Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δημιουργία συλλόγου ιδιοκτητών LAND ROVER

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό firelord » 19 Ιαν 2007, 23:25

οντως θελει μερακι

προσωπικα επεβλεψα την επεξεργασια του καταστατικου, τη διαδικασια συστασεως του ΣΤΕΜ και τα ακροτελευτια για να εχουμε τις προφανεις ευεργετικες διαστασεις, τουτεστιν την αποφυγη τουλαχιστον των νομικων αμοιβων

γενικα το κοστος δεν ειναι υψηλο
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Freelander » 20 Ιαν 2007, 14:08

Δηλώνω άσχετος γενικά με το θέμα σύλλογος αλλά διαβάζοντας τα όσα γράφτηκαν βρίσκω εξαιρετική την πρόταση δημιουργίας ενός συλλόγου με τους στόχους που αναφέρθηκαν και με δεδομένο τον αποκλεισμό απο τον σύλλογο των επαγγελματιών και εμπόρων του χώρου.

Ένας πραγματικός - υπαρκτός σύλλογος που θα φέρει κοντά τους κατόχους ταλαιπωρημένους και μή για να χαιρόμαστε και λίγο τα ρημάδια μας και να περνάμε καλύτερα... επιτέλους!

Τώρα αν γίνουν όλα αυτά πραγματικότητα και υπάρχει μια μικρή οικονομική συνδρομή το βρίσκω απόλυτα λογικό και προσωπικά θα το ενισχύσω.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό doc » 20 Ιαν 2007, 15:24

Για ρίξτε μια ματιά εδώ


Η ισχύς εν τη ενώση!!! :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Freelander » 20 Ιαν 2007, 16:29

doc έγραψε:
Η ισχύς εν τη ενώση!!! :wink:

Συμφωνώ απολύτως.
Γιαυτόν ακριβώς το λόγο προσωπικά είμαι υπέρ ενός είδους συλλόγου που αρχικά ο ένας θα ξέρει τον άλλο ωστε να λειτουργήσει από κοινού.
Πρέπει να γνωριστούμε τελικά, δεν είμαστε μασόνοι και η πολύ εχεμύθεια είναι περιττή.
Τυχαίνει ευτυχώς ή δυστυχώς να οδηγούμε αγγλικά αυτοκίνητα, αυτό από μόνο του σημαίνει πως έχουμε πολλά να πούμε...

Το φόρουμ του off-road είναι λαμπρό παραδειγμα των παραπάνω και αποτελεί συνεχή πηγή γνώσης. Εδώ γνώρισα ανθρώπους με τους οποίους έχω βρεθεί και ανταλλάξει πολύτιμες πληροφορίες και πραγματική βοήθεια.

Aκόμα κιαν η ιδέα αυτή γράφτηκε για πλάκα και δεν γίνει ποτέ ή δεν έχουμε ως τότε landrover, δεν πάυει να είναι μια σωστή ιδέα.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό pantg » 20 Ιαν 2007, 17:08

Γιώργο (freelander)

το θέμα του να βρισκόμαστε έχεις και ο ίδιος δει ότι είναι πολύ μπλεγμένο.

Μπορεί την μία φορά να πέσει η ιδέα και τελικά να μην υπάρχει αρκετός χώρος για τον κόσμο (πολύ κόσμο) που μαζεύεται, όπως είχε γίνει με την συνάντηση στα Goodies.
Την άλλη φορά όμως πέφτει η ιδέα της κοπής πίττας και συνάντησης στο βουνό (του φίλου iatros) και τελικά ναυάγησε και χωρίς κανείς να πει έναν ουσιαστικό λόγο. Αν και σαν ιδέα ήταν εξαιρετική.

το θέμα είναι αν υπάρχει επιθυμία συνεργασίας ανάμεσα στους ανθρώπους που μοιράζονται την ίδια αγάπη για το ίδιο αντικείμενο ή αν υπάρχει στόχος να βγάλει ο ένας το μάτι του άλλου.

Ο υπογράφων νομίζω ότι ποτέ δεν έχει προσπαθήσει κάτι τέτοιο και ακόμη και εσύ νομίζω ότι μπορείς με το χέρι στην καρδιά να πεις ότι ΟΠΟΤΕ χρειάστηκες βοήθεια την είχες.
Αφήνω στο παρελθόν τα υπονοούμενα και τις γενικεύσεις σου καθώς όπως υποστηρίζεις δεν είχαν να κάνουν με κάτι σχετικό με εμάς.

Και φυσικά περιμένω ακόμη από τον blackchris και την παρέα των 5 - 6 συναδέλφων λαντροβεράδων (μάλλον νεόκοπων και αυτών) την απάντηση στην πρόσκληση που έλαβαν στην θεματική ενότητα για τον από 13 χρόνια υπάρχοντα και ενεργό Συλλογο.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Freelander » 20 Ιαν 2007, 18:35

Παντελή θα ήμουν αγνώμων και ψεύτης αν έλεγα οτι δεν μιλήσαμε στο παρελθόν τηλεφωνικά και δεν με βοήθησες αρκετές φορές λέγοντας μου τη γνώμη σου.
Ο ίδιος απλόχερα έδωσες και ακόμα δίνεις τα τηλέφωνα και στοιχεία επικοινωνίας σου σε όποιον θέλει την άποψη σου για κάτι, ή ακόμη για να μάθει και να παραγγείλει διάφορα ανταλλακτικά. Και αυτό δεν είναι μυστικό.
Φαντάζομαι όμως οτι αυτό το κάνεις σαν Παντελής Γιαμαρέλλος και όχι σαν σύλλογος (?)

Όσο για αυτό που γράφεις για δικά μου υπονοούμενα και γενικεύσεις στο παρελθόν, σε καλώ να ξαναδιαβάσεις προσεκτικότερα τα επίμαχα σημεία ωστε να καταλάβεις οτι όταν θέλω να αναφερθώ σε εσένα αναφέρομαι ξεκάθαρα σε σένα Παντελή, χωρίς υπονοούμενα και φυσικά χωρίς γενικεύσεις τις οποίες εγώ τουλάχιστον δεν συνηθίζω. Στο είπα και τηλεφωνικά και απορώ που το ξαναγράφεις, εκτός πια αν σε διάφορα πράγματα που έχουν γραφτεί ισχύει το γνωστό ρητό με τη μύγα και αυτόν που μυγιάζεται.

Επιμένω πως ένας σύλλογος έχει νόημα και υπόσταση όταν λειτουργεί σαν σύλλογος και όχι σαν κάτι γενικό, άορατο, άυλο που κανείς δεν ξέρει πόσα και ποιά μέλη έχει και που εκπροσωπείται από μία υπογραφή σε κάποια φόρουμ σε μιά γωνιά του ιντερνετ.

Τέλος, έχουμε μιλήσει τόσες φορές σχετικά με τα LandRover Παντελή, αλλά τον Σύλλογο στον οποίο με έγραψες και υποτίθεται οτι είμαι μέλος, δεν τον έχω δεί πουθενά, ούτε και ξέρω πόσα και ποιά μέλη έχει.
Δεν αμφισβητώ την παρουσία του στο παρελθόν (το οποίο δεν γνωρίζω) άλλωστε αυτό ακριβώς λέω, οτι μακάρι να γίνει κάτι υπαρκτό στο μέλλον.
Μέχρι τότε, το off-road.gr να είναι καλά!
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 21 Ιαν 2007, 00:48

Μιας και απ’ ότι κατάλαβα σοβάρεψαν τα πράγματα θα ήθελα να τοποθετηθώ σε πιο υψηλό επίπεδο.

Το «συναθροίζεστε» είναι δικαίωμα όλων , και αν θυμάμαι καλά συνταγματικά κατοχυρωμένο.

Είναι λοιπόν αναφαίρετο δικαίωμα του BlackChris , αλλά και του καθενός, να δημιουργήσει οποιονδήποτε σύλλογο επιθυμεί κατά την απόλυτη κρίση του.

Αν όντως υπάρχει ήδη σύλλογος με το συγκεκριμένο όνομα , τότε είναι πολύ ατυχής η ονομασία που διάλεξε ο Γιώργος και θα πρέπει να την αλλάξει άμεσα.

Είναι επίσης αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να συμμετάσχει σε οποιονδήποτε σύλλογο και άρα και σε τυχόν σύλλογο που θα δημιουργήσει ο Γιώργος.

Είναι επίσης αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να μην συμμετάσχει σε ένα τέτοιο σύλλογο.

Διαβάζοντας το μακροσκελές ποστ του Παντελή το θεωρώ λίγο υπερβολικό. Ένα απλό «Υπάρχει ήδη σύλλογος με αυτό το όνομα» νομίζω θα αρκούσε.

Προσωπικά δεν είμαι διατεθειμένος να δεχθώ προσπάθειες πατροναρίσματος προς καμία κατεύθυνση και από κανένα.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 21 Ιαν 2007, 09:27

Πολύ σωστά και δημοκρατικά όλα αυτά, αλλά και το << διαίρει και βασίλευε>>, ακόμα πιο σωστό.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό jimnys » 21 Ιαν 2007, 10:06

Καλημέρα σας, και ελπίζω η γνώμη μου και οι εμπιρίες που έχω συλέξει να σας φανούν χρήσιμες.
Αρκετοί με ξέρετε, για όσους δεν με ξέρουν, ήμουν απο τα ιδρυτικά μέλη του Ελληνικού Συλλόγου Φίλων Αυτοκινήτου Jimny(Δεν το λέω JimnyClub, γιατί επίσημη ονομασία είναι αυτή που αναφέρεται στο καταστατικό του Συλλόγου), κάλεσα το μάζεμα όπως τώρα ο black chris :D (εμπράκτως θα το δείτε εδώ www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-316.html ) με το ίδιο ευγενικό όνειρο και μη θέλοντας να γίνω πρόεδρος(για αυτό και ψήφησα έχρισα άλλον για πρόεδρο).
Μαζί με μέλη , και μέλη του forum΄, όπως ο chriska o chrisg o mitsoskitsos o IKE, ξεκινήσαμε μια προσπάθεια αγνή όπως φαινόταν στα μάτια ενός ρομάντικού όπως εγώ τότε..

Κάτι περίπου σαν το Jimny club όπως είχε ξεκινήσει στην αγνή μορφή του πριν το κάνουν λαμπόγιαλο.
:D :D :D :D :D

Blackchris μου άρεσε ιδιέτερα :D , μίλα με τον chriska να σου πει πότε σταμάτησε η αγνή μόρφή :D :D :D . (Πολύ νωρίς πρίν της πρώτες εκλογές, ευτυχώς είχα προλάβει να κάνω το μάζεμα στην Αράχωβα, που νομίζω ο Βαγγέλης είχε έρθει αν θυμάμε καλά :? )
Στον Σύλλογο συνειδητά έγινα αντιπρόεδρος και για ενάμιση χρόνο περίπου όπου παραιτήθηκα, και μετά απο λίγο την έκανα(ο FireLord ξέρει όλη την ιστορία, είναι ο άνθρωπος μου με συμβούλεψε αφιλοκερδώς, και τον ξαναευχαριστώ και δημόσια) πρίν ο Σύλλογος γίνει εντελώς λαμπόγιαλο, γίνει και τρίτη μαζική αποχώρηση πρίν λίγες μέρες, ξενικιαστούν τα γραφεία,και γενικά αποτύχει σαν εγχείρημα.
Οχι απο κακή πρόθεση ή κακό σχεδιασμό, απλά απο καπήλευση της θέσης του προέδρου, καταστρατήγηση του καταστατικού, και φυσικά φασιστοειδή διάθεση στην χρήση του forum.
Ο Σύλλογος θα συνεχίσει να υπάρχει φυσικά(αφού υπάρχει το ΑΦΜ του και τα ωφέλει που μπορεί να έχει κάποιος που φιλοξενει μη κερδοσκοπικό σύλλογο σε δεύτερο ακίνητο του(όχι πρώτη κατικοία :wink: )
Ξεκίνησα μαζί με άλλα 5-6 το jimnyclub.com μιας και ένας μετέπειτα φίλος απο Θεσσαλονίκη είχε κατοχυρώσει το com , με πολύ καλή και ανοδική πορεία, πραγματικά.
Εσκεμένα δεν ζήτησα να γίνω admin, προτίμησα να είμαι moderator και να δουλέψω όσο μπορώ για την διάδοση του.
Καρέκλες δεν θέλω, άλλωστε είμαι πρόεδρος του brat 8)
Κάποια συνεφάκια τώρα τελευταία βέβαια έχουμε..
Τι είδα??
Ακόμα και σε ένα "ελευθερο" forum μπορεί να υπάρξει καπήλευση θέσης κοινώς δώσε θέση και εξίωμα σε έναν άνθρωπο για να δείς τα εγωτου.
Φυσικά κατά τραγική σύμπτωσή όλοι φάινονται στον χρόνο απάνω, και επαναλαμβανώμενο γεγονός...μόνο σύμπτωση δεν είναι.....

Για εσάς τώρα...
Η κίνηση είναι πολύ καλή και την επικροτώ...
Κάντε το όλα μια εμεπιρία είναι στην ζωή, και μην ξεχνάτε ότι αποκτώντας εμεπιρίες γινόμαστε σοφότεροι(ο Σύλλογος άλλωστε είναι και διαπροσωπικές σχέσεις κυρίως)
Τονισα με bold το χρόνο πιο πάνω, γιατί η ιδέα του giagoula είναι εκλπληκτική....
-Εκλογές κάθε χρόνο, με τον πρόεδρο να μην μπορεί να διατελέσει πάλι στην θέση του προέδρου ή του αντιπροέδρου, παρά μόνο μετά απο αίτηση της ολομέλειας της Γενικής Συνέλευσης(θα αποφύγετε τυχόν μελόντικά μαγειρέματα εκλογών :wink: )
-Σαν όνομα μπορείτε να χρησημοποιήσετε το Ελληνικός Σύλλογος Φίλων (Αυτοκινήτου)Land Rover ή οποιοδήποτε όνομα δεν αναφέρεται στο καταστατικό του νυν συλλόγου.
Εαν θέλετε να λέγεστε Hellenic Landrover Club μπορείτε να το κατοχυρώσετε βάζοντας το μέσα στο καταστατικό, όπως και οποιοδήποτε άλλο όνομα επιθυμείτε(βάλτε και άλλα, πχ Landrover Club ή οποιοδήποτε άλλο δεν είναι ίδιο με τον υπάρχοντα σύλλογο).
Κάντε απο πρίν γιατί μετά για να το κατωχυρώσετε, θα πρέπει να στείλετε δικηγόρο στο υπουργείο εμπορίου, για κατοχύρωση ονόματος, κόστος απο 120€ και πάνω το πρώτο όνομα και μετά έχετε προσάυξηση νομίζω 30€/όνομα.
Στο καταστατικό σας μέσα βάλτε το όνομα του δυκτιακού τόπου που θα υπάρχει, πχ www.landroverclub.gr(Το οποίο μιας και είναι ελευθερο κατοχυρώστε το αμέσως αν θέτε να κάνετε προκοπή).
Ονοματοδοσία στο διαδύκτιο, και λοιπές πληροφορίες θα βρέιτε απο την ΕΕΤΤ εδώ https://grweb.ics.forth.gr/Whois?lang=el

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/E ... mainNames/
Στο καταστατικό λέγοντας φίλων Land Rover δεν αποκλείετε τον χρήστη land rover(άλλο χρήστης άλλο ιδιοκτήτης :wink: ) όπως επίσης και τον φίλο Land rover που δεν έχει αλλά θέλει να πάρει(πχ την αφεντιά μου :D ).
Καντε το γράψτε και χρήστες αλλά και οποιονδήποτε άλλο θέλει να γραφτεί σαν φίλος....
Μην κλείστε μάντρα γύρω σας, μην αφήσετε κανένα να σας κλείσει σε μάντρα(και γίνετε λαμπόγιαλο :lol: στο τέλος), και κυρίως μην ακούτε κανένα όταν σας λέει οι άλλοι "εξω" θέλουν το κακό μας επειδεί είμαστε ενωμένοι , πρωτοπόροι, μας ζηλευουν κτλ κτλ κτλ
Θα αποξενωθείτε και στο τέλος θα διαλυθείτε, μιας και ο γνώμονας δεν είναι τι πιστεύουμε εμείς για τον εαυτό μας, αλλά τι λένε οι άλλοι για εμάς.

-ΕΔΡΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ
Ο κάθε μη κερδοσκοπικός σύλλογος πρέπει να εχει και μια έδρα, μιας διεύθυνση και ένα ΑΦΜ.
Καλύτερο είναι να βάλετε μια ιδιόκτητη "πρώτη κατικοία" ενός ρομαντικού ιδρυτικού μέλους που θα μαζεύη και την χαρτούρα.
Προτεινόμενη έδρα η Αθήνα μιας και είναι πιο εκμεταλεύσιμη..
Ο πρόεδρος πρέπει να είναι στην έδρα του Συλλόγου, εκτός και μπορεί να ανεβοκατεβένει άνετα(πχ Γιώργος..)
Μιας συνεδρίαση ΔΣ το μήνα δύο συνελεύσεις ΓΣ το χρόνο(μία για να δώσει το καλώς έχει στο απερχόμενο ΔΣ και να κρίνει την πορεία του και η δεύτερη των εκλογών.
Εαν ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ...ΓΣ μπορεί να συγκληθεί ως ΕΚΤΑΚΤΗ οποιαδήποτε ώρα και στιγμή θέλει ο πρόεδρος ή άλλα μέλη του ΔΣ ή ποσοστό μελών του Συλλόγου.

Λίστα ιδρυτικών μελών με τα στοιχεία τους και τις υπογραφές τους κατατείθετε στο πρωτοδικείο, όπου συνήθως σε 1 ή 1 1/2 μήνα έχει επικυρωθεί.

Λειτουργικά έξοδα συλλόγου.
Διαλέξτε που θα φτιάξετε γραφεία, μέρος προτεινόμενο εκτός κέντρου με μεγάλο πάρκινγκ, εύκολα προσβάσιμο(κοντα στην Αττική οδο, εθνική κτλ), κόστος ενικοίου καμια 300€ στο www.xe.gr θα βρείτε ότι θέλετε και όπου, έχει και φθηνότερα, έχει και ακριβότερα.
Για να νοικιάσετε θα χρειαστείτε ΑΦΜ.
Νοικι φως νερό τηλέφωνο τα βλέπω λιγότερα απο 400€ το μήνα, το ρεύμα είναι λίγο(δεν θα έχετε τις βασικές οικιακές συσκευές) το νερό επίσης, τηλέφωνο...vivodi ή τελάς και με dsl 20€.....
Για να μην επιβαρυνθείτε οικονομικά για το ξεκίνημα, γραφεία μπορείτε να νοικιάσετε μετά το εξάμηνο και πρίν τις πρώτες εκλογές.
Μέχρι τότε, θα τα λέτε στο internet , στον Μπάκα, στον Κένταυρο στα φιλαδελφεια(τα μέρη που σας λέω εξυπηρετούν) αποφύγετε το Zeppelin είναι γκαντέμικο :lol: .
Για το καλοκαίρι το ble είναι μια χαρά :wink:
Οταν με το καλό νοικιάσετε, κάντε μια ασφάλεια Αστικής Ευθύνης για τον χώρο για να αποφύγετε τυχόν δυσάρεστα, είναι αρκετά φθηνή.
ΑΦΜ επίσης θα χρειαστείτε σε περίπτωση που θέλετε να κάνετε μαζική παραγγελία απο το εξωτερικό και να τα διαθέσετε στα μέλη σας.
Σε περίπτωση που γίνετε τελικά, και είσαστε ενεργός σύλλογος, μιλήστε με την αντιπροσωπεία, μην την αποποιηθείτε....όφελος θα έχετε
Σαν σύλλογος 1 αυτοκινήτου, (ο Σύλλογος των Jimny ήταν προτωπόρος στο 4χ4 :roll: ) θα μπορείτε να κίνηθείτε καλύτερα σε επίπεδα αγορών, μιας και οι μαζικές τιμές είναι εντελώς διαφορετικές απο τις τιμές είδους.

Το site/forum(αν θέλετε αποφύγετε το forum, υπάρχουν άλλα αν θέλετε :wink: ) θα έχει 1 admin και τίποτα άλλο ή αν δεν βγένει η δουλειά άντε 2 junior...
Εαν κάνετε forum ο αδμιν να μην είναι ο πρόεδρος....
Εαν κάνετε σύλλογο ο πρόεδρος να μην γίνει και ταμίας κάποια στιγμη...

Βιβλια Συλλόγου...
Γενικών Συνελευσεων, Συνελεύσεων ΔΣ , ταμείου, μελών, νομίζω αυτά(ίσως να ξεχνάω 1 ....firelord...είσαι πιο φρέσκος βοήθα :lol: ), να τηρούνται, και να είναι εύκολα προς έλεγχο απο οποιονδήποτε.

Μέλη = έσοδα απο συνδρομές=μπλόκ αποδείξεων=λογαριασμός σε τράπεζα.

Λογαριασμός σε τράπεζα/ες σε περίπτωση που γίνει πανελλήνιος και θέλουν να γραφτούν και μέλη απο επαρχία(να κάνετε μειωμένη συνδρομή για τους εκτός Αττικής πιστοποιημένα μιας και δεν απολαμβάνουν τα ίδια αγαθά-γραφεία βόλτες-μαζέματα, προτείνετε το ήμισυ της κανονικής) όπου θα μπορούν να καταθέτουν την συνδρομή.
θα κόβετε απόδειξη την οποία θα στέλνετε με φαξ ή σκαναρισμένη σε μαιλ..ή εαν υπάρχει πακέτο δώρου με την εγγραφή(καπέλο μπλουζάκι μπρελόκ, μαζί με αυτά με courier)....
Λογαριασμός μπορεί να ανοιχθεί μόνο στο όνομα του προέδρου και του ταμία, μαζί με ένα καταστατικό(αντίγραφο επικυρωμένο), φωτοτυπία του βιβλίου ΔΣ για την πρώτη συνέλευση περί εκλογών που λέει την ανάπτυξη του ΔΣ.

1.Aυτά ........είναι και κάπως το κεφάλι μου :cry: ότι θέλετε, και εαν θέλετε φυσικά είμαι στην διάθεση του οποιουδήποτε και με χαρά θα βοηθούσα πραγματικά, απο την σκοπιά του εξωτερικού φίλου πάντα :wink: . Οτι θέλετε πείτε μου να μιλησουμε.

2. Εχετε ένα μεγάλο συν σε αντίθεση με το λαμπόγιαλο και την εξέλιξη του.....Ξέρετε ο ένας τον άλλο και προσωπικά και καλά στο internet(η γραφή μας πολλές φορές είναι και κρητήριο χαρακτήρα), επίσης έχετε δει το ...λαμπόγιαλο :lol: το οποίο δεν είναι το μόνο στα ελληνικά δρώμενα, η opel έχει το opelclub και το opel-club ή Ηyundai έχει 3 για το coupe :shock: Μόνο, κάνα δυο στα smart και αν ψάξετε πάντα θα υπάρχουν διαιρέσεις..
Νομίζω ότι στον χώρο του 4χ4 αυτή η ιδέα ξεκινάει με τους κατάλληλους ιωνούς.
Ο Πυρήνας απο τα βασικά μέλη να αποτελείτε απο άτομα που γνωρίζονται είδη :wink: βασιστείτε στους φίλους και στους φίλους φίλων....

3.Αφήστε του επαγγελματίες εκτός και βάλτε μόνο χομπίστες μέσα....

Μπορείτε να κάνετε απο αναδασώσεις , πυροπροστασίες, σεμινάρια, κοινωνικά ωφέλη , δωρεές..πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις και λίγο άνθρωπος αν έχετε τέτοια βίτσια.
Πρ'ογραμμα εκδρομών σταθερό..."βασικό το που θα πάμε κει πότε" και τι θα κάνουμε


Κόντρες ισως να υπάρξουν, και θα το δέιτε, Ελληνες είμαστε, αλλά πιστεύω ότι με καλή οργάνωση μπορούν να αποφευχθούν.

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές, αλλά το να θέλεις να φτιάξεις ένα σύλλογο δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα..

BlackChris και εμείς όταν ξεκινήσαμε υπήρξαν άνθρωποι που μας είπαν να μην το κάνουμε...
Μια εμεπιρία είναι όλα στην ζωη...κάντε το, που ξέρεις ή αν βαριέστε ή σας απογοίτευσα μην το κάνετε :?
Αλλά και να αποτύχει...θα ξέρεις πώς να κάνεις κάτι άλλο καλύτερα :wink: ή αν δεν το κάνεις θα μιλάς εκ του ασφαλούς αλλά έχοντας πάντα την απορεία..."ρε πως να ήταν" :wink:
Θέμα διέρεσης και βασιλείας δεν τίθετε φυσικά....
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 21 Ιαν 2007, 10:15

Προσωπικα πιστευω οτι αν λειπουν καφενεια ο.κ φτιαχτε συλογους,αυτος που θελει να παει στα βουνα βρισκει παρεες,οσες φορες εγινε προταση εκδρομης δεν απαντησε κανενας εκτος απο δυο μονοημερες συναντησεις εδω γυρω οπου και αρκετοι την κανανε πολυ πριν διαλυσει η συγκεντρωση,ο συλογος μας μαρανε και το ονομα αυτου;
Οταν υπαρχει διαθεση χρονος και λιγο χρημα πας οπου θες ,αλιως βρισκεις δικαιολογιες περι υπαρξεως συλογωνκλπκαι αν στο κατω κατω καποιος νομιζει οτι οσυλογος ειναι απαραιτητος ας παει να γραφτει σε καποιον απο τους υπαρχοντες,τι τον πειραζει δηλαδη οτι υπαρχουν κι'αλλα αμαξια εκτος απο λαντ ροβερ;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό vagelis » 21 Ιαν 2007, 10:22

Ναι φιλε τζιμνις ειχα ερθει οπως εχω παει και σε πολλες εκδηλωσεις συλογων η παρεων,brat.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 21 Ιαν 2007, 11:00

Η ιδέα ρίχτηκε. Αλλά νομίζω, πριν οι έχοντες όρεξη να ξοδέψουν κόπο , χρόνο και χρήμα, προβούν σε κάποια σπατάλη των ανωτέρω, καλό θα ήταν να γίνει ένα γκάλοπ μέσα από αυτό το φόρουμ, περί << πρόθεσης εγγραφής μελών>> κατά το <<πρόθεση ψήφου>>, και το αποτέλεσμα αυτού να κρίνει την πραγματοποίηση η όχι της ιδέας.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό fatman » 21 Ιαν 2007, 12:00

Θα μιλησω για την δικια μου περιπτωση.Οικογενειαρχης με δυο παιδια -3 ετων ο ενας και 8 μηνων ο αλλος.Δουλευω 11 ωρες την ημερα περιπου και αλλες 7 το Σαββατο.Αν δεν αρωστησει καποιος απο τους νεους θα μας μεινει μια κυριακη για βολτα.Απο την στιγμη που θα ερθουν ολα τοσο ευνοικα,δεν με νοιαζει αν θα παω με καποια λεσχη βολτα, θα παω με καποια ατομα-ομοιδεατες ή απλως με καποια αλλα που γουσταρω και μιλαμε εστω και μεσω του φορουμ.Θα γουσταρα να ειμαι μελος σε μια τετοια λεσχη,αλλα ξερω οτι θα παω 2-3 φορες το χρονο στην εδρα του συλλογου-αν το κανουν αλλοι 15 αυτο,ποιος ο λογος να γινουν ολα τα παραπανω.
Ημουνα χρονια μελος του ΜΙΝΙ CLUB,δεν μπορειτε τιποτα πιο ασχημο απο το να σας κυνηγαει ο ιδιοκτητης για τα νοικια ή να πληρωνεις απο την τσεπη σου το ρευμα,για ενα οραμα.
Καντε 2-3 συγκεντρωσεις-εκδηλωσεις να συσπειρωσετε τον κοσμο και εσεις ζυγιζετε τα πραγματα μετα, μην νομιζεται οτι επειδη γινονται καποιες εκατονταδες ποστ στην ενοτητα Land Rover,στα λιγα λεπτα που ξεκλεβει ο καθενας,θα σας βοηθησουν στο εγχειρημα σας.
Εγω γουσταρω και γινομαι και το πρωτο μελος σας,αλλα νομιζω οτι ξεκαθαρισα τι μπορω να δωσω σαν μελος-καλη και η ιδεα δημοσκοπισης(αν και περιοριζεται στο off-road.gr),σαν μια μελετη σκοπιμοτητας για καποιο εργο.
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό fatman » 21 Ιαν 2007, 12:08

Το αλλο site γιατι δεν προχωρησε(Landrover.gr);Οταν εμαθα και τους συσχετισμους πισω απο αυτο,καταλαβα γιατι το off-road.gr αντεχει ακομα,αν και λογω εμπλοκης και με αγωνες,χανει κοσμο γιατι αναγκαστικα καποιοι ταμπουρωνονται πισω απο στρατοπεδα-συμφεροντα.Θελω να θεωρω το εαυτο μου καθαρα σκεπτομενο και τα πιο πολλα ατομα στην ενοτητα,αγνα στη σκεψη,γαι αυτο γουσταρουμε και επικοινωνουμε ακομα και δεν φαγωθηκαμε(τουλαχιστον ανεπανορθωτα!)
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό fatman » 21 Ιαν 2007, 12:11

Ο Vagelis εκανε και το πιο καλο resume οσο αναφορα τις βολτες,(που ειναι και επιδιωκωμενο?)
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες