Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δημιουργία συλλόγου ιδιοκτητών LAND ROVER

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 11:57

Σεβαστές οι απόψεις όλων, αλλά επιτρέψτε μου να έχω τη δική μου άποψη, είμαι μεγάλο παιδί πλέον. Δηλαδή και όλοι να μου λέτε το ανάποδο , εγώ θα διατηρώ τη γνώμη που έχω σχηματίσει. Τα ίδια λέγαν και στο Γαλιλαίο (όχι ότι φτάνω το μέγεθος της διάνοιας του).

Αν δεν το έχετε καταλάβει, απλά κάνω το χόμπι μου.

Δακρύβρεκτες αναφορές λες και μιλάμε για απελευθερωτικό αγώνα , για διχόνοιες , για συνωμοσίες, για ζήλιες, για αθέμιτο ανταγωνισμό, αγνωμοσύνη κλπ, συγνώμη αλλά δε μπορώ να τις δεχτώ με την έννοια ότι δεν ταιριάζουν στο χαρακτήρα και τη σκέψη μου. Σιγά μη πρόδωσα το Λεωνίδα στις Θερμοπύλες. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε τη WWF των Landrover ούτε τη [edit superspy], ούτε θέλω να συμμετάσχω σε μία τέτοια προσπάθεια.

Επίσης δε χρωστάω σε κανένα τίποτε και όποιος θεωρεί ότι μου κάνει χάρη όταν απαντάει σε ποστ που κάνω , ας μην ξαναπαντήσει. Άλλο πράγμα να λες ένα ευχαριστώ όταν σου μεταφέρει γνώση κάποιος και άλλο να χρωστάς χάρη. Επίσης δε θεωρώ ότι έχω καμία προσφορά στο χώρο όσα χρόνια και αν περάσουν και ότι δραστηριότητα τυχόν αναπτύξω. Προσφορά στο χόμπι μου θα έχω μόνο. Στο κεφάλι μου είναι ξεκάθαρα. Η τετρακίνηση είναι χόμπι, ούτε μεγάλη ιδέα είναι ούτε ιδανικό.

Παντελή μου εσένα στα είχα ξαναπεί και παλιότερα όταν επιχείρησες να πουλήσεις ανταλλακτικά ΝΙΒΑ. Δεν είμαι και δεν σκοπεύω να γίνω έμπορος ανταλλακτικών. Λέγοντας αυτό, δεν έχω τίποτε με το επάγγελμα τις εμπορίας ανταλλακτικών. Γνωρίζω αρκετούς εξαιρετικούς ανθρώπους που κάνουν αυτή τη δουλειά. ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΠΠΑΓΕΛΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΝΤΟΜΑ. Παντός κακός έσβησες το πρόεδρος από την υπογραφή σου τότε. Έδινε κάποιο κύρος.

Σίγουρα όμως δεν θα με βρεις στα φόρουμ των ερασιτεχνών που ασχολούνται με υπολογιστές να πουλάω εκδουλεύσεις, προγράμματα και να κάνω κονσομασιόν.

Τα ποστ του Παντελή και διασκεδαστικά και χρήσιμα είναι. Τηλεμάρκετινγκ και Web-Marketing κάνει ο άνθρωπος, και όσο μένουν σε αυτό το επίπεδο δεν με ενοχλούν και θα εξακολουθήσω να τα διαβάζω. Όπως ήδη έγραψα και εγώ έχω αγοράσει από τον παντελή, όταν θεώρησα ότι η τιμή με συμφέρει.

Πατρονάρισμα και μάντρωμα όμως δεν το μπορώ και επιτρέψτε μου να έχω την άποψη μου. Είμαι αρκετά χρόνια στο κουρμπέτι. Δεν είμαι το επαγγελματικό σκαλοπάτι κανενός.

Τώρα ας έρθουμε στο σύλλογο. Παντελή μου δε χρειάζεται ΠΜ. Το όνομα μου το γνωρίζεις καλά όπως και αρκετοί εδώ μέσα. Θα σπάσω λοιπόν την ομερτά του σύλλογου και θα το υπενθυμίσω ξανά , είμαι ο κατά κόσμον Δημήτρης Μηλιώνης. Βέβαια δε χρειάζεται να ανησυχείς καθώς και να θέλω δε μπορώ να καρφώσω τα υπόλοιπα μέλη καθώς υπάρχει οργάνωση KGB. Εδώ ούτε και συ τα ξέρεις. Αυτό και είναι ασφάλεια.


Παρόλο που το Μαυροχρήστο τον έχω κράξει αρκετές φορές στο παρελθόν, στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω ούτε ψέμα να είπε ούτε λάθος να έκανε. Εξ’ άλλου τι φταίει αυτός που ο σύλλογος σου είναι αόρατος και έπεσε πάνω του κατά λάθος.

Συμφωνώ μαζί σου, ο σύλλογος σου δε χρειάζεται τσάγια και εκδρομούλες. Τσάγια και εκδρομές εικονικής πραγματικότητας δεν υπάρχουν ακόμη.

Επίσης θα ήθελα να σημειώσω ότι δεν συγχέω το σύλλογο φάντασμα με το συγκεκριμένο φόρουμ και με τις συναντήσεις με τα υπόλοιπα παιδιά που τυγχάνουν ιδιοκτήτες Landrover, εκτός αν μου δηλώσουν ότι δεν επιθυμούν τη παρουσία μου.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό blackchris » 23 Ιαν 2007, 12:12

Μπράβο Δημήτρη για την αντρίκια και ντόμπρα συμπερηφορά σου.
Συμφωνώ με ΟΛΑ οσα λες και τα προσυπογράφω.
Εχω γράψει απο χτες βράδυ την θέση μου σχετικά με τον Εμποράκο του Forum με τίτλπο Αποκάλυψη τώρα αλλα έχω πρόβλημα στο Word ελπίζω σε λίγο να έχω κάνει repair και να την ανεβάσω.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Aποκάλυψη τώρα !

Δημοσίευσηαπό blackchris » 23 Ιαν 2007, 12:25

Αγαπητέ Παντελή έχασες την ψυχραιμία σου και αναλώθηκες σε ύβρεις και χαρακτηρισμούς, σαφώς και το επίπεδό σου είναι πολύ ανωτέρω αλλά σε δικαιολογώ μιας και το θέμα για εσένα είναι επιβίωσης ενώ για μένα απλώς ηθικής τάξης, και αν δεν μπορείς ακριβώς να καταλάβεις τι εννοώ θα καταλάβεις όταν τελικά δεις ότι ήταν λάθος χειρισμός το να εκτεθείς με αυτό τον τρόπο, μέχρι τώρα στους χειρισμούς ήσουν άψογος αλλά στην πορεία σκόνταψες και το οικοδόμημα σου άρχισε να μπάζει νερά. Δεν με ενθουσίασε να σου πω την αλήθεια ο χειρισμός του θέματος από μέρους σου σε κατάσταση αυξημένης πίεσης, κρίμα περίμενα περισσότερα από εσένα και αν το δεις σαν μια σκακιστική παρτίδα (το αγαπημένο μου άθλημα) έκανες λάθος κίνηση ………….
Για εμένα σωστή σκακιστική κίνηση ήταν να λουφάξεις στην γωνιά σου και να περιμένεις να ξεχαστώ το θέμα όπως έχεις ξανακάνει αλλά το σκάκι είναι δύσκολο παιχνίδι το άτιμο. Υπομονή θα γίνω πιο συγκεκριμένος...... είχα λοιπόν ψυχολογικά αποφασίσει να σε αφήσω στην ησυχία σου να κάνεις την δουλίτσα σου να πουλά τα πραγματάκια σου και να ευχαριστείς για την μπόρα που πέρασε, αλλά τελευταία στιγμή είπες “Ρουα” και μου τον πάτησες τον άτιμο τον κάλο, γιατί όντας άνθρωπος με φιλότιμο ο χαρακτηρισμός «ψεύτης» μου έπεσε ιδιαίτερα βαρείς.
Άκουσε τώρα την μικρή χαριτωμένη μου ιστορία και πως ξεκίνησαν όλα………..
Κάποτε η ενότητα των Νiva ήταν ιδιαίτερα ανθηρή και όλος ο χαβαλές γινόταν εκεί και όλοι το ευχαριστιόμασταν, αλλά οι αγαπητοί Nivaκιδες μια ωραία πρωία άνοιξαν δικό τους μαγαζί και το καφενείο του forum μαράζωσε............ αλλά φύλακας άγγελος του forum είδε την στεναχώρια μας και ............. εγένετο ΦΩΣ το όνομα αυτού LAND ROVER νέα ενότητα για χαβαλέ και φιλικά πειράγματα.
Σε μια από τις ενότητες αυτές και σε κατάσταση πλήρους απόλαυσης κάποιος φίλος για να με πειράξει και αυτό αφού τον είχα ξεσκίσει και εγώ με την σειρά μου, μου ευχήθηκε καλορίζικό το και νούργιο μου Discovery !!!!! Ευχαριστώ είπα εγώ κάνοντας βαθύτατη υπόκλιση και ................. αυτό ήταν........ το μισό Forum άρχισε να ασχολείται με το καινούργιο μου όχημα και την προδοσία που έκανα στην Ιαπωνία, όταν δε ο φίλος μου ο Superspy μου ευχήθηκε τα καλορίζικα όταν συναντηθήκαμε στο τελευταία trial (Σπύρο μην βαράς) τότε πείστηκα ότι η υπόθεση έχει ψωμί (διασκέδασης όχι οικονομικό). Μέχρι που μισοέπεισα γνωστό κακομούτσουνο δικηγόρο από την επαρχεία ο οποίο ομολογώ ότι με στρίμωξε ζητώντας μου να του στείλω την άδεια με fax αλλά τον τούμπαρα (χα! Πιο εύκολο να ξεγελάσεις τον Διάβολο παρά δικηγόρο. Εντωμεταξύ διάφοροι φίλοι άρχισαν να με παίρνουν τηλέφωνο για να μάθουν για το Disco αλλά θέλοντας το αστείο να μείνει στα πλαίσια του forum πλέον έλεγα την αλήθεια με αποτέλεσμα να ξέρουν την πραγματικότητα όλο το BRAT και πασίγνωστα μέλη των forum (γνωστές σκατόφατσες δλδ), και κάπου εδώ η λίγο νωρίτερα εμφανίζεσαι εσύ Παντελή Γιαμαρέλλο ..............................
Μου ευχήθηκες καλορίζικο και σε ευχαρίστησα διασκεδάζοντας απεριόριστα μια ακόμη φορά αλλά όταν μου έστειλες pm κατάλαβα ότι το πράγμα το είχες δει σοβαρά. Δεν σου απάντησα αφενός για να μην σου αποκαλύψω την αλήθεια ξέροντας ότι όντας φύσει ευγενής (μέχρι τότε) δεν θα το άντεχες και θα το αποκάλυπτες στο forum για αυτό και σου απάντησα ότι δεν θα το βελτιώσω γιατί το έχω για την γυναίκα μου. Εδώ φαίνεται ότι κάπου στράβωσες και άρχισαν να σε κυνηγάνε φοβίες, να πω επίσης ότι με χάλασε το ασφυκτικό «σε παρακαλώ πάρε με τηλέφωνο στο 22990χχχχχχχ και 6942χχχχχχχχ.” Λες και είχα υποχρέωση και δεν επιλέγω τις συναναστροφές μου.
Πίνοντας καφέ στην Πεντέλη με παρέα των BRAT και ενώ όλοι με πείραζαν για το υπέροχο όχημα μου αναφωνώντας με «πρόεδρο» τους απάντησα και τι πρόεδρος τώρα και στα Land Rover και αυτό ήταν και εγένετο σύλλογος ! Η πλάκα στην Πεντέλη συνεχίστηκε στο Forum.
Και εδώ πέφτει κεραυνός εν αιθρία ο ιδρυτής και του Ελληνικού συλλόγου φίλων και κολλητών και ξαδέρφων και μην τον είδατε μην των απαντήσατε έχασε τον ύπνο του και εγώ έπεσα από τα σύννεφα.
Οπότε όντας σκακιστής και μη αντέχοντας στον πειρασμό πέταξα την μπανανόφλουδα να δω τι παίζει και ο άνθρωπος τον οποίο θεωρούσα πολύ πιο καλό παίκτη και ψύχραιμο την πάτησε και σωριάστηκε φαρδύς πλατής εμπρός εις τα όμματα όλων. Ποια ήταν το αποτέλεσμα της μπανανόφλουδας ?
Μα η αποκάλυψη του φίλου Παντελή μας ότι είναι επαγγελματίας και ότι από την δραστηριότητα του αυτή βγάζει κέρδος για τον εαυτό του και όχι για τον «σύλλογο» (επιτρέψτε μου με τον «σύλλογο» να ασχοληθώ άλλη φορά εκτενέστερα αν ο αγαπημένος μου συμπαίκτης έχει ακόμη την διάθεση να παίξει. Έχω κάποια ερωτήματα νομικής κυρίως φύσεως που δεν επιδέχονται απαντήσεις με χαρακτηρισμούς και ύβρεις).
Ποτέ βέβαια δεν αρνήθηκε ευθέως ότι είναι επαγγελματίας όπως και ποτέ δεν αρνήθηκε ότι δεν είναι έκανε έντεχνους ελιγμούς τους οποίους πολλές φορές θαύμασα. Πρώτη φορά τώρα τον είδα να το αναφέρει καθαρά και ξάστερα, αλλά είπαμε άτιμο παιχνίδι το σκάκι.
Νομίζω λοιπόν ότι από εδώ και πέρα θα πρέπει να σταματήσει το ψωνηστήρι πελατών μέσα από το forum με τα “σε παρακαλώ πάρε με τηλέφωνο στο 22990χχχχχχχ και 6942χχχχχχχχ.” Χωρίς καν κανείς να προλάβει να το ζητήσει κανείς αλλά όπως προστάζουν οι κανόνες της ηθικής και της εντιμότητας να αναφέρει την εμπορική του ιδιότητα και αν του ζητηθεί να δίνει τα τηλέφωνα του, αυτό τουλάχιστον λέει η δικιά μου ηθική περί τα forum αλλά και γενικότερα. Όπως επίσης θα πρέπει να σταματήσει να γράφει στον «σύλλογο» άτομα που δεν το έχουν ζητήσει καν μόνο και μόνο ψωνίζοντας από το κατάστημα του έστω και ένα φίλτρο αέρα.
Παντελή καλές δουλειές καλούς τζίρους και ευχαριστώ για την παρτίδα. Μην τα βάζεις με τον φίλο μου το Γιαγκούλα γιατί είναι καλό παληκάρι και καλών προθέσεων εγώ είμαι ο αλητόγατος των φόρουμ το κακό σπυρί στον πισινό που λέν και οι φίλες μας οι Άγγλοι. Από εμένα καμία κακία και καμία προέκταση πέρα από το φόρουμ μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος άλλωστε με το εμπόριο η οικογένεια μου έχει κακιά πείρα και αν προσπαθούσα να ασχοληθώ με αυτό μάλλον στην φυλακή θα βρισκόμουν.


Υ.Γ. Με απογοήτευσες ιδιαίτερα όταν πάτησες την πεπονόφλουδα (μεγαλύτερη από την μπανανόφλουδα) ότι ότι με ενδιαφέρει το κέρδος ούτε εκεί δεν κατάλαβες τίποτα, κρίμα ο σωστός επαγγελματίας πρέπει πάνω από όλα να είναι ψύχραιμος.

Υ.Γ. 2 Λοιποί φίλοι μου ευχαριστώ για την παρακολούθηση του θέματος μείνετε μαζί μας ίσως να έχει και άλλο (δεν μπορώ να συνεχίσω μόνος μου).

Υ.Γ. 3 φίλε Samy να δεις στο τελικά που η παλιά διαφωνία μας θα καταλήξει σε παθιασμένο έρωτα......... δεν με πείραξε τότε το Αναστασιάδης το Τατιάνα μου διαπέρασε την καρδιά.

Ειλικρινά δικός σας (βαθειά υπόκλιση)

Ο τρελός του χωριού
Μαυροχρήστος

Όλα αυτά γράφτηκαν χτές το βράδυ αν Παντελή θες να συνεχίσεις το παιχνίδι εγώ μέσα .......................
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό kontos » 23 Ιαν 2007, 12:27

Ας ζητηθεί μια συγνώμη απο τους φίλους blackcris giagoulas και το θέμα πιστεύω θα λήξει. Κατά τη γνώμη μου η συγνώμη είναι απαραίτητη επειδή σαν μέλος του συλλόγου αισθάνομαι οτι κατηγορούμαι οτι ανήκω σε κάτι που δεν υπάρχει.Για μένα υπάρχει και μάλιστα τα οφέλη που είχα ως σήμερα είναι αρκετά .
Εχω προμηθευτεί ανταλλακτικά με το ένα τρίτο των χρημάτων που ήθελαν οι εδω έξυπνοι
Εμεινα το 2005 τα Χριστούγεννα απο μετάδοση στα Βαρδούσια και χάρη στο σύλλογο το αυτοκίνητο ήρθε στην Αθήνα και επισκευάστηκε σχεδόν δωρεάν. Περιττό να πω πως η βλάβη προκλήθηκε επειδή το ψήλωσα κατα μια και μισή ίντσα . Ο μόνος που με είχε αποτρέψει τότε ήταν ο Παντελής , (αντιπρόσωπος αναρτήσεων της scorpion racing )
Οταν χρειάστηκε το αυτοκίνητο να πουληθεί, έφυγε σε μια εβδομάδα πάλι μέσω του συλλόγου η του Παντελή πράγμα παντέλως αδιάφορο για μένα,όπως υπήρξε βοήθεια και στην αγορά του ΛΡ3 πετυχαίνοντας μια αρκετά καλη έκπτωση.
Βοήθεια υπήρξε σε πολλές περιπτώσεις και σε άτομα εκτός συλλόγου με πρόσφατο παράδειγμα την επισκευή τουρμπίνας σε jeep φίλου με
το εξωφρενικό ποσό των 100ε
Για όλα τα παραπάνω δεν μου έχει ζητηθεί ποτέ τίποτα και σκασίλα μου αν αγόρασε κάτι με 330ε και μου το έδωσε 340ε. Μόνο που μου έφερε τα πράγματα έξω απο την πόρτα μου, μου αρκεί.
Μην πυροβολούμε λοιπόν το σύλλογο και όσους ανήκουν σ αυτόν.
Νομίζω μια συγνώμη είναι επιβεβλημένη.
Όλα τα υπόλοιπα ,όπως προεδρηλίκια, γραμματείς, φαρισαίοι ,χοροί ,εκδηλώσεις, με αφήνουν αδιάφορο.
kontos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 17 Φεβ 2004, 00:45
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 23 Ιαν 2007, 12:28

Ααα ξέχασα να πω για νεες απαντήσεις το βράδι η αύριο έχουμε και δουλεια δεν ζούμε όλοι απο το forum.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Ιαν 2007, 12:31

Αντε παλι.... Ακουστε και τον dr.Format
Το θεμα ηταν τελικα ο εμπορακος,ο αορατος συλλογος,ο νεος συλλογος??
Αστο να παει στο δι@ολο..
Αν ειναι το τελευταιο ας προχωρησει,αν ειναι τα 2 πρωτα ας μεταφερθει το θεμα στα μαχαιρωματα,γιατι δεν γουσταρουμε τα αιματα..
Εγω δεν σκοπευω να χαλασω την καρδια μου με κανενα Land roverα και μη.
Με τον Blackchris ακουω οτι εχουμε και κατι κοινο??(equippe κλπ?)
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Ιαν 2007, 12:38

Ασε που με τα καμοματα σας,καθοτι εχω dial-up συνδεση και μια γραμμη στη δουλεια,εχω βρει το μπελα μου,θα βαρανε και οι πελατες και το "αφεντικο"...
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Ιαν 2007, 12:42

Παρατηρώ .... από κοντά όλες αυτές τις μέρες και δεν θέλησα να επέμβω. Με λυπεί ιδιαίτερα αυτή η φαγωμάρα. Ακόμα περισσότερο γιατί κατά τα γνωστά, μόλις κάτι παει καλά, εμφανίζονται οι από μηχανής σωτήρες για να...

Όμως πια έχει ξεφύγει και το θέμα έχει φτάσει πλέον σε προσωπικές προσβολές και άλλα.

Α. Κάντε μια μικρή απόχη από το πληκτρολόγιο.
Β. Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει, εφόσον δεν ενοχλεί τους άλλους.
Γ. Μην ενοχλείτε τους άλλους.

Αν κάποιος θέλει να δημιουργήσει ένα σύλλογο, δεν ξεκινά με ... επίθεση στον ήδη υπάρχοντα, αναγνωρισμένο και με ιστορία σύλλογο. Πολύ περισσότερο δεν είναι καλό να προσβάλετε. Είναι λογικό ότι τα μέλη του συλλόγου θα αντιδράσουν και τελικά καταλήγουμε σε σύρραξη...

Είμαι πολύ στεναχωρημένος, πολύ περισσότερο γιατί και εγώ κάτοχος LR είμαι...

Σκεφτείτε πώς θα νιώσει κάποιος «νέος» κάτοχος που θα πέσει κατά λάθος σε αυτή τη συζήτηση.

Κάντε τις κινήσεις σας σεβόμενοι τους άλλους...
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 23 Ιαν 2007, 13:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 12:59

Ακριβώς έτσι έχει η κατάσταση. Οποιος άλλος γνωρίζει να το επιβεβαιώσει ας το κάνει. Καρφώματα δεν έχει.

Δυστυχώς ηπαροιμία επιβεβαιώνεται "Οποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται".

Μαυροχρήστο, λέω να ροβολήσουμε κατά βολο μεριά.

Το εκεί σύλλογο ή θα τον συγχωνευσουμε με το δικό μας ή θα κάνουμε επιθετική εξαγορά.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό pskoul » 23 Ιαν 2007, 13:05

Το όλο θέμα με την φάρσα περί αγορας discovery απο τον Μαυροκίτσο το γνώριζα και εγώ.

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
pskoul
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 11 Φεβ 2005, 17:57

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 23 Ιαν 2007, 13:05

Κρίμα που έφτασαν εδώ τα πράγματα και χάλασε ο χαβαλές, όντως έτσι όπως τα λέει ο Γιώργος έχει το θέμα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Και πάλι κρίμα που μερικοί (ανάμεσα σ' αυτούς και ο Παντελής) φαίνεται ότι δε σηκώνουν πολλή πλάκα, δεν πειράζει... :( :( :(
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 13:07

Σπύρο μη ανησυχείς, "αν θα διαβάσεις το αποκαλυψη ΤΩΡΑ" θα δείς ότι δεν υπάρχει παρασκήνιο.

Την αποψη μου ομως μπορώ να τη διατηρώ και δυστυχώς αυτή είναι.

Ετσι λοιπόν ουτε σύλλογος ετοιμάζεται , ουτε καταστρέφουμε τον παλιο για να φτιαχτεί νέος, ουτε προδοσίες , ούτε διχόνειες ουτε .................. Φίλοι μου πολύ Φωσκωλο Βλέπετε.

Οσοι βλέπουν σύλλογο καλά κάνουν και είναι αναφαίρετο δικαιωμα τους. Αλλά άλλο τόσο είναι κα δικό μου να μη βλέπω.

Τελικά είναι θέμα οπτικής γωνίας.

Πάντως πρέπει να αναγνωρίσεις ότι τα μηχανάκια της ΑGB κτύπησαν κόκκινο αυτές τις μέρες.

Χαιρετώ


Υ.Γ. Ποντάρω 10 προς 1 ότι μέσα στο 2007 ο Μαυροχρήστος θα είναι με Λαντροβερ.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό teroulas » 23 Ιαν 2007, 13:12

Επειδη βαρεθηκα να διαβασω το τεραστιο ποστ του καπελα, στέκομαι στο εξής: pskoul έγραψε «Το όλο θέμα με την φάρσα περί αγορας discovery απο τον Μαυροκίτσο το γνώριζα και εγώ»

Εϊπα κι εγώ πως αρνήθηκε τον αυτοκράτορα του βρασμού :bricks:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 23 Ιαν 2007, 13:15

superspy έγραψε:Είμαι πολύ στεναχωρημένος, πολύ περισσότερο γιατί και εγώ κάτοχος LR είμαι...

Αυτό διορθώνεται εύκολα, πάρε Jimny... :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Έτσι για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα...
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Ιαν 2007, 13:18

Κρίμα αγαπητέ Μαυροχρήστο.

Κρίμα γιατί μερικές φορές και η πλάκα έχει όρια. Και όχι δεν με απασχολούν οι πεπονόφλουδες κλπ αλλά η κακή χρήση σε τέτοιο βαθμό του forum και η κοροϊδία των μελών του.
Το ατόπημα σου είναι μεγαλύτερο από μια απλή πλάκα...

Δηλαδή κάνετε όλο αυτό το θέμα με σκοπό να γελάσετε;

Αναρωτιέμαι τελικά ποίος γέλασε.... ΝΤΡΟΠΗ :evil: :evil:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες

cron