθόν. Η δημιουργία συλλόγου σίγουρα θα επιφέρει σύσφιξη στις σχέσεις μεταξύ κάποιων μελών, αλλά σίγουρα θα υπάρξουν και κόντρες. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι θα δημιουργηθούν υποομάδες, που θα αντιμάχονται η μια την άλλη. Έλληνες γαρ. Μήπως η ομαδικότητα και η σύμπνοια που υπάρχει αυτή τη στιγμή, και δημιουργήθηκε μέσα από αυτό το φόρουμ , χαθεί εξαιτίας της ανάλωσης σε πιο καθημερινές ανάγκες του συλλόγου? Φοβάμαι μήπως χαθεί ο ρομαντισμός που κρύβεται πίσω από την έννοια << LAND ROVER >>. Γιατί τελικά πιστεύω ότι αυτός ο ρομαντισμός είναι που μας ενώνει
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Ιαν 2007, 15:49

giagoulas έγραψε:
vagelis έγραψε:Εγω πιστευω οτι ειναι φοβερα δυσκολο να γινει εκτος και καποιοι εχουν σκοπο να χωσουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.
Κοστος ενοικιασης χωρου ,φως,νερο τηλεφωνο ,θερμανση,ψυξη κλπ,μινιμουμ 1000 ευρω τον μηνα,μια λογικη εισφορα για το μελος ειναι 100 ευρω τον χρονο δηλαδη για να βγουν τα απολυτως απαραιτητα εξοδα 120 μελη (τοσα δεν εχει ουτε η αρχαιοτερη λεσχη στην Ελλαδα με ιδιοκτητες απλα τετρακινητων),γιαυτο και πολλες λεσχες καταφευγουν σε διαφορες εκδηλωσεις για να μαζεψουν τα απαραιτητα και φυσικα οι διοργανωτες να ακουνε οτι μπορεις να φανταστεις για το κατι παραπανω που κοστολογουν.
Η συγεκριμενη λεσχη η οποια απευθυνεται σε συγκεκριμενη μαρκα θα μαζεψει τοσα μελη;
Δεν νομιζω ,γιαυτο ειπα στην αρχη αν υπαρχουν ανθρωποι να χωσουν βαθια το χερι στην τσεπη ας το κανουν,εγω παντως δεν το χωνω.


Αν το δείς έτσι έχεις δίκιο.

Ομως στη σημερινή εποχή και με την τεχνολογία που υπάρχει δεν χρειάζονται γραφεία και τετοιου ιδους λειτουργικά εξοδα.

Αντε, με δύο landrover σε βλ'επω σύντομα πρόεδρο !


Τετοιος συλογος,χωρις γραφεια,εκδηλωσεις κλπ υπαρχει γιατι να φτιαξουμε κι'αλλον;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 19 Ιαν 2007, 15:53

DRAKOS έγραψε:Aν κατάλαβα καλά, το βασικό ερέθισμα για τη σκέψη δημιουργίας συλλόγου, ήταν η επιτυχία της εκδρομής στον Ελικώνα.

Το βασικό ερέθισμα ήταν το ότι γύρισαν όλα τα LR πίσω..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πέρα από την πλάκα, έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα... :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό GALLOPER » 19 Ιαν 2007, 17:00

vagelis έγραψε:Εγω πιστευω οτι ειναι φοβερα δυσκολο να γινει εκτος και καποιοι εχουν σκοπο να χωσουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.
Κοστος ενοικιασης χωρου ,φως,νερο τηλεφωνο ,θερμανση,ψυξη κλπ,μινιμουμ 1000 ευρω τον μηνα,μια λογικη εισφορα για το μελος ειναι 100 ευρω τον χρονο δηλαδη για να βγουν τα απολυτως απαραιτητα εξοδα 120 μελη (τοσα δεν εχει ουτε η αρχαιοτερη λεσχη στην Ελλαδα με ιδιοκτητες απλα τετρακινητων),γιαυτο και πολλες λεσχες καταφευγουν σε διαφορες εκδηλωσεις για να μαζεψουν τα απαραιτητα και φυσικα οι διοργανωτες να ακουνε οτι μπορεις να φανταστεις για το κατι παραπανω που κοστολογουν.
Η συγεκριμενη λεσχη η οποια απευθυνεται σε συγκεκριμενη μαρκα θα μαζεψει τοσα μελη;
Δεν νομιζω ,γιαυτο ειπα στην αρχη αν υπαρχουν ανθρωποι να χωσουν βαθια το χερι στην τσεπη ας το κανουν,εγω παντως δεν το χωνω.



Ρε φιλε μη τραβατε τετοια ζορια θα σας φιλοξενησουμε εμεις στο H.G.C (Eλληνικο Γκαλοπερ κλαμπ) :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
GALLOPER
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005, 19:00

Δημοσίευσηαπό BLLAND2 » 19 Ιαν 2007, 17:28

Ξεκινήστετο.........
Άβαταρ μέλους
BLLAND2
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 20:12

Δημοσίευσηαπό firelord » 19 Ιαν 2007, 19:51

πολυ ενδιαφερουσα προταση

βεβαια θελει πραγματικα αρκετη προσηλωση, πραγμα συχνα πολυ δυσκολο, με τους εξοντωτικους ρυθμους εργασιας που εχουμε ολοι

κωλυμα η εξ αποστασεως επαφη, καθεαυτο δεν υφισταται, προφανως λογω της δυνατοτητος τηλεφωνικης ή ιντερνετικης επικοινωνιας

απο πλευρας διαδικασιας και ενημερωσεως οτι χρειαστει ειμαι διαθεσιμος, για προφανεις λογους

Γιωργος Καραγιαννης
Δικηγορος Βολου
Προεδρος Συλλογου Τετρακινησης Μαγνησιας
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό alekosf » 19 Ιαν 2007, 22:05

Αγαπητέ φίλε blackchris,
υπάρχει κάποιος, ο (Παντελής Γιαμαρέλλος ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ LAND ROVER ),ο οποίος είτε ανήκει, είτε επειδή έχει τρομερές γνώσεις για τα LR, έχει αυτό για υπογραφή στις τοποθετήσεις του.
Τυγχάνει να γνωρίζω αρκετά πράγματα περί συλλόγων και σωματείων μια και είμαι πρόεδρος του σωματείου επαγγελματοβιοτεχνών Γέρακα, αντιπρόεδρος του μεγαλύτερου πολιτιστικού συλλόγου της ίδιας περιοχής, κλπ κλπ κλπ.
Βέβαια απ' ότι καταλαβαίνεις δεν έχω χρόνο και για άλλα ''τρεχάματα'' αλλά θα είμαι στη διάθεση οποιουδήποτε χρειαστεί κάποια βοήθεια σε θέματα που αφορούν τη σύσταση & δημιουργία του συλλόγου αλλά και την μετέπειτα λειτουργία του.
Να ξέρετε πάντως πως πρέπει να συγκεντρωθούν τουλάχιστον είκοσι μέλη για το καταστατικό του εν λόγω συλλόγου και πολλοί ακόμα για την εύρυθμη λειτουργία του!!!
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία και θα συμφωνήσω με την τοποθέτηση του fatman παραπάνω.
Πάντα στη διάθεσή σας...
ΑΛΕΚΟΣ - ΓΕΡΑΚΑΣ - ΑΘΗΝΑ
Άβαταρ μέλους
alekosf
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 16:19
Τοποθεσία: Γερακας- Αθηνα

Δημοσίευσηαπό alekosf » 19 Ιαν 2007, 22:12

απο πλευρας διαδικασιας και ενημερωσεως οτι χρειαστει ειμαι διαθεσιμος, για προφανεις λογους

Γιωργος Καραγιαννης
Δικηγορος Βολου
Προεδρος Συλλογου Τετρακινησης Μαγνησιας

Σίγουρα πάντως ο κύριος Καραγιάννης θα είναι χρησιμότατος μια και το κόστος της συστάσεως και κατάθεσης του καταστατικού, είναι αρκετά υψηλό!!!
Συγγνώμη κύριε Καραγιάννη, επιτρέψτε μου το θάρρος!!!


Φιλικά...
ΑΛΕΚΟΣ - ΓΕΡΑΚΑΣ - ΑΘΗΝΑ
Άβαταρ μέλους
alekosf
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 16:19
Τοποθεσία: Γερακας- Αθηνα

Δημοσίευσηαπό alekosf » 19 Ιαν 2007, 22:13

firelord έγραψε:πολυ ενδιαφερουσα προταση

βεβαια θελει πραγματικα αρκετη προσηλωση, πραγμα συχνα πολυ δυσκολο, με τους εξοντωτικους ρυθμους εργασιας που εχουμε ολοι

κωλυμα η εξ αποστασεως επαφη, καθεαυτο δεν υφισταται, προφανως λογω της δυνατοτητος τηλεφωνικης ή ιντερνετικης επικοινωνιας

απο πλευρας διαδικασιας και ενημερωσεως οτι χρειαστει ειμαι διαθεσιμος, για προφανεις λογους

Γιωργος Καραγιαννης
Δικηγορος Βολου
Προεδρος Συλλογου Τετρακινησης Μαγνησιας
ΑΛΕΚΟΣ - ΓΕΡΑΚΑΣ - ΑΘΗΝΑ
Άβαταρ μέλους
alekosf
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 16:19
Τοποθεσία: Γερακας- Αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες