Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δημιουργία συλλόγου ιδιοκτητών LAND ROVER

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 22 Ιαν 2007, 19:10

Επειδή κι εγώ έλειπα το Σαβ/κο και παρά το ότι έκανα παράθεση σε πιό "light" θέμα, τώρα μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλων των "ντοκουμέντων" της διαμάχης...

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Alp. Ποιός ο λόγος να υπάρχει αυτή η φαγωμάρα; Κατά την ταπεινή μου άποψη, ο φίλος blackris πρώτα θα έπρεπε να μιλήσει με τον Παντελή ή οποιονδήποτε παλαιότερο από το forum και κατόπιν -σε περίπτωση διαφωνίας- να ρίξει την ιδέα του. Άσχετα από προσωπικές συμπάθειες ή μη ή διαστάσεις απόψεων κτλ, κυρίως γιατί από τη στιγμή που κάτι ήδη υφίσταται, με οποιαδήποτε μορφή, θα ήταν σωστό -νομίζω- να υπάρξει πρώτα μια συνεννόηση με αυτό που απλά...ήδη, υπάρχει...
Φίλε blackris, χωρίς να σε ξέρω και χωρίς να κρίνω τις απόψεις σου -άλλωστε δεν αναφέρομαι σε αυτές- ήταν πολύ προκλητική η..."σφήνα" σου. Από εκεί και πέρα φυσικά, όπως είπα είναι δικαίωμά σου και το υποστηρίζω, να λες ό,τι νομίζεις.
Από εκεί και πέρα, οδεύουμε πρός μια διαίρεση και δε μπορώ να καταλάβω γιατί; Δε θα ήταν καλύτερα για όλους να υπάρξει συνεννόηση;

Από την άλλη, όπως λέει ο φίλος Alp, κυρίως με ενδιαφέρει να υπάρχει μια βάση τεχνικών δεδομένων και στοιχείων βλαβών και να μπορούμε να μιλάμε μεταξύ μας (κυρίως από την εμπειρία του καθενός) για να μπορούμε να λύνουμε όσο το δυνατόν πιό "αναίμακτα" τα προβλήματα που -δυστυχώς- προκύπτουν. Κι εγώ δεν είμαι φίλος των μεγάλων φαλάγγων αυτοκινήτων μέσα στη φύση και προτιμώ να πηγαίνω ως ένα σημείο με το αμάξι και από εκεί να συνεχίζω με τα πόδια. Γι αυτό και δε μ' ενδιαφέρουν -οι μεγάλες- εκδρομές. Επίσης, επειδή δεν μένω Αθήνα και δύσκολα θα κατέβαινα με το αμάξι, λίγο δύσκολο να είμαι και ποτέ σε κάποια συνάντηση. Από την άλλη, κάποια εκδρομή στο Solihull -μόλις ορθοποδήσω οικονομικά με την εξόφληση του αυτοκινήτου- θα ήταν περισσότερο του γούστου μου (σαν επισκέπτες του οποιουδήποτε Ελληνικού Συλλόγου). Αυτές είναι οι ταπεινές απόψεις μου.

Υ.Γ.1. Δε μπορώ να κρύψω την συμπάθειά μου πρός τον Vangelis -τον οποίο ούτε καν ξέρω πώς είναι ο άνθρωπος- γιατί απλά μου αρέσει το στύλ "εγώ την Κυριακή θα πάω εκεί, όποιος θέλει ας έρθει". Απ' ότι έχω προσέξει, συνήθως μαζεύονται λίγα αυτοκίνητα (που όπως είπα το προτιμώ) και δεύτερον γιατί φανερώνει αγνή αγάπη για το χόμπι του.Απλά ήθελα να το πώ, σε σχέση με τις εκδρομές...

Συγνώμη για το μακροσκελές του κειμένου.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 22 Ιαν 2007, 19:14

Αγαπητέ blackchris

το αν ο σύλλογος υπάρχει μπορούν να στο πούν οι δεκάδες των ανθρώπων που έχουν βοηθηθεί ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ και με πολλούς τρόπους και όχι μόνο μέσω προμηθείας εξαρτημάτων ή προτάσεων για βελτιώσεις κλπ είτε μέσω του υπογράφοντος είτε μέσω άλλων μελών.
Μπορούν να στο πούν τα παραδείγματα ανθρώπων που έμειναν στο δρόμο και βοηθήθηκαν είτε από τον υπογράφοντα είτε από άλλα μέλη που ενεργοποιήθηκαν μέσω από το δίκτυο που υπάρχει σε όλη σχεδόν την Ελλάδα.
Μπορούν να στο πουν η ίδια η αντιπροσωπεία που όταν βρίσκεται σε αδιέξοδο ή χρειάζεται βοήθεια καλεί εμάς και ζητά πληροφορίες ή υποστήριξη.
Μπορείς να το δεις στα περιοδικά που οι ιδιοκτήτες Land Rover σε όλο τον κόσμο ξέρουν ότι υπάρχουν αλλά και στα περισσότερα περιοδικά αυτοκινήτων στην Ελλάδα.

Το θέμα της εμπορικής δραστηριότητας του συλλόγου δεν υπάρχει καθώς ο σύλλογος ειναι μη κερδοσκοπικό σωματείο.

Παρέχεται έκπτωση από πολλές εταιρείες στα μέλη και μόνο η αναφορά του συλλόγου αρκεί για αυτό.

Υπήρξε κάποια στιγμή θέμα εκδόσεως ταυτοτήτων, μάλιστα υπάρχουν ένα δύο μέλη που θέλησαν και πήραν και βεβαίωση αλλά καθώς ο σύλλογος υπάρχει αυτά δεν χρειάστηκαν τελικά γιατί κανείς δεν το ζήτησε και όποιος το ζήτησε το πήρε. Αλλωστε ο σύλλογος είναι γνωστός εκεί που υπάρχει σημασία και σε αυτούς που ΞΕΡΟΥΝ τα landies και δεν ήρθαν ουρανοκατέβατοι κομίζοντας γλαύκας εν Αθήναις (δηλαδή παρουσιάζοντας σαν προτάσεις και ιδέες δικές τους πράγματα που ήδη υπάρχουν και είναι γνωστά και αυτονόητα σε όλους)
Μου ζήτησες να μην γράφω πολλά και δεν γράφω άλλα για τα δικά σου ερωτήματα και τις απορείες.

---------------------------------

Σου ζήτησα όμως και εγώ μερικά πράγματα και κάνεις ότι δεν τα διάβασες ή δεν μπορείς να απαντήσεις κάτι?

Τόσα χρόνια που γράφω σε αυτό το φορουμ, ακόμη και πριν δηλώσω ανοικτά ότι πλέον ασχολούμαι ημιεπαγγελματικά στην αρχή και επαγγελματικά μετέπειτα δεν διάβασες ποτέ για το σύλλογο?
Με τί θράσος βγαίνεις και ΨΕΥΔΕΣΑΙ ΑΝΟΙΚΤΑ για τό ότι δεν υπάρχει σύλλογος?
Με τί θράσος ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ στο κάτω κάτω ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ του ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ αυτού για το ότι ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΛΗ σε έναν σύλλογο που υπάρχει και προσφέρει, ζητώντας τίποτα?

Το αν ο άνθρωπος που τον έφτιαξε ζητά πλέον κάτι για τα πράγματα που τους προτείνει εκτός συλλόγου και για τις ατελειώτες ώρες που περνάει προτείνοντας, προσφέροντας γνώση και βρίσκοντας πράγματα που ακόμη και ειδικοί έμποροι ετών στα Landies δεν μπορούν να βρούν σε πειράζει τόσο πολύ?
Εδώ δεν πειράζει εκείνους που έχουν Landy βλαψκηρισ πειράζει εσένα?
Στο κάτω κάτω της γραφής αυτό μπορεί να στο πιστοποιήσει ΑΠΟΛΥΤΑ ο κάθε άνθρωπος που έχει έρθει σε επαφή μαζί μου καθώς όταν κάτι έχει να κάνει με χρήματα υπάρχει ΠΑΝΤΑ και η κατάλληλη ενημέρωση ότι όλα αυτά γίνονται ΕΚΤΟΣ συλλόγου και ότι στις περισσότερες περιπτώσεις υπάρχει κέρδος το οποίο και φορολογείται όπως απαιτείται.
ΚΑι κυρίως ΠΟΤΕ δεν έχει δώσει ή προωθήσει ο υπογράφων κάτι που δεν πιστεύει ότι λειτουργεί θετικά στα Landies. Και αυτό πές μου ΠΟΣΟΙ έμποροι το κάνουν? Η να σου προτείνουν να μην αγοράσεις κάτι ή ακόμη και να μην στο πουλήσουν γιατί ξέρουν αυτά που ο ενδιαφέρομενος πιθανόν αγνοεί?
Εχει τύχει μάλιστα και πολλές φορές ακόμη και σε περίπτωση επιμονής να αρνηθώ να δώσω κάτι που έχουν οι εταιρείες που προσωπικά αντιπροσωπεύω ή διανέμω στην Ελλάδα ή και σε άλλες χώρες (γιατί συμβαίνει και αυτό). Kαι αυτό μπορεις να το δεις σε πολλές περιπτώσεις και ανοικτά μέσα στο φόρουμ όσο μπορούν να στο πιστοποιήσουν και άνθρωποι στους οποίους έχω αρνηθεί να δώσω πράγματα που υπάρχουν στις εταιρείες που αντιπροσωπεύω αλλά εγώ δεν θα τα έβαζα σε δικά μου αυτοκίνητα για χρήση στο δρόμο.

Σαφώς και εδήλωσες σε άλλη θεματική ενότητα πως ότι κάνεις το κάνεις για τα λεφτά.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΨΕΥΔΕΣΑΙ ΑΝΟΙΚΤΑ ΟΜΩΣ?

Θεωρώ το θέμα λήξαν για τον υπογράφοντα και από εκεί και πέρα σου επαναλαμβάνω ότι δεν έχω να κρύψω και κυρίως δεν έχω να χωρίσω τίποτα.

Από την ΠΡΩΤΗ στιγμή που αναφέρθηκε στο φόρουμ αυτό ότι ήρθες στην οικογένεια των Landies σε καλωσόρισα τόσο μέσω του φόρουμ όσο και μέσω προσωπικού μηνύματος.
Απέφυγες να απαντήσεις στο πρώτο προσωπικό μήνυμα και με πολύ σύντομα λόγια δήλωσες ότι το Landy αγοράστηκε για την σύζυγο στο δεύτερο π.μ.
Σε προσκάλεσα να έρθεις μαζί μας όπως και σου είπα ανοικτά και τίμια ότι θα χαρώ να γίνω και εκ των ιδρυτικών μελών και του νέου συλλόγου, αν γίνει και αν πιστεύετε ότι μπορείτε να προσφέρετε κάτι νέο και διαφορετικό και πιό συμφέρον για τους ιδιοκτήτες των Landies στην Ελλάδα. Ακόμη και αν δεν έχετε κάτι νέο να δώσετε αλλά απλώς θέλετε "από χούι βρε αδερφέ" να κάνουμε και άλλον ένα σύλλογο. Ακόμη και έτσι ο υπογράφων δεν έχει να χωρίσει κάτι μαζί σας αλλά ΑΠΑΙΤΕΙ να μην ΨΕΥΔΕΣΘΕ ή να αναγνωρίσετε το ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ μέσα πιθανόν στον ενθουσιασμό σας (λέμε τώρα.......)
Ο΄τι προσφέρεται ήδη στα μέλη του ΥΠΑΡΧΟΝΤΟΣ συλλόγου μπορώ να το προσφέρω και σε εσάς, άλλωστε αντίθετα με εσένα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ το χρήμα που μας ενδιαφέρει αλλά και άλλα πράγματα. Το ήθος, η αλήθεια, η υποστήριξη με κάθε τρόπο και η μακροζωία κάθε εγχειρήματος είναι μέσα σε αυτά.

Σου έγραψα και πιό πάνω ότι το θέμα έληξε για εμένα.

Αν θέλεις να συστήσεις εσύ και οι 5 -6 φίλοι σου και άλλον σύλλογο για τα Landies στην Ελλάδα αυτό είναι όχι μόνο επιτρεπτό αλλά και εξαιρετικά ευχάριστα νέα.
ΟΜΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΗΘΟΣ και αναφέροντας του ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΛΟΓΟΥΣ και όχι ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟΣΤΟΜΑ ΨΕΜΑΤΑ για να δώσεις αληθοφάνεια και υπόσταση στο εγχείρημα.
Κάνε το ειλικρινά και σου είπα είμαι και εγώ μαζί σας.
Μην ρίχνεις όμως λάσπη και μην δείχνεις αγνωμοσύνη σε κάτι που ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ότι υπάρχει. Αν δεν συμφωνείς με το πώς λειτουργούμε δεν σου δίνεται το δικαίωμα να το αμφισβητείς ιδίως την στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι που το βεβαιώνουν παράλληλα με τα πραγματικά γεγονότα.

ΑΠΑΙΤΩ όμως μία ΣΥΓΓΝΩΜΗ σου για τα ΨΕΥΔΗ σου ή
μία ΑΝΟΙΚΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΣΟΥ για το οτι δεν υπάρχει ήδη σύλλογος με ιστορία και προσφορά τόσο μέσω αυτού του φόρουμ όσο και πριν καν έρθει το ιντερνετ στην Ελλάδα.
Τα ψεύδη αυτά ή το λάθος σου προσβάλλουν όχι μόνο τον υπογράφοντα και άλλους 210 ανθρώπους αλλα κυρίως και τους συναδέλφους στο φόρουμ που μέχρι τώρα σου έχουν πει ότι ο σύλλογος όντως υπάρχει και ανήκουν σε αυτόν.
Και εσύ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ.......

(ο moderator μήπως θα μπορούσε να μας επιβεβαίωσει ότι ρητά απαγορεύεται από τους όρους του forum το να ψεύδονται τα μέλη του φανερά?)
pantg
 

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 22 Ιαν 2007, 19:14

Blackchris, έγραψα λάθος το nick σου παραπάνω, sorry!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 22 Ιαν 2007, 19:55

Παντέλη,

προτείνω να τον καλέσεις σε μονομαχία την αυγή στα μαρμαρένια αλώνια.

Επίσης προτείνω να μην ξύνεσαι στη γκλιτσα του τσοπάνη.

Προχώρα παρακάτω ........................................................
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό spartacus » 22 Ιαν 2007, 20:04

μιας και βλεπω οτι το ποστ μου δεν εισακουστηκε (για διαφορους προφανως λογους) θα πω μονο τουτο. Οσα αποδιδεται στους αλλους συλλογους οτι τους κατεστρεψαν, ξεκινησατε και καλλιεργειτε και στον μοναδικο τελικα κατα τα λεγομενα της πλειοψηφιας χωρο συναντησης του λαντ ροβερ κλαμπ. και δεν εννοω το κλαμπ του παντελη η του μπλακκρις αλλα το διαδυκτιακο βημα περι λαντ ροβερ, του δημητρη, του βαγγελη, της μαγιας,του νικου, του κωστα και του καθε κωστα που μας επισκεπτεται και δεν γραψει ουτε ενα ποστ. Και αυτο δεν το επιτρεπω εγω τωρα και περιμενω και καποιον αλλον να μιλησει! η πικρια δεν απαλυνεται με ποστ που δεν βρισκουν ανταποκριση και η φιλοδοξια και ματαιοδοξια φτιαξαν παρθενωνες αλλα και χιλιαδες θυματα σε μαχες. εαν δεν μπορουμε σαν ενηλικες να συμπεριφερθουμε ας δανειστουμε λιγη φλεγματικη ευγενεια της φυλης η οποια κατασκευασε τα οχηματα μας.
εκτος και αν τοοοοσο μεγαλα συμφεροντα κρυβονται πισω απο τον νεο αυτο συλλογο που εγω αγνοω και εσεις γνωριζεται και για αυτο δεν μιλατε.

αν οχι ομως, φτανει.
σας ευχαριστω.
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Δημοσίευσηαπό pantg » 22 Ιαν 2007, 20:19

Δημήτρη εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ.

Το θέμα από πλευράς μου λήγει εδώ.

Να σου πω την αλήθεια ούτε καν τη συγγνώμη που απαίτησα για τα ψέμματα ή την επιδεικτική άγνοια δεν χρειάζομαι.

Να είσαι καλά
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 22 Ιαν 2007, 20:39

giagoulas έγραψε:Παντέλη,

προτείνω να τον καλέσεις σε μονομαχία την αυγή στα μαρμαρένια αλώνια.

Επίσης προτείνω να μην ξύνεσαι στη γκλιτσα του τσοπάνη.

Προχώρα παρακάτω ........................................................


φίλε giagoulas

δυστυχώς η περιπαικτική σου διάθεση δεν με βρίσκει σύμφωνο όταν έχει γίνει τόσο σοβαρή και καταφανής προσωπική πλέον επίθεση κατά του προσώπου μου πέραν των ΨΕΥΔΩΝ ισχυρισμών και την ΚΑΤΑΦΑΝΟΥΣ ΑΓΝΟΙΑΣ μέλους του φόρουμ το οποίο και αρνείται να την αναγνωρίσει.

Την γκλίτσα του ο τσοπάνης να την εναποθέσει τρυφερά εκεί που δεν υπάρχει φώς μέσα στο σώμα του.

Οσο για τα μαρμαρένια αλώνια νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα μονομαχίας.
Την αλήθεια την γνωρίζουν όσοι βρίσκονται στην ενότητα αυτή των Landies περισσότερο καιρό από τους νεόφερτους που έχουν επιδείξει ΗΔΗ το πνεύμα που τους χαρακτηρίζει τελικά και επιδιώκουν να φέρουν σε μία ομάδα που είχε μέχρι πρότινος ηρεμία, κατανόηση και φιλικό πνεύμα αλλα κυρίως ΗΘΟΣ.

Αν χρειάζονται απαντήσεις αυτές μπορούν να δοθούν από όσους έχουν επίσης αμφισβητηθεί ως ψεύτες μιά και εκείνοι επίσης κατηγορούνται ότι ανήκουν σε κάτι ανύπαρκτο επειδή απλώς "μερικοί" "ΕΤΥΧΕ?" να μην το γνωρίζουν.


Αρνούμαι να εμπλακώ σε περαιτέρω συζητήσεις για το θέμα.

Ο φίλος spartacus μίλησε ΟΛΟΣΩΣΤΑ και το θέμα αυτό έχει λήξει για εμένα.



Χαιρετώ[/img]
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Ιαν 2007, 20:47

spiderman εναντιον Αμαζονων!

Jet Li εναντιον Asterix!

Blackchris εναντιον Παντελη!

ταινιες με πολλες μπατσες!!!!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Shaka » 22 Ιαν 2007, 20:48

VAGELIS & GIAGOULAS συμφωνώ με αυτά που λέτε, το είδα πιο υποκειμενικά.

Φίλε BLACKCHRIS, το τι κάνει ο άλλος σύλλογος το γνωρίζω, είμαι μέλος (με Α.Α.75 αν δεν κάνω λάθος). Το θέμα είναι να καταλήξεις σε κάτι ολοκληρωμένο και να το προτείνεις. Όπως σου είπα ακούγεται ενδιαφέρων και αν δομηθεί στο υποθετικό στυλ, που προτείνει ο GIAGOULAS, σαφώς θα προχωρήσει. Κι εγώ "μέσα" είμαι.

Ας σταματήσει όμως η διαμάχη εδώ με τον Παντελή γιατί καλός ή κακός, ιδιότροπος, ή παράξενος, μας αρέσει δεν μας αρέσει, πρέπει να σεβαστούμε την ιστορία του. Και σαφώς δεν έχει ανάγκη από εμένα ο Παντελής να τον υπερασπιστώ...
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Shaka » 22 Ιαν 2007, 20:51

Αλλά χάλάει το κλίμα ρε παιδιά, αυτό που με τράβηξε κι εμένα εδώ. Γιατί παντού τα ίδια? Τι γονίδια μας κατατρέχουν?......
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Freelander » 22 Ιαν 2007, 20:52

"A wise man speaks when he has something to say,
a fool when he has to say something"
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 22 Ιαν 2007, 21:00

ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΑΡ!!!!
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 22 Ιαν 2007, 21:27

Όπως έχω ξαναπεί, η ΔΙΧΟΝΟΙΑ είναι μέγιστο χαρακτηριστικό της Φυλής μας...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 22 Ιαν 2007, 21:32

Την γκλίτσα του ο τσοπάνης να την εναποθέσει τρυφερά εκεί που δεν υπάρχει φώς μέσα στο σώμα του.


Δυστυχώς δεν θα σου κάνω τη χάρη.

Ο πισινός μου, σε αντίθεση με τον εν λόγω σύλλογο, είναι και υπαρκτός και ορατός και δεν θα του άρεσε καθόλου να του κάνω κάτι τέτοιο.

Δε με αποσυνδέεις τώρα απο το Ματριχ σου, (εννοώ το σύλλογο σου) γιατί αλλό ή διαφωνία και άλλο το να πεφτουμε στο επιπεδο του αντε γαμήσου.

Θα επανελθω αργοτερα με τις λεπτομέρειες.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Ιαν 2007, 21:48

ρε παιδια ασχετως του 'ματς', σορρυ δηλαδη και με το συμπαθειο τι να πουνε στην Αγγλια ή αλλου που εχουν 182 sites 57 περιοδικα και 1567 κλαμπς?

τριχονεια?

και δηλαδη παλι με το συμπαθειο στο ΣΤΕΜ που εχουμε ατυπο LR sector πρεπει να παμε να εξομολογηθουμε και να κοινωνησουμε για την αιρετικη μας αμαρτια?

παμε καλα?

δεν ειχα προθεση να εμπλακω 8) αλλα δεν μπορω τα δογματικα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες