Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δημιουργία συλλόγου ιδιοκτητών LAND ROVER

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 13:33

Δεν έχεις δίκιο.

Εδώ ο Ορσον Ουελς τρομοκράτησε όλη την αμερική με τους αρειανούς.

Ασε που οταν το ξέρουν τουλάχιστον εικοσι άτομα, μόνο κοροιδια δεν είναι.

Ασε που δε θέλουμε και πολύ να τον ιδρύσουμε

Μη γκαζώνεις, δες το σφαιρικά.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Ιαν 2007, 13:34

Εκτιμώ ότι το λιγότερο που οφείλετε ΣΕ ΟΛΟΥΣ είναι μια ΜΕΓΑΛΗ συγνώμη...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 13:41

Αλλος κανείς που να θιχθηκε τόσοοοοοοοοοο πολυυυυυυυυυυυυυυ !!!

Εκτός φυσικά απο .........................................
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Ιαν 2007, 14:31

Εγω θα ελεγα στο φιλικο να πατε να [edit superspy] και να το βρειτε μπροστα σας-πιστευω στη θεια δικη βλεπετε...
Ετσι με χιουμοριστικη διαθεση παντα,ετσι [edit superspy]
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 14:43

Αν θέλεις να κάνουμε διαγωνισμό βομολοχίων πέσμου να ανοίξω το λεξικό.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Ιαν 2007, 15:32

Οχι ρε σε αφηνω να νιωθεις νικητης,μαγκας και ανωτερος,οχι σαν και εμας τα ανθρωπακια - γλυτωσες και απο τα νυχια του ανηψιου γνωστου ιατροδικαστη - ποιος σε πιανει τωρα,θα παρεις και εκπομπη στην τηλεοραση μαζι με το κολληταρι σου.
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2007, 15:56

Αν αισθάνεσαι ανθρωπάκι , δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό, είναι πρωτιστως δικό σου θέμα ή καλύτερα συμπερασμα.

Αν βρίσκεις ότι το σκηνικό δεν ήταν του γούστου σου , σαφέστατα και έχεις δικαίωαμα να το διατυπώσεις.

Το να κάνεις σα να έπεσες θύμα απάτης και έχασες δεν ξέρω και γώ τι, το βρίσκω υπερβολικό.

Αν πάλι γουσταρες την ιδέα συλλόγου και διαψευστηκαν οι προσδοκίες σου, προχώρατο και εγώ δηλώνω απο τώρα φανατικός οπαδός σου.

Γιατί η μοναδική ζημιά που μπορείς να έχεις πάθει είναι η διαψευση των προσδοκιών σου.

Κολητάρι με τον Μαυροχρήστο δεν είμαι, και μου κάνει το ιδιο αν το πιστευεις ή οχι.

Οταν ακούω κάτι όμως που συμφωνω στην ουσία του, και το υποστηρίζω και βγαίνω μπροστά.

Πέραν όμως του αστείου ή του κακόγουστου (ο καθένας το ερμηνευει οπως θέλει), παραμένω να υποστηρίζω αυτά που έγραψα.

Και για το πως πρέπει να λειτουργεί ένα σύλλογος και τα υπόλοιπα.

Πάντως σε κάθε περίπτωση πρέπει να παραδεκτείς ότι πέρασες ωραία και διδακτικά αυτό το διήμερο ή κάνω λάθος ?


Αλλος παραπονούμενος ?

Υ.Γ.
αντε ρε, θα είσαι ο πρωτος καλεσμένος στην εκπομπή μου (αν θέλεις φυσικά)
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό ollram » 23 Ιαν 2007, 16:57

superspy έγραψε:Κρίμα αγαπητέ Μαυροχρήστο.

Κρίμα γιατί μερικές φορές και η πλάκα έχει όρια. Και όχι δεν με απασχολούν οι πεπονόφλουδες κλπ αλλά η κακή χρήση σε τέτοιο βαθμό του forum και η κοροϊδία των μελών του.
Το ατόπημα σου είναι μεγαλύτερο από μια απλή πλάκα...

Δηλαδή κάνετε όλο αυτό το θέμα με σκοπό να γελάσετε;

Αναρωτιέμαι τελικά ποίος γέλασε.... ΝΤΡΟΠΗ :evil: :evil:


Συμφωνώ!
Αυτα δεν είναι σωστα πραγματα!
ΝΤΡΟΠΗ
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό jimnys » 23 Ιαν 2007, 17:16

blackchris έγραψε: Κάτι περίπου σαν το Jimny club όπως είχε ξεκινήσει στην αγνή μορφή του πριν το κάνουν λαμπόγιαλο.



Nα και ένας σύλλογος που τελικά έγινε λαμπόγιαλο πριν φτιαχτεί ακόμα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τελικά να πάρω Land rover ή όχι?? :shock: :cry: :cry: :cry:


Eίσαστε μια παρέα παθιασμένων με την συγκεκριμένη μάρκα αυτοκινήτων, μην χαλάτε τις σχέσεις σας εκατέροθεν....
Κρίμα είναι.
Η αλήθεια δεν έβλαψε ποτέ κανένα, πόνεσε μεν αλλά δεν έβλαψε :wink:
ΑΓΑΠΗ....αγαπημένοι εν τροχοίς αδελφοι :wink:
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό Freelander » 23 Ιαν 2007, 17:19

giagoulas έγραψε:Αλλος παραπονούμενος ?

Εμένα σαν αναγνώστη καθόλου δε με χάλασε η όλη φάση, ίσα ίσα που βρίσκω και θετικά σημεία, έπεσαν οι μάσκες και φάνηκε ποιός είναι τί.
Όχι οτι δεν το ήξερα αλλά λέμε τώρα...
Υποθέτω οτι όποιος σ'ενα ιντερνετικό φόρουμ νιώθει οτι θίχτηκε... αυτό συνέβη επειδή θίχτηκαν τα συμφέροντα του και εγώ τουλάχιστον ούτε μαγαζί ούτε συμφέροντα έχω*

Πάντως από κάτι τέτοια χαζά, βγαίνουν στη φόρα μεγάλες αλήθειες, και για να μήν παρεξηγηθώ δεν έχω τίποτα με τους επαγγελματίες και τους εμπόρους που βγάζουν το μεροκάματο τους, τουλάχιστον με όσους έχουν μαγαζί και δηλώνουν τίμια και ενυπόγραφα την πραγματική τους ιδιότητα.

Τα σέβη μου

*μόνο ένα φριλάντερ έχω και μου έχει φάει όλα τα λεφτά το ρημάδι...
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Ιαν 2007, 17:51

Δεν νομιζω να βγαλουμε ακρη giagoulas - οσα και αν πω θα πεις αλλα τοσα, δεν θιχτηκαν τιποτα συμφεροντα μου freelander, ο καθενας να αναλαμβανει την ευθυνη για τις επιλογες του-αγορες του,δεν νομιζω να χρειαζονταν να γινει ολο αυτο σκηνικο για να νιωσουν καποιοι τριτοι καλυτερα.
Παμε πισω στην σωστη ενοτητα να γραψουμε τιποτα αλλα Land Roverοθεματα!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 23 Ιαν 2007, 18:21

Σχετικά με το forum και τα σχετικά, ούτε χαζός είναι κανείς, ούτε κουτόχορτο τρώει...

Πάντως, αν αυτό ήταν πλάκα, το ότι το αφήσατε να προχωρήσει τόσο πολύ, δε νομίζω και το ότι ήταν ό,τι καλύτερο. Θα ήταν καλόγουστο αν σταματούσε σε κάποιο λογικό, αρχικό σημείο, πρίν θιχτούν υπολήψεις.

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

Ως συνήθως, πολύ κακό για το τίποτα. Όταν μιλάς σε ανθρώπους κοιτώντας ένα απρόσωπο κουτί φτιαγμένο από γυαλί και πλαστικό, τα πράγματα εύκολα ξεφεύγουν...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 23 Ιαν 2007, 18:24

giagoulas έγραψε:Τα ίδια λέγαν και στο Γαλιλαίο (όχι ότι φτάνω το μέγεθος της διάνοιας του).


Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε giagoulas, αλλά όλοι το ίδιο είμαστε... :D :D :D :D
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 23 Ιαν 2007, 19:24

Το καλό η κακό είναι , ότι οι σχέσεις χάλασαν, και η διχόνοια εμφυτεύθηκε από κάποιον που δεν έχει καν LR.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό blackchris » 24 Ιαν 2007, 01:39

Φίλε superspy διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά το κείμενο μου “αποκάλυψη τώρα” και θα δεις οτι η φάρσα ξεκίνησε απλά και γιγαντώθηκε μέσα στο forum με την συμμετοχή πολλών ατόμων απο το forum που οι περισσότεροι γνώριζαν εξ αρχής την πραγματικότητα, και άλλοι την μάθαιναν σταδιακά πέρνωντάς με τηλέφωνο, μιας και ποτέ σε όποιον με πήρε τηλ δεν έκρυψα την αλήθεια (εκτός απο τον firelord) έτσι που κατάντησε να γνωρίζει για την φάρσα ο μισός κόσμος των forum.
Φίλος το πρωί που με πήρε τηλέφωνο μου είπε οτι είμαι υπολογος γιατί τελικά είπα ψέματα για το Discovery και του απάντησα οτι ψέματα θα έλεγα ΜΟΝΟ αν το ήξερα εγω οτι δεν έχω Disco αλλά την στιγμή που το ξέρει όλο το BRAT και πληθώρα ατόμων απο εδω μέσα δεν πρόκειται για ψέμα παρα για φάρσα (κακόγουστη για εσένα καλόγουστη και διασκεδαστική για πολλούς απο εδω μέσα) απόδειξη αν σε ενδιαφέρει για την ακρίβεια των λεγομένων μου είναι τα πειράγματα απο την στιγμή που ξεκίνησε η φάρσα πολλών ατόμων ξαναδες τις ενότητες υπο αυτό το πρίσμα και θα δεις ποιος γνώριζε και ποιος οχι.
Όσον αφορά τον σύλλογο ΞΑΝΑΔΕΣ ποιος ξεκίνησε την επίθεση και τις ύβρεις και όπου εγω έβρισα και βωμολόχισα σε παρακαλώ υπόδειξε μου την ενότητα να ζητήσω συγνώμη. Αν παρόλα αυτά θεωρείς οτι πρέπει να ζητήσω συγνώμη,θα πρέπει κατα την γν΄ωμη μου πάντα να το απαιτήσεις ταυτόχρονα και απο την πληθώρα των ατόμων που συμμετείχαν στην φάρσα εν γνώση τους. Εγω μια φορά δεν αισθάνομαι υπόλογος για τίποτα.
Αν θέλεις Σπύρο στο forum να πάψει ο χαβαλές και οι φάρσες πέστο και σου υπόσχομαι οτι θα γίνω ο απόλυτος politicaly corect.

Φίλε fatman αν κατάλαβα καλά έχασες την ψυχραιμία σου και άρχισες να βωμολοχείς αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς σε οδήγησε σε αυτό αν θέλεις απαντάς κουβέντα κάνουμε.

Αγαπητέ Γιαμαρέλο ότι έγραψα σχετικά με το άτομο σου και τον σύλλογό σου εξακολουθώ να το πιστεύω μέχρι τελευταίας τελείας και δεν παίρνω πίσω τίποτα ούτε προσπαθώ να ανασκευάσω τίποτα τιμώ τα παντελόνια μου.
Πέρα απο την εντύπωση που απεκόμισε ο καθένας για την διαμάχη μας στο forum εγω θεωρώ οτι έχω μια μέγιστη νίκη μιας και πλέον δεν είσαι ο Παντελής Γιαμαρέλος αλλά ο ΕΜΠΟΡΟΣ Παντελής Γιαμαρέλος που απο την ενασχόληση του με το 4χ4 (και οχι μόνο με τα Land Rover)βγάζει προσωπικό κέρδος.
Αυτό επέτρεψε μου να το θύμίζω πλέον που και που στα άτομα που κάνεις ψωνηστήρι απο τα Forum των 4χ4 (δημόσια και αντρικια και οχι με pm).
Αν θές και δεν ενοχλούμε τους συνφορουμίστες να συνεχίσουμε την κουβέντα για τον περιβόητο σύλλογο σου τον υπαρκτό για εσένα, τον ανύπαρκτο πλέον (κάποτε πρέπει να υπήρχε)και κατασκέυασμα προς όφελος σου για εμένα (και μερικούς άλλους).
Το δε γλύψιμο στον giagula για την προσβολή της γκλίτσας που του έκανες,μου φέρνει αναγούλα με το πόσο κάποιος δεν τιμά την αρσενική του υπόσταση μη έχόντας καν το σθένος να αντιμέτωπίσει τις συνέπειες μιας πράξης του.
Αγαπητοί λοιποί συνφορουμίστες αυλαία .......... η φάρσα έλαβε τέλος δεν θεωρώ οτι χρωστάω συγνώμη σε κανένα όσων αφορά την φάρσα εκτός και αν κάποιον έβρισα, η εξαπάτησα με σκοπό το προσωπικό κέρδος.
Η φάρσα υπήρξε καλόγουστη η κακόγουστη ?
Αυτήν την απάντηση την γνωρίζει ήδη ο καθένας απο εσάς και ο καθένας κρίνεται απο τις πράξεις του.


Υπόκλιση

Μαυροχρήστος ο τρελός του χωριού*

*(απο τρελό και απο μικρό μαθαίνεις την αλήθεια – Ελληνική παροιμία)
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες