Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μολις το ανακαλυψα

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Μολις το ανακαλυψα

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 15 Μαρ 2007, 18:13

Μολις ανακαλυψα οτι υπαρχει και αλλο ενα site για τα αγαπημενα μας τουτου το www.- Aλλα εχει πεσει νεκρα εκει μεσα και απορω γιατι :oops: :oops: Τι γινεται με αυτο το site?
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Μολις το ανακαλυψα

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 15 Μαρ 2007, 18:42

Δεν δένει φαίνεται η χημεία των μελών.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Μολις το ανακαλυψα

Δημοσίευσηαπό disco » 15 Μαρ 2007, 20:21

Μπορεί να χάλασε το σιτε επειδή είναι Λ.Ρ.

και ως γνωστόν όλο και κάτι παθαίνουν. :twisted:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Μολις το ανακαλυψα

Δημοσίευσηαπό freeandrew » 16 Μαρ 2007, 11:33

Καλό site ειναι το www.landyzone.co.uk
Άβαταρ μέλους
freeandrew
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 05 Ιουν 2006, 23:24

Δημοσίευσηαπό pantg » 18 Μαρ 2007, 19:28

Το φόρουμ αυτό δυστυχώς ατύχησε να μπλέξει με διάφορα καπελώματα καθώς ο άνθρωπος που το είχε φτιάξει ταλαιπωρήθηκε από διάφορα συνεργεία.

Θέλω να ελπίζω ότι τώρα έχει βρεί την ισορροπία του και κάποια στιγμή θα ενεργοποιηθεί έτσι ώστε να υπάρχει και εκεί κάποια δραστηριότητα.

Σαν παλαιός moderator (που "εκδιώχθηκε" καθώς δεν ήταν αρεστός σε έναν από τους "καπελωτές") μπορώ να πω ότι θα ήθελα να γίνει πιό δραστήριο και δημιουργικό και μακάρι κάποια στιγμή να υπάρχει και συνεργασία και με το off-road.gr.

Xαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Μαρ 2007, 08:14

Ετυχε να γινω κι'εγω μελος του οταν δημιουργηθηκε αλλα δυστυχως ατονισε και δεν δουλεψε καθολου δεν ξερω τους λογους.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Μαρ 2007, 15:45

Βαγγέλη γειά,

Το πράγμα που κρατάει τα fora ζωντανά είναι τα μέλη τους.
Οσο αυτά ενδιαφέρονται και συμμετέχουν για τόσο χρόνο ακριβώς και το φορουμ ζει.

Εχει όμως να κάνει και με το ενδιαφέρον που δείχνουν και οι άνθρωποι που είναι υπεύθυνοι του κάθε φόρουμ και με το πόσο συμμετέχουν και νοιάζονται και εκείνοι για αυτό.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DISCOVERBILL » 19 Μαρ 2007, 16:37

pantg έγραψε:Βαγγέλη γειά,

Το πράγμα που κρατάει τα fora ζωντανά είναι τα μέλη τους.
Οσο αυτά ενδιαφέρονται και συμμετέχουν για τόσο χρόνο ακριβώς και το φορουμ ζει.

Εχει όμως να κάνει και με το ενδιαφέρον που δείχνουν και οι άνθρωποι που είναι υπεύθυνοι του κάθε φόρουμ και με το πόσο συμμετέχουν και νοιάζονται και εκείνοι για αυτό.

Χαιρετώ


Καλησπέρα και από εμένα.
Θα ήθελα να πω και εγώ δυό λέξεις επ'αυτού.
Διάβασα με προσοχή τα παραπάνω.
Χωρίς να θέλω να μειώσω την αξία του off-road.gr που μας φιλοξενεί σαν landroverers μεταξύ άλλων (μάρκες) και το ευχαριστούμε για αυτό, θα ήθελα να τονίσω ότι το προαναφερθέν forum, www.- θα έπρεπε να είναι το κυρίως forum επικοινωνίας μας.
Είμαστε όλοι κάτοχοι Landrover, του "ιερότερου τέρατος" της τετρακίνησης παγκοσμίως. Τεράστια παράδοση και ΄σεβας συνοδεύει το όνομα landrover απανταχού της γης. Σε άλλα κράτη οι εκάστοτε σύλλογοι των landies είναι δυναμικοί και ενεργητικότατοι. Εδω το έχουμε σε ατονία το θέμα παρότι η ιστορία μέσα από τα CamelTrophy κλπ έχει δείξει ότι και οι Ελληνες είμαστε ενεργοί.
Είμαι συνάμα μέλος σε ενα μοτοσυκλετιστικό σύλλογο και εκεί οι δραστηριότητες είναι πάμπολες και η διάθεση των μελών, ζευγάρια και μη, στό έπακρο.
Ετσι δημιουργούνται εκπληκτικές παρέες μέσα από τους συλλόγους, που δίνουν την δυνατότητα σε ανθρώπους με κοινά εκδρομικά και όχι μονο, ενδιαφέροντα να γνωρίζονται και να μοιράζονται τη περρίσια ζωντάνια τους, ανεξαρτήτου ηλικίας! :wink:
Κλείνοντας θα ήθελα λοιπόν να δω και το ενλόγω forum να ξαναζωντανεύει και μέσα από αυτό να έχουμε το αποκλειστικά δικό μας κανάλι επικοινωνίας με απότερο σκοπό τις συλλογικές (εκδρομικές / κοινωνικές) δραστηριότητες και την απ'ευθείας επικοινωνία πλην της ηλεκτρονικής.
Ελπίζω να μη σας κούρασα
Φιλικά προς όλους
Βασίλης
Discovery
Oταν δεν τετρακινούμαι, διτροχιάζομαι!
Άβαταρ μέλους
DISCOVERBILL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Δεκ 2006, 00:42
Τοποθεσία: Βάρη Αττικής

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Μαρ 2007, 17:17

Φιλε μου ολα αυτα που γραφεις ειναι πολυ ωραια αλλα και πολυ ρομαντικα,στην Ελλαδα αυτοι που αγαπανε το off-road πραγματικα δεν ειναι πανω απο 200,οι υπολοιποι ειναι απλως κατοχοι τετρακινητων για διαφορους λογους.Απ'αυτους τους 200 ποσοι ειναι κατοχοι λαντ ροβερ; ειναι αρκετοι για να δωσουν ζωη σε ενα σαιτ; προσωπικα δεν νομιζω ,δες τα υπαρχοντα σαιτ, ,ποσοι χρηστες μπαινουν τακτικα και ποσοι ασχολουνται με θεματα off-road.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 20 Μαρ 2007, 08:37

Βασίλη καλημέρα,

Το όνομα δεν κάνει τον παπά.

Μην ενθουσιάζεσαι επειδή το συγκεκριμένο φόρουμ τυχαίνει να έχει τις λέξεις "land rover" στον τίτλο του.

Μάκαρι ο ενθουσιασμός σου να φέρει αποτελέσματα στην αναβίωσή του.
Αλλωστε όλοι αυτό που θέλουμε είναι να μεγαλώσει ο αριθμός των ανθρώπων που συνειδητά έχουν αγοράσει Landy και οι οποίοι θέλουν να μοιράζονται τις εμπειρίες και τις γνώσεις τους.

Οι εκδρομές και οι συνεστιάσεις μπορούν να γίνουν και γίνονται μεταξύ φίλων.
Τώρα το αν αυτό δεν συνοδεύεται από τυμπανοκρουσίες και ανακοινώσεις , αποφάσεις και συνεδριάσεις οργάνων συλλόγων, γενικών γραμματέων, υπευθύνων ταμείου, προέδρων και αντιπροέδρων αυτό είναι πολύ απλά αποτέλεσμα του ότι δεν υπάρχει λόγος και δεν εξυπηρετεί στην ουσία τίποτα πέραν των προσωπικών φιλοδοξιών των ατόμων που επιζητούν αξιώματα ή/και οικονομικά κίνητρα και απολαβές.

Ασε που οι τεράστιες συγκεντρώσεις πολλών ατόμων και πολλών αυτοκινήτων τελικά δημιουργούν προβλήματα.

Οι εκδρομές των 50+ αυτοκινήτων μπορεί να είναι εντυπωσιακές αλλά τελικά τα προβλήματα που δημιουργούν στα μέρη από όπου περνούν είναι περισσότερα.

Οι μεγάλες μάζες καταργούν τον αυτοέλεγχο ο οποίος είναι απαραίτητος για την ΣΩΣΤΗ και ασφαλή διοργάνωση.

=============

Κάτι που σίγουρα γνωρίζεις είναι ότι οι ιδιοκτήτες των Landies παγκοσμίως έχουν συναδελφική ιδιοσυγκρασία και δεν χρειάζονται καπελώματα και ελέγχους από τρίτους.

Ενα μικρό παράδειγμα.

Αν δεις ένα Landy σταματημένο στο δρόμο....
Θα σταματήσεις τουλάχιστον για να ρωτήσεις τί έγινε και πώς μπορείς να βοηθήσεις? Πιστεύω πως ναι.
Αν ένας οδηγός VW (παράδειγμα δίνω) δει κάτι αντίστοιχο θα σταματήσει?
Μάλλον όχι.

Αυτή ακριβώς η συναδελφικότητα είναι που ΜΑΣ δένει (και μιλάω για τους φίλους και τους ιδιοκτήτες των Landies γενικότερα και όχι για ο΄τιδήποτε σχετικό με τον σύλλογο) και όχι τα ονόματα σε έναν τίτλο ενός συλλόγου ή ενός φόρουμ.

Αν θέλεις πες ότι είμαστε κάτι σαν τους γύφτους ή τους τσιγγάνους.
Ελεύθερες ψυχές, τρωγόμαστε μεταξύ μας αλλά υπερασπιζόμαστε την φυλή μας, αγαπάμε τις ιδιαιτερότητές μας κ.ο.κ.

----------

Οπως είχα γράψει και παλαιότερα (ίσως να μην είχες γίνει ακόμη μέλος αυτού του φόρουμ) στο off-road.gr ΕΤΥΧΕ και δημιουργήθηκε μία παρέα ανθρώπων που αγαπούν τα Landies (οι περισσότεροι έχουμε και τουλάχιστον από ένα) πριν από καιρό, όταν ακόμη τόσα Landies δεν είχαν βρει τον δρόμο τους στα χέρια ανθρώπων που πραγματικά τα βάζουν και στο χώμα.
Μπορεί κατά καιρούς να φαγωνόμαστε ή να διαφωνούμε αλλά νομίζω ότι η γνωσιακή βάση που υπάρχει εδώ, όπως και η πλήρης ελευθερία ανάπτυξης όλων των θεμάτων, είναι δύσκολο να αντικατασταθεί.
Και προσωπικά τουλάχιστον όταν κάποιος μου προσφέρει κάτι δεν του γυρνάω την πλάτη.
Τα παιδιά του off-road.gr μας έχουν βοηθήσει να βρούμε το σπίτι αυτό και νομίζω ότι ποτέ δεν μας έχουν ζητήσει κάτι για την φιλοξενία και δεν μας έχουν περιορίσει σε κάτι ακόμη και όταν τους τα "χώνουμε" για κάτι ή τρωγόμαστε μεταξύ μας.

Αντίθετα στο συγκεκριμένο φόρουμ που αναφέρεις η τακτική του γυρίσματος της πλάτης ήταν κάτι που το δοκίμασα από πλευράς του ιδιοκτήτη και του δευτέρου "χορηγού" του.
Ξέρεις ότι δεν κρύβω πράγματα και τα λέω ανοικτά.

Αν και συνεχίζω να γράφω στο φόρουμ εκείνο, να υποβάλω τις προτάσεις μου για πιθανές λύσεις σε προβλήματα (ακόμη και για τον ίδιο τον ιδιοκτήτη του φόρουμ) και να προσπαθώ να βοηθώ όποιον φίλο LandRoverά βρίσκεται εκεί, πιστεύω ότι το άτυπο σπίτι των LandRoverάδων στο ελληνικό internet τελικά έχει δημιουργηθεί εδώ.

Σαφώς και θα ήταν εύκολο να έχει γίνει ένας διαδικτυακός χώρος συζήτησης υπό την αιγίδα του συλλόγου και με τουλάχιστον 100+ μέλη.

Ομως όπως έχουμε συζητήσει και σε προσωπικές μας τηλεφωνικές επικοινωνίες το να διαιρείς ή να προσπαθείς να ανταγωνισθείς κάτι που ήδη υπάρχει και λειτουργεί ΑΨΟΓΑ είναι λάθος.
(και σου θυμίζω ότι δεν έχω μόνο θετικές εμπειρίες από εδώ)

-------

Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου. Οπως επίσης ξέρω ότι κατανοείς ότι μερικές φορές δεν πρέπει να σε παρασέρνει. Δώσε χρόνο και θα δεις.
Αλλωστε αυτό που καθιερώνει κάτι πετυχημένο και το κάνει να διαφέρει από λιγότερο πετυχημένες προσπάθειες είναι τελικά μόνο ο χρόνος.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 20 Μαρ 2007, 18:34

Αν δεις ένα Landy σταματημένο στο δρόμο.... Εγώ πάντως τόσα χρόνια δεν έχω δει κανένα LR σταματημένο στο δρόμο. Μόνο έξω από ταβέρνες βλέπω πολλά.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό pantg » 20 Μαρ 2007, 19:05

Τι να κάνουμε Τάσο μου?

Ειμαστε καλοπερασάκηδες.

Ασε που μερικά μερικά σταματάνε και σε ψαροταβέρνες (vagelis ακούς?)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 20 Μαρ 2007, 19:08

Μερικά σταματάνε και έξω από ξενοδοχεία. :twisted: :twisted: :twisted:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 20 Μαρ 2007, 19:20

Και έξω από παντρεμένες......

χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 20 Μαρ 2007, 19:31

Και άντε να το κρύψεις το παλιόπραμα, ολόκληρο μπαούλο, σκέτος ρουφιάνος!
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες